IELTS7 Banner 01 8

آب و هوا به زبان روسی از مباحث ویژه زبان روسی است که در مکالمه بین دو فرد روسی زبان بسیار رواج دارد. یاد گرفتن این مبحث امری ضروری و مهم است. شما هم برای یادگیری این مبحث می توانید از عبارات زیر بهره ببرید. شما برای صحبت کردن در رابطه با این موضوع باید از سوال زیر استفاده کنید که جزو سوالات محبوب این مبحث است.

?Как погода
هوا چجوریه؟

شما می توانید به جای استفاده از عبارت بالا از اصطلاح زیر استفاده نمایید.

?Какая сегодня погода
امروز هوا چجوریه؟

در بعضی از مواقع نیز می توانید سوال زیر استفاده کنید که کاربردی و رایج نیز هست.

?Как погода на улице
بیرون هوا چجوریه؟

در جواب به سوالات بالا و یا هر سوال دیگری از این مبحث شما می توانید از یکی از عبارت های زیر استفاده کنید. اولین عبارت در موقعیت های استفاده می شود که فردی از شما سوال می پرسد و در جواب این سوال شما می‌خواهید بگویید هوا گرمه. در چنین موقعیتی عبارت زیر بسیار رواج دارد.

.Жарко
هوا گرمه.

اما اگر هوا سرد بود به شما خواستید به شخصی بگوید که هوا سرد است باید عبارت زیر را به کار ببرید.

.Холодо
هوا سرده.

نوع دیگری از جواب دادن به سوالات این است که از عبارات زیر و عبارات شبیه به آن ها استفاده کنید.

.На улице холодно
بیرون هوا سرده.

.На улице жарко
بیرون هوا گرمه.

 

 

عبارت زیر به زبان‌هایی است که هوا بادی است و شما می‌خواهید این موضوع را بیان کنید. در چنین موقعیت‌هایی شما باید است عبارت زیر بهره ببرید. این عبارت دیگر عبارات دو حالت دارد که معنای حالت اول “هوا بادیه” است و معنای حالت دوم “بیرون هوا بادیه” است.

.Ветрено
هوا بادیه.

.На улице ветрено
بیرون هوا بادیه.

برخلاف عبارت بالا اصطلاح زیر در موقعیتهای استفاده می‌شود که هم و آفتابی است. این عبارت همچون عبارت بادام دو حالت متفاوت دارد.

.Солнечно
هوا آفتابیه.

.На улице солнечно
بیرون هوا آفتابیه.

در موقعیت هایی که شما در آب و هوایی هستید که تگرگ می آید باید عبارت زیر را به کار ببرید که یک جواب خوب برای سوالات است.

.Идёт град
تگرگ می آید.

در موقعیت هایی که باران می آید و آب و هوا آب و هوای خوبی نیست شما می توانید از عبارت زیر استفاده کنید.

.Идёт дождь
باران می آید.

در موقعیت‌هایی که برف می‌آمد و شما می خواستید که این موضوع را بیان کنید می توانید از عبارت زیر نیز استفاده کنید.

.Идёт снег
برف می آید.

 

 

آموزش مکالمه روسی یکی از آموزش های مورد نیاز ایرانیان علاقه مند به زبان روسی است. شما می توانید با مشاهده کلیپ های احوالپرسی به زبان روسی، سلام کردن به زبان روسی و دیگر مقالات بخش روسی آموزش رایگان روسی را با اساتید حرفه ای تیم آموزشی سایت ابراهیمی تجربه کنید.
امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اساتید موسسه استاد احمدرضا ابراهیمی قادرند هر یک از زبان های انگلیسی، عربی، روسی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی،   ترکی، چینی و ژاپنی را  به شما طی ۵۰ روز به شیوه راکت  آموزش دهند. اساتید این موسسه هر کدام حداقل یک زبان را به شیوه راکت فرا گرفته اند و هر کدام حداقل به سه زبان مسلط هستند. برای شرکت در این دوره های استثنایی کافی است فرم زیر را تکمیل نموده و یا با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید. زبان آموزان و اساتید راکت با بهره گیری از تکنیک ها و اصول راکت به مهارت های خاص و منحصر به فرد یادگیری تسلط می یابند.