IELTS7 Banner 01 8

آب و هوا به زبان آلمانی در تمامی موقعیت های مکالمه محور زبان آلمانی کاربرد دارد و از آن استفاده می شود. این مبحث در مکالمه های ساده و دشوار به کار می رود اما یاد گرفتن آن کار بسیار دشواری نیست زیرا شما با مطالعه این مقاله و کلیپ می‌توانید این مبحث را به آسانی فرا بگیرید. شما برای شروع کردن مکالمه در رابطه با این مبحث باید از سوال کاربردی و رایج زیر استفاده نمایید زیرا این سوال برای شروع یک مکالمه بسیار مفید است.

?Wie ist das Wetter huete
امروز هوا چجوریه؟

چنانچه شما خواستید به سوال بالا پاسخ دهید یکی از عباراتی که می توانید بگویید عبارت زیر است که در موقعیتهای استفاده می شود که هوا سرد باشد.

.Es ist kalt
هوا امروز سرده.

یکی دیگر از راه هایی که می توانید به سوالاتی که معنای هوا چطور است را می‌دهند بگویید استفاده از عبارت زیر است. این عبارت تنها معنای هوا گرمه را می دهد و در موقعیت‌هایی این‌چنین استفاده می شود.

.Es ist Warm
هوا گرمه.

اما در موقعیت هایی که هوا بادی بود و باد می آمد شما می توانید در پاسخ به سوالات بگویید:

.Es ist winiding
هوا امروز بادیه.

در صورتی که هوا آفتابی بود و شما خواستید که این موضوع را بیان کنید می توانید عبارت زیر را به کار ببرید.

.Es ist sonnig
هوا آفتابیه.

اگر بخواهید بگویید هوا ابری است می توانید از عبارت زیر بهره ببرید.

.Es ist bewölkt
هوا ابریه.

در موقعیتهای که شما در مکانی بودیم که هوا تمیز بود و شما خواستید به این موضوع را به شخصی بگویید می توانید از عبارت زیر استفاده نمایید زیرا این عبارت در چنین موقعیت‌هایی بسیار رایج است.

.Es ist klar
هوا امروز تمیزه.

 

 

البته که شما با خواندن مقالات زبان آلمانی سایت استاد احمدرضا ابراهیمی از جمله سلام کردن به زبان آلمانی و احوالپرسی به زبان آلمانی می توانید زبان آلمانی را فرا بگیرید اما برای یادگیری این زبان به صورت حرفه ای باید در دوره های راکت زبان آلمانی (آموزش فشرده زبان آلمانی در ۵۰ روز) شرکت کنید. این دوره ها تمامی مباحث آموزش مکالمه به زبان آلمانی و آموزش گرامر زبان آلمانی را در خود فرا گرفته اند. اساتید موسسه ابراهیمی به غیر از آموزش دوره های راکت زبان آلمانی توانایی آموزش راکت زبان های انگلیسی، عربی، ترکی، اسپانیایی، فرانسوی، چینی و روسی را نیز دارند.
جهت شرکت در دوره های راکت زبان آلمانی و دوره های آنلاین زبان آلمانی با شماره های ۰۳۱۳۷۴۴۵۰۰۱ و ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ تماس حاصل نمایید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید.