IELTS7 Banner 01 8

یادگیری زبان کره ای با فیلم روش جذابی است که می تواند در امر آموزش زبان کمک شایانی کند، اما گاهی اوقات هم بی اثر خواهد بود یا نتیجه عکس می دهد. در ادامه برایتان اطلاعاتی در مورد این موضوع شرح می دهیم.
در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی آموزش زبان کره ای با فیلم، با استفاده از فیلم های آموزشی و که اکثرا توسط اساتید موسسه تهیه دیده شده اند، صورت می گیرد؛ با این حال، برای یادگیری زبان با فیلم باید از تکنیک های درست و مناسبی استفاده کنید. بعضی از زبان آموزان یادگیری زبان با مشاهده ی فیلم و سریال ها را دوست دارند، اما تماشای فیلم به تنهایی تاثیر ندارد و نیاز است که شما هر آنچه را که یاد می گیرید در مکالمه کردن نیز به کار ببرید و صحبت کردن را جدی بگیرید. هدف از تکنیک های یادگیری زبان با فیلم، یادگیری عمیق است؛ بنابراین شما هرگز آنچه را یاد گرفته اید به زودی فراموش نخواهید کرد البته اگر از یافته های خود در مکالمه کردن نیز کمک بگیرید.

 

خلاصه ای از روش یادگیری زبان با فیلم

۱- یک قسمت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای از فیلم را انتخاب و با زیرنویس فارسی مشاهده کنید تا یک دید کلی نسبت به موضوع پیدا کنید.
۲- همان قسمت را این بار با زیر نویس کره ای مشاهده کنید و هر آنچه برای شما تازگی دارد مثل لغات جدید را یادداشت کنید و معنی آن ها را بیابید. سپس چند مرتبه دیگر فیلم را با زیر نویس کره ای ببینید.
۳- در این مرحله همان بخشی که انتخاب کرده بودید را بدون زیر نویس ببینید و خوب بشنوید، چندین بار این کار را تکرار کنید تا متوجه همه چیز بشوید اگر معنی لغات را فراموش کرده بودید نگاهی اجمالی به آن ها بیندازید، به خاطر داشته باشید که نیاز نیست کلمات را همان لحظه حفظ شوید چون با تکرار آن ها را از بر می شوید.
۴- دوباره همان قسمت از فیلم را تماشا کنید، ولی بعد از هر جمله فیلم را متوقف کنید و آن جمله را برای خود تکرار کنید. سعی کنید تلفظ ها را دقیقا تقلید کنید.
۵- این بار بدون مکث و همزمان با بازیگران صحبت کنید، تلفظ آنها را تقلید کنید و در صورت لزوم از زیرنویس های کره ای استفاده کنید تا خیلی عقب نمانید.
۶- مرحله قبل را بدون زیر نویس تکرار کنید و سعی کنید علاوه بر لحجه و تلفظ، حرکات و احساسات بازیگران را هم تقلید کنید.
۷- از همان قسمت استفاده کنید و این بار صدای خود را ضبط کنید، سپس صدای ضبط شده خود را با تلفظ بازیگران مقایسه کنید.

توجه داشته باشید که بر حسب شناخت از خودتان می توانید مراحل بالا را طی یک روز تا یک هفته انجام دهید، یعنی همه ی مراحل در یک روز یا هر مرحله در یک روز، حتی می توانید دو مرحله در یک روز یا هر جور که فکر می کنید، بهتر جواب می گیرید را در پیش بگیرید، اما پیشنهاد ما این است که هر مرحله را در یک روز انجام دهید؛ همچنین می توانید مراحلی را حذف کنید و ادامه دهید.

 

فیلم ها می توانند به شما یاد دهند که به طور صحیح و با لحجه طبیعی به زبان کره ای صحبت کنید، چرا که گویش و لحجه استفاده شده در فیلم ها واقعی است و شما می توانید طرز صحبت کردن یک شخص بومی را بشنوید و یاد بگیرید، همچنین زبان کره ای به کار برده شده در سریال ها یا فیلم ها شکل درست زبان کره ای است و شما را به اشتباه نمی اندازد؛ به علاوه در فیلم ها واژگان روزمره، دستور زبان گفتاری، اصطلاحات رایج زبان عامیانه را به صورت ناخودآگاه فرا خواهید گرفت و از آن بهتر، اینکه تمامی موارد ذکر شده را از طریق داستان های جالب و موضوعات متنوع در حین دیدن فیلم، یاد خواهید گرفت. فیلم ها روشی قدرتمند جهت تقویت زبان کره ای شما هستند.
شما به آرامی با دیدن فیلم زبان را فرا خواهید گرفت اما بهتر است در ابتدای امر با فیلم های ساده ی آموزشی و فیلم های کوتاه، یادگیری زبان را آغاز کنید و سپس از فیلم های سینمایی و سریال ها کمک بگیرید، چون زمانی که گوش و چشم شما به لغات و گرامرهای مختلف آشنا نباشد، طی پخش یک فیلم طولانی نمی تواند متوجه نکات آموزشی بشود یا بر آن ها تمرکز کند اما در سطوح بالاتر می توانید هر فیلمی که به دیدن آن علاقه مند هستید را تماشا کنید و قدرت شنوایی و مکالمه خود را تقویت کنید؛ همچنان که ادامه می دهید ، سریعتر و سریعتر یاد خواهید گرفت. ادامه دهید و از یادگیری کره ای با فیلم لذت ببرید!

 

خبر خوب اینکه موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی برای زبان آموزان علاقه مند دوره هایی جهت تدریس خصوصی زبان کره ای در نظر گرفته است. این دوره ها تحت عنوان دوره های همیاد برگزار می شوند! دوره های همیاد برای زبان آموزان ایران و جهان به صورت آنلاین و خصوصی طراحی شده اند. این دوره ها برای هشت زبان زنده ی دنیا برگزار می شوند، زبان هایی مثل انگلیسی، آلمانی، فرانسه، چینی، ترکی، عربی و اسپانیایی.
در این دوره ها زبان آموز می تواند یک ترم آموزش را طی یک هفته تدریس خصوصی به صورت فشرده یاد بگیرد. دو اپلیکیشن خصوصی ویژه ی زبان آموزان این دوره وجود دارد:
۱- اپلیکیشن ARE که بستری است به جهت قرار گرفتن متریال های آموزشی برای زبان آموزان.
۲- اپلیکیشن بهین دانش نسخه ی زبان آموزان که برقراری ارتباط زبان آموزان و راهبر کلاس توسط این اپلیکیشن انجام می شود. تعداد جلسات این دوره ها بر اساس نیاز و سنجش سطح زبان، زبان آموز از پنج جلسه شروع و تا چهل جلسه کاملا خصوصی ادامه دارد.
زبان آموز این امکان را دارد که ساعت برگزاری کلاس و تعداد جلسات آموزشی در هفته را بر حسب نظر و نیاز خود انتخاب کند. بر فرض مثال برای یک دوره ی پنج جلسه ای، انتخاب با زبان آموز است که پنج جلسه را در یک هفته بگذراند یا طی پنج هفته. راهبران کلاس تایم خالی زبان آموزان را پوشش می دهند به شکلی که زمان هایی که زبان آموز کلاس ندارد همواره تمرین دریافت خواهد کرد و فعالیت هایی برای انجام دادن دارد. تمرین های زبان آموز طی این دوره ها توسط راهبر کلاس در اپلیکیشن مورد بررسی قرار می گیرد و بازخورد راهبر کلاس به زبان آموز ارسال می شود. امکان انتخاب متریال های آموزشی (کتاب یا روش های نوین آموزشی) با زبان آموز است.
همانطور که اشاره شد دوره های همیاد موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی با کیفیت بالا به صورت کاملا خصوصی و آنلاین از کشور های همسایه و حتی سراسر جهان زبان آموز دارد. زبان آموزهایی از کشور های اتریش، مصر، کره ایه، آمریکا، ترکیه و ماداگاسکار. حتما از مزیت های دوره های آنلاین مطلع هستید چنین دوره هایی برای هر قشر و هر فرد شاغلی مناسب است چرا که کنترل کامل بر نیاز های خود دارید و منطبق با شرایطی که شما بخواهید برایتان برنامه ریزی می شود. اگرچه در دوره های آنلاین کیفیت برگزاری بسیار مهم است و ما کیفیت برگزاری را برایتان تضمین می کنیم.
امیدوارم شرح دوره های همیاد برایتان واضح بوده باشد، برای شرکت در دوره های تدریس خصوصی زبان کره ای و گرفتن جواب پرسش های شکل گرفته در ذهنتان بر روی عبارت تماس با ما کلیک کنید، تیم پشیبانی آموزشگاه با شما تماس می گیرند. چنانچه دوره های آنلاین را برای خود مناسب نمی دانید می توانید با شرکت در کلاس های حضوری از آموزش زبان کره ای بهره مند شوید. پیشنهاد می کنم آموزش آنلاین زبان کره ای و آموزش زبان کره ای در۵۰ روز را با موسسه ی زبان احمدرضا ابراهیمی تجربه کنید.