زبان آلمانی

در دنیای مدرن امروزی همه ما تمایل به یادگیری زبانی به جزء زبان مادریمان داریم تا بتوانیم زندگی ای توام با ارتباطات سازنده و آینده ای بهتر را برای خود و فرزندانمان رقم بزنیم. چرا که تحت هر شرایطی وقتی شما زبان دیگری را یاد بگیرید می توانید مطمئن باشید که نسبت به افراد دیگر در گزینش ادارات و شرکت های بین المللی و حتی کوچک، شانس بیشتری برای قبولی در استخدام دارید. برای مهاجرت یا ادامه تحصیل، داشتن زبان دوم در رزومه تان، قطعا شانس شما را برای زندگی ای آرام تر و فارغ از استرس بیشتر می کند.
ما در این مقاله به یک سری مکالمات ساده و ابتدایی در زبان آلمانی می پردازیم که دانستن آن خالی از لطف نیست و برای شما زبان آموزان مبتدی در زبان آلمانی جذابیت دو چندانی خواهد داشت.
در ابتدا بهتر است قبل از شروع یک توضیح کوتاه و مختصر درباره کلمه سلام به زبان آلمانی بدهم. سلام به آلمانی به چهار مدل مختلف بیان می شود که ساده ترین آن کلمه hello است. اما کلمات دیگری چون، servus نیز معنی سلام را می دهند.
در ادامه باید نیز برای شما یک توضیح کوتاه درباره زمان ها بدهم. برای بیان صبح بخیر از کلمه Guten Morgen استفاده می کنیم ولی از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ بعد از ظهر به زمان آلمانی از کلمه Guten Tag استفاده می کنیم. از ۶بعد از ظهر تا آخر شب نیز از کلمه Guten Abend استفاده می کنیم که این عبارت هم به معنی شب بخیر است و هم بعد از ظهر!
در زبان آلمانی برای هر کلمه جنسیت مشخصی در نظر گرفته می شود و در کلمات بالا چون هر سه کلمه morgen، tag و abend کلماتی مذکر هستند کلمه Gut نیز به شکل مذکر آن به کار برده می شود.


اصطاحات و عبارات کاربردی در زبان آلمانی


Hallo : سلام
Guten Tag : روز بخیر
?Was ist los : چه خبر؟
?Wie geht es dir : اوضاع چطوره؟
Servus : در خدمتم
Tschuss : خداحافظ
Bis blad : میبینمت
.Bis morgen : فردا می بینمت
.Es geht mir gut : خیلی خوبم

Ciao : خداحافظ
Bis bald : به زودی می بینمت
Ja : بله
Nein : نه
?Wie geht's : حالت چطوره؟
Gut : خوب
Danke : مچکرم
Bitte : لطفا
?Wie : چطوری؟

.Freut mich dich kennenzulernn : از آشنایی با شما خوشبختم.
.Mir geht es nicht so gut : من زیاد خوب نیستم.
.Ich bin sehr mude : خیلی خسته ام.
.Es tut mir leid : متاسفم.
?Wie alt bist du : چند سالته؟
.Ich bin dreiundzwanzig Jahre alt : من بیست و سه سالم است.
Auf Wiedersehen : به امید دیدار دوباره


آموزش زبان آلمانی در اصفهان، برای علاقه مندان به زبان آلمانی، با روش های جدید و ادغام شده با علم روانشناسی، می تواند گام بزرگی در آموزش و یادگیری باشد. ما در آکادمی زبان بهین دانش، همواره با این فکر به جلو حرکت کرده ایم تا بتوانیم آموزش زبان را به شکلی نو و البته با توجه به نیاز کودکان و نوجوانان امروزی به امری سرگرم کننده تبدیل کنیم تا اجبار.
آموزشگاه زبان آلمانی در اصفهان، باید بیش از هر چیزی به شناخت زبان آموزان خود بپردازد تا بتواند با توجه به نیاز و روش یادگیری هر یک از زبان آموزان، یادگیری زبان آلمانی را به امری آسان تبدیل نماید.
بهترین موسسه زبان آلمانی در اصفهان
را می توان موسساتی دانست، که دغدغه ی آموزش درست داشته و توانسته اند علاوه بر آموزش زبان، زبان آموزانی با اعتمادبنفس، شاد و با انگیزه را به جامعه معرفی کنند. آرامش زبان آموزان در گروه، محیط مناسب آموزشی، خدمات آموزشی مناسب و به جا، استفاده از اساتیدی خلاق و با روحیه و همینطور روش های آموزشی به روز و جدید مهم است.
امیدواریم بتوانیم در کنار هم به صورت مجازی و حضوری به یادگیری این زبان زنده و مهم بین المللی بپردازیم و به نهایت خواسته های خود در آینده برسیم. لطفا با نظرات و پیشنهادات خود، ما را در بهتر ارائه دادن مطالب، یاری فرمایید.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان آلمانی


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.