روش یادگیری زبان آلمانی در منزل- آموزش زبان آلمانی در منزل-یادگیری زبان آلمانی در منزل

برای یادگیری زبان آلمانی، باید برای خود یک هدف مهم، داشته باشید. یادگیری هر زبانی نیازمند داشتن تعهد و صرف وقت است. و اگر شما این دو را با هم داشته باشید یادگیری هر چیزی برای شما امکان پذیر است. بله درست است زبان آلمانی نسبت به زبان انگلیسی از دشواری های ویژه خود برخوردار است. که از این دشواری ها می شود به سخت بودن گرامر زبان آلمانی اشاره داشت و اینکه این زبان مانند زبان فرانسه جنسیت محور است و همین باعث شده است که یادگیری این زبان نسبت به سایر زبانها سختتر به نظر بیاید. تلفظ کلمات هم در زبان آلمانی برای ما ایرانی زبان ها سخت است و نیاز به تمرین دارد. اما باید بدانید که وقتی برای خود هدفی مشخص داشته باشید و نسبت به آن تعهد داشته باشید، قطعا شما می توانید با خیالی آسوده این مسیر را طی کرده و از مسیر خود لذت ببرید. هدف باعث می شود که سختی ها را شما را از پا در نیاورد و انگیزه شما در طی مسیر حفظ شود.

زبان گوشی- زبان آلمانی
بهتر است براییادگیری زبان آلمانی در منزل در ابتدا زبان گوشی و تمامی اپلیکیشن های موجود در گوشی تان را به زبان آلمانی تغییر دهید. شما زمان های زیادی را صرف کار با گوشی تان می کنید، و این باعث می شود که بتوانید برای یادگیری و درک بسیاری از جملات یا کلمات کاربردی زمان کمتری را صرف کنید.

دیدن فیلم و سریال های آلمانی
دیدن فیلم و سریال های بومی-آلمانی نیز به شما کمک می کند تا بتوانید روند یادگیری خود را سرعت بخشیده و با تلفظ کلمات نیز آشنا شوید. باید به این نکته توجه داشت که هیچ چیز بهتر از شنیدن زبان آلمانی از یک فرد بومی از شما نمی تواند یک فرد قدرتمند در مکالمه زبان آلمانی بسازد.

رادیو و موسیقی در تقویت Listening
علاوه بر دیدن فیلم و سریال شما می توانید با کمک رادیو نیز قدرت listening خود را تقویت کرده و به نوع درست تلفظ به زبان آلمانی توجه نمایید. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که هنوز به رادیو علاقه مند هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم برای یادگیری زبان آلمانی از این روش استفاده کنی. در ضمن بهتر است شما یک لیست از ترانه های مورد علاقه خود را بهزبان آلمانی تهیه کنید و هر روز به آنها گوش دهید.

داستان های کوتاه به زبان آلمانی
در ادمه باید گفت که خواندن داستان های کوتاه آلمانی به شما کمک می کند تا قدرت نوشتن و خواندن خود را نیز تقویت کنید. داستان های کوتاه از نویسندگان بزرگ آلمانی را با توجه به سطح خود تهیه کنید. برای این کار می توانید از اساتید خود کمک بگیرید. در ضمن سعی کنید وقت خود را با معنی کردن تک تک لغات و نوشتن آن در کتابتان، هدر ندهید. همینکه بتوانید مفهوم جملات را بفهمید، عالی است.

یافتن دوستان بومی یا دوستان علاقه مند به زبان آلمانی
از موارد دیگری که می توان برای آموزش زبان آلمانی در منزل نام برد، یافتن دوستانی است که به این زبان حرف می زنند یا مثل شما علاقه مند به یادگیری این زبان هستند. این روزها پیدا کردن دوست در هر کجای این دنیا، اصلا کار مشکلی نیست و با پیدایش نسل جدید اینترنت های همراه و اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، تلگرام و ... ما می توانیم به راحتی با هر فردی در هر کجای این جهان ارتباط برقرار کنیم.

نوشتن خاطرات به زبان آلمانی
ما این روش را برای یادگیری دیگر زبان ها نیز به علاقه مندان به یادگیری زبان دوم پیشنهاد کرده ایم. نوشتن خاطرات، حتی به صورت دست و پا شکسته به شما کمک می کند که با کلماتی که بیشتر در طول روز سر و کار دارید آشنا شده و بیشتر به ذهن بسپارید. در ضمن شما می توانید جای هر کلمه ای را که معادل آلمانی آن را نمی دانید خالی گذاشته تا پس از اتمام نوشته خود این کلمات را پیدا کرده و در جای خود بکار ببرید. این کار باعث می شود این کلمات را بهتر به ذهن خود بسپارید.

شنیدن صدای خودتان
شنیدن صدای خودتان یکی از راه هایی است که شما را در یادگیری زبان کمک می کند. وقتی شما صدای خود را ضبط می کنید در واقع به یک مورد اساسی پی می برید. آیا شما به قدر کافی خوب صحبت کرده یا نکرده اید؟ صحبت کردن شما و شنیدن صدای خودتان به شما این کمک را می کند تا متوجه نوع تلفظ کلمات خود شده و بر اشتباهاتتان واقف شوید.

یادگیری در شب
نمی دانم تا به حال این کار را انجام داده اید یا نه؟ اما بهتر است یادآور شوم که یادگیری زبان در شب نیز به شما کمک می کند که هر آنچه را که شنیده یا خوانده اید برای مدت طولانی تری به ذهن خود بسپارید. برای این کار می توانید موسیقی مورد علاقه خود را موقع خواب پخش کرده و اجازه دهید که با شنیدن آن به خواب بروید. یا یک فایل صوتی از زبان آلمانی حتی اگر یک چکیده از مواردی باشد که استادتان سر کلاس آموزش داده است را در شب و هنگام خواب پخش کنید بعد از مدتی متوجه تفاوت این نوع یادگیری با دیگر موارد می شوید.

با خودتان مکالمه کنید
همیشه در کنار خود افرادی را نداریم که علاقه مندی شان شبیه به ما باشد یا بتوانیم به راحتی برای صحبت کردن زبان آلمانی با آنها به مکالمه بپردازیم اما هیچ کاری نشد ندارد و ما می توانیم با خودمان در جلوی آینه یا با ضبط صدایمان، به مکالمه بپردازیم. صحبت کردن با خود روبروی آینه و بدون نیاز به حضور نفر دوم به ما این کمک را می کند تا بتوانیم همه آنچه که آموخته ایم را، بارها و بارها به تمرین بنشینیم.

نرم افزار های زبان آلمانی
این روزها وجود یک سری نرم افزار و برنامه های آموزش زبان، به ما در یادگیری زبان دوم کمک بسیاری کرده اند. بسیاری از این نرم افزارها به صورت جامه و برنامه ریزی شده، از تعیین سطح گرفته تا گذشتن از سطوح مختلف، یادگیری را برای ما آسان کرده اند. از نرم افزار های مهم و پرطرفدار میتوان به موارد زیر اشاره داشت:
Duolingo: این اپلیکیشن در حال حاضر از پرطرفدارترین اپلیکیشن های موجود در بازار است. این نرم افزار نحوه یادگیری خود را بر روی بازی و سرگرمی نهاده و برای گوشی های اندوروید و آی او اس و ویندوزفون نیز قابل نصب است.
Memrise: این اپلیکیشن نیز مانند دولینگو با بازی و سرگرمییادگیری زبان دوم را به کاری جذاب برای علاقه مندان به سایر زبان ها تبدیل کرده است. این اپلیکیشن بر روی سیستم عامل های اندروید و آی او اس قابل نصب است.
Coffeestrap: این اپلیکیشن به جای آموزش به صورت مستقیم راه دوم را برگزیده است. به طور مثال اگر شما قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید این اپلیکیشن به شما کمک می کند که در بین اعضای خود، یک فرد را به صورت رندوم انتخاب کرده تا بتوانید روزانه با او چت کرده و برایش فایل صوتی بفرستید. این اپلیکیشن به شما این کمک را می کند که شما با یک فرد محلی و کسی که کاملا به زبان آلمانی تسلط دارد در ارتباط باشید. این اپلیکیشن تنها بر روی سیستم عامل اندروید قابل نصب است.
قطعا اپلیکیشن های دیگری هستند که بشود در این مقاله جا داد اما ما قصد داشتیم تنها از مهمترین و پرطرفدارترین آنها نام ببریم.
امروزه موسسات و مراکز آموزش زبان آلمانی، با داشتن خدمات آموزش زبان مناسب، مانند سی دی های آموزش زبان آلمانی، کتاب های آموزش زبان آلمانی و دیگر خدمات، سعی بر راحت تر کردن روند آموزش زبان آلمانی، کرده اند. ما نیز امیدواریم با شناخت نیازهای شما، به صورت حضوری و غیر حضوری، آموزش های صحیح و کاربردی ای را به شما عزیزان بدهیم،موسسه بهین دانش تلاش می کند تا آموزش زبان را به صورت آنلاین در دوره های ترمیک،فشرده و فوق فشرده ارائه دهد.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان آلمانی


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.