آموزش صحیح مکالمه زبان انگلیسی برای مدت های زیادی دغدغه کسانی که در عرصه آموزش زبان فعالیت می کنند بوده و هست. پیدا کردن بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیز امروزه دغدغه تمام کسانی است که در پی یافتن راهی برای تحقق بخشیدن به رویای دیرینه خود یعنی همان تسلط به مکالمه انگلیسی هستند. صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت صحیح و روان از دیرباز یک آرزوی دست نیافتنی برای خیلی از علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی بوده است. خسته از تلاش های بی ثمر در راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و درمانده از روش های آموزشی تجربه کرده در آموزشگاه های زبان انگلیسی به اینترنت پناه می بریم و اگر مشتاق یادگیری مکالمه زبان انگلیسی  یا مدرس زبان انگلیسی هستیم عبارت بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی را تایپ کرده و با نا امیدی در پی یک ناموجود می گردیم.

از همان ابتدای مسیر یادگیری زبان شاهد بودم فقط تعداد انگشت شماری از مدرسین زبان انگلیسی می توانستند با تسلط به انگلیسی صحبت کنند و کمتر از یک درصد زبان آموزان جدی و پرتلاش به نتیجه رضایت بخش که همان تسلط در مکالمه انگلیسی است می رسیدند. سالها تجربه ی یادگیری و آموزش زبان های متعدد به من کمک کرد تا درک های متفاوتی نسبت به یادگیری و آموزش زبان پیدا کنم. خوشبختانه ادراک خودم را توانستم در یادگیری زبان های متفاوتی چون زبان ژاپنی آزمایش کنم و نتایج مطلوبی دریافت کردم. در این نوشته به اختصار ویژگی های یک دوره مکالمه زبان انگلیسی کارآمد و مفید را بررسی می کنم.

شروع واقعی

بعد از بی نظمی های زیاد و وقفه های طولانی در سن 48 سالگی تصمیم جدی گرفتم هر طور شده ویولن را یاد بگیرم. در اولین ملاقات با کسی که قرار بود کمک کند مجدد با این ساز ارتباط برقرار کنم وقتی متوجه شد با کتاب های خالقی تمرین میکنم گفت: فکر نکنم کسی تا به حال با این کتاب ها نوازنده شده باشد. به یادم هست اولین کتاب هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در دست داشتم کتاب هایی بودند به نام Course Book. ما متن هایی درباره دو شخصیت به تامهای Jillian and Martin می خواندیم و تمرین ها را انجام می دادیم. قرار بود بعد از هر سه ترم یک کتاب 900 هم کار کنیم. کتاب 1 به تازگی تمام شده بود و ما قرار بود کتاب 900 را کار کنیم ولی موسسه تصمیم گرفت کتاب بهتری جایگزین کند. ادامه مسیر را با کتاب های Headway تا انتها رفتم. وقتی خودم مدرس زبان انگلیسی شدم کتاب های Interchange و New Interchange رایج شده بود. برای آموزش زبان در موسسه خودم جزء اولین موسسه هایی بودم  که کتاب های Top Notch را استفاده کردم. نه من و نه هیچ کس دیگری با این کتاب ها مکالمه انگلیسی را یاد نگرفت. چرا؟

 

 

بدون خواندن و نوشتن

 

حق انتخاب

 

 

پایان واقعی