انتظار می رود بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی از پیچیده ترین سیستم آموزش زبان انگلیسی استفاده کند. اما موفق ترین روش آموزش زبان، آموزش زبان مادری بوده و هست. قطعا بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی باید نزدیک ترین به آموزش زبان مادری باشد.

آموزش صحیح مکالمه زبان انگلیسی برای مدت های زیادی دغدغه کسانی که در عرصه آموزش زبان فعالیت می کنند بوده و هست. پیدا کردن بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیز امروزه دغدغه تمام کسانی است که در پی یافتن راهی برای تحقق بخشیدن به رویای دیرینه خود یعنی همان تسلط به مکالمه انگلیسی هستند. صحبت کردن به زبان انگلیسی به صورت صحیح و روان از دیرباز یک آرزوی دست نیافتنی برای خیلی از علاقه مندان یادگیری زبان انگلیسی بوده است. خسته از تلاش های بی ثمر در راه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی و درمانده از روش های آموزشی تجربه کرده در آموزشگاه های زبان انگلیسی به اینترنت پناه می بریم و اگر مشتاق یادگیری مکالمه زبان انگلیسی  یا مدرس زبان انگلیسی هستیم عبارت بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی را تایپ کرده و با نا امیدی در پی یک ناموجود می گردیم.

از همان ابتدای مسیر یادگیری زبان شاهد بودم فقط تعداد انگشت شماری از مدرسین زبان انگلیسی می توانستند با تسلط به انگلیسی صحبت کنند و کمتر از یک درصد زبان آموزان جدی و پرتلاش به نتیجه رضایت بخش که همان تسلط در مکالمه انگلیسی است می رسیدند. سالها تجربه ی یادگیری و آموزش زبان های متعدد به من کمک کرد تا درک های متفاوتی نسبت به یادگیری و آموزش زبان پیدا کنم. خوشبختانه توانستم ادراک خودم را در یادگیری و آموزش زبان های متفاوتی چون زبان های فرانسه، عربی، اسپانیایی، آلمانی، ترکی، روسی، چینی و درنهایت زبان ژاپنی آزمایش کنم و نتایج مطلوبی دریافت کردم. در این نوشته به اختصار ویژگی های یک دوره مکالمه زبان انگلیسی کارآمد و مفید را بررسی می کنم.

شروع واقعی در یک پکیج آموزش مکالمه انگلیسی

بعد از بی نظمی های زیاد و وقفه های طولانی در سن 48 سالگی تصمیم جدی گرفتم هر طور شده ویولن را یاد بگیرم. در اولین ملاقات با کسی که قرار بود کمک کند مجدد با این ساز ارتباط برقرار کنم وقتی متوجه شد با کتاب های استاد خالقی تمرین میکنم گفت: “فکر نکنم کسی تا به حال با این کتاب ها نوازنده شده باشد.” این جمله من را به یاد اولین مرحله یادگیری زبان انگلیسی انداخت. به یاد دارم اولین کتاب هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی در دست داشتم کتاب هایی بودند به نام Course Book. ما متن هایی درباره دو شخصیت به تامهای Jillian and Martin می خواندیم و تمرین ها را انجام می دادیم. قرار بود بعد از هر سه ترم یک کتاب 900 هم کار کنیم. کتاب 1 به تازگی تمام شده بود و ما قرار بود کتاب 900 را کار کنیم ولی موسسه تصمیم گرفت کتاب بهتری جایگزین کند. ادامه مسیر را با کتاب های Headway تا انتها رفتم. وقتی خودم مدرس زبان انگلیسی شدم کتاب های Interchange و New Interchange رایج شده بود. برای آموزش زبان در موسسه خودم جزء اولین موسسه هایی بودم  که کتاب های Top Notch را استفاده کردم. نه من و نه هیچ کس دیگری با این کتاب ها مکالمه انگلیسی را یاد نگرفت. چرا؟

به نظر من هیچکدام از کتابهای آموزش زبان انگلیسی فرصت تجربه یک شروع واقعی را برای زبان آموز فراهم نمی کنند. در مرحله اول باید ویژگی های یک شروع واقعی را با هم بررسی کنیم. قبل از اینکه خصوصیات شروع مناسب یک دوره آموزش مکالمه انگلیسی کارآمد را بررسی کنیم لازم می دانم یکی از خطاهای رایج در عرصه آموزش و یادگیری را بشناسید. اشتباه رایج ما در عرصه آموزش، ندیدن یادگیری است. خطای بزرگ بینی اثر آموزش یا نادیده گرفتن خود یادگیرنده باعث می شود مسئولین امور آموزشی پویایی و خود جوش بودن روند یادگیری را چنان محدود و محصور کنند که فقط از فراگیران مطیع و محتاط و قطعا روش های موجود در حاشیه امن استقبال می شود. در صورتیکه از این جا به بعد افکار زیر به ذهنتان خطور کرد کاملا طبیعی است چون همه ما به میزان های متفاوت دچار خطای “بزرگ بینی آموزش” هستیم.

“با این روش آموزش زبان انگلیسی خیلی خیلی طولانی می شود”

“نقش معلم در روند این آموزش زبان چیست؟”

“با این روند تعیین سطح  فراگیر به چه صورت انجام می شود؟”

“آگر زبان آموز به طور جدی تلاش نکند معلم چگونه متوجه کم کاری او می شود؟”

“…”

یک دوره آموزش زبان انگلیسی ایده ال از نظر برنامه ریز ها و سیاستمداران صنعت آموزش زبان انگیسی دوره ای است که جدب بالایی دارد. به همین دلیل تمام دوره ها و کتاب های آموزش زبان انگلیسی آموزش را از جایی شروع می کنند که کمترین احتمال از دست دادن زبان آموز در آن باشد. تکنیک ها و تمرین های به کار رفته در کتاب های آموزش زبان انگلیسی زبان آموزان را تا چند ترم با یک لذت کاذب سزگرم می کند و این برای موسسه ها و آموزشکاه ها یک امر حیاتی است. متاسفانه این تمرین ها عادت های نادرست در فراگیران ایجاد کرده و باعث می شود هیچگاه قادر به ارتباط با محتوا و موقعیت های واقعی نشوند. یکی از مهمترین خصیصه های بهترین دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی یک شروع واقعی است و این بدین معنی است که از ابتدای یادگیری زبان انگلیسی فراگیر با موقعیت های واقعی، لحن و لهجه انگلیسی نیتیو ها، واژگان و ساختارهای پیش بینی نشده روبرو شود. دوره جامع مکالمه انگلیسی به عنوان یک دوره کامل زبان انگلیسی از این ویژگی برخوردار است.

ارتباط با کل در روند آموزش مکالمه انگلیسی

برای سال های متمادی به عنوان موسس و مدیر یک آموزشگاه زبان موفق و به روز تلاش می کردم همه مدرسین را وادار کنم از تکنیک ها و روش هایی در آموزش استفاده کنند که زبان آموزان با کمترین تلاش مطالب و مضامین کتابهای آموزشی را درک کنند و تمام مطالب ارائه شده را بدون کم و کاست در صحبت های خود استفاده کنند. این ایدئولوژی، در صورت عملی شدن، باعث می شود زبان آموز و مدرس با رضایت از عملکرد خود یک جلسه یا دوره را به اتمام رسانده و راهی ادامه مسیر شوند. این تمرین یک برداشت ناقص و دور از واقعیت را در ذهن همه ما ناخودآگاه کرده است، اینکه ما برای یادگیری زبان باید همه چیز را یک به یک درک کنیم و تمام آنچه درک می کنیم را باید بتوانیم فورا و آنا به کار ببندیم. شاید برای یادگیری بعضی مفاهیم این استراتژی مفید و کاربردی باشد، برای موسیقی البته بعید است، قطعا برای یادگیری زبان، بر خلاف میل باطنی ما، فوق العاده مضر است.

بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی دوره ای است که به ما کمک کند از ابتدا با محاوره ها و مکالمه های انگلیسی واقعی، نه مکالمه های ساده شده و طراحی شده برای آموزش، آشنا  شویم. به اشتباه فکر می کنیم مکالمه های آموزشی ساده شده مسیر یادگیری را برای ما هموارتر می کند، در حالیکه این مطالب با ایجاد عادت های اشتباه ما را وابسته می کند و ما به سختی قادریم پس از سال ها تلاش خود را از این وابستگی رها کنیم. بهترین دوره آموزش مکالمه انگلیسی ما را از ابتدا با موقعیت های واقعی و مکالمه های واقعی انگلیسی آشنا می کند. بهترین پکیج مکالمه زبان انگلیسی دوره ای است که  مبتنی بر یادگیری زبان به شیوه زبان مادری باشد و به ما کمک کند تا با عبارت ها و جمله ها در بستر کل و موقعیت واقعی آشنا شویم. در این سبک آموزش به جای حفظ معنی واژگان تلاش می کنیم کاربرد و اثر آنها را در موقعیت تشخیص دهیم و به جای حفظ ترتیب کلمات در جمله به منظوز آن دقت می کنیم. از همه مهمتر درک ارتباط بین موقعیت ها و رابطه آنها با داستان کلی است. در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی به تفصیل روند این آشنایی و یادگیری را توضیح داده ام. برای آشنایی با دوره جامع روی لینک زیر کلیک کنید.

 صفحه معرفی دوره جامع مکالمه انگلیسی

تشویق کنجکاوی در زبان آموز در مسیر آموزش مکالمه انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی با بهترین پکیج مکالمه انگلیسی لزوما آسانترین دوره مکالمه انگلیسی نیست. بر خلاف انتظار ما از دوره های آموزش زبان انگلیسی، بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی به جای در اختیار گذاشتن معنی ها و مترادف های کلمات و عبارات انگلیسی باید ذهن زبان آموز را کنجکاو و پویا نگه دارد. ویژگی های بیان شده قبلی مخصوصا ارتباط با کل بسیار موثر در ایجاد کنجکاوی در فراگیر است.

آموزش مکالمه انگلیسی در یک دوره مکالمه انگلیسی ایده ال کاملا منطبق بر اصول یادگیری زبان مادری است. یادگیری زبان به روش زبان مادری فراهم کننده موقعیت هایی است که فراگیر در آن با ذهن پویای خود و به کمک ارتباط با موقعیت عبارت ها منظور و کاربرد آنها را حدس زده و در شرایط دیگر حدس های خود را به یقین تبدیل می کند. این تمرین به خودباوری می انجامد و باعث می شود فراگیر از روند رشد خود لذت برده و از وابستگی و تکیه به دیگران دوری کند. در دوره جامع مکالمه انگلیسی، آموزش مکالمه انگیسی در عین کمک به زبان آموز به شیوه ای انجام می شود که کنجکاوی در درک مستقل عبارت ها و جمله های انگلیسی یک عادت نهادینه می شود.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی بدون خواندن و نوشتن

تقریبا در همه کتاب های آموزش زبان انگلیسی آموزش مکالمه انگلیسی به همراه متن انجام می شود. چنانچه ما هیچ آشنایی قبلی از انگلیسی نداشته باشیم از ابتدای دوره تلاش می کنیم حروف الفبای زبان انگلیسی را بشناسیم. خواندن صحیح حروف الفبای انگلیسی، نوشتن روان و درست حروف انگلیسی، دانستن نام و صداهای هر حرف و در نهایت کنار هم گذاشتن آنها و ساختن کلمات جدید یا خواندن کلمات موجود یکی از معیار های ارزشیابی در اولین جلسه های آموزش زبان انگلیسی است.

ما خیلی زود خواندن و نوشتن زبان انگلیسی را مسلط می شویم و تلاش می کنیم از مهارت خواندن و نوشتن خود برای پیشرفت مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنیم. در هر فرصتی که دست دهد متون انگلیسی را می خوانیم و از لابه لای متن ها اصطلاحات و عبارت های انگلیسی را برای روز مبادا یادداشت می کنیم. با تمام تلاش هایی که داریم  معمولا در مکالمه های انگلیسی نمی توانیم به درستی صحبت کنیم و در فهمیدن فیلم و سریال های انگلیسی همیشه به زیر نویس ها وابسته هستیم. به نظر شما دلیل این مشکلات چیست؟

بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی یا بهترین دوره آموزش زبان انگلیسی به دوره ای می توان گفت که با تمرکز روی لهجه و تلفظ از ابتدا بدون خواندن و نوشتن آموزش را شروع کند. تنها در این صورت است که ما نیاز به اصلاح و باز آموزی تلفظ صحیح کلمات انگلیسی نداریم. تفاوت روش های موجود در کتابهای آموزش زبان انگلیسی با یادگیری به شیوه زبان مادری در واقعیتی است که ما خواندن و نوشتن زبان مادری را بعد از تسلط کامل به زبان شروع می کنیم. در اینصورت احتمال اشتباه در تلفظ کلمات بسیار پایین است و قطعا درک آنچه می شنویم بسیار راحت تر. این در حالیست که ما در روش های موجود با کتاب های آموزشی زبان انگلیسی به سختی به تسلط کافی برای درک آنچه در محاوره های روزمره نیتیوهای انگلیسی زبان می گذرد می رسیم و تقریبا در اکثر موقعیت ها نگران درستی تلفظ کلمات انگلیسی هستیم.

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی نیز قطعا همانند روش یادگیری زبان مادری با تکیه بر مهارتهای شنیداری و گفتاری آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را با شنیدن و صحبت کردن آغاز می کند.

حق انتخاب در یادگیری زبان انگلیسی

به جرات میشه گفت بهترین پکیج آموزش مکالمه انگلیسی دوره ای است که یک تور چند ماهه مسافرت به یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشه. بعد از یادگیری زبان انگلسی به عنوان زبان مادری مهاجرت به یک کشوز انگلیسی زبان مطمئن ترین زاه یادگیری مکالمه انگلیسی است. در حقیقت هر دوی اینها برای ما غیر ممکن است. موقعیت یادگیری انگلیسی به عنوان زبان مادری برای کسی که در حال مطالعه این مقاله است از دست رفته است و اگر حتی قصد مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشیم هدفمون یادگیری انگلیسی قبل از مهاجرت است.

با حذف دو راه قبلی بهترین دوره آموزش مکالمه انگلیسی دوره ای است که حداقل نتیجه نزدیک به دو روش قبلی را به ما بدهد. یکی از ویژگی های مهم آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری داشتن حق انتخاب است. آموزش زبان انگلیسی در کتاب های رایج امروزی انتخاب های از قبل انجام شده را توصیه می کند. همه چیز از پیش تعیین شده است: کلمه ها، موقعیت ها، ساختارها، متن ها، … این در حالیست که در یادگیری زبان مادری همه گفتگو ها به صورت طبیعی اتفاق می افتد و کودکان با هر آنچه بتوانند ارتباط برقرار کنند یادگیری خود را شروع می کنند.

آموزش زبان انگلیسی با دادن حق انتخاب به زبان آموز آرامش منحصر به فردی برای فراگیر فراهم می کند. در دوره جامع مکالمه انگلیسی از این تکنیک به میزان بسیار زیاد استفاده شده است.

پایان واقعی بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی

کتاب ها و دوره های آموزش زبان انگلیسی باور به روز آخر را در همه ما ایجاد کرده اند. پس از طی کردن یک دوره طولانی و تلاش بسیار بالاخره ترم آخر فرا می رسد و زبان آمور با تصور اینکه دوره را به اتمام رسانیده و به زبان انگلیسی مسلط شده اقدام به مهاجرت می کند و یا روانه بازار کار می شود. متاسفانه علیرغم تصوز تسلط به زبان انگلیسی در بیشتر موارد حتی از درک فیلم و سریال های انگلیسی هم عاجز است. کسب اطلاعات کامل درباره ساختارهای زبان انگلیسی و یا حتی تبدیل شدن به یک دیکشنری سیار درگذشته وظیفه کتاب ها و در حال حاضر به عهده اینترنت است. آنچه از بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی انتظار می رود توان ایجاد مهارت ارتباطی در زبان انگلیسی است.

نتیجه ای که از یک دوره آموزش زبان انگلیسی می توان انتظار داشت درک آنچه در موقعیت های واقعی گفته می شود و مکالمه راحت و روان با دیگران در زبان انگلیسی است. در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی شما می آموزید چطور فیلم و سریال های انگلیسی را بدون زیر نویس درک کنید و چگونه با لهجه و تلفظ شبیه به نیتیو های انگیسی زبان بدون نیاز به ترجمه صحبت کنید.

بررسی ویژگیهای دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی

در ادامه تعدادی از خصوصیات پکیج مکالمه انگلیسی موجود در دوره جامع مکالمه انگلیسی را بررسی می کنیم.

سریال THIS IS US

سریال محبوب آمریکایی ها از سال 2016 شروع به تولید کرد و تا سال 2022 به صورت مداوم در 106 قسمت و 6 فصل تولید شد. این سریال انگلیسی آمریکایی تمام ویژگیهای مورد نیاز برای یک تجربه منحصر به فرد در یادگیری پیشرفته زبان انگلیسی را داراست. برای شناخت دقیق این ویژگیها مقاله آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری رامطالعه کنید.

سریال THIS IS US یک درام خانوادگی کامل است که نمایشگر چند نسل زندگی آمریکایی است. در صورتیکه این سریال را با دقت ببینید و تمرین کنید، چند سال زندگی با انگلیسی زبان ها را تجربه کرده اید. در دوره جامع مکالمه انگلیسی تمام جزئیات پیچیده زبان انگلیسی را با مشاهده این سریال و تمرین جلسه های آموزشی فصل های دوره می آموزید.

آموزش بدون آزمون

در تمام سیستم های آموزشی موجود فراگیران و مسئولین آموزش آزمون محور هستند. آزمون محور بودن خصیصه ای است که مسیر یادگیری را منحرف کرده و لذت درک را به کام فراگیر تلخ می کند. یادگیری اثربخش زمانی رخ می دهد که یادگیری بر اساس نیاز های اساسی زندگی باشد و در راستای برآوردن نیازهای اولیه کیفیت زندگی را مطلوب تر نماید. همه ما معمولا مشتاق یادگیری هستیم اما چرایی و دلیل آموختن همیشه کنجکاوی ما را برانگیخته می کند. زمانی که می آموزیم تا صرفا در آزمونی موفق باشیم و ارتباط اصل آموخته ها را با سطح زندگی درک نمی کنیم دچار بی انگیزگی و سردرگمی می شویم. بویژه زمانی که معیارهای به کار گرفته شده در آزمون های به درستی مهارت های ما را ارزیابی نمی کند. آزمون ها به طور کلی برای کسانیکه تحت آزمایش هستند اهداف سوال برانگیز و نامشخصی دارند. مشکل اساسی در دوره های رایج آموزش زبان انگلیسی عدم ارتباط با منابع است لذا مسئولین آموزش با ایجاد آزمون ها تلاش می کنند فراگیران را به سمت جلو سوق دهند. در بهترین دوره آموزش مکالمه زبان انگلیسی با ایجاد ارتباط و ارتقاء درک فراگیر نیاز به آزمون به طور کلی حذف شده است. در دوره جامع مکالمه انگلیسی به عنوان بهترین پکیج آموزش مکالمه انگلیسی هیچ آزمونی وجود ندارد. به جای آزمون های انگلیسی تلاش می شود زبان آموز با جنبه های متفاوت زبان انگلیسی آشنا شود و با درک آنها نیازی به عوامل بیرونی نداشته باشد.

آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری

پکیج دوره جامع مکالمه انگلیسی به عنوان بهترین پکیج آموزش مکالمه زبان انگلیسی تمام ویژگیهای عنوان شده برای آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری را شامل می شود. در این دوره آموزش زبان انگلیسی همانند زبان مادری ابتدا انگلیسی را درک می کنید و سپس تلاش می کنید آنچه درک می کنید را برای خود استفاده کنید. زمانی که با تسلط در درک و ارتباط احساس پایداری می کنید خواندن و نوشتن آنچه به راحتی استفاده می کنید را تجربه می کنید. در فصل های پایانی نیازهای فردی خود را به صورت حرفه ای دنبال می کنید و سطح تسلط خود را تا سطح پیشرفته انگلیسی بالا می برید.

آموزش مکالمه زبان انگلیسی در دوره جامع از جلسه اول آغاز شده و بر اساس مدل یادگیری زبان انگلیسی شبیه به زبان مادری تا پایان دوره و فراتر از آن ادامه دارد. آموزش مکالمه پیشرفته زبان انگلیسی از مرحله های ابتدایی دوره شروع شده و در فصل های پایانی پکیج دوره جامع مکالمه انگلیسی به اوج می رسد.

آموزش و پشتیبانی بی قید و شرط

امروزه بیش از 90 درصد مردم برای یادگیری زبان انگلیسی به روش های متفاوت اقدام می کنند. متاسفانه بیش از 99 درصد کسانی که برای یادگیری زبان انگلیسی گام عملی برداشته و شروع کرده اند پس از مدتی یادگیری را رها کرده و با شکست مواجه شده اند. متاسفانه در موارد زیادی ارتباط بین دوره، محتوا، استاد، آموزش، و موسسه با زبان آموز دچار اشکال شده و باعث بی نظمی در تمرین می شود. بی نظمی در تمرین مهمترین عامل در متوقف کردن مسیر پیشرفت است. به جز مواردی که زبان آموز به دلایل فردی تمرین منظم ندارد دوره جامع با پیش بینی نیازهای یادگیری موفق زبان انگلیسی و ایجاد یک ارتباط پیوسته امکان موفق شدن زبان آموز را در یادگیری به بالاترین درجه ممکن رسانده است.

با تهیه پکیج دوره جامع مکالمه انگلیسی از یکسال آموزش و پشتیبانی بدون محدودیت بهره مند می شوید. مطابق با برنامه مناسب خود جلسات کارگاهی و تمرینی را تنظیم می کنید. در صورت نیاز می توانید به صورت فشرده تمرین کنید و کل دوره را چند ماه طی کنید. در صورتیکه زمان برای تمرین فشرده نداشته باشید با یک برنامه منظم و تمرین روزانه ثابت مسیر یادگیری را طی می کنید. زمان کارگاه ها و تمرین کاملا به انتخاب شماست. در طول این مسیر آموزش و پشتیبانی بدون هیچگونه محدودیتی برای شما فراهم است.

برای آشنائی بیشر و عمیق تر با آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری به مقاله آن رجوع کنید و برای شناخت بهتر پکیج دوره جامع به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی رجوع کنید. در صورت نیاز می توانید با شماره 09333558002 تماس بگیرید تا زمان اختصاصی مشاوره برای شما هماهنگ گردد.