یادگیری زبان آلمانی به یکی از دغدغه های جوانان امروز تبدیل شده است. این یادگیری از طریق روش های مختلفی صورت می گیرد یکی از روش های نوین یادگیری زبان از طریق فیلم می باشد به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی بهترین فیلم های آلمانی برای یادگیری زبان می پردازیم. هر فرد با توجه به شناختی که از خودش دارد روشی متناسب با شخصیت خودش را برای یادگیری زبان انتخاب می کند. اما ما به شما آموزش زبان آلمانی از طریق فیلم را پیشنهاد می کنیم. در پایان زمانی که مطالب مقاله را خواندید خودتان مشتاق به یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم می شوید.

IELTS7 Banner 01 8 بهترین فیلم های آلمانی برای یادگیری زبان,آموزش زبان آلمانی از طریق فیلم,زبان آلمانی

 

یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم:

یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم یکی از روش های نوین و امروزی می باشد. اگر واقعا قصد دارید مهارت شنیداری زبان خود را تقویت کنید بهترین راه تماشای فیلم به زبان آلمانی می باشد. در آغاز بهتر است به این نکته اشاره کنیم که از سطح زبانی خودتان مطلع شوید و بعد از آن از میان فیلم ها و سریال های متعددی که وجود دارد فیلمی را که متناسب با سطح شماست انتخاب کنید. هنگام انتخاب فیلم و سریال دقت کنید که آن فیلم به شما گرامر، اصطلاحات، لغات و… را آموزش دهد. دیدن فیلم های آلمانی باعث می شود خود را در آن محیط احساس کنید و به عبارتی غرق در آن زبان شوید. دیدن فیلم به شما کمک می کند درک زبانی قوی تری پیدا کنید. زمانی که فیلم انتخابی شما متناسب با سطحتان باشد هنگام دیدن فیلم از آن لذت می برید. با تماشای فیلم های زبان آلمانی امکان آشنایی با لهجه های مختلف آن زبان را پیدا می کنید. زمانی که شما به یادگیری زبان آلمانی مشغول هستید یکی از شیوه های مفید و اما سرگرم کننده برای شما تماشای فیلم می باشد دقت داشته باشید که اگر از آن فیلم لذت نبرید یادگیری زبان هم اتفاق نخواهد افتاد و بعد از مدتی این روش را رها خواهید کرد. پیشنهاد ما به شما این است که اگر در سطح ابتدایی هستید بهتر است فیلم و سریال هایی که تماشا می کنید همراه با زیرنویس آلمانی باشد بعد از مدتی که سطح زبانی شما بالاتر رفت می توانید از زیرنویس استفاده نکنید. هر فیلم را دو بار تماشا کنید بار دوم سعی کنید بدون زیرنویس ببینید. هنگام تماشای فیلم اصطلاحات و لغات جدید را یادداشت کنید و به مرور مداوم آن بپردازید. به شیوه ی بیان کلمات، تلفظ آن ها و آواهای کلمات دقت کنید. سعی کنید به جمله بندی و گرامر جملات توجه کنید. در فیلم زمانی که با جملات و کلمات آن آشنایی ندارید می توانید از طریق دیکشنری به جستجوی معانی آن ها بپردازید.

دلایل یادگیری زبان آلمانی با فیلم:

 • سرگرم کننده هستند، حتی هنگامی که خسته هستید می توانید از طریق فیلم به یادگیری بپردازید.
 • افرادی که فردی را برای مکالمه ندارند می توانند از طریق فیلم به تمرین مکالمه بپردازند.
 • فیلم باعث آشنایی شما عزیران با فرهنگ و زبان مردم آن کشور می شود.

روش های یادگیری زبان آلمانی همراه فیلم:

روش های متفاوتی برای یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم وجود دارد. در این قسمت به معرفی چند روش می پردازیم :

 • روش شادوینگ: در این روش هنگامی که بازیگران شروع به دیالوگ گفتن می کنند شما هم همراه با آن ها شروع به صحبت و دیالوگ گویی کنید. این روش در ابتدا دشوار است اما بعد از مدتی برایتان آسان تر می شود.
 • در این روش شما بهتر است بعد از بیان دیالوگ ها توسط بازیگران فیلم را متوقف کنید و همان دیالوگ را تکرار کنید این کار به شما کمک می کند تا لهجه و صحبت کردنتان تقویت شود.
 • کلمات و اصطلاحات جدید را یادداشت کنید.

بهترین فیلم های آلمانی برای یادگیری زبان:

بعد از بیان نکات مهم، حال زمان آن فرا رسیده است که لیستی از بهترین فیلم های آلمانی برای یادگیری زبان تهیه کنیم.

 1. فیلم بدو لولا بدو (Run Lola Run)
 2. فیلم Jojo Rabbit 2019
 3. نوار سفید (Das weiße Band)
 4. فیلم Snowflake
 5. ریوانچ (Revanche)
 6. زندگی دیگران (The live of others)
 7. سقوط (Downfall)
 8. روبان سفید (The White Ribbon)
 9. خداحافظ لنین (Good bye Lenin)
 10. فیلم (Sauerkrautkoma)
 11. فیلم (Berlin falling 2017)

بهترین سریال های آلمانی برای یادگیری زبان:

 1. سریال Extra german
 2. سریال Doctor’s Diary
 3. سریال Stromberg
 4. سریال Tatort
 5. سریال Verbotene Liebe
 6. سریال Danni Lowinski
 7. سریال Die pfefferkörner
 8. سریال How to sell drugsonline(fast)
 9. سریال Parfum
 10. سریال Der Gleiche Himmel

در این مقاله با توجه به مطالبی که گفته شد شما با یکی از روش های یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم آشنا شدید. حال انتخاب با خودتان است که کدام روش را برای یادگیری زبان انتخاب می کنید. دست کم با امتحان روش های مختلف می توانید بهترین روش را برای یادگیری زبان انتخاب کنید اما بعد از انتخاب، شاخه ی خود را مدام تغییر ندهید این کار فقط باعث عقب افتادن شما از یادگیری و از دست دادن زمانتان می شود. در این مسیر می توانید با افرادی که روش های متفاوت را امتحان کرده به مشورت بپردازید. برای یادگیری هر زبانی بهتر است در ابتدا به آن گوش فرا دهید مانند کودکان که دو سال اول زندگیشان فقط گوش می دهند و بعد از دو سال شروع به صحبت می کنند. حتی اگر اوایل یادگیری زبان آلمانی از طریق فیلم برایتان لذت بخش نیست می توانید از انیمیشن های زبان آلمانی استفاده کنید و بعد از مدتی شروع به تماشای فیلم و سریال متناسب با ژانر مورد علاقه تان کنید. در این مسیر نیاز به یک همراه و پشتیبان دارید. در سایت احمد رضا ابراهیمی دور های مختلفی برای زبان آموزان وجود دارد برای آگاهی بیشتر شما عزیزان بخشی از سایت تحت عنوان گزارش دوره های آموزش زبان تهیه شده است که با مراجعه به این قسمت می توانید اطلاعات بیشتری درمورد دوره ها کسب کنید. یکی از مزیت های این دوره آنلاین و غیر حضوری بودن آن است. هدف از آنلاین برگزار شدن این دوره ها این است که همه افراد با هر شرایطی امکان شرکت در این دوره ها را داشته باشند. برای افزایش دانش خودتان می توانید به قسمت مقالات مراجعه کنید و به مطالعه آن ها بپردازید. همکاران و اساتید حرفه ای ما تا پایان دوره همراه و پشتیبان شما هستند. شما می توانید با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه با مشاوران ما در ارتباط باشید.