آموزش آنلاین زبان ترکی در دوره مدرن و ادغام شده با اینترنت می تواند بخش مهمی را در آموزش و یادگیری زبان ترکی ایجاد نماید. اینترنت، امروزه به عنوان یکی از ضرورت های زندگی انسان ها محسوب می شود و بسیاری برای ارتباط با خارج از جغرافیای خود به آن نیاز دارند. اما اینترنت بدون آموزش زبان های خارجه، می تواند بعد از مدت ها به کاری خسته کننده تبدیل شود و ایجاد ارتباط را تنها به یک دایره محدود از پیش تعیین شده، محدود نماید.
یادگیری زبان های خارجه، از جمله زبان های رایجی مانند ترکی استانبولی، انگلیسی، عربی و همچنین آلمانی، می توانند یک پدیده مهم در پیشرفت هر ملت و کشور باشند. امروزه بسیاری از پیشرفت های جهانی، مدیون همین برقراری ارتباط موثر و شناخت فرهنگ های مختلف است که این دستاورد تنها با یادگیری زبان حاصل می شود.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

زبان ترکی یکی از زبان های رایج و پرگویش در بین مردم جهان است و اگر نخواهیم تنها به ترکیه و مردم ترکیه اشاره نماییم، اکثر مردم آلمان نیز، زبان ترکی را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند. ترکیه اگرچه به عنوان یک کشور آسیایی شناخته می شود اما در میان عموم، این کشور، یک کشور آسیایی- اروپایی است که بخشی از آن به آسیا و بخش دیگر، با کشورهای اروپایی، هم مرز است.

ترکیه دارای جمعیتی بالای ۸۰ میلیون نفر است و وسعت آن به بالای ۷۸۰ متر مربع می رسد. مردم این کشور در واقع به صحبت کردن به زبان انگلیسی علاقه ای نداشته و اگر شما تنها به زبان انگلیسی مسلط هستید، باید با این واقعیت روبرو شوید که اکثر مردم ترکیه، به زبان مادری خود یعنی ترکی استانبولی، صحبت می کنند و برای ارتباط برقرار کردن با آنها بهتر است به زبان مادریشان، مسلط شوید.
زبان ترکی در واقع یک پیشینه بزرگ دارد، اما در گذشته لغات فارسی وعربی زیادی با این زبان ادغام شدند به همین جهت این زبان به خط عربی عثمانی نوشته می شد اما با تغییر امپراطوری عثمانی و ایجاد جمهوری ترکیه توسط پادشاه بزرگ، آتاتورک، این زبان از خط عثمانی به خط لاتین تغییر جهت داد و امروزه به صورت لاتین نوشته می شود.
در سرچ اینترنتی امکان دارد با خانواده زبان ترکی مواجه شوید. در واقع زبان ترکی به دو بخش، زبان ترکی- آذربایجانی و زبان ترکی_استانبولی تقسیم می شود. زبان رسمی کشور ترکیه،زبان ترکی استانبولی است و ترکی آذربایجانی به کشور آذربایجان و ایران مربوط می باشد که تفاوت های بسیاری با زبان رایج این کشور دارد.
نزدیک به ۹۹ درصد مردم ترکیه، مسلمان هستند و به همین جهت ارتباط با این کشور برای بسیاری از ایرانیان، بسیار لذت بخش تر از سایر کشورهای دیگر است. در عین حال به دلیل بخش اروپایی این کشور، شما می توانید از یک کشور دو بخشی، لذت تمام ببرید و تمام آنچه که در دو قاره آسیا و اروپا وجود دارد را در همین مساحت ۷۸۰ متر مربعی کشور ترکیه، بیابید.
دوره های زبان ترکی، این روزها بیش از سال های پیش، علاقه مند به خود جلب کرده است و دلیل این امر شاید به ارتباط گسترده تر با این کشور بر می گردد.دوره های ویژه آموزش ترکی استانبولی شامل دوره های آموزش زبان ترکی در ۵۰ روز، آموزش مکالمه ترکی، آموزش زبان ترکی ویژه مشاغل مختلف و آموزش آنلاین ترکی استانبولی است که مورد آخر توانسته است با ایجاد مزیت ها و ویژگی های ویژه خود، یادگیری زبان ترکی را برای همگان مقدور کند.
درآموزش آنلاین ترکی، تمام مهارت های اصلی  به خوبی و به طور کامل آموزش داده می شوند. این دوره ها به دو صورت، خصوصی و عمومی تقسیم می شوند و هر کدام به بخش های تخصصی تر تقسیم می شوند که شامل موارد زیر می شوند:

– آموزش آنلاین مکالمه زبان ترکی
– آموزش آنلاین مکالمه ترکی ویژه کودکان
– آموزش آنلاین زبان ترکی ویژه افراد مبتدی
– آموزش آنلاین زبان ترکی ویژه سطوح پیشرفته 
– آموزش آنلاین زبان ترکی با مدرک
– آموزش آنلاین زبان ترکی ویژه شاغلین
– آموزش آنلاین زبان ترکی ویژه آزمون های بین المللی ترکی
– و… 

این دوره ها به صورت جزیی تر و تخصصی تر، زبان ترکی را به صورت آنلاین آموزش می دهند و زبان آموزان می توانند بنا به شرایط و علاقه مندی های خود، دوره متناسب با شرایطشان را انتخاب نمایند.
دوره های آنلاین، از لحظه ثبت نام تا گرفتن مدرک، به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می شوند و این مورد می تواند برای بسیاری از افرادی که با محدودیت زمان و رفت و آمد مواجه هستند به یک مزیت تبدیل شود. یادگیری زبان برای همه ما یک مهارت ویژه است و همه ما دوست داریم بتوانیم علاوه بر زبان مادریمان، به زبان های خارجه دیگر نیز مسلط شویم.
اغلب افراد حتی به زبان دوم بسنده نکرده اند و به یادگیری زبان سوم و چهارم نیز مبادرت ورزیده اند و این اتفاق رویای بسیاری از ما بوده و هست. اما متاسفانه تعدادی از هموطنان ما، در شهر و روستاهای دور افتاده زندگی می کنند و نمی توانند از دوره های حضوری، استفاده نمایند و جای مراکز آموزش زبان های خارجه در این شهر و روستاها خالی است. به همین دلیل آکادمی زبان بهین دانش، تنها روی اصفهان و کلانشهرها تمرکز نکرده و با هدف همگانی کردن یادگیری، دوره های آنلاین زبان های ترکی، آلمانی، عربی، انگلیسی، فرانسه و … را تهیه دیده تا بتواند این آرزو را به جغرافیا محدود نکرده و همه ی مردم بتوانند به شکل یکسان از این دوره ها لذت ببرند.
دوره آنلاین ترکی از ویژگی های مثبت بسیاری برخوردار است که در بخش بعدی تلاش می کنیم تمام این ویژگی ها را به طور کامل شرح داده و شما را بهتر با دوره های آنلاین ترکی استانبولی، آشنا نماییم.

ویژگی های دوره آنلاین زبان ترکی

هر دوره با ویژگی های مختص به خود می تواند بسیاری از ما را در مسیری که قرار گرفته ایم با سرعت بیشتری پیش ببرد. دوره آنلاین ترکی استانبولی توانسته با ویژگی های مثبت خود، به یکی از دوره های کاربردی در یادگیری ترکی تبدیل شود. این دوره با ویژگی غیرحضوری بودن، دایره مخاطبان خود را گسترده تر نموده و حتی در کشورهای پارسی زبان همچون، افغانستان نیز علاقه مندان ویژه خود را بدست آورده است. این دوره در هر آموزشگاهی، ویژگی های خاص خود را دارد و آکادمی بهین دانش نیز، این دوره را با تجربه های فراوان و برنامه ریزی های جامع، برای زبان آموزان، به یک دوره ویژه و کار آمد تبدیل نموده است. از ویژگی های دوره آنلاین زبان ترکی، می توان به موارد زیر اشاره داشت:
– آزمون تعیین سطح ترکی، به صورت آنلاین
– آزمون پایان ترم زبان ترکی، به صورت آنلاین
– آزمون دوره آنلاین ترکی، هیچ محدودیتی ندارد
– انتخاب زمان و روز کلاس های آنلاین با زبان آموزان
– آموزش آنلاین زبان ترکی، یک سرگرمی ویژه
– استفاده از اساتید خبره و متخصص
– آزمون آنلاین ترکی، مقرون به صرفه است

آزمون تعیین سطح در دوره های آنلاین ترکی، به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می شود و در این آزمون، تمامی مهارت های اصلی و مهم در یادگیری زبان ترکی، از جمله، مهارت مکالمه، نوشتن، خواندن و شنیدن مورد بررسی قرار می گیرد. از جمله مهارت های مهم دیگری که در آزمون تعیین سطح دوره های آنلاین مورد بررسی قرار می گیرد، گرامرو تلفظ صحیح عبارات زبان ترکیاست. در واقع تنها تفاوت این آزمون با آزمون تعیین سطح حضوری، در غیرحضوری بودن آن است.
ثبت نام در دوره های آنلاین ترکی
 نیز به صورت کاملا آنلاین و از طریق اپلیکیشن بهین دانش صورت می گیرد. این اپلیکیشن در دو نسخه مورد استفاده قرار گرفته است که یک نسخه آن مخصوص اساتید بهین دانش و دیگری مختص به زبان آموزان بهین دانش است. در این اپلیکیشن تمامی موارد مختص به زبان آموزان از جمله حضور و غیاب و سطح آموزشی آنها به صورت آنلاین و روزانه، قرار می گیرد.
آزمون پایان ترم نیز در دوره های آنلاین به صورت غیرحضوری برگزار می شود و تمامی مهارت های زبان آموزان به صورت ویژه مورد سنجش قرار می گیرد. قبولی در این آزمون به معنی راهیابی به سطوح بالاتر در زبان ترکی است. این آزمون به شکلی طراحی شده است تا زبان آموزان بتوانند به بهترین شکل در مهارت های کسب شده مورد بررسی قرار بگیرند.
دوره های آنلاین دارای محدودیت مکانی نیستند و شما می توانید در هر شرایط و موقعیتی که هستید در ساعت مشخص، آنلاین شده و از آموزش ترکی، لذت فراوان ببرید. این موقعیت می تواند در هنگام سفر یا هنگام رسیدگی به کارهای منزل و حتی در هنگام رفت و آمد از محل کار به منزل باشد.
انتخاب زمان و ساعت کلاس های آنلاین با خود زبان آموزان است و زبان آموزان این موقعیت را دارند تا بتوانند از اوقات فراغت یا زمان های استراحتشان، به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند.
اساتید دوره های آنلاین زبان ترکی، به صورت تخصصی برای آموزش آنلاین، دوره های تربیت مدرس را گذرانده اند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن زبان ترکی و سایر زبان های در حوزه تخصص خود را آموزش بدهند. در دوره های تربیت مدرس زبان های خارجه، اساتید با موارد زیر به شکلی تخصصی تر آشنا می شوند:

– نحوه طرح درس به صورت آنلاین
– نحوه مدیریت کلاس های آنلاین
– نحوه تشویق زبان آموزان خلاق و هدفمند و راغب کردن زبان آموزان ضعیف تر
– نحوه استفاده از لوازم کمک آموزشی زبان ترکی در کلاس های آنلاین
– آشنایی با روش های به روز در تدریس زبان ترکی به صورت آنلاین
– نحوه شکل گیری کلاس های خلاق و شاد به صورت آنلاین
– نحوه استفاده از اپلیکیشن بهین دانش و زبانگرد آکادمی زبان بهین دانش ویژه اساتید
– و …

گذراندن این دوره برای اساتیدی که قصد تدریس به صورت آنلاین را دارند، در آکادمی بهین دانش یک باید محسوب می شود.  اساتید کاربلد می توانند زبان آموزان را راغب به یادگیری و تلاش بیشتر در جهت رسیدن به اهداف زبانیشان کنند.

اهداف دوره های آنلاین زبان ترکی

هدفمندی در هر دوره ای یکی از شروط مورد پذیرش قرار گرفتن آن دوره است. هدف از تشکیل دوره های آنلاین زبان ترکی، دستیابی همه به آموزش زبان ترکی است. چرا که بسیاری در آرزوی یادگیری ترکی هستند و از اینکه بتوانند در شهر خود از موسسات آموزش زبان ترکی بهره مند شوند، برای خود یک رویا ساخته اند.
متاسفانه ما نمی توانیم در هر شهر و روستایی یک شعبه از بهین دانش را داشته باشیم اما قطعا می توانیم با راه های دیگر به همگانی کردن آموزش زبان های خارجه در سراسر ایران و حتی جهان فکر کنیم. آکادمی زبان بهین دانش با برنامه ریزی های هدفمند و شبانه روزی برآن شد تا با بوجود آوردن دوره های آنلاین زبان خارجه، این امر را برای تمامی علاقه مندان میسر کرده و ایران را به یک کشور چند زبانه تبدیل نماید.
یادگیری زبان به خودی خود باعث تقویت حافظه خواهد شد و روش های آنلاین با ویژگی های خاص خود و تلاشی که نیاز دارند، می توانند بر این امر بیش از پیش صحه گذاشته و حافظه زبان آموزان را در مدتی کم، آماده یادگیری زبان های دیگر و علاقه مندی های دیگر نمایند. برای رسیدن به این امر، دسترسی آسان و سریع به آموزش های آنلاین زبان، برای تمامی افراد جامعه لازم خواهد بود.
زبان نیاز تمام جامعه است و اگر بتوانیم دسترسی آن را برای عموم مردم آسان کنیم، در واقع توانسته ایم ایرانی مدرن و پیشرفته بسازیم و ارتباطات ایران با جهان خارج را بیشتر و بیشتر کنیم. در واقع ترکیه به دلیل هم مرز بودن با ایران برای بسیاری از ما موقعیت های شغلی خوبی را بوجود خواهد آورد و اگر افراد بتوانند در فراگیری زبان ترکی تلاش کنند، می توانند کسب و کار بهتری را برای خود رقم زده و به موقعیت های شغلی بهتری دست یابند.

برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های کشور ترکیه، تنها کسب یک مهارت کافی نیست و شما باید همه مهارت های مهم در یادگیری زبان ترکی از جمله املای صحیح واژگان ترکی، تلفظ صحیح لغات، آشنایی با عبارات و اصطلاحات کاربردی زبان ترکی و مکالمه روزانه ترکی در تمامی زمینه ها را کسب کنید. مکالمه ترکی در دانشگاه، مکالمه ترکی در فرودگاه، مکالمه ترکی در بیمارستان و … همه و همه مهم هستند و شما حتی باید به مکالمه ترکی در بازار نیز به صورت جامع مسلط بوده تا بتوانید به خوبی با افراد بومی کشور ترکیه ارتباط برقرار کنید. به همین منظور دوره های آنلاین این امر را برای تمامی افراد شدنی کرده است و شما می توانید برای تحصیل یا سفرهای کاری-تفریحی، در هر کجای ایران که هستید خود را با دوره های آنلاین ترکی استانبولی، آماده سازید.
یکی از اهداف دوره های آنلاین زبان ترکی، تشکیل محیطی برای تقویت مهارت مکالمه است. این امر مهم خود به خود در دوره های آنلاین به انجام رسیده و مشکل نداشتن  پارتنر ترک را برای زبان آموزان حل کرده است. چرا که دوره های آنلاین به دلیل آنلاین بودن، قابلیت تقویت گفتگو به زبان ترکی را افزایش داده و همچنین قدرت رایتینگ ترکیرا نیز در زبان آموزان تقویت می کند.
ایجاد چت های گروهی به صورت آنلاین درنرم افزار ARE نیز این مسیر را ایجاد کرده است تا زبان آموزان بتوانند به صورت روزانه با همکلاسی ها و پشتیبان مربوطه خود به زبان ترکی چت کرده و به مکالمه بپردازند. این موضوع خود به خود یکی از روش های مهم یادگیری گرامر را، که یادگیری گرامر ترکی به روش ناخودآگاه است، برای زبان آموزان به وجود می آورد.

قوانین شرکت در دوره آموزش آنلاین زبان ترکی

ثبت نام در هر موسسه آموزشی قوانین مختص به خود را دارد و آکادمی زبان بهین دانش، جهت هدفمند کردن آموزش آنلاین ترکی، با ایجاد قوانین کلی و جزیی، زبان آموزان را در مسیری درست تر قرار داده تا بتواند به مانند یک حامی و پشتیبان زبان آموزان را تا آخر مسیر یادگیری زبان ترکی، راهنمایی نمایند.
قوانین در هر کجا از ما انسان های درست تر و با انگیزه تری خواهد ساخت. یادگیری زبان ترکی به صورت آنلاین به این قوانین بیش از دوره های حضوری نیاز داشته و شما می توانید با مطالعه قوانین زیر، در جدیت این نوع یادگیری اطمینان بیشتری کسب نمایید. قوانین مهمی که در آموزش آنلاین زبان ترکی به کار برده می شود به شرح زیر می باشد:
– غیبت بیش از ۲ جلسه در دوره های آنلاین زبان ترکی، مجاز نیست.
– زبان آموزان متعهد به شرکت در کلاس های ترکی، راس ساعت تعیین شده هستند و همه باید همزمان در ساعت مشخص شده آنلاین شوند.
– زبان آموزان قبل از اولین جلسه موظف به فراگیری کار با اپلیکیشن بهین دانش و اپلیکیشن ARE هستند.
– شرکت در آزمون آنلاین پایان دوره زبان ترکی، برای تمامی زبان آموزان، الزامی است. در صورت حضور نداشتن، زبان آموز نمی تواند در ترم ها یا سطوح پیشرفته تر زبان ترکی شرکت نماید.
– حداقل سن برای شرکت در دوره های آنلاین زبان ترکی، بالای ۹ سال است.
– هر زبان آموز برای رسیدن به سطوح بالاتر نیازمند کسب حداقل نمره قبولی در آزمون آنلاین زبان ترکی است.

امتحانات دوره‌ های آنلاین نیز، همانطور که قبلا هم بیان شد، به صورت غیر حضوری  و به دو شکل شفاهی (Oral) و کتبی برگزار می شود و کلیه مهارت های مهم و اصلی در این آزمون توسط آزمون گیرنده، مورد بررسی قرار می گیرد.
تسلط بر نرم افزار بهین دانش برای زبان آموزانی که در  دوره های آنلاین ثبت نام کرده اند، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که با این نرم افزار شما می توانید به صورت روزانه و شفاف به نمرات خود واقف شده و در عین حال به تقویت نقاط ضعف خود بپردازید. در این نرم افزار همچنین به صورت کامل تمرین ها و کار در منزل هایی که برای زبان آموزان تهیه دیده شده است، در این بخش گذاشته می شود تا زبان آموزان غایب نیز بتوانند از مراحل پیشروی کلاس و تمرین هایی که باید برای جلسه قبل انجام بدهند، آشنا شوند.
این دوره نیز مانند سایر دوره های ایجاد شده در آکادمی زبان بهین دانش، دارای پشتیبانی آنلاین بوده و دوره ها به صورت مستقیم توسط احمدرضا ابراهیمی تحت نظارت قرار می گیرد. پشتیبانی آنلاین در واقع یک حمایت همیشگی برای زبان آموزان از موقع ثبت نام تا گذراندن دوره محسوب می شود و زبان آموزان می توانند مشکلات خود را با پشتیبان مربوطه در میان گذاشته و به رفع اشکال در زبان ترکی بپردازند.
نمرات آزمون پایان ترم آنلاین زبان ترکی، پس از ۴۸ ساعت اعلام شده و کارنامه آنلاین زبان آموزان، به آنها تحویل داده می شود. شما می توانید کارنامه خود را بر روی اپلیکیشن بهین دانش و در بخش خصوصی مربوط به خود ببینید.
در نهایت، برای افراد علاقه مند به زبان ترکی استانبولی که در خارج از اصفهان زندگی می کنند، امکان ارسال مدارک از طریق پست وجود دارد و از این جهت هیچ جای نگرانی برای شما علاقه مندان به زبان ترکی نخواهد بود.
برای اطلاع از  دوره های حضوری زبان ترکی و همچنین دوره های غیرحضوری، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر و همچنین شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و همچنین از مشاوره رایگان مشاوران آموزشی ما در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با خود بهره مند شوید.
کارشناسان ما همه روزه بجزء روزهای تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و از خانواده بزرگ آکادمی زبان بهین دانش حمایت و پشتیبانی های لازم را خواهند کرد.