آموزش مکالمه عربی خلیجی برای بسیاری یک نیاز مبرم تجاری به حساب می آید. کشورهای عرب زبان خلیج خواسته یا ناخواسته روابط تجاری بسیاری با ایران دارند و همین مسئله یادگیری مکالمه عربی خلیجی را برای بسیاری لازم و ضروری کرده است. کشورهای عرب زبان خلیج شامل کویت، عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات و عمان هستند. این کشورها که به عنوان GCC نیز شناخته می شوند با یکدیگر قراردادهای همکاری بسیار وسیعی دارند. عراق با اینکه یک کشور عرب زبان در حاشیه خلیج فارس است جزء کشورهای GCC به حساب نمی آید و همینطور گویش عراقی جزء گویش های خلیجی نیست.

آموزش مکالمه عربی خلیجی لزوما به این معنی نیست که عرب های کشورهای خلیج همه با یک گویش صحبت می کنند. مثلا لهجه و تلفظ کویتی به لهجه و گویش عراقی شبیه تر است تا لهجه و گویش عمانی. به هر صورت برای یادگیری مکالمه عربی خلیجی باید یکی از کشورهای عرب زبان خلیج را انتخاب کنید و گویش و لهجه آنها را بیاموزید. در نهایت مردم یک کشور نیز در شهرهای متفاوت گویش ها و لهجه های متفاوت دارند پس نمی توان انتظار داشت با یادگرفتن یک گویش بتوان ارتباط بدون مشکل با همه داشت. در ادامه تلاش می کنیم گویش های عربی خلیجی را تا اندازه ای بررسی کنیم که بتوانید در انتخاب گویش خود برای یادگیری مکالمه عربی خلیجی یکی را انتخاب کنید.

آموزش مکالمه عربی خلیجی، گویش عمانی

در یادگیری مکالمه عربی، گویش عمانی به عنوان یک گویش خلیجی به هیچ عنوان تردید نکنید زیرا یکی از گویش های رایج و مورد قبول اکثر عرب زبان ها را انتخاب  کرده اید. در گویش عمانی با وجود اینکه بعضی صداها و تلفظ ها به صورت خاص برای عمان ادا می شوند اکثر آنها برای دیگر عرب زبان ها قابل درک هستند. می توانیم بگوییم یادگیری مکالمه عربی خلیجی با گویش عمانی یکی از موفق ترین راه ها برای ارتباط با تمام عرب زبان های کشورهای خلیج است. در گویش فصیح بیشتر کلمات و صداها نزدیک به فرم نوشتاری تلپفظ می شوند. گویش عمانی یکی از گویش های عربی خلیجی است که اشتراکات بسیار زیادی با گویش فصیح دارد. برای آشنایی بیشتر با گویش عربی عمانی به مقاله آموزش مکالمه عربی گویش عمانی رجوع کنید.

آموزش مکالمه عربی خلیجی، گویش سعودی و قطری

آموزش مکالمه عربی خلیجی با گویش های سعودی و قطری نیز همانند گویش عربی عمانی بسیار نزدیک به عربی فصیح است. در این دو کشور کلمات قرض گرفته از زبان های دیگر بسیار کمتر از دیگر کشورها است. آموزش مکالمه عربی با گویش فصیح با این دو گویش نزدیک است. فیلم ها و سریال های تاریخی عربی که معمولا به گویش فصیح هستند غالبا تولید این دو کشور هستند. برای یادگیری مکالمه عربی گویش سعودی و قطری به سریال های درام خانوادگی این دو کشور رجوع کنید.

آموزش مکالمه عربی خلیجی، گویش کویتی

یادگیری مکالمه عربی خلیجی گویش کویتی با دیگر گویش های خلیجی تفاوت زیادی دارد. در مکالمه عربی گویش کویتی به راحتی می توان کلمات و صداهای زبان های دیگر را مشاهده کرد. در سریال های کویتی که تعداد آنها نیز بسیار زیاد است به راحتی می توان اثرات زبان ها و گویش های دیگر را مشاهده کرد. در اصل گویش عربی کویتی بسیار نزدیک به گویش عراقی و شباهت های هم به گویش عربی شامی دارد. اما به دلیل اینکه کویت یکی از کشورهای هم عهد با دیگر کشورهای خلیج است لهجه و تلفظ آن جزء کشورهای خلیجی به خساب می آید.

آموزش مکالمه عربی خلیجی، گویش اماراتی و بحرینی

قطعا می توان گویش عربی اماراتی را دورترین گویش عربی از گویش عربی فصیح دانست. در مورد گویش عربی بحرینی شاید نتوان این ادعا را داشت اما در لهجه و تلفظ اماراتی ها پیچیدگی های بسیاری نسبت به نوشتار دیده می شود. کلمات و اصوات گویش اماراتی بسیار متفاوت از دیگر کشورهای عرب زبان خلیج هستند. در گویش عربی بحرینی نیز تفاوت های بپسیاری نسبت به گویش عربی فصیح دیده می شود.

آموزش مکالمه عربی خلیجی با دوره جامع مکالمه عربی

در دوره جامع مکالمه عربی گویش های عربی عراقی، عمانی و فصیح موجود است. شما با تهیه این دوره می توانید گویش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و یادگیری مکالمه عربی به روش زبان مادری را تجربه کنید. دوره جامع مکالمه عربی آموزش مکالمه عربی به شیوه زبان مادری را با استفاده از پکیج آموزش مکالمه عربی و با پشتیبانی اختصاصی به صورت آموزش فشرده مکالمه عربی و آموزش مکالمه عربی در 50 روز در دسترس شما قرار می دهد.

 دوره جامع مکالمه عربی

بنابراین آموزش مکالمه عربی خلیجی با یکی از گویش های عربی کشورهای خلیج انجام می شود. در اینکه شما کدام کشور و گویش را برای یادگیری و تمرین انتخاب کنید کاملا سلیقه ای و یا بر اساس نیاز می توانید اقدام کنید یا با تلفن انتهای این مقاله تماس بگیرید و از پشتیبانی و مشاوره اختصاصی و رایگان سایت احمدرضا ابراهیمی استفاده کنید.