آموزش فشرده مکالمه عربی، چرا فشرده؟

سالهاست آموزش زبان عربی در سیستم های آموزشی ایران یک موضوع جدی به حساب می آید. در گذشته آموزش زبان عربی صرف نظر از لهجه و تلفظ بیشتر روی درک متون تمرکز داشت. چند سالی است که لهجه و تلفظ عربی در سیستم آموزشی برای خود جای پایی باز کرده است. با تغییر نگرش از کسب اطلاعات درباره زبان عربی به ایجاد مهارت های مکالمه ای سیستم گذشته قواعد و دستور زبان کم رنگ تر شده است. در حال حاضر اکثر متد های آموزشی تلاش می کنند مکالمه عربی را به صورت جدی دنبال کنند تا فراگیران در مکالمه عربی مهارت پیدا کنند. متاسفانه علیرغم تلاش های سیستم های آموزشی نوین برای ایجاد و تقویت مهارت مکالمه عربی فراگیران در ایجاد ارتباط و مکالمه عربی چندان موفق نیستند. بکی از دلایل اصلی عدم موفقیت زبان آموزان در مکالمه عربی فشرده نبودن آموزش مکالمه عربی است.

آموزش مکالمه عربی در حالت معمولی با اصول آموزشی مکالمه ای در تناقض است. همه می دانند که برای ایجاد و تقویت یک مهارت باید به طور جدی برای آن زمان و انرزی صرف کرد. در آموزش فشرده مکالمه زبان عربی با تلاش جدی زبان آموز مهارت های لازم برای مکالمه عربی ایجاد شده و به راحتی به سمت ناخودآگاه شدن می رود. در آموزش مکالمه عربی به صورت معمولی زبان آموز فرصیت تقویت عادت ها برای ماندگار شدن را ندارد. به دلیل غیر فشرده بودن زبان آموز نیازی برای تکرار جدی رفتارهای زبانی خود نمی بیند. بنابراین با فاصله ای که بین رفتار زبانی می افتد اکثر مهارت ها فقط در حد دانسته می مانند. این در حالیست که مهارت های مکالمه ای زبان عربی نیاز به تکرار مداوم و جدیت دارند. بنابراین آموزش فشرده مکالمه زبان عربی بویژه برای بزرگسالان یک باید است. آموزش فشرده مکالمه عربی برای کودکان به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا برای کودکان فشرده بودن مکالمه عربی نه تنها یک نیاز نیست بلکه یک تهدید نیز می باشد. بزرگسالان فشار جدی دوره فشرده مکالمه عربی را با دلایل آن می توانند درک کنند. برای کودکان فشار دوره  مکالمه فشرده عربی هیچ توجیه قابل قبولی ندارد.

برای اینکه بتوانیم بهتر درک کنیم آموزش فشرده مکالمه عربی چیست و چگونه می توان در آن موفق شد در ابتدا مکالمه عربی و آموزش فشرده را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

مکالمه عربی

سالها آگاهی دادن درباره زبان عربی با نام آموزش مکالمه عربی در موسسه های زبان رایج بوده است. علاقه مندان یادگیری مکالمه عربی به آموزشگاه زبان های خارجی رجوع می کنند. آنها انتظار دارند در پایان دوره بتوانند به مکالمه عربی مسلط باشند و به راحتی عرب زبان ها را درک کنند یا با آنها مکالمه کنند. متاسفانه این توانایی به شکل صحیح در آنها ایجاد نمی شود. دلیل این مشکل تمرکز دوره های آموزشی روی ارائه اطلاعات درباره زبان عربی است. دوره های آموزشی زبان عربی به طور ناخواسته زبان آموزان را به سمت کسب اطلاعات درباره زبان عربی سوق می دهند. ساختار هر درس کتابهای آموزش زبان عربی از یک یا چند مکالمه و تمرین های تحلیلی و تجزیه ای قواعد عربی تشکیل شده است. تمرین ها و تحلیل ها آنقدر برجسته می شوند که ناخودآگاه زبان آموزان به جای مکالمه به حفظ کردن نکات ریز دستوری زبان عربی می پردازند. مکالمه عربی و مهارت های مکالمه ای فقط در حد ارائه چند  مکالمه به عنوان محدود می شود. کتاب های آموزشی رایج برای زبان عربی و همینطور زبان های دیگر با آموزش مکالمه هنوز فاصله زیادی دارند.

 

آموزش فشرده

آموزش زبان عربی برای کودکان همانند یادگیری زبان مادری در بدو تولد نیاز به تکرار و تداوم در مدت زمان طولانی دارد. آموزش زبان عربی برای بزرگسالان با آموزش زبان عربی برای کودکان  تفاوت زیادی دارد. از اینجهت که بزرگسالان همانند کودکان زمان کافی برای چند سال مداوم تمرین ندارند آموزش طولانی مدت برای بزرگسالان نمی تواند کارآمد و موثر باشد. دوره های معمولی برای بزرگسالان معمولا نیمه کاره رها می شود. بزرگسالان زمانی اقدام به یادگیری مکالمه عربی می نمایند که نیاز به مکالمه عربی را حس کنند. بنابراین زمان زیادی برای تمرین های بلند مدت ندارند. از طرفی به این دلیل که بزرگسالان با زبان عربی و نیازهای آن تا اندازه ای آشنا هستند می توانند بر اساس نیازشان آموزش فشرده را طی کنند. آموزش فشرده برای بزرگسالان حتی برای یادگیری دیگر زبان های خارجی نیز موثرتر از آموزش های طولانی مدت است.

آموزش فشرده مکالمه عربی

آموزش فشرده مکالمه عربی با یک برنامه ریزی منظم و جدی می تواند نتیجه بسیار کارآمد و خوبی داشته باشد. چنانچه نیاز به مکالمه عربی را درک کرده اید و آموزش مکالمه عربی دوره ای است که در حال حاضر به آن فکر می کنید مطمئن باشید آموزش فشرده مکالمه عربی به احتمال قوی برای شما نیز نتیجه ای بهتر از آموزش مکالمه عربی با دوره های معمولی خواهد داشت.

آموزش فشرده مکالمه عربی به روش  زبان مادری

در آموزش مکالمه عربی به صورت فشرده روش های متفاوتی را می توان بررسی کرد. یادگیری زبان به روش زبان مادری از اصول و تکنیکهای یادگیری زبان مادری پیروی می کند. جزئیات روش زبان مادری و یادگیری آن را در ادامه این مقاله بررسی می کنیم.

آموزش مکالمه به روش زبان مادری

در ابتدا باید به این نکته رسیدگی کنیم که مکالمه هر زبان با دیگر ابعاد زبان تفاوت دارد. وقتی هدف ما مکالمه زبان است قرار نیست ما یک زبانشناس بشویم. همینطور قرار نیست در مقطع دانشگاهی استاد ساختار های زبانی بشویم یا همانند معلم های مدرسه دانش آموزان را برای یک آزمون خاصی در یک مقطع تحصیلی خاص آماده کنیم تا فقط در آزمون نمره خوبی کسب کنند. هدف ما آموزش و یادگیری مکالمه است و قرار است همانند زبان مادری زبان آموزان با تمرین کافی بتوانند مکالمه راحتی را تجربه کنند. آموزش مکالمه به روش زبان مادری را نباید با دیگر آموزش ها اشتباه گرفت. یکی از اولین تجربه های لذت بخش همه یادگیری مکالمه زبان مادری است. در حال حاضر قرار است مجددا آموزش مکالمه یک زبانی را به روش زبان مادری تجربه کنیم. کلمه مکالمه و روش زبان مادری مسیر را تا اندازه زیادی مشخص و معین می کند.

آموزش فشرده مکالمه به روش زبان مادری

در یادگیری زبان مادری ما یادگیری مکالمه را تجربه کردیم اما آموزش مکالمه به هیچ عنوان به صورت مستقیم اتفاق نیافتاد و این آموزش نیز به صورت فشرده نبود. نیاز کودکی ما به هیچ عنوان ایجاب نمی کرد ما به صورت فشرده زبان مادری را بیاموزیم. علاوه بر این در اوان کودکی شرایط فیزیولوژیک ما نیز برای یادگیری فشرده محیا نبوده و برای هیچ کودکی نمی باشد. اما برای یک بزرگسال که فعلا نیاز به یادگیری مکالمه یک زبان را درک کرده است و از نظر جسمی، فیزیولوژیک و ذهنی آمادگی لازم را دارد کافیست روش زبان مادری را در کودکان اطراف خود مجددا بازنگری کند و تصمیم به تجربه آموزش فشرده مکالمه به روش زبان مادری بنماید. در این سیستم تکنیک های یادگیری زبان مادری دقیقا مطابق همان روش زبان اول پیاده می شود. تمرکز مکالمه به هیچ عنوان با دیگر جنبه های زبانی عوض نمی شود. فشردگی این آموزش بنا به دلایل مطرح شده قبلی به صلاح بزرگسالان است.

آموزش فشرده مکالمه عربی به روش زبان مادری

تمام جزئیات گفته شده در بخش های قبلی را درباره زبان عربی باید بررسی کنیم. همانطور که گفته شد زبان عربی برای بسیاری زبان مادری است. کودکان عرب زبان همانند دیگر کودکان زبان عربی را به عنوان زبان مادری خود با همان شرایطی که دیگران زبان مادریشان را می آموزند یاد می گیرند. پس زبان عربی برای خیلی ها یک زبان مادری است و مکالمه بخش اصلی این زبان است. فشرده بودن یادگیری مکالمه عربی برای ما ایرانیان بزرگسال از نگاه اول یک چالش جدی است ولی بواسطه مشترکات زبان فارسی و عربی و رواج عربی در موقعیت های متفاوت زندگی و همینطور نیاز آن برای افراد خاص این چالش قابل مدیریت است. با یک برنامه ریزی منظم و با شناخت روش زبان مادری می توان آموزش فشرده مکالمه عربی به روش زبان مادری را تجربه کرد و با موفقیت به مکالمه عربی به صورت فشرده و در کوتاه مدت مسلط شد.

آموزش فشرده مکالمه عربی در 50 روز

هرچند در قسمت های قبل این مقاله درباره آموزش فشرده مکالمه عربی صحبت کردیم به هیچ عنوان دوره های 50 روزه برای افراد عادی توصیه نمی شود. دوره های 50 روزه نیازها و شرایط خاص خود را دارد که چالش های بیش از حد معمول است و برای هر کسی مناسب نیستند.

آموزش فشرده مکالمه در 50 روز

آموزش فشرده مکالمه در 50 روز برای چه کسانی است؟

اگر تصمیم گرفته اید مسیر زندگیتان را تغییر دهید و این تغییر نیاز یا آرزوی جدی شماست و برای ایجاد این تغییر مکالمه یک زبان پیش نیاز بدون قید و شرط است، و همه این اتفاقات باید تا 2 ماه آینده رقم خورده باشد، آموزش فشرده مکالمه در 50 روز برای شماست. آموزش و یادگیر ی مکالمه هر زبان برای بزرگسالان به خودی خود چالش های زیادی دارد. فشرده بودن این آموزش نیازمند یک برنامه ریزی منظم و تمرین و تداوم است که آن هم یک چالش جدی و واقعی است. 50 روزه بودن این دوره برای کسانی که شاغل هستند یا کسب و کار شلوغی دارند و مسئولیت های خانوادگی نیز دارند به نتیجه رسیدن این تجربه را در حد غیر ممکن سخت می کند. با همه این تفاصیل آموزش فشرده مکالمه هر زبان در 50 روز شدنی است و زبان آموزان زیادی توانسته اند با تلاش و پشتکار به نتیجه بسیار خوبی برسند.

آموزش فشرده مکالمه عربی در 50 روز

مکالمه عربی در پنجاه روز با تمرین و تداوم یک رویا را به واقعیت تبدیل می کند. آموزش فشرده مکالمه عربی در 50 روز برای کسانی که قصد دارند به صورت جدی و منظم یک تغییر اساسی در زندگی خود ایجاد کنند فرصت بسیار مناسبی است. برای موفق شدن در دوره مکالمه فشرده عربی در پنجاه روز حتما قبل از شروع دوره جلسه مشاوره را شرکت کنید. در جلسه مشاوره نیاز شما بررسی می شود. اینکه آیا شما زمان و فرصت کافی برای تمرین دارید یا خیر یکی دیگر از مسائل مهمی است که نیاز به بررسی دارد. مدیریت عواطف برای کسی که قصد دارد مکالمه عربی در 50 روز را تجربه کند یکی دیگر از مهارت های لازم و ضروری است.

آموزش فشرده مکالمه عربی در 6 ماه

منطقی ترین و موفق ترین دوره برای یادگیری مکالمه عربی آموزش فشرده مکالمه عربی در 6 ماه است. در صورتیکه بتوانید برای خودتان یک برنامه منظم تنظیم کنید می توانید مکالمه عربی را در 6 ماه بیاموزید.

آموزش فشرده مکالمه در 6 ماه

برای یادگیری فشرده مکالمه در 6 ماه لازم است برنامه تمرینی صحبت کردن و مکالمه کردن داشته باشید. مکالمه کوتاه مدت مستلزم شناخت ماهیت مکالمه و انجام تمرین های لازم است. برای یادگیری مکالمه هر زبان نیازمند حداقل 2 ساعت تمرین مکالمه ای در روز هستید. تمام منابع مورد استفاده برای تمرین ها باید مکالمه ای باشند. 6 ماه تمرین روزانه شما را به راحتی به مکالمه زبان مورد نظر مسلط می کند.

آموزش فشرده مکالمه عربی در 6 ماه

زبان عربی با گویش های مفاوتی که دارد انتخاب محتوا را برای مدرس و متقاضی مقداری مشکل می کند. مکالمه زبان عربی در 6 ماه با هر گویش و هر سطحی که داشته باشید امکانپذیر است. سریال های عربی بهترین منبع برای تمرین مکالمه های گویش مورد نظر شما هستند. در صورتیکه تا کنون با دوره جامع مکالمه عربی آشنا نشده اید ادامه مقاله را مطالعه کنید.

آموزش فشرده مکالمه عربی با دوره جامع مکالمه عربی

آموزش زبان عربی به روش زبان مادری نه تنها آموزش فشرده مکالمه عربی را شامل می شود بلکه اساس دوره جامع مکالمه عربی نیز بر پایه آموزش زبان به شیوه زبان مادری است. آموزش فشرده مکالمه عربی با دوره جامع با هر مدت زمانی که برای طی کردن دوره خود انتخاب کنید سازگاری دارد. در صورتیکه دوره جامع مکالمه عربی را بشناسید می توانید به آسانی بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرید در چه مدت زمانی می خواهید دوره جامع را طی کنید.

 دوره جامع مکالمه عربی

دوره جامع مکالمه عربی

آموزش مکالمه عربی در دوره جامع به شیوه زبان مادری صورت می گیرد. در دوره جامع ابتدا گویش مورد نظر خود را انتخاب می کنید. بر اساس گویش انتخاب شده قسمتی از دوره جامع را شروع می کنید که روی گویش مد نظر شما تمرکز دارد. در دوره جامع برای هر گویش یک سریال انتخاب شده است. سریال انتخاب شده به عنوان منبع اصلی تولید محتوای دوره جامع استفاده شده است. دوره جامع مکالمه فصل های آموزشی متفاوت دارد. در هر فصل چند مهارت مکالمه ای ایجاد شده و با تمرین های کافی تقویت شده تا درونی و ناخودآگاه شود. در کنار مهارت های مکالمه ای آیتم های زبانی نیز بررسی شده و مورد تمرین قرار می گیرند. روند آموزش برای تمام گویش ها یکسان است ولی محتوای آموزشی بر اساس گویش انتخاب شده است و هر گویش محتوای خاص خود را دارد.

آموزش فشرده با دوره جامع مکالمه عربی

در دوره جامع مکالمه عربی محتوا به صورت پکیج آموزش مکالمه عربی در اختیار شما قرار می گیرد. با راهنمایی و مشاوره قبل از شروع دوره تصمیم می گیرید در چه مدت زمان و با چه هدفی کدام گویش را شروع کنید. بر اساس نیاز و علاقه شما و بر اساس زمان و نیاز شما برنامه ریزی انجام می شود. میزان فشرده بودن هر دوره به شما بستگی دارد. آموزش فشرده مکالمه عربی با دوره جامع بین 2 الی 6 ماه صورت می گیرد.

برای دریافت مشاوره اختصاصی و رایگان با شماره زیر تماس حاصل نمایید.