IELTS7 Banner 01 8

ایتالیا یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا است که مناطق گردشگری بسیار دیدنی همچون کانال آب ونیز، کولوسئوم،دریاچه ی کومو،برج کج پیزا، شهر پمپئی،شهر واتیکان و… را در دل خود جای داده، علاوه بر این غذاها،دسر و پیش غذاهای بسیار لذید و خوش طعم و خاصی دارد که گردشگران نه تنها علاقه مند به دیدن زیبایی های این کشورند بلکه مشتاق چشیدن طعم لذیذ غذاهای ایتالیا نیز هستند. در ادامه به معرفی معروف ترین پیش غذا ها، غذاها و دسرهای ایتالیا می پردازیم.

 

ترامیسو

یک دسر معروف ایتالیایی که به شیرینی اش معروف است و از همین جهت بچه ها هم طرفدارش هستند. مواد اولیه اصلی این دسر پنیر مخصوص، شکلات تلخ، بیسکویت یا پودر کیک یا بیسکوییت و تخم مرغ است البته بدون تخم مرغ هم در ایتالیا درست می کنند برای درست کردن این دسر را مواد دیگری مثل آب، شکر، قهوه و وانیل و… نیاز است. هرکس در خانه می تواند این دسر را درست کند و همچنین در رستوران های مختلف جهان سرو می شود اما ترامیسوی ایتالیا با هر ترامیسو دیگری متفاوت خواهد بود چرا که راز خوشمزه و لذیذ بودنش نزد آنهاست. ترامیسو کالری بالایی دارد و به خاطر شیرینی اش به افراد دیابتی توصیه نمی شود.

 

پیتزا مارگاریتا

اسم پیتزا که می آید به یاد پیتزاهایی که در ایران خودمان سرو می شود می افتیم که پر از مخلفات است اما پیتزاهای ایتالیایی بسیار ساده پخت می شوند و شکل ساده ای هم دارند، پیتزا مارگاریتا یکی از معروف ترین آنهاست مواد اصلی تشکیل دهنده ی این پیتزای خوشمزه خمیر پیتزا،گوجه فرنگی،ریحون و پنیر است. بیشتر به عنوان میان وعده و پیش غذا در ایتالیا سرو می شود و بار اول برای ملکه ای ایتالیایی به نام مارگاریتا پخته شده است.

 

سالاد سزار

سالاد سزار، نامش برایتان آشناتر است، نه؟ سالاد سزار یکی از پیش غذاهای معروف و خوشمزه ایتالیایی است که در ایران هم پرطرفدار است. سالاد سزار ترکیبی از سینه ی مرغ، کاهو، سس و پنیر است به علاوه مواد فرعی یا افزودنی های دیگر. این سالاد محبوب روزی آماده شد که آقای سزار کاردینی آشپز ایتالیایی-آمریکایی در یکی از جشن های استقلال آمریکا با مواد دم دستش و باقی مانده ی یخچال تلاش کرد سالاد درست کند که از قضا خوشمزه هم از آب در آمده!

 

اورکتیتی

اورکتیتی یکی از غذاهای ساده و سنتی ایتالیاست که با کلم بروکلی است و سریع تهیه می شود این غذای خوشمزه بیشتر در پاییز و زمستان سرو می شود چون از بروکلی درست شده است و در فصل های سرد بروکلی قابل برداشت است. اورکتیتی محبوب افرادی که رژیم دارند نیز هست چرا که کالری پایینی دارد.

 

اوسوبوکو

اوسوبوکو یکی از محبوب ترین غذاهای سنتی ایتالیاست که محبوبیتش باعث شده به عنوان یک غذای اصیل در روز جهانی غذاهای ایتالیایی شناخته شود. ماده اصلی این غذای خوشمزه و محبوب گوشت گوساله است البته جالب است بدانید اوسوکوبو در لغت به معنای استخوان است.

 

پارمیگنا ملانزین

یکی از لذیذترین غذاهای سنتی ایتالیاست مخصوصا برای گیاه خواران چرا که از بادمجان، کوجه و پنیر تهیه می شود البته به جای بادمجان با کدو هم سرو می شود. این غذای محلی در گذشته فقط در جنوب ایتالیا تهیه می شده است اما پس از اینکه بسیار مورد توجه قرار گرفت امروزه در اکثر رستوران های ایتالیا سرو می شود.

 

آرانچینی

پیش غذایی لذید و خوشمزه است که در شمال ایتالیا در مناطقی که کشت برنج خوبی دارد بیشتر سرو می شده است به شکل توپی کوچک از برنج مشاهده اش می کنید که پر از مواد خوشمزه با گوشت چرخ کرده است، یک گاز از این توپ برنج تو پر چقدر لذیذ می تواند باشد!!

 

کراستینی

یکی از پیش غذاهای معروف ایتالیایی است که سریع آماده می شود ماده اصلی آن نان است و با توجه به فصل های مختلف با میوه ها و سبزی های متنوع سرو می شود.

 

همه ی غذاهای ایتالیایی با یک اصل اولیه آماده می شوند و آن تازگی مواد اولیه است نکته جالب توجه برای من این بود که در اکثر غذاها از روغن زیتون، سیر، سبزیجات و پنیر استفاده می شود. پیشنهاد می کنم اگر گذرتان به ایتالیا افتاد حتما از غذاهای اصیلش بچشید حتما ارزش امتحان کردن را دارند.
چنانچه نیاز به یادگیری زبان برای رفتن به ایتالیا به قصد سفر،تحصیل یا… داشتید می توانید در کلاس های آموزش زبان ایتالیایی، آموزش زبان ایتالیایی در ۵۰ روز و آموزش آنلاین زبان ایتالیایی شرکت کنید.