IELTS7 Banner 01 8

میدانیم آموزش به بچه های پر جنب و جوش کار آسانی نیست و به همان اندازه ای که بچه ها انرژی دارند، مربی نیز باید انرژی دو چندان بگذارد! بهترین زمان یادگیری زبان های مختلف، در سنین کودکی است چرا که ذهن کودکان آزاد است و با دغدغه های بسیار جور واجور بزرگترها پر نشده است. درست مثل زبان مادری، چگونه به نحو احسن فرا گرفتیم! یا بچه ها چطور در سنین تقریبا ۲ تا ۳ سالگی سریع یاد می گیرند کلمه های معنی دار و حتی جمله بگویند؟! این ها نشان دهنده ی ذهن فعال و آزاد و گیرای بچه ها است. حال در مورد زبان چینی چطور؟ یادگیری زبان چینی، بیشتر از تمامی زبان ها نیاز به آموزش در سنین کودکی دارد؛ به دلیل اینکه تلفظ های بسیار زیاد و شبیه به هم دارد که کودکان خیلی بهتر می توانند با آن ارتباط برقرار کنند و هرآنچه به آنها بیان می شود را راحت تر در حافظه می سپارند.
حتما می دانید که زبان چینی یکی از پرکاربرد ترین زبان های دنیا است و تقربیا یک پنجم کره ی زمین (۲۰ درصد) از طریق این زبان با همدیگر ارتباط برقرار می کنند و از آنجایی که چین در اقتصاد جهان حرفی برای گفتن دارد و در همه ی زمینه های علمی، فرهنگی، صنعتی و… فعالیت های قابل توجهی دارد، نه تنها یادگیری زبان چینی خالی از لطف نیست بلکه یک برد است برای کسانی که علاقه مند به این زبان هستند یا برای آینده ی فرزندانشان یادگیری زبان چینی را برنامه ریزی کرده اند.

 

حالا این سوال پیش می آید که چگونه زبان چینی را به کودکانمان آموزش دهیم؟ آموزش در خانه توسط والدین برای کودک مفید است، اما آیا والدین زبان چینی را کامل مسلط هستند!؟ به احتمال زیاد پدر و مادر فیلم یا موسیقی برای تقویت زبان بچه ها پخش می کنند یا کلمات فلش کارت هایی را با فرزندشان تکرار می کنند اما این کافی نیست چون دانش پایه ای وجود ندارد این کارهای گفته شده مکمل عالی ای برای آموزش زبان هستند. توصیه می کنیم یادگیری بچه ها را به موسسه های معتبری بسپارید که در زمینه آموزش برای کودکان به صورت حرفه ای تخصص دارند و از آموزش های آنلاین تایید شده استفاده می کنند. با آموزش آنلاین شما هم، در کنار کودکتان می توانید بیاموزید و بیشتر از قبل و کاربردی تر به او برای یادگیری زبان کمک کنید.
معلم ها دانش پایه ، اصلی و استاندارد زبان مورد نظر را دارند و با آگاهی کافی و به روز، دانش خود را به فرزندان دلبنتدتان منتقل می کنند. آموزش زبان چینی هم مثل زبان فارسی یا هر زبان دیگری با آموزش حروف آغاز می شود؛ مخصوصا برای بچه ها، بچه ها چون هنوز نوشتن و خواندن به زبان مادری شان را هم نیاموخته اند باید با آنها دیداری و شنیداری کار کرد. معلم ها می توانند با فیلم های انتخاب شده از قبل که مفید و مورد تایید برای آموزش است شکل حروف را نمایش دهند، و از این طریق ذهن و فکر بچه ها را درگیر کنند.

 

روش های شنیداری برای آموزش زبان چینی به کودکان نیز می تواند به صورت های مختلفی باشد مثلا معلم می تواند از طریق ارسال وویس و فایل های صوتی به زبان چینی گوش زبان آموز را به صداها و آواهای چینی عادت دهد و از او بخواهد که آنها را تکرار کرده و وویس خود را ارسال کند.
بعد از آشنا شدن با حروف بازی هایی هم، باید برای ساخت کلمه با بچه ها طراحی و استفاده کنیم مثل اینکه معلم حرفی بگوید و از بچه ها بخواهد با آن کلمه بگویند یا چند حرف بگوید و از بچه ها بخواهد کلمه ی درست را حدس بزنند. یا از طرق دیگر باعث تقویت قدرت شنوایی و بینایی کودک شود.
زبان چینی از جمله زبان هایی است که نیم کره چپ و راست را تقویت می کند، باعث می شود قدرت تشخیص کودکان افزایش پیدا کند و همچنین قدرت عکس العمل و حرکت نشان دادن نسبت به چیزهایی که می شنوند و می بینند هم افزایش پیدا می کند، با یادگیری زبان بچه ها در دروس دیگر مثل ریاضی هم قوی می شوند چون قدرت مغزشان روز به روز افزایش پیدا می کند.

 

امیدوارم مطالب فوق برایتان مفید واقع شده باشد. یادگیری و آموزش زبان های مختلف برای هر گروه سنی همیشه کاربردی است و ضرر ندارد! برای آموزش زبان به شما شرکت در دوره های مجازی موسسه بهین دانش را پیشنهاد می کنم، می توانید با خیال آسوده آموزش زبان کودکانتان را به بهین دانش بسپارید و از آموزش زبان آنلاین و آموزش زبان در ۵۰ روز موسسه بهره مند شوید.