IELTS7 Banner 01 8

فکر می کنید می توانید در خواب آموزش ببینید آن هم چه زبانی، زبان چینی؟! محققان بسیاری در رابطه ی آموزش زبان یا هر آموزش دیگری در خواب تحقیق ها و تست های بسیاری انجام داده اند اما به نتیجه ی مطلوب، یکتا و جامعی نرسیده اند.
جمعی از محققان در مورد عملکرد مغز می گویند که پس از تحقیقات متوجه شدیم که انسان وقتی هوشیار نیست چیزی را هم یاد نمی گیرد بعضی دیگر از محققان هم برعکس حرف بالا را می گویند آنها می گویند انسان در خواب مطالب جدید یاد میگیرد یعنی ما وقتی خوابیم اگر کسی کنار دستمان بنشیند مثلا زبان چینی درس بدهد یا تاریخ درس بدهد فردا که از خواب بیدار می شویم اگر درس تاریخ یا کلماتی از زبان چینی را از ما بپرسند قادر به پاسخ گویی هستیم؟ مسلما خیر و قطعا دانشمندان و محققانی که می گویند نمی شود در خواب چیز یاد گرفت هم به همین نتایج از تست هایشان رسیده اند.

 

اما این بین یک چیزی مبهم است پس ما چطور الان یک سری چیزها بدیم اگر به این شکل بود که در روز می آموختیم و می آموختیم و شب مغزمان مثل ما می خوابید که همه ی اطلاعات و داده ها از بین می رفت و ما هر روز که از خواب بیدار می شدیم رفرش شده با مغزی آک و جدید به استقبال روزمان می رفتیم. پس چطور است که بعضی مدرسین شناس به ما می گویند دروس حفظی و تئوری را شب ها بخوان بیشتر به در حافظه ات می ماند یا چطور روانشناسان می گویند به مغزتان خوراک خوب بدهید و اصرار بر این دارند شب ها به تفکرات مثبتمان پروبال بدهیم و به فکرهای منفی توجه نکنیم تا با آرامش بخوابیم و بتوانیم فردایمان را با انرژی شروع کنیم، همه یشان هم اصرار دارند که این حرف ها ثابت شده است.

 

بله یک روشی ثابت شده است شما برای آموزش زبان چینی در خواب چنین کارهایی می توانید انجام دهید: وقتی تصمیم به خواب گرفتید و در رخت خواب دراز کشیدید مثلا یک حرف از زبان چینی را به خاطر بیاورید آن را در تابلوی ذهنتان ترسیم کنید با آن نقاشی ای بکشید و سعی کنید نقاشی تان شکل قابل فهمی داشته باشد، می توانید با حروف در ذهنتان بازی کنید و چندتا از آنها را انتخاب و یک کلمه بسازید یا می توانید جدا جدا برای هر حرف یک کلمه بسازید شکلش هم بکشید در ذهنتان و آن کلمه ها که تبدیل به نقاشی یا شکلی قابل فهم و تجسم شده اند را وارد داستانی کنید و برای خودتان قصه تعریف کنید با اشکالتان تا خوابتان ببرد برای مثال من می توانید کفش، دوچرخه، درخت را در ذهنم در نظر گرفته ام کفش را سوار دوچرخه می کنم کفش که خودش پا هم دارد رکاب می زند و از درختی که در مسیرش است بالا می رود. به همین شکل لازم نیست طولانی باشد لازم است قابل دیدن، تجسم کردن، شنیدن و حتی لمس کردن است شما با تخیلتان اینگونه می توانید به آموزش زبان چینی تان در راستای هدف مشخصی کمک کنید مثلا این کار را با کلمات هم معنی و مترادف می توانید انجام دهید تا دیگر از یادتان نرود. شما این کار را در روز هم می توانید انجام دهید اما در شب پس از اینکه خوابتان برد مغزتان هوشیار است و هر آنچه شما یادش داده اید را تمرین و تکرار می کند این پردازش های پرتکرار سبب می شود مطالب عمیق تر در خاطرتان بماند و همه اش از عجایب خارق العاده مغز نشئت می گیرد که هنوز کسی نمی داند دقیقا کارکرد مغز چگونه است این روش برای زبان های دیگر هم قابل اجراست.

 

شما به یک روش دیگر هم می توانید به آموزش زبان چینی در خواب بپردازید و آن هم این است که قبل از خواب به موسیقی چینی یا فایل های صوتی ای که آموزشگاه در اختیارتان گذاشته یا خودتان با جست و جو در اینترنت تهیه کردید، گوش کنید و توجه کنید در این حالت خواب و بیداری شما است که مغز چیز جدید یاد میگیرد و بعد که خوابتان برد روی آموخته هایتان مغز کار می کند وگرنه اگر هوشیار نباشید این اتفاق نمی افتد.

 

خب باید بگویم این کار نتیجه خواهد داد اما اگر به نتایج خیلی خوبی نیاز دارید باید در طول روز به مطالعه زبان چینی بپردازید و مهم تر اینکه در اواخر روز آموخته ها و لغات چینی را مرور کنید، این است که مهم است و باعث می شود در خواب برایتان اتفاقات خوب بیفتد به شما پیشنهاد می کنم اگر سریع تر می خواهید به نتیجه برسید از کلاس های آنلاین بهره ببرید چرا از کسانی که تخصص دارند زبان چینی را یاد می گیرید و وقتتان را برای جست و جوی مطالب زبان مورد نظرتان در اینترنت یا کتابخانه ها صرف نمی کنید البته که این کارها هم نتیجه ی خود را دارد و مکمل های خوبی هستند اما در صورت استفاده به تنهایی زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت و از طرفی ممکن است منابعی که انتخاب می کنید استاندارد نباشد یا دارای ایراد هایی باشد اما با آموزش زبان چینی در آموزشگاه از درست بودن مطالبی که آموزش می بینید و روش آموزشش اطمینان دارید من به شما ثبت نام در کلاس های آموزش زبان آنلاین آکادمی زبان بهین دانش را توصیه می کنم، شما می توانید در صورت تمایل در آموزشگاه ما یا هر آموزشگاه دیگری ثبت نام کنید مهم این است تخصصی آموزش ببینید تا سریع تر و مطمئن تر به نتایج دلخواهتان برسید. آکادمی زبان بهین دانش دوره های همیاد را برای تدریس خصوصی زبان چینی در اختیارتان می گذارد که به صورت آنلاین است و طبق نظر شما برایتان برنامه ریزی می شود که کی به آموزش زبان چینی بپردازید، همچنین می توانید از کلاس های آموزش آنلاین زبان چینی در ۵۰ روز بهره مند شوید و کمتر از دوماه به نتیجه ای مطلوب در زبان مورد علاقه یتان برسید. در صورت تمایل برای شرکت در کلاس های آکادمی زبان بهین دانش می توانید فرم ثبت نام را پر کنید یا با آموزشگاه تماس بگیرید، همچنین می توانید سوال هایتان را با ما در میان بگذارید. امیدوارم نکات این مقاله را مدنظر قرار دهید و استفاده کنید.