IELTS7 Banner 01 8
آموزش حروف الفبای زبان کره ای گرچه به عنوان اولین قدم برای آغاز یادگیری زبان کره ای تصور می شود و قاطبه علاقه مندان به این زبان با توجه به این باور و با عطف به دشواری این زبان از آغاز یادگیری دچار تشویش شده و یا سر باز می زنند؛ اما موسسه زبان احمدضا ابراهیمی به شیوه ای نوین برای آموزش زبان کره ای دست یافته است که می توان بدون گذار از این مرحله دشوار پا به عرصه یادگیری زبان نهاد.
در حال حاضر، حتی به کلمات یا دستور زبان ها یا هر چیز دیگری فکر نکنید تا بتوانید حروف و هجا های کره ای را بخوانید و تلفظ کنید. بدون اینکه بتوانید کره ای بخوانید، ادامه مطالعه سایر قسمت های زبان بسیار دشوار است.
حفظ حروف در ابتدا کار سختی است، اما باید انجام شود. خوشبختانه کره ای یک الفبای نسبتاً ساده دارد، اگرچه در ابتدا برای بیشتر فارسی زبانان عجیب به نظر می رسد زیرا کاملاً متفاوت از فارسی است. برای یادگیری حروف الفبای زبان کره ای، تا پایان مقاله همراه من باشید.

 

توجه داشته باشید که حرف هایی که در این مقاله به شما آموزش می دهم، به ترتیب حروف الفبا نیستند. در عوض، من در ابتدا ساده ترین حروف و سپس حروف پیچیده تری را ارائه می کنم.  با این وجود ، در اینجا ترتیب حروف الفباء واقعی است که به صامت و مصوت ها تفکیک می شود:

ㄲ ㄴ ㄷ ㄸ ㄹ ㅁ ㅂ ㅃ ㅅ ㅆ ㅇ ㅈ ㅉ ㅊ ㅋ ㅌ ㅍ ㅏ ㅐ ㅑ ㅒ ㅓ ㅔ ㅕ ㅖ ㅗ ㅘ ㅙ ㅚ ㅛ ㅜ ㅝ ㅞ ㅟ ㅠ ㅡ ㅡ

در زیر اولین مجموعه از صامت های کره ای است که شما نیاز دارید به حافظه خود بسپارید. بهترین روش برای نهادینه کردن این حروف در ذهن شناخت با استفاده از مثال هایی است که در زندگی روزمره با آن ها سر و کار دارید:

ㄱ = ک
ㄴ = ن
ㄷ = د
ㅁ = م
ㄹ = ر/ل
ㅂ = ب
ㅅ = س
ㅈ = ج
ㅎ = ح

 

ㄹ: نوشتن این صدا به زبان انگلیسی بسیار دشوار است و به همین دلیل است که مردم کره و ژاپن در تلفظ صدای R و L در Engrish با مشکل مواجه هستند. صدای این حرف بین R و L است. می خواهم یک چیز فوق العاده مهم را قبل از ادامه ی آموزش، بگویم.هیچ راه مناسبی برای نمایش شخصیت های کره ای با استفاده از حروف فارسی (یا اصوات) وجود ندارد. حروف فارسی ارائه شده در بالا حروفی هستند که معمولاً در نمایندگی از حروف کره ای آنها استفاده می شود. باید به یاد داشته باشید که صداهای کره ای بسیار متفاوت از صداهای فارسی است.
به عنوان مثال ، اغلب خواهید دید: “ک” و “گ” قبلاً “ㄱ” را نمایندگی می کردند. یا “د” و “ت” به نمایندگی از “ㄷ” یا “ر” و “ل” به نمایندگی از “ㄹ” هستند. حقیقت این است که ، هیچکدام از این حروف ها با صدای حرف کره ای مربوطه مطابقت ندارند. تنها راه برای شناخت دقیق صدای کره ای ، گوش دادن به آن است. تلاش برای نشان دادن آن با یک حرف فارسی (تلفظ ممکن است براساس شخصی که صحبت می کند تغییر کند) کار نمی کند. در طول آموزش های ما در کلاس های آموزش زبان راکت و همیاد و اپلیکیشن ARE، هزاران فایل صوتی متصل به واژگان ، حروف و جملات نمونه را خواهید یافت.

 

بهترین کاری که می توانید انجام دهید شنیدن فایل های ضبط صوتی، تا حد امکان گوش دادن به صداهای صحیح است. به هر حال معادل فارسی کاراکترها را به خاطر بسپارید تا در این مرحله به شما کمک کنند اما فکر نکنید که اصوات دقیقاً یکسان هستند؛ در ادامه مصوت های اساسی شما باید بدانید. مجدداً ، هر کاری که می توانید انجام دهید تا بازنمایی های فارسی را به خاطر بیاورید تا در یادگیری خوب پیش روید.
ㅣ = ای
ㅏ = آ
ㅓ = اِ اُ
ㅡ = اِ او
ㅜ = او
ㅗ = اُ
باید توجه داشته باشید که سه واکه اول به صورت عمودی کشیده شده اند و سه پایین آن به صورت افقی ترسیم شده اند.

 

دوره های آموزش آنلاین زبان کره ای، در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با پیروی از سیستم آموزشی و ابداع شده ی رامیت، به دو صورت برگزار می شوند، دوره های همیاد و دوره های راکت که هر یک با ویژگی های مختص به خود و بدون داشتن محدودیت جغرافیایی توانسته اند آموزشی با کیفیت را در اختیار زبان آموزان قرار دهند و مسیر پیشرفتشان را هموارتر سازند. در این دوره ها شما تنها به یادگیری زبان دست نمی یابید و علاوه بر آموزش زبان، مهارت های فردی مورد نیاز مانند افزایش اعتماد به نفس، خود باوری، مهارت های یادگیری و …. را خواهید آموخت که نه تنها در راه آموزش زبان کاربردی هستند بلکه در کل زندگی مورد استفاده قرار می گیرند.
در صورت تمایل برای ثبت نام در دوره های آموزش آنلاین زبان کره ای و شروع یادگیری زبان دوم، می توانید با شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ ارتباط برقرار کنید و مشاوره بگیرید، ساعات کاری موسسه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۱ می باشد، همچنین می توانید فرم ثبت نام زیر را تکمیل و ارسال کنید و منتظر تماس باشید؛ به علاوه پشتیبانان سایت ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. دیگر راه های ارتباطی ما با شما صفحه موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در اینستاگرام و کانال تلگرام، می باشد، ما را دنبال کنید تا از زمان دقیق برگزاری دوره های آموزش آنلاین زبان کره ای مطلع شوید.