IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان کره ای ساده در شکل های متفاوتی از سوی موسسات زبان ارائه می گردد که یکی از این روش ها ساده سازی گرامر کره ای و در مواردی آشنایی علاقه مندان به اصطلاحات و عبارات کره ای می باشد. در واقع این خود زبان آموزان هستند که با توجه به نیازشان تعیین می کنند که به ساده سازی کدامیک از بخش های آموزش زبان کره ای نیاز دارند.
ما در این مقاله تلاش داریم تا با آموزش ساده زبان کره ای، شما را با عنواع اصطلاحات کره ای آشنا نموده و در ادامه روش هایی را در جهت مسیری ایده آل تر به شما ارائه دهیم تا در صورت لزوم بتوانید به بهترین شکل برای ارتباط گرفتن با بومیان کره ای از آنها استفاده کنید. با ما همراه شوید.

 

عبارات پرکاربرد کره ای با تلفظ!

안녕하세요 => annyeonghaseyo
سلام

만나서 반갑습니다 => mannasuh bangapseumnida
از ملاقات با شما خوشبختم.

나중에 봬요 => najunge bwaeyo
بعدا می بینمت.

안녕히 계세요 => annyonghi geseyo
خداحافظ/ خدا نگهدار

만나서 참 반가워요 => mannaseo cham bangawoyo
خیلی خوشحالم که میبینمت.

감사합니다 => kamsahamnida
متشکرم.

…실례지만… => shillejiman
ببخشید…

?별일 없지요? => byeol-il eobsjiyo
چه خبر؟

네 => ne
بله.

아니요 => aniyo
خیر.

무슨 뜻이에요? => museun tteusieyo
معنی آن چیست؟

.다시 한 번 말해 주세요. => dasi han beon malhae juseyo
لطفا تکرار کنید.

모르겠 습니 다 =>  moreugesseumnida
متوجه نمی شوم.

나 지금 가야 돼 => na jigeum gaya dwae
الان باید بروم.

좋은 하루 되세요 => joeun haru dweseyo
روز خوبی داشته باشید.

 

برای یادگیری لغات و دستور زبان کره ای رعایت چند نکته الزامی است:

۱- روش های کاربردی در یادگیری لغات را بشناسید
روش های بسیاری برای یادگیری لغات وجود دارند اما روش های کاربردی روش هایی هستند که در واقع به شکلی اصولی به این موضوع می پردازند و راستای کار آنها یادگیری لغات در میان جملات است. از این روش ها می توان به روش کدینگ و یا جعبه لاینتر نام برد که به عنوان برند یادگیری لغات شناخته شده اند.
روش کدینگ در واقع یک روش سرگرم کننده است و از زبان مادری برای یادگیری بهتر لغات بهره می گیرد. در این شکل یادگیری، زبان آموزان می تواند برای یادگیری بهتر یک کلمه به تصویر سازی ذهنی نیز رجوع کرده و این کلمه را با یک عبارت یا کلمه در زبان مادری که هم آوا با آن هست، مرتبط ساخته و فرا بگیرند. علاوه بر این موضوع بسیاری دیگر در تعریف روش کدینگ یا کدبندی، به این موضوع اشاره دارند که می توانید کلماتی را که تازه یاد گرفته اید را در جملات دست و پا شکسته کره ای بکار ببرید و در صورتی که با معنی کلمه ای آشنا نیستید، جای آن کلمه را در جملات خود خالی گذاشته و معادل فارسی آن را جایگزین نمایید. در انتها نیز وقتی با کلمه آشنا شدید جایگزین معادل آن در زبان مادری کنید. این موضوع باعث می شود که لغت ارائه شده در حافظه بلندمدت شما ثبت شده و تا مدتها از حافظه شما بیرون نرود.

۲- روش های یادگیری را همسو با علایق و سبک یادگیری خود نمایید
در شرح این موضوع باید گفت که همیشه ادغام یادگیری با علایق می توانند بهترین نیتجه را حاصل نمایند. به طور مثال اگر فیلم دیدن جزء تفریحات شما محسوب می شود، با دانلود چند فیلم کره ای، هم از دیدن فیلم لذت ببرید و هم با دیدن آن، علاوه بر مهارت شنیداری و مکالمه، به تقویت تلفظ صحیح کلمات و همچنین شکل درست ادای کلمات و عبارات بپردازید.
البته این تنها فیلم ها نیستند که ایجاد سرگرمی می نمایند و شما در واقع می توانید با دنبال نمودن اخبار سیاسی یا ورزشی، گوش دادن به پادکست های مورد علاقه تان و یا خواندن کتاب های کره ای در ژانرهای مورد علاقه خود، زبان کره ای را با ساده ترین روش فرا بگیرید.

 

۳- گرامر کره ای را فراموش نکنید
گرامر اصولا بخش کسل کننده یادگیری در هر زبانی هستند اما اگر شما بتوانید با روش های مناسب به یادگیری آنها بپردازید، در واقع توانسته اید که در کمترین زمان ممکن، موضوعات بسیاری را بیاموزید. یادگیری گرامر کره ای با خواندن مطالب کتاب ها و یا مجلات و حتی دنبال نمودن صفحه اینستاگرام یک فرد بومی، می تواند اتفاق بیفتد. به این شکل یادگیری، یادگیری گرامر با روش ناخودآگاه می گویند که از استقبال بسیاری نسبت به سایر روش های سنتی برخوردار گشته است. البته خواندن داستان ها کوتاه کره ای، انتخاب بهتری برای شما خواهند بود چرا که می توانید در مدت زمان کمتر حداقل چندبار این کتاب ها را در طول روز بخوانید و سرعت یادگیری خود را تقویت نمایید.

۴- یادگیری با اپلیکیشن های یادگیری کره ای را در برنامه ریزی های خودتان قرار دهید
اپلیکیشن ها امروزه شیرین ترین بخش یادگیری هستند و امروزه شرکت های معتبر بسیاری در سطح جهانی به این موضوع پرداخته اند. ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی نیز برای یادگیری بهتر و کاربردی تر زبان آموزان و همچنین سرعت بخشیدن به رون یادگیری آنها، اپلیکیشن ARE را به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان دوره های راکت کره ای و همچنین همیاد نموده ایم. این اپ با روش ارتباط انسان با انسان و ارتباط زبان آموز با اساتید خود، آموزش را وارد خانه های تمامی فارسی زبانان کرده است و در واقع شما می توانید با تمرین تمام وقت علاوه بر تسلط بر مهارت های چهارگانه، دایره لغاتتان را گسترده تر نموده و با تلفظ صحیح، شروع کننده مکالمه ای تمام عیار باشید.

۵- زمان های خالی خود را با کره ای پر نمایید
گاهی پشت فرمان نشسته اید و یا شاید در ایستگاه راه آهن و یا اتوبوس در حال حرکت به سمت منزلتان هستید، بهتر است در این مواقع از زمان های خود بهترین بهره را ببرید و در این راستا با گوش دادن به ترانه های کره ای و یا پادکست ها، به یادگیری لغات و عبارات پرکاربرد کرهای بپردازید.

 

اگر به یادگیری زبان کره ای علاقه مند هستید، دوره های راکت و همیاد به ساده ترین شکل و اما با متدهای روز به شما زبان کره ای را یاد خواهند داد. این دوره ها همگی از سیستم آموزشی رامیت پیروی می کنند و علاوه بر آموزش زبان کره ای، اساتید با مشاوره های خود در زمینه زبانشناسی، زبان آموزان را با مهارت های یادگیری و شناخت سبک یادگیری شخصی خود آشنا می نمایند.
همگی دوره های موسسه احمدرضا ابراهیمی به صورت غیرحضوری برگزار می گردند و شما می توانید در هر کجای این کره خاکی که هستید و با هر شرایط و موقعیت جغرافیایی، به جمع افراد چندزبانه بپیوندید و از این مهارت خود در زمینه شغلی، مهاجرت و همچنین تحصیل در کشورهای کره شمالی و جنوبی، بهره ببرید.
اساتید راکت با پشتیبانی های آنلاین خود همراه و حامی شما در طی این مسیر خواهند بود و مشاوره های لازمه را به شما خواهند داد. در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها، می توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید و یا با تکمیل بخش زیر اقدام به دریافت مشاوره آموزشی نمایید. البته که برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روند دوره های ارائه شده در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، شما می توانید با ورود به بخش گزارش ها دوره های آموزش زبان به این اطلاعات به صورت جامع تر روبرو شوید.