IELTS7 Banner 01 8

شیراز، سرزمین شکوفه های نارنج، در فاصله کمی از تهران در جنوب ایران واقع شده است. برخی از عالی ترین نمونه های باغ های ایرانی در شیراز است و رایحه شکوفه های نارنج ناشی از گل های زیادی از درختان مرکبات پراکنده در سراسر شهر، به ویژه در اوایل بهار امضای این شهر است. شاید به دلیل همین جو آسمانی باشد که شیراز قلب تپنده شعر ایرانی است. استادان شعر ایرانی، حافظ و سعدی، در باغ های معطر شیراز رشد کردند و شکوفا شدند و با الهام از تمام آن زیبایی ها، برخی از شگفت انگیزترین ابیات شعر در تاریخ ادبیات را خلق کردند. تورهای گشت و گذار در شیراز به دلیل تنوع و تعالی فراوان که به چشم بینندگان می رساند ، در بین ایرانیان و گردشگران خارجی بسیار محبوب است. یک مزیت بزرگ شیراز است که بیشتر هتل ها و مهمان خانه های با کیفیت آن در مجاورت نقاط دیدنی بی شمار در سطح شهر قرار دارد. با توجه به این تعداد عظیم مکان های دیدنی شیراز، می توان به برخی از معروف ترین بناهای تاریخی مانند ارگ کریم خان، بازار وکیل، مسجد وکیل و حمام وکیل، که همگی در دوران سلطنت پادشاهان زند در قرن ۱۸ ساخته شده اند، اشاره کرد.
همانطور که در بالا ذکر شد، برخی از زیباترین باغ های عمومی در ایران در شیراز است مانند باغ های ارم ، عفیف آباد و دلگشا. خانه های تاریخی برخی از مشهورترین مردم شیراز مانند خانه بزرگ قوام از دیگر دیدنی ها است همچنین مجموعه ای از آثار تاریخی مذهبی و فرهنگی مهم مانند حرم مطهر شاه چراغ و مسجد نصیرالملک در این شهر قرار دارند.
شیراز شهر شاعران، عشق، ادبیات، شراب و گل است و از آب و هوای معتدل برخوردار است. می توانید در باغ های قصر خیره کننده در شهر قدم بزنید ، از تخت جمشید و پاسارگاد باستان دیدن کنید. مدتی به گلهای شگفت انگیز نگاه کنید ، یا با افرادی که اشعار حافظ را با یکدیگر در آرامگاه حافظ تلاوت می کنند، هم صحبت شوید. در هر صورت ، شیراز قلب شما را تسخیر می کند. در قرن سیزدهم میلادی ، شیراز به دلیل تشویق حاکم خود و حضور بسیاری از دانشمندان و هنرمندان فارسی ، به مرکز برجسته هنر ها و نامه ها تبدیل شد.صنایع دستی شیراز شامل کارهای معرق تزئینی با طرح مثلثی است همچنین ظروف نقره، قالی بافی و گلیم و جاجیم در روستاها و در میان قبایل. این شهر بیش از هزار سال است که یک مرکز تجارت منطقه ای بوده است. پایه اقتصادی شیراز در دوره‌ها استانی آن قرار دارد که شامل انگور ، مرکبات ، پنبه و برنج است. صنایعی مانند تولید سیمان، شکر، کود، دوره‌ها نساجی، دوره‌ها چوبی، فلزکاری و فرش غالب هستند. تاکستان سابقه طولانی در منطقه قرار دارد. شیراز همچنین مرکز اصلی صنایع الکترونیکی ایران است و محل نخستین نیروگاه خورشیدی ایران است.

 

 

مکالمه ای در مورد شیراز به زبان کره ای:

سلام احمد، حالت خوبه؟
?안녕 아메드, 잘 지내
سلام رضا، خوبم ممنون، تو خوبی؟ چه خبر؟
?안녕 레자, 알았어 고마워 괜찮아? 뭐야
همه چیز عالیه، راستی اهل کدوم شهر ایران هستی؟
?모든 것이 훌륭합니다.이란의 어느 도시 출신입니까.
من اهل شهر زیبایی به نام شیراز هستم.
.나는 쉬라즈라는 아름다운 도시에서 왔어
آهان، من تا حالا به شیراز نرفته ام، میشه درباره زادگاهت به من بگی؟
?아, 아직 쉬라즈에 가본 적이 없어요. 고향에 대해 말씀해 주 시겠어요
البته، شیراز یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان فارس است، شیراز به عنوان شهر اشعار، باغ وبوستان ها، شربت ها و گلها می شناسند.
.물론 쉬라즈는이란의 대도시 중 하나이자 파르 스 지방의 수도이며시, 정원, 시럽, 꽃의 도시로 알려져 있습니다
وای، شگفت انگیز است. آب وهوای شیراز چطوره؟
?와, 놀랍군요. 쉬라즈의 날씨는 어떻습니까
آب وهواش واقعا معتدل و خوبه.
.정말 온난하고 좋은 기후
خیلی خوبه، چرا درباره ی جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی شیراز بهم نمیگی؟
?아주 좋습니다. 쉬라즈의 관광 명소와 역사적 기념물에 대해 말씀해 주시겠습니까
شیراز شهری باستانی است و بناهای تاریخی زیادی دارد ازجمله بازار وکیل، حمام وکیل، باغ ارم، آرامگاه حافظ، ارگ کریم خان، باغ نارنجستان قوام شیراز، مسجد نصیرالملک و تخت جمشید.
Shiraz는 고대 도시이며 Vakil Bazaar, Vakil Bath, Eram Garden, Hafez Tomb, Karim Khan Citadel, Ghavam Narenjestan Garden of Shiraz, Nasir Al-Molk Mosque 및 Persepolis를 포함한 많은 역사적 기념물이 있습니다
من میدونم که تخت جمشید یکی از مهم ترین مکانهای تاریخی است.
.나는 페르 세 폴리스가 가장 중요한 역사적 장소 중 하나라는 것을 알고 있습니다
دقیقا، پایتخت امپراطوری هخامنشی است، این بنا در شمال شرقی شهر شیراز در استان فارس واقع شده است.
.정확히, 그것은 Achaemenid 제국의 수도이며,이 건물은 Fars 지방의 Shiraz시 북동쪽에 있습니다

 

چرا به زبان کره ای علاقه مند هستید؟ آیا دوست دارید فیلم ها و آهنگ های کره ای را بدون زیرنویس ببینید و بشنوید؟ میخواهید برای سفر به این کشور با مردم بومی آنجا هم صحبت شوید؟ برای کار یا تحصیل نیاز به یادگیری این زبان دارید؟ یا عاشق مترجمی هستید و دوست دارید به توریست ها کمک کنید؟ شما با هر انگیزه ای می توانید مکالمه با زبان کره ای را به بهترین شکل در دوره های راکت کره ای تحت عنوان آموزش آنلاین زبان کره ای در ۵۰ روز با پشتیبانی نامحدود و ۲۴ ساعته یاد بگیرید، این امر در دوره های همیاد یا آموزش آنلاین زبان کره ای نیز صورت میگیرد به نحوی که شرایط برگزاری دوره با نظر و انتخاب شما تطابق داده می شود. برای اطلاعات بیشتر بر روی لینک دوره ی مورد نظرتان کلیک کنید.
شما با تکمیل و ارسال فرم زیر میتوانید برای دریافت مشاوره ی رایگان و ثبت نام اقدام کنید. همچنین از طریق شماره تلفن موسسه، پشتیبانی سایت و صفحه ی اینستاگرام می توانید با ما ارتباط برقرار کنید و به پاسخ پرسش هایتان برسید.