IELTS7 Banner 01 8

آموزش زبان ژاپنی از پایه برای علاقه مندان به این زبان برای شروع یادگیری به عنوان هدف در نظر گرفته می شود.علاقه مندان به زبان ژاپنی گاها حتی با داشتن اطلاعات قبلی به آموزش مجدد از پایه علاقه نشان می دهند. اما هرگز تعریف واحدی برای پایه یادگیری زبان وجود نداشته است. اکثر فراگیران زبان بر این باورند که پایه یادگیری زبان یادگیری حروف الفبا است. این باور در برخی موارد میتواند صحیح باشد اما نکته قابل توجه این است که ذهن هر انسان مانند اثر انگشت او الگوریتم و ساختار مخصوص به خود و متمایز از سایرین دارد. همچنین هر زبان آموز دارای هدف خاص از یادگیری زبان ژاپنی، عادات صحیح یا مخرب یادگیری و نقاط ضعف یا قدرت در مهارت های مختلف زبانی مخصوص به خود است که در نیاز وی در زبان هدف تاثیر گذار است. بنابراین نمی توان آموزش پایه یکسانی برای همه افراد در نظر گرفت. تصور کنید یک سیاست مدار برای شرکت در یک مذاکره تصمیم به یادگیری زبان ژاپنی دارد؛ قطع به یقین نیاز این شخص در زبان هدف با نیاز شخصی که برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر این کشور عزم بر یادگیری زبان ژاپنی می نهد تفاوتی بسیار زیاد دارد. در ادامه با همراهی شما مطالبی را مرور میکنیم تا به تعریف و میزان ضرورت این احساس نیاز دست یابیم.

 

تحکیم پایه زبانی

زمانی که با اطلاعات کم یا با فقدان اطلاعات درباره یک زبان یادگیری آن را شروع می کنیم بهتر است که مسیری درست و دقیق را برای طی این مسیر برگزینیم. همانطور که ذکر شد به دلیل تفاوت های متعددی که در افراد وجود دارد شرکت در کلاس های عمومی موجب می شود پای در راهی نادرست گذاشت و از هدف دور و دورتر شد. برخی بر این باورند که شرکت در این دوره ها موجب تقویت پایه زبانی شده و میتوان پس از آن به خودآموزی یا دوره های آموزش زبان فشرده پرداخت. این باور نیز نادرست است چرا که موجب شکل گیری عادات ناصواب در یادگیری می شود که در ادامه راه فراگیران را دچار مشکل خواهد کرد.

 

عادات یادگیری

ایجاد و نهادینه سازی عادات یادگیری تنها اصلی است که میتوان به عنوان یک نیاز مشترک بین همه زبان آموزان از آن یاد کرد. اما باز هم این عادات در هر شخص مختص به خود است. اگر مهارتی را در حین یادگیری به کار گیریم، سلول های عصبی سیگنالی ویژه در جهت ارتباط دندریت ها با یکدیگر تولید می کنند که پس از تکرار آن فعل نهادینه شده و مسیر سازی عصبی رخ می دهد. پس از آن ذهن به طور ناخودآگاه به حل مسائل از طریق همان هدف می پردازد.

پرهیز از ترجمه 
که در حال فراگیری یک زبان هستید، باید به طور ویژه ای تلاش ذهن خود در جهت ترجمه محتوایی که به زبان هدف ارائه می شود را کنترل کرد از جایی که مسیر سازی عصبی ترجمه کردن در زمان تحصیل در ذهن همه ما ایجاد شده است. امکان حذف مسیر عصبی در لحظه وجود ندارد اما می توان با جایگزینی یک عادت صحیح و تکرار آن، عادت غلط را کم کم به وادی فراموشی سپرد.

Just do it
بهترین روش برای رسیدن به موفقیت این است که اگر عزم بر انجام کاری نهادیم از دشواری آن نتراسیم یا از آسانی آن از پشتکار و تلاش خود نکاهیم. هنگام یادگیری طبعا لازم است انجام تمرینی بر شما محول شود که نیاز به تمرکز و زمان زیاد یا کمی داشته باشد. لازم است بدون قضاوت کردن تمرین و برچسب زدن هایی مثل سخت یا آسانی تمرین تنها آن را انجام داد. قطعا تاثیر منفی که تلقین آسانی یا دشواری بر شما می گذارد در نتیجه گرفتن از آن تمرین سهم موثری دارد.

 

تنها به خود متکی باشید

شما بیش از هر کس می توانید به خود کمک کنید. گاهی لازم است حتی به استاد خود نیز متکی نباشید پس از یادگیری روش مناسب خود خودآموزی را آغاز کرده و به بررسی و یادگیری موضوعات مختلفی که به آن نیاز دارید بپردازید. در دوره های آموزشی موسسه روش هایی برای یادگیری آموزش داد ه می شود که می توان با فراگیری آن به یادگیری هر زبانی پرداخت. فرضا یک دوره پنج جلسه ای می توانید پایه زبان ژاپنی خود را تقویت کرده و این مهارت ها را نهادینه کرده؛ پس از آن ذهن شما را برای فراگیری زبان ورزیده می سازد.

هر گز خود را محکوم به آغاز از نقطه خاصی نکنید. تفاوتی ندارد این نقطه الفبا، مکالمه محاوره ای و یا مهارت شنیداری باشد. تنها به رفع نیاز های خود توجه داشته باشید تا علاوه بر دریافت نتیجه ای که شما را به رضایت درونی می رساند یادگیری لذت بشی را تجربه کنید.
زبان ژاپنی گرچه یکی از دشوار ترین زبان های دنیاست اما یادگیری آن به روشی صحیح دشواری را از ذهن فراگیر پاک کرده و تسلط یافتن بر آن می تواند امتیاز مثبتی برای جنبه های مختلف زندگی از جمله موقعیت شغلی و اجتماعی محسوب گردد.

 

 تمامی دوره ها در موسسه به صورت کلاس های آنلاین و انفرادی برگذار می شود که مزیتی فر بر کلاس های عمومی و حضوری داراست. این مزیت دسترسی زبان آموزان به منابع نا محدود برای یادگیری است. و اما جامع ترین دوره آموزشی زبان ژاپنی یعنی دوره راکت زبان ژاپنی با اتکا بر تمامی موارد یاد شده و بهره گیری از علومی همچون Neuroscience و Neurofeedback بر پایه ذهنیت رشد صورت می پذیرد. در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی برنامه ریزی دقیقی برای افرادی که قصد شروع یادگیری زبان از سطح پایه را دارند در نظر گرفته و متناسب با هر فراگیر شخصی سازی کرده است. در هنگام شرع یادگیری تمامی نکات یاد شده بررسی می شود تا بهترین برنامه برای هر شخص طراحی گردد.این بررسی از طریق مصاحبه آنلاین از طریق پشتیبانی سایت صورت می پذیرد. راه های ارتباطی مکرری برای دریافت اطلاعات درباره روش های آموزشی و کسب اطلاعات از جمله اینستاگرام موسسه و تماس با ما وجود دارد. همچنین پیشنهاد می شود برای دریافت آموزش رایگان زبان ژاپنی به بخش مقالات آموزش زبان ژاپنی مراجعه کنید.