IELTS7 Banner 01 8

آموزش حرف زدن به ژاپنی یکی از مهارت هایی است که فراگیران این زبان در دوره های آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز تعلیم می بینند. هر زبان آموز با توجه به هدفی که از یادگیری زبان ژاپنی دارد می تواند سبکی خاص از مکالمه را بیاموزند. گاها مکالمه رسمی و گاها مکالمه محاوره ای مورد آموزش قرار می گیرد. فرهنگ و هنر آسیای شرقی مورد توجه بسیاری از افراد است همچنین به دلیل آنکه بستر مناسبی برای کار و تحصیل در این کشور وجود دارد جزء کشور های مهاجر پذیر به شمار می رود. که آنان را به یادگیری زبان هایی چون ژاپنی سوق می دهد. ژاپنی یکی از قدیمی ترین و تکامل ترین زبان های دنیاست. این زبان که در جایگاه نهم جهانی به لحاظ تعداد متکلمین قرار دارد. ژاپنی از خانواده زبان های آلتایی است. زبان های آلتایی در آسیای مرکزی و آیای شرقی در کشور هایی همچون مغولستان، ترکمنستان، ژاپن، و قسمت هایی از کره و چین رواج دارد.

 

ویژگی های زبان ژاپنی

این زبان ساختاری با تفاوت های بنبادین نسبت به زبان هایی که در طول زندگی روزمره با آنها سر و کار داریم و به نوعی در ذهنمان آشنا پنداری های لازم انجام شده است. حروف متفاوت، لهجه و کلمات تک سیلابلی باعث می شود که هنگامی که با صحبت کردن افراد نیتو مواجه می شویم، ادراک یا صحبت کردن به این زبان را امری بسیار دشوار بدانیم. حسنی که آموزش آنلاین زبان ژاپنی در اختیار زبان آموزان قرار می دهد استفاده از این الگو های صحیح است. در هنگام یادگیری تکنیک هایی ارائه می شود که می توانید با استفاده از آن ها به تجزیه و تحلیل شنیده ها رسید.

 

کلمات هم آوا در زبان ژاپنی

بسیار متعدد هستند. کلمانی نظیر 飲む به معنی نوشیدن و 女 به معنی زن هر دو به شکل nomu تلفظ می شوند. 火 به معنای آتش و 日 به معنی روز نیز هردو به شکل hi  تلفظ می شوند. این کلمات در زبان ژاپنی به کرات وجود دارد و تشخیص انها در هنگام مکالمه نیاز مند دقت و توجه بالایی است. می توانیم با توجه به جایگاه کلمات در جمله و یا مفهوم عبارتی که بیان می شود این کلمات مشابه را از یکدیگر تمییز داد.

 

درک هجا ها

ژاپنی حقیقتا سریع ترین زبان دنیاست. ژاپنی ها با ترکیب هجا ها و ادای پیوسته جملات صحبت کردنی بسیار سریع ساخته اند که در یک بررسی میانگین سرعت بیان در زبان ژاپنی ۷٫۸۴ هجا در هر ثانیه ثبت شده است. در شروع کار صحبت کردن با این سرعت محال نیست، اما بدون تمرین موفقیت در آن دور از دسترس است. لیکن می توان با الگو برداری از افراد نیتیو و کپی کردن گفته های انان رفته رفته تلفظ استاندارد و نرمال رسید.

 

انعکاس فرهنگ در زبان

انعکاس فرهنگ در زبان وجه مشترک میان همه زبان هست. هر زبان با توجه به محیطی که مورد تکلم واقع می شود دستخوش تغییر و تحول می شود. از جایی که زبان از اجزای اصلی یک فرهنگ به شمار می آید. برای مثال زبان فازسی بی سه کشور ایران، تاجیکستان، و افغانستان (به جز مناطقی که از زبان فاری پشتو استفاده می شود) مشترک است اما هر کدان دارای صد ها واژه اختصاصی و نکات دستوری مختض به خود هستند. افراد مادامی که با صحبت کردن یکدیگر مواجه می شوند با عدم ادرا برخی قسمت ها مواجه می شوند این در حالی است که هر دو جزء افراد نیتیو یک زبان به شمار می آیند.
این اصل در زبان ژاپنی نیز صدق می کنند. در تمام دنیا هیچ فرهنگی نخواهید یافت که به اندازه زاپنی ها برای احترام به یکدیگر ارزش قائل باشند. ژاپنی قوائد دستوری و کلمات ویژه ای برای احترام گزاشتن دارایت. یکی از ملموس ترین این کلمات برای فارسی زبانان او و ایشان است. در زبان زاپنی 彼女 به جای کلمه او و 彼 به جای کلمه ایشان استفاده می شود.

 

مزایای یادگیری زبان ژاپنی

زبان ژاپنی به عنوان زبان رسمی یک کشور جهان اول در امور مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. ژاپن به عنوان یک غول صنعتی تجاری می تواند مقصد مناسبی برای افراد دارای تخصص و جویای کار و یا تاجران باشد. همچنین ژاپنی یکی از زبان هایی است که در اینترنت و شبکه های مجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
امروزه، همه ما با وجود مشغله های فراوان نمی توانیم به علایق مختلف یا حتی نیاز های مبرم خود رسیدگی کنیم. برای برخی یکی از این علایق آموزش زبان است. البته شاید جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان ممکن است تاحدودی به حل این مشکل کمک کند. اگر بتوان یادگیری زبان را به جای ۲ سال در یک مدت کوتاه به انجام برسانیم قطعا به عملی شدن این رویا بیشتر فکر فکر می کنیم. و با جسارت بیشتری به سمت آن حرکت می کنیم. با دوره های آموزش زبان در پنجاه روز می توان در مدتی بسیار کوتاه به رویای یادگیری زبان دست یافت. شاید این تحول بتواند زندگی شما را وارد برهه تازه ای از موقعیت اجتماعی یا موفقیت کند.