IELTS7 Banner 01 8

مباحث بسیاری در یادگیری زبان ژاپنی حائز اهمیت هستند که آموزش زبان ژاپنی روزمره یکی از این مباحث است. در واقع با این شکل فراگیری، زبان آموز می توانند پس از مدتی در مکالمات نوشتاری و گفتگوهای روزانه به خوبی عمل نموده و مسیر را با سرعت و البته لذت بیشتری طی نمایند.
مباحثی که به صورت روزانه و در طی مکالمات مورد استفاده قرار می گیرند همگی، از جمله مواردی هستند که در هر زبانی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و این مباحث موضوعاتی مانند احوالپرسی به زبان ژاپنی، گفتگو در مورد آب و هوا، معرفی شخصی و… می باشند که هر یک به مرور و با یادگیری، روی جذاب یادگیری زبان ژاپنی را بیشتر نمایان می سازند.
در این مقاله تلاش گردیده تا تعدادی از عبارات و اصطلاحات پرکاربرد ژاپنی را برای علاقه مندان گردآوری نماییم و در نهایت بتوانیم در جهت بهبود تقویت مهارت مکالمه ژاپنی موضوع و تمرین مناسبی را تهیه ببینیم. با ما و اصطلاحات روزمره ژاپنی آشنا گردید.

 

お早うございます / Ohayō gozaimasu / صبح بخیر (رسمی)

おはよう / Ohayō / صبح بخیر (غیررسمی)

こんばんは / Konbanwa / شب بخیر

お休み / Oyasumi / شب بخیر( غیررسمی)

こんにちは / Konnichiwa / بعد از ظهر بخیر

?お元気ですか? / O-genki desu ka / حال شما چطوره؟

はい、元気です / Hai, genki desu / خوبم. تشکر.

?あなたは? / Anata wa / شما چطور؟

?お名前は? / O-namae wa / اسم شما چیه؟

…です… / desu / اسم من… است.

始めまして。どうぞ宜しくお願いします / Hajimemashite. Dōzo yoroshiku onegai shimasu / از آشنایی با شما خوشبختم.

…と申します… / to mōshimasu / اسم من… است. (رسمی)

どうぞ/ Dōzo / بفرمایید.

ありがとう / Arigatō / متشکرم

どうも/ Dōmo/ ممنون

ありがとうございます / Arigatō gozaimasu / از شما مچکرم.

お願いします / Onegai shimasz / لطفا

ごめんなさい / Gomen nasai / عذرخواهی می کنم/ عذر می خواهم

すみません / Sumimasen / ببخشید

 

یادگیری عبارات پرکاربرد روزانه تمرین و تکرار زیادی را می طلبد به همچین جهت در موسسه احمدرضا ابراهیمی برنامه ریزی هایی صورت گرفته شده است تا علاقه مندان و زبان آموزان روزانه و در تایم دلخواه خود بتوانند با اساتید و پارتنرهای ژاپنی خود در محیط اپلیکیشن اختصاصی احمدرضا ابراهیمی، به چت و گفتگو بپردازند و از دانسته های خود در مکالمات روزانه بهره ببرند.
این نرم افزار تحت عنوان اپلیکیشن ARE به زبان آموزان ارائه گردیده است و از ویژگی های آن می توان به دسترسی کاملا رایگان، پشتیبانی آنلاین و همچنین دسترسی تمام وقت زبان آموزان اشاره نمود. در ادامه با ما و ادامه اصطلاحات ژاپنی همراه شوید.

 

はい / hai / بله

いいえ / iie / خیر

じゃね / Ja ne/ خداحافظ

さようなら/ Sayōnara / خداحافظ (وقتی برای طولانی مدت مخاطب خود را نخواهید دید)

!おっす! / Ossu / چه خبر!

!よー! / Yo/ آهای

相変わらずだよ (あいかわらずだよ / Aikawarazuda yo / بد نیستم رفیق!

またねー! / Mata ne / فعلا

君は本当にいいヤツだな / Kimi wa hontōni ī yatsuda na / شما واقعا آدم خوبی هستید.

お腹減ったな / O harahettana / گرسنه ام.

?日本語が話せますか? / Nihongo ga hanasemasu ka / شما می توانید ژاپنی صحبت کنید؟

?英語が話せますか? / Eigo ga hanasemasu ka / آیا شما می توانید ژاپنی صحبت کنید؟

はい、少し / Hai, sukoshi / بله، کمی!

誰か英語が話せますか / Dareka eigo ga hanasemasu ka / آیا کسی هست که بتواند انگلیسی صحبت کند؟

日本語が 話せません / Nihongo ga hanasemasen / من نمی تواند ژاپنی صحبت کنم.

ゆっくり話してください / Yukkuri hanashite kudasai / لطفا شمرده تر صحبت کنید.

もう一度言ってください / Mō ichido itte kudasai/ لطفا دوباره تکرار کنید.

日本人ではありません /Nihonjin dewa arimasen / ژاپنی نیستم.

分かりません / Wakarimasen / متوجه نمی شوم.

危ない / Abunai  / مراقب باشید.

 

همانطور که بیان نمودیم، اپلیکیشن اختصاصی آموزش زبان ژاپنی تحت عنوان ARE، با ایجاد محیطی آموزشی و البته ارتباط موثر با اساتید، مسیری برنامه ریزی شده را برای زبان آموزان ارائه داده است تا آموزش ها تنها به زمان جلسات هر یک از دوره ها ختم نشود و زبان آموزان بتوانند در هر ساعت از شبانه روز که انرژی و جدیت لازمه را دارند، با راهبران خود ارتباط برقرار نمایند.
این نرم افزار بستری مناسب در جهت تقویت مهارت مکالمه، نوشتار، خواندن و مهارت هایی از جمله یادگیری لغات و گرامر ژاپنی هستند. برای درست طی نمودن مسیر نیاز به دایره ای گسترده از لغات در طی مراحل یادگیری احساس می شود و در واقع تصمیم به یادگیری لغات بیشتر، یعنی تصمیم برای قدرتمند و مستعدتر عمل نمودن.
موسسه احمدرضا ابراهیمی همچنین دوره های ارائه شده را به صورت دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی طراحی نموده است تا علاقه مندان در هر کجای این دنیا که هستند، بدون در نظر گرفتن شرایط و موقعیت جغرافیایی، بتوانند به علایق خود پرداخته و در مسیر هدف خود گام بردارند.

 

آموزش آنلاین زبان ژاپنی با دو دوره منحصر به فرد به زبان آموزان معرفی گردیده است که مسیری متفاوت از سایر دوره ها را طی نموده و بخشی مهیج از یادگیری را برای علاقه مندان به نمایش گذاشته است. این دوره ها شامل آموزش زبان ژاپنی در ۵۰ روز و همچنین دوره های همیاد ژاپنی هستند، که علاوه بر آموزش های لازمه، مشاوره های آموزشی از جمله آشنایی زبان آموزان با مهارت های یادگیری را نیز در بر دارند و به همین جهت پس از گذراندن این دوره ها شما می توانید به راحتی سایر مهارت های دلخواهتان را نیز کسب نموده و از توانایی های خود در زمینه مهاجرتی، تحصیل و همچنین کسب و کار بهره ببرید.
این دوره ها همگی آموزش خصوصی زبان ژاپنی را در راستای کار خود قرار داده اند و در واقع با پشتیبانی آنلاین، بهره گیری از اساتید برجسته و چندزبانه و… در هموار نمودن مسیر، عزمی جزم را با خود به همراه داشته اند. در صورت تمایل به شرکت در دوره های آموزش زبان ژاپنی و یا کسب اطلاعات بیشتر، می توانید از طریق پشتیبانی سایت احمدرضا ابراهیمی، تماس با شماره تلفن ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ و یا تکمیل بخش زیر و ثبت مشخصات فردی با ما ارتباط برقرار نمایید.