IELTS7 Banner 01 8

ساده سازی در آموزش همیشه یک مهارت است که موفقیتی دو طرفه را رقم می زند. در واقع وقتی به آموزش ساده زبان ژاپنی پرداخته می شود، کیفیت یادگیری در زبان آموزان به مراتب بیشتر و بهتر می شود و در نهایت افراد بیشتری را به یادگیری و چندزبانه شدن راغب می کند.
زبان ژاپنی
 از جمله زبان های آسیایی در سطح بین الملل است که با شناخت و یادگیری آن می توان به موفقیت های چشمگیر شغلی و تحصیلی بسیاری دست یافت. این زبان با بیش از ۱۳۰ میلیون نفر گویشور، درجه اهمیت یادگیری خود را به مراتب نشان می دهد و در واقع یادگیری آن به منزله ارتباط برقرار نمودن با جمع کثیری از افرادی است که در این کره خاکی زندگی می کنند.
آموزش زبان ژاپنی ساده 
در واقع در برگیرنده مطالبی اعم از موضوعات گرامری، یادگیری اصولی لغات به همراه تلفظ صحیح، شکل صحیح نوشتار کلمات ژاپنی و سایر موارد است که همگی بخشی مهم در زمینه یادگیری را فراهم می نمایند. ما در این مقاله تلاش داریم با به شکلی درست به برخی از موضوعات مهم و کاربردی در مسیر یادگیری زبان ژاپنی بپردازیم و در کنار هم مسیری کوتاه و البته کاربردی را رقم بزنیم.

 

همه ما وقتی به یادگیری یک زبان اقدام می نماییم به دنبال ساده کردن مطالب و همچنین روش هایی هستیم که بتوانیم در کمترین زمان ممکن به زبان کشور هدف مسلط گردیم. در این مسیر عوامل بسیاری هستند که می توانند تاثیرات بسزایی را اعمال نمایند که از این عوامل می توان به اساتید و متدهای آموزشی، دوره های آموزشی، جدیت فردی، روش های زود بازده و هزاران مورد دیگر اشاره نمود.
البته که نمی توان یک عامل را از دیگری مهم تر دانست و شرط سرعت گرفتن در این مسیر و البته کسب نتیجه دلخواه، هم مسیر نمودن تمامی عوامل و همچنین پرداختن به تمامی آنها است. البته که روش های یادگیری مانند یادگیری زبان ژاپنی با زبان ژاپنی، استفاده از دیکشنری های تصویری و یا معمول، دقت در نوع تلفظ ها و شکل صحیح ادای عبارات و جملات، همه و همه از جمله مواردی هستند که باید در همان مراحل اولیه از طریق زبان آموزن اجرایی گردند.
استفاده از دیکشنری های ژاپنی به ژاپنی یکی از مواردی است که پرداختن به آن در موسسه احمدرضا ابراهیمی آموزش داده می شود و از محتواهای اصلی در یادگیری زبان آموزان محسوب می شود. این دیکشنری ها برای تمامی سطوح آموزشی وجود دارند و در واقع در برگیرنده مثال هایی کاربردی برای زبان آموزان هستند.
علاوه بر این مورد موسسه احمدرضا ابراهیمی با طراحی اپلیکیشن ARE نیز به یادگیری زبان آموزان در منزل نیز کمک نموده است و در واقع شکلی مدون از آموزش به همراه برنامه ریزی را برای آنها تهیه دیده است. در این اپ آموزش به صورت خصوصی انجام می شود و زمان برای یادگیری کاملا نامحدود است و این به این منظور است که زبان آموز می تواند در هر ساعت از شبانه روز که اراده می  کند به یادگیری اصولی و کاربردی در کنار اساتید و راهبران خود بپردازد.
در ادامه شاید بد نباشد به بخشی از مکالمات ژاپنی که در طی سفرهای تفریحی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد، اشاره ای داشته باشیم و در  نتیجه مقاله را به سمت آموزش ساده زبان ژاپنی سوق دهیم. با ما همراه گردید.

 

آموزش مکالمه ژاپنی در سفر!

まで一枚お願いします / made ichimai onegaishimasu / یک بلیط به … لطفا.

?この電車・バスはどこ行きですか? / Kono densha/basu wa doko yuki desu ka / مقصد این قطار کجا است؟

!タクシ! / Takushii / تاکسی!

…までお願いします… / made onegaishimasu / لطفا من را ببرید به…

?までいくらですか? / made ikura desu ka / تا … چقدر می شود؟ (تا منظور به مسیر مورد نظر دارد)

?トランクをあけてもらえますか?/ toranku o akete moraemasuka/ می تونید صندوق عقب را باز کنید؟

おつりはいりません / otsuriwa irimasen / بقیه اش باشه. (اشاره به پول تاکسی)

…?はどちらですか…? /  wa dochira desu ka / چطور می توانم به … بروم؟

ここから遠いですか / Koko kara tooi desu ka / آیا از اینجا دور است؟

地図で指して下さい / Chizu de sashite kudasai / لطفا آدرس را در نقشه به من نشان بدهید.

 

مکالمه بخش جذاب در یادگیری هر زبانی است و بسیاری برای رسیدن به این روز که بتوانند به خوبی با افراد بومی به مکالمه بپردازند، لحظه شماری می کنند. در واقع زبان آموزان گرامر، لغات و تمامی موارد دیگر را فرا می گیرند که بتوانند در نهایت مکالمه ای خوب را برقرار نمایند و در نتیجه از تمامی مهارت های خود در گفتگوها و چت کردن های روزانه بهره بجویند.
صحبت کردن به سایر زبان ها، یعنی افزایش دایره ارتباطات و در نهایت با رسیدن به این موضوع خواهیم دید که موقعیت های فراوانی را در زمینه شغلی، تحصیلی، سفر، مهاجرت و یا… برای خود و همراهانمان رقم خواهیم زد که در جای خود حائز اهمیت است.
در ادامه این مقاله شاید بد نباشد که به بخشی از لغات مرتبط به زمان و تاریخ نیز اشاره ای داشته باشیم و در  نتیجه به شکلی ساده این موارد را در جملات و مکالمات خود به کار ببریم.

 

朝 / asa / صبح

正午 / shōgo / ظهر

午後 / gogo / بعد از ظهر

夕方 / yūgata / عصر

夜 / yoru / شب

分 / pun / دقیقه

時間 / jikan / ساعت

日間 / kakan / روز

朝۶時 / asa rokuji / شش صبح

午後۱時 / gogo ichiji / ساعت ۱ بعد از ظهر

夜۱۲時 / yoru jūniji / ساعت ۱۲ شب

昨日 / kinō / دیروز

今日 / kyō / امروز

明日 / ashita / فردا

今週 / konshū / این هفته

先週 / senshū / هفته پیش

来週 / raishū /  هفته

日曜日 / nichiyōbi / یکشنبه

月曜日 / getsuyōbi / دوشنبه

火曜日 / kayōbi / سه شنبه

水曜日 / suiyōbi / چهارشنبه

木曜日 / mokuyōbi / پنج شنبه

金曜日 / kin’yōbi / جمعه

土曜日 / doyōbi / شنبه

 

در مسیر یادگیری کمک گرفتن از افراد با تجربه می تواند در برگیرنده مسیری کوتاه تر و صد البته با کیفیت تر باشد. ما در موسسه احمدرضا ابراهیمی تلاش داریم تا با بهره گیری از اساتید کارکشته، چند زبانه و مستعد، زمینه ساز اتفاقات مثبت در مسیر پیش روی شما و جهانی چند زبانه و مدرن باشیم.
دوره های آموزش زبان ژاپنی در موسسه احمدرضا ابراهیمی با آموزش آنلاین زبان ژاپنی به جلو سوق داده می شوند و دلیل غیرحضوری بودن دوره ها، ساخت مسیری هموار در جهت پیش برد تمامی علاقه مندان فارسی زبان در سراسر جهان است. این دوره ها با عنوان دوره های راکت و همیاد زبان ژاپنی معرفی می گردند.
تمامی دوره ها به صورت خصوصی و کاملا شخصی سازی شده برای زبان آموزان تهیه دیده شده اند و زبان آموزان می توانند آموزش های لازمه را با توجه به سبک یادگیری خود و مشاوره هایی که در ابتدای شروع دوره ها انجام می گردد، کسب نمایند و همین موضوع می تواند زمینه ساز مسیری هدفمند و برنامه ریزی شده باشد که کیفیت و سرعت را در کنار هم ارتقا می بخشد.
در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق پشتیبانی سایت با همکاران ما ارتباط حاصل نمایید و یا به تماشای روند آموزشی ما در صفحه اینستاگرام احمدرضا ابراهیمی بنشینید. البته که گزارش دوره ها و روند آموزشی همگی در بخشی تحت عنوان گزارش دوره های آموزش زبان، تهیه دیده شده اند که به صورت مکتوب و البته تصویری شما را با بخشی از دوره های همیاد و راکت زبان آشنا خواهند نمود.