IELTS7 Banner 01 8
می خواهید ژاپنی یاد بگیرید؟ اگر شما تازه کار را شروع کرده اید یا اکنون مدتی است که ژاپنی را یاد گرفته اید ، طبیعی است که از خود بپرسید: یادگیری ژاپنی چقدر طول می کشد؟ در این مقاله همراه باشید تا پاسخ خود را بگیرید. شما تنها کسی نیستید که این سوال را می پرسد؛ از این گذشته، تقریبا هیچ کس فقط یک زبان یاد نمی گیرد تا بگوید، آن را می داند، دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است برای یادگیری ژاپنی را انتخاب کرده باشید، برای مثال:
درباره ی فرهنگ و کشوری که عمیقا به آن علاقه دارید، اطلاعات بیشتری کسب کنید.
چشم انداز شغلی خود را بهبود ببخشید و حتی ممکن است به ژاپن بروید.
از کتاب ها و نمایش های تلویزیونی ژاپنی که به زبان مادری شما موجود نیست لذت ببرید.در اصل همانطورکه هر کس برای یادگیری زبان ژاپنی دلیل متفاوتی دارد، پاسخ سوال آموزش زبان ژاپنی چقدر طول می کشد نیز برای همه متفاوت خواهد بود. اما چندین عامل مهم وجود دارد که تأثیر می گذارد بر طول مدت یادگیری زبان هدف. به هر حال، اگر می خواهید ژاپنی را به سرعت یاد بگیرید و در حین انجام آن لذت ببرید، من دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی را به شما توصیه می کنم که در کنار آموزش برای مهارت های فردی و ارزش های شما اهمیت قائل است و آن ها را رشد می دهد. برای اینکه بفهمید چقدر زمان برای یادگیری ژاپنی اختصاص خواهید داشت، ابتدا باید به چند سؤال پاسخ دهید.

 

۱. اهداف یادگیری ژاپنی شما چیست؟
جواب این سوال مهم است، زیرا بسته به اینکه اهداف شما چیست، ممکن است کم و بیش زمان لازم برای رسیدن به آن ها به طول انجامد. به عنوان مثال، اگر می خواهید نوشتن kanji را بیاموزید، زمان بیشتری می خواهد نسبت به اینکه فقط به ژاپنی صحبت کنید. Kanji پیچیده ترین شخصیت های مورد استفاده در سیستم نوشتن ژاپنی است و یکی از سخت ترین بخش های یادگیری ژاپنی هستند و به حفظ و تمرین زیادی نیاز دارند. پس اگر می خواهید نوشتن آنها را یاد بگیرید، آموزش زبان ژاپنی تجربه ای زمان برتر خواهد بود. اما در نهایت وقتی انجام دهید، تسلط بیشتری خواهید داشت.
برای این که تخمین بزنید چقدر طول می کشد شما زبان ژاپنی را یاد بگیرید، باید در مورد تمام قطعات تشکیل دهنده این زبان فکر کنید. چهار مهارت اصلی هر زبانی گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن است. اگر هدف شما این است که بتوانید همه چهار مهارت اصلی را به سطح بالایی برسانید، انتظار داشته باشید که این کار طولانی تر از زمانی که فقط می خواهید قادر به انجام یک مهارت باشید، انجام می شود!

 

۲. چقدر وقت خود را برای مطالعه ی زبان ژاپنی می گذرانید؟
هر چه بیشتر تمرین کنید، سریعتر یاد خواهید گرفت. یک زبان آموزی که هفته ای دو ساعت به مطالعه ی زبان ژاپنی بپردازد، به طور طبیعی کندتر از کسی است که روزانه دو ساعت تمرین می کند.

۳. زبان بومی شما چیست؟
نکته مهم دیگر که تاثیری در طول مدت یادگیری ژاپنی شما خواهد داشت این است که چقدر تفاوت بین زبان ژاپنی و زبان مادری شما است. این زبان قطعا از نوشتن متن به شکل دیگری استفاده می کند، ساختار گرامر و جملات با زبان مادری شما متفاوت است و شما باید بیشتر واژگان را از ابتدا یاد بگیرید. البته نوع خاصی از سیستم نوشتن مانند هیراگانا برای حروف ژاپنی وجود دارد که در واقع دشوار نیستند. اما با این وجود، آن ها برای یادگیری و عادت کردن وقت می گیرند!
به طور طبیعی، همه این موارد در مدت زمان لازم برای یادگیری ژاپنی موثر است. بنابراین، آگاه باشید که یک منحنی یادگیری شیب دار وجود خواهد داشت و به سادگی می توانید برای انطباق با آن دست به عمل بزنید و یادگیری را آغاز کنید، البته اگر قبلا یک زبان آسیای شرقی را مطالعه کرده باشید مسیر پیش رویتان سهل تر خواهد بود.

 

حقیقت این است که دستیابی به سطح بالایی به زبان ژاپنی (یا هر زبانی) زمان می برد. در چند هفته نمی توانید انتظار نتایج فوری یا تسلط داشته باشید، اما همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که یادگیری یک زبان جدید یک فرآیند است. شما نتایج را به صورت تدریجی می گیرید ، نه همه را در یک بار! پس پیشرفت به یکباره حاصل نمی شود. بنابراین فکر نکنید که شما باید سال ها زبان ژاپنی را مطالعه کنید تا بتوانید از آن استفاده کنید. خیلی زود می توانید به سطح دلخواهتان برسید!

 

آیا می خواهید با دوستان خود صحبت کنید و مکالمات اساسی را به زبان ژاپنی برگزار کنید؟ مشکلی وجود ندارد، شما می توانید به اندازه کافی ژاپنی یاد بگیرید تا بتوانید تمام این کارها را فقط در چند ماه کوتاه انجام دهید. آیا می خواهید کتاب های داستانی ساده را به زبان ژاپنی بخوانید؟ بسته به میزان مطالعه شما، این امر می تواند در مدت زمان کمی کمتر از چند ماه انجام شود. هدف شما خواندن مطالب بومی یا تماشای برنامه های تلویزیونی به زبان ژاپنی است؟ این یک هدف بلند مدت است و احتمالاً شما قبل از یکسال بتوانید در این امر نیز موفق شوید.
به شما پیشنهاد می کنم در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با دوره های آموزش آنلاین زبان ژاپنی با عنوان همیاد و آموزش آنلاین زبان ژاپنی در ۵۰ روز تحت عنوان راکت تجربه ای فوق العاده یادگیری این زبان را کسب کنید. از ویژگی های دوره ی راکت ژاپنی پشتیبانی ۲۴ ساعته توسط استاد است که باعث پیشرفت سریع تر زبان آموز می شود و مزیت دوره های همیاد برگزاری کلاس طبق نظر و شرایط شما است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ها می توانید فرم زیر را تکمیل و ارسال کنید کارشناسان موسسه با شما تماس می گیرند، همچنین می توانید از طریق پشتیبانی آنلاین سایت و صفحه ی اینستاگرام با ما در ارتباط باشید و یا با موسسه تماس حاصل فرمایید.