IELTS7 Banner 01 8

شش مرحله برای آموزش زبان چینی به زبان آموزان جوان! دو زبانه یا چند زبانه بودن فواید زیادی دارد. تحقیقات نشان می دهد که کودکان خردسال چگونه در معرض آن قرار می گیرند، به راحتی وقتی که در آن غوطه ور هستند، می توانند زبان متفاوتی یاد بگیرند. ما در دوره ای از پرورش شهروندان جوان جهانی هستیم. یادگیری یک زبان یادگیری یک فرهنگ است و دنیای کودک را گسترش می دهد. اگر یک زبان مادری غیر چینی هستید، به زبان چینی ماندارین صحبت کنید. اگر یک زبان چینی غیر بومی هستید، با کودک خود چینی را با هم یاد بگیرید و کلمات، عبارات و جملات تازه آموخته شده خود را به فرزند خود بگویید. یادگیری با فرزندتان در کنار هم، یادگیری را سرگرم کننده می کند. قوام همیشه مهم است.
در این جا چند مرحله برای آموزش زبان چینی به زبان آموزان جوان وجود دارد!

 

یاد بگیرید با هر پنج حواس کودکان کار کنید.

خردسالان عاشق فعالیت با دست و پا هستند و وقتی می توانند از تمام حواسشان استفاده کنند، برای روبرو شدن با چیزهای جدید، احساس رهایی دارند و سرگرم می شوند. این همیشه اولین قدم برای آموزش زبان چینی به زبان آموزان کوچک است. برای مثال وقتی کلمه “گل” را به آنها معرفی می کنید، می توانید به فرزندتان تصاویر گل نشان دهید و کلمه “گل” را به زبان چینی بگویید. شما همچنین می توانید گل های واقعی را به نمایش بگذارید و بگذارید بو و لمس گل کند. پس از آن ، او می تواند گل ها را آب بدهد، گلها را مرتب کند و گلها را مرتب کند و بر روی یک پروژه هنری با موضوع گل کار کند. بعداً در روزی که بیرون می روید و با هم پیاده روی می کنید می توانید کلمه ی گل را برای گل ها در اندازه و رنگهای مختلف داشته باشید. هرچه حواس بیشتر استفاده شود بهتر است. تکرار کلمات و عبارات به همراه انواع فعالیت هایی که در طول روز یا هفته منتشر می شود باعث می شود یادگیری برای کودکان جذاب شود. نکته حائز اهمیت این است که به آرامی شروع کنید: ابتدا یک کلمه، سپس یک عبارت و سپس یک جمله.

 

آواز بخوان، بازی کن و صحبت کن. آواز خواندن روشی شگفت انگیز برای معرفی یک زبان به بچه ها در هر سنی است. آواز خواندن با حرکت برای کودکان خردسال بازیگوش، شاد و هیجان انگیز است. این دومین مرحله آموزش چینی به زبان آموزان کوچک است. اساتید همیشه دوست ارند هنگام خواندن، اشتیاق دانش آموزان خردسال را ببینند. دانش آموزان غالباً در جلسات بعد خود ترانه ای به زبان چینی آماده می کنند و برای استاد خود می خوانند و استاد با اشتیاق به آن ها می پیوندد، و در خواندن شعر زبان آموز را همراهی می کند. آواز خواندن شادی و نشاط تجربه یادگیری را تقویت می کند. هر وقت فرصتی را دیدیم باید به آن بپردازیم و به فرزندان خود بپیوندید تا کلمات / اصطلاحات / جملات هدف را با هم تکرار کنید. می توانید یک ترانه بخوانید و همراهی شان کنید. خنده نتیجه ای که می شنوید باعث الهام شما خواهد شد و باعث می شود که بخواهید کودکتان حتی بیشتر یاد بگیرد پس بیشتر به او یاد می دهید. نکته: خواندن متن اشعار به زبان پینین یا zhuyin در تلفظ به شما کمک می کند و همچنین در یادگیری و به یاد آوردن کلمات و عبارات جدید.

 

با صدای بلند داستان بخوانید یا به زبان مقصد به داستان های آشنا گوش دهید

خواندن داستان به زبان چینی با کتاب هایی که کودکان با زبان مادری خود با آنها آشنا هستند می تواند جلوه جادویی داشته باشد. برای والدین غیر چینی می توانید از دیدن فیلم به صورت آنلاین استفاده کنید. به داستانی به زبان چینی گوش دهید و ببینید فرزند شما به طور طبیعی داستان را دنبال می کند. خواندن باعث افزایش سواد اولیه می شود و به عنوان زمان پیوند برای شما و فرزندتان در سفر دو زبانه شما خدمت می کند. این عمل به طور طبیعی واژگان، الگوهای جملات و مهارت های زبان مادری را ایجاد می کند. بیشتر بخوانید، بخوانید و بخوانید! این سومین قدم برای آموزش زبان چینی به زبان آموزان کوچک است. فعالیت های خواندن و کتاب خیلی خوب با هم کار می کنند. فعالیت های الهام بخش از کتاب معنای متفاوتی به داستان ها می دهد و چشم انداز جدیدی از کتاب را برای فرزندان خود فراهم می کند. نکته: برای شروع یک یا دو صفحه را امتحان کنید و اگر فرزند شما بیشتر می خواهد، می توانید صفحات را افزایش دهید. مهمترین چیز این است که علاقه آنها را حفظ کنند.
ترسیم کنید و با شخصیت های چینی سرگرم شوید

 

روش کلاسیک نوشتن چینی کودکان را بیش از یک قلم، مداد، مداد رنگی یا نشانگر جلب می کند. نوشتن با یک قلمو چینی راهی مهیج است که کودکان بتوانند با شخصیت های چینی از آن لذت ببرند. از کجا شروع کنیم؟ بیش از ۵۰۰ شخصیت چینی در گروه تصویری وجود دارد. هر یک از آنها مانند یک عکس به نظر می رسد. رادیکال به شخصیت معنی می دهد. کلمات برای فعالیت “ترسیم” و تمرین بینایی کلمه، فوق العاده است. این هم یک فعالیت فرهنگی است. کودکان چینی از چین و تایوان کلاس خوشنویسی دارند. آن ها تکالیف خوشنویسی خود را بر روی کاغذ نرم مخصوص انجام می دهند. خلاق باشید و از مداد رنگی، نشانگر براق و چسب استفاده کنید، ماسه بازی کنید و برنج رنگی را برای ترسیم کاراکترها استفاده کنید. می توانید از رنگ آبرنگ روی قلموی چینی نیز استفاده کنید. نقاشی های سنتی چینی را می توان در سایه های سیاه و یا به رنگ ها انجام داد. نکته: مهم است که از شخصیت هایی شروع کنید که فقط چند ضربه مانند “person – rén” “،” big – dà “and و” sky – tiān “داشته باشند. اگر فرزند شما تصمیم به کلمات پیچیده تر را امتحان کند تعجب نکنید. به آنها بپیوندید و تشویقشان شوید!

 

سازگار باشید و سرگرمی را ادامه دهید بازی کردن بخشی از یادگیری برای کودکان است.

هنگامی که یادگیری همراه با بازی است، کودکان برای کسب اطلاعات بیشتر باز می گردند. یک گوشه زبان یا منطقه ماجراجویی زبان را در خانه تنظیم کنید و مکان را با مطالب مختلف یادگیری چینی مانند کتاب با کاراکتر یا فرهنگ چینی، بازی های مختلف که می توانید به زبان چینی تهیه کنید، CD های موسیقی، برنامه های یادگیری و برنامه های صوتی برای کودکان در آن پر کنید. دستگاه های تلفن همراه و منابع در سایت های و اپلیکیشن های مختلف مانند اپلیکیشت ARE برای دیدن ویدیو های متنوع و شنیدن پادکست ها نیز مفید هستند. شما همچنین می توانید یک جعبه سورپرایز داشته باشید که در آن مطالب آموزشی را برای موضوع یادگیری روزانه یا هفتگی قرار دهید. بچه ها واقعاً از آن لذت می برند. آنها نمی دانند چه چیزی در جعبه وجود دارد و واقعاً علاقه آنها را بیشتر می کند. آنها می توانند آن را تکان دهند، بو کنند و به آن ضربه بزنند ، اما نمی توانند آن را باز کنند. من از آن برای معرفی واژگان جدید استفاده می کنم. دیدن چشم های تیز و ذهن های متمرکز هنگام باز کردن جعبه بسیار شگفت انگیز است. نکته: روال یادگیری چینی را برای خود و فرزندتان تنظیم کنید، مهم نیست که در هنگام رفت و آمد شما به مدرسه یا، زمان بازی بعد از ظهر یا زمان داستان در عصر باشد. روزانه ۱۵ دقیقه طول می کشد. زبان را زنده کن یادگیری زبان یک فعالیت اجتماعی است. کودکان برای دیدن قدرتی که آن زبان به آنها می دهد، باید به صورت مداوم یاد بگیرند.

 

ناهار در یک رستوران چینی ، گشت و گذار در یک سوپر مارکت چینی، بازدید از یک مدرسه چینی یا شرکت در یک رویداد محلی با فرهنگ چینی، شما را به مکانی سوق خواهد داد که بتوانید با افرادی که به زبان چینی صحبت می کنند روبرو شوید و کودک شما بتواند به طور طبیعی از این زبان استفاده کند. نکته: به یک گروه زبان چینی بپیوندید تا شما و فرزندتان بتوانید با فرزندان و والدین دیگری که فرزندان خود را نیز در بیش از یک زبان پرورش می دهند، ملاقات کنید. این همچنین فرصتی را برای شما فراهم می کند تا نکات مربوط به فرزندآموزی خود را به اشتراک بگذارید و ایده های خود را مبادله کنید.

 

زبان چینی از جمله زبان هایی است که نیم کره چپ و راست را تقویت می کند، باعث می شود قدرت تشخیص کودکان افزایش پیدا کند و همچنین قدرت عکس العمل و حرکت نشان دادن نسبت به چیزهایی که می شنوند و می بینند هم افزایش پیدا می کند، با یادگیری زبان بچه ها در دروس دیگر مثل ریاضی هم قوی می شوند چون قدرت مغز روز به روز رو به افزایش است. امیدوارم مطالب فوق برایتان مفید واقع شود. یادگیری و آموزش زبان های مختلف برای هر گروه سنی همیشه کاربردی است و ضرر ندارد! می توانید با خیال آسوده آموزش زبان کودکانتان را به موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی بسپارید و از آموزش آنلاین زبان چینی و آموزش زبان چینی در ۵۰ روز بهره مند شوید. اگر مایل هستید برای ثبت نام اقدام کنید، فرم زیر را تکمیل و ارسال بفرمایید تا کارشناسان ما جهت ارائه ی مشاوره های مورد نیاز با شما تماس بگیرند.