آموزش زبان عربی به دلیل اینکه زبان قرآن و دین اسلام است برای ما مسلمانان، از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین به دلیل همسایگی با بسیاری از کشورهای عربی و مراودات مذهبی و تفریحی-تجاری و…که با این کشورها داریم یادگیری این زبان برای ما بعد از زبان انگلیسی نقشی کلیدی پیدا کرده است.
در شهرهای جنوبی ما یادگیری زبان عربی از ضرورت خاصی برخوردار است. چرا که همه ساله سفرهای بسیاری اعم از سفرهای تجاری و اقتصادی به این کشورها صورت می پذیرد که برای ما از لحاظ شخصی و البته منافع اقتصادی کشور، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر ما به زبان عربی مسلط باشیم با ارتباطی قوی تر به تجارت با عرب زبانان می پردازیم و نیازی به مترجم را نخواهیم داشت.یادگیری هر زبانی می تواند برای ما یک برگ برنده باشد زیرا زبان مهم ترین وسیله در برقراری ارتباط میان ما انسان ها است.

 

یادگیری زبان عربی آسان است یا سخت؟
به دلیل ورود بسیاری از لغات عربی در زبان فارسی، یادگیری این زبان برای ما فارسی زبانان چندان سخت نخواهد بود و به همین دلیل و آشنایی با لغات و افعال عربی، خیلی سریع تر از بسیاری از کشورهای دیگر می توانیم به این زبان مسلط گردیم. اگر بخواهیم کلمات عربی را از زبان خود تفکیک کنیم متوجه حجم بسیاری از این لغات در زبان خود خواهیم گردید و البته نباید فراموش کرد که حتی در مواردی این تفکیک بسیار سخت خواهد شد و معادلی قابل قبول را نمی توانید در زبان مادری خود برای آنها پیدا نماییم. اگر شما قصد یادگیری زبان عربی به صورت خودآموز را دارید به شما توصیه می کنیم که قبل از شروع برای آشنایی بیشتر با زبان عربی به یک تحقیق کلی درباره اصول و قواعد اولیه این زبان اقدام نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا مسیری آگاهانه تر را طی نموده و با پیچ و خم های موجود در این مسیر آشنا گردید. همانطور که در مقالات پیشین گفتیم یادگیری هر زبانی نیاز به تصمیم گیری جدی و یک برنامه ریزی برای یادگیری زبان دارد. کاری که هدفی در نهاد خود نداشته باشد اصولا بی نتیجه می ماند یا نتیجه دلخواه را به ما نمی دهد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

چطور زبان عربی را فرا بگیریم؟
بهتر است برای یادگیری زبان عربی، زمانی مشخص را در نظر بگیرید و یادگیری زبان عربی را به تعویق نیندازید. برنامه ریزی برای هر کاری باید اولویت شما باشد. همچنین باید پذیرفت که هر کاری با داشتن برنامه ریزی آسان تر و بهتر پیش خواهد رفت. البته که خواندن قرآن در یادگیری زبان عربی نقش مهمی دارد. چرا که قرآن سرشار از داستان های آموزنده و لغات و قواعد مهم است که در یادگیری دستور زبان عربی بسیار حائز اهمیت خواهد بود به فیلم های عربی رجوع کنید و سعی کنید با دیدن این فیلم ها مهارت گوش دادن و صحبت کردن خود را تقویت کنید. خبرهای سیاسی، ورزشی، فرهنگی را بنا به علاقه خود دنبال نمایید و تلاش نمایید تا مهارت های خود از جمله مهارت شنیداری در زبان عربی را تقویت نمایید. زبان گوشی خود را به عربی تغییر دهید و خود را موظف به یادگیری لغات و عبارات پرکاربرد زبان عربی نمایید.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

زبان عربی و سفر
همه ساله سفرهای زیارتی بسیاری به کشورهای عربی زبان صورت می پذیرد. سفر به کربلا، سفر به مکه، مدینه و حتی سفرهای تفریحی به امارات یا دبی، از جمله اقداماتی هستند که یادگیری زبان عربی را به یک باید مهم تبدیل می نمایند. اگر با افردای که تجربه سفرهای زیارتی و تفریحی به کشورهای عربی را داشته اند صحبت کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از هموطنان ما به دلیل اینکه ناتوان در ایجاد یک مکالمه ساده با عرب زبانان بوده اند، از این بخش از سفر خود ناراضی بوده و در نهایت دچار سردرگمی گردیده اند. یادگیری زبان عربی به شما کمک می کند تا ارتباطی راحت تر با عرب زبانان برقرار نمایید و در نهایت برای خرید سوغاتی، پیدا کردن یک هتل مناسب، یافتن آدرس ها و موقعیت هایی که به دنبال آنها هستید و… دچار مشکل نشده و با درک فرهنگ افراد عرب، ارتباطی موثرتر را ایجاد نمایید.

 

اصطلاحات و عبارات مهم در سفر به کشورهای عربی

 

انا اسف : متاسفم
انا لا اتکلم العربیه. : من عربی صحبت نمی کنم.
هل تتکلم اللغه الفارسیه؟ : آیا فارسی صحبت می کنید؟
ما اسمک؟ : اسم شما چیست؟
این مترو الانفاق؟ : ایستگاه مترو کجاست؟
هل هناک معطم جیدا؟ : رستوران خوب کجاست؟
هل یمکننی الحصول علی الانترنت؟ : آیا می توانم به اینترنت وصل شوم؟
هل تستطیع مساعدتی؟ : می تونی به من کمک کنی؟
صباح الخیر : صبح بخیر
مساء الخیر : عصر بخیر
مالجدید؟ : چه خبر؟
لا شیء جدید. : خبری نیست.
تصبح : شب بخیر.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

السلام علیکم : سلام بر شما
اهلا و سهلا و مرحبا : خوش آمدید
کیف حالک؟ : حال شما چطوره؟
اشلونک؟ : حال شما چطوره؟
شکرا : متشکرم
شکرا جزیلا : بسیار متشکرم.
طیب/ حسنا : بسیار خوب
عفوا خلینی آنی هم ازور؟ : اجازه می دهید من هم زیارت کنم؟
اللیله یسدون الحرم؟ : امشب در حرم رو می بندن؟
من فضلک : لطفا
نعم : بله
کلا : خیر، هرگز
عفوا/ عذرا : ببخشید

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

آشنایی با اصطلاحات عربی
در واقع بخش های مهمی در یادگیری عربی وجود دارد که پرداختن به آنها می تواند تحولی مثبت را در شما و خواسته هایتان ایجاد نماید. ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با پرداختن به این موضوعات با روش های متنوع، در واقع اقدام به آموزش های کاربردی می نماییم تا زبان آموزان بتوانند پس از گذراندن دوره های لازمه، آمادگی روبرو شدن با شرایط و موقعیت های متفاوت را نیز داشته باشند.
آموزش زبان عربی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آموزش آنلاین عربی صورت می پذیرد و در واقع این آموزش ها باعث ایجاد دو دوره متفاوت در حوزه زبان از جمله آموزش راکت زبان عربی و همچنین دوره های همیاد عربی گردیده اند. راکت شامل ۵۰ جلسه خصوصی آنلاین می باشد که با ارائه آموزش نامحدود زبان عربی در طی این ۵۰ جلسه، زبان آموزان را با کیفیت و سرعت بیشتر در مسیر یادگیری همراهی می نماید. از ویژگی های مهم دوره راکت بهره گیری از اساتید راکت زبان، پشتیبانی ۲۴ ساعته و همچنین دسترسی رایگان زبان آموزان به اپ ARE است که توانایی رسیدن سریع به جایگاه لازمه را در آنها شکل می دهد. دوره راکت نه تنها به آموزش زبان عربی می پردازد بلکه مهارت های یادگیری را در زبان آموزان شکل می دهد که در واقع مسیر رسیدن به خواسته های دیگر را برای تک تک آنها هموار خواهد نمود.

 

دوره های همیاد نیز از دیگر دوره های مهم در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که به شخصی سازی دوره آموزش زبان عربی پرداخته و در واقع به زبان آموزان این حق را می دهند تا با انتخاب محتوای آموزشی، استاد، زمان و همچنین تعداد جلسات لازمه، در سرنوشت خود دخیل بوده و در نهایت آموزش ها را با توجه به سبک یادگیری خود دریافت نمایند.
شما می توانید از طریق دنبال نمودن صفحات مجازی اینستاگرام و تلگرام  موسسه احمدرضا ابراهیمی و همچنین مطالعه گزارش دوره های آموزش زبان، به صورت شفاف با روند آموزش و همچنین پیشرفت زبان آموزان ما آشنا گردیده و در نهایت با تکمیل بخش زیر، اقدام به دریافت مشاوره نمایید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و در این مسیر تمام قد در کنار شما ایستاده اند.