آموزش زبان عربی به دلیل اینکه زبان قرآن و دین اسلام است برای ما مسلمانان، از اهمیت بالایی برخوردار است. با این وجود بهترین روش برای یادگیری زبان عربی چیست؟ همچنین به دلیل همسایگی با بسیاری از کشورهای عربی و مراودات مذهبی و تفریحی-تجاری و…که با این کشورها داریم یادگیری این زبان برای ما بعد از زبان انگلیسی نقشی کلیدی پیدا کرده است.
در شهرهای جنوبی ما یادگیری زبان عربی از ضرورت خاصی برخوردار است. چرا که همه ساله سفرهای بسیاری اعم از سفرهای تجاری و اقتصادی به این کشورها صورت می‌پذیرد که برای ما از لحاظ شخصی و البته منافع اقتصادی کشور، از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر ما به زبان عربی مسلط باشیم با ارتباطی قوی تر به تجارت با عرب زبانان می‌پردازیم و نیازی به مترجم نخواهیم داشت. یادگیری هر زبانی می‌تواند برای ما یک برگ برنده باشد زیرا زبان مهم‌ترین وسیله در برقراری ارتباط میان ما انسان‌ها است.

IELTS7 Banner 01 8 بهترین روش برای یادگیری زبان عربی

یادگیری زبان عربی آسان است یا سخت؟

به دلیل ورود بسیاری از لغات عربی در زبان فارسی، یادگیری این زبان برای ما فارسی زبانان چندان سخت نخواهد بود و به همین دلیل و آشنایی با لغات و افعال عربی، خیلی سریع‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر می‌توانیم به این زبان مسلط گردیم. اگر بخواهیم کلمات عربی را از زبان خود تفکیک کنیم متوجه حجم بسیاری از این لغات در زبان خود خواهیم گردید و البته نباید فراموش کرد که حتی در مواردی این تفکیک بسیار سخت خواهد شد و معادلی قابل قبول را نمی‌توانید در زبان مادری خود برای آنها پیدا نماییم. اگر شما قصد یادگیری زبان عربی به صورت خودآموز را دارید به شما توصیه می‌کنیم که قبل از شروع برای آشنایی بیشتر با زبان عربی به یک تحقیق کلی درباره اصول و قواعد اولیه این زبان اقدام نمایید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا مسیری آگاهانه‌تر را طی نموده و با پیچ و خم‌های موجود در این مسیر آشنا گردید. همانطور که در مقالات پیشین گفتیم یادگیری هر زبانی نیاز به تصمیم گیری جدی و یک برنامه ریزی برای یادگیری زبان دارد. کاری که هدفی در نهاد خود نداشته باشد اصولاً بی نتیجه می‌ماند یا نتیجه دلخواه را به ما نمی‌دهد.

بهترین روش برای یادگیری زبان عربی:

  • هدف شما از یادگیری زبان عربی چیست؟ زمانی که به این سوال پاسخ دادید می‌توانید به ادامه مسیر بپردازید. افرادی که بدون هیچ هدف و انگیزه ای شروع به یادگیری زبان می‌کنند در اواسط مسیر دچار خستگی و دلزدگی می‌شوند. پس بهتر است از همان ابتدا به هدف گذاری مشغول شوید.
  • بهتر است برای یادگیری زبان عربی، زمانی مشخص را در نظر بگیرید و یادگیری زبان عربی را به تعویق نیندازید. برنامه ریزی برای هر کاری باید اولویت شما باشد. همچنین باید پذیرفت که هر کاری با داشتن برنامه ریزی آسان‌تر و بهتر پیش خواهد رفت.
  • خواندن و نوشتن به زبان عربی یکی دیگر از روش های یادگیری زبان عربی می‌باشد. به مطالعه کتاب‌ها و رمان‌های عربی زبان بپردازید و یا خاطرات روزانه خود را به زبان عربی یادداشت کنید.
  • البته که خواندن قرآن در یادگیری زبان عربی نقش مهمی دارد. چرا که قرآن سرشار از داستان‌های آموزنده و لغات و قواعد مهم است که در یادگیری دستور زبان عربی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
  • خبرهای سیاسی، ورزشی، فرهنگی را بنا به علاقه خود دنبال نمایید و تلاش نمایید تا مهارت‌های خود از جمله مهارت شنیداری در زبان عربی را تقویت نمایید.
  • زبان گوشی خود را به عربی تغییر دهید و خود را موظف به یادگیری لغات و عبارات پرکاربرد زبان عربی نمایید. به عبارتی برای یادگیری سریع‌تر زبان هدف، در آن زبان غوطه‌ور شوید.
  • به فیلم‌های عربی رجوع کنید و سعی کنید با دیدن این فیلم‌ها مهارت گوش دادن و صحبت کردن خود را تقویت کنید. روشی که شما براید یادگیری زبان عربی از طریق فیلم و سریال انتخاب کرده‌اید چیست؟ آیا مانند دیگر افراد از یک روش یکسان استفاده می‌کنید؟ آیا روش مورد استفاده شما تا الان پاسخگوی نیاز های شما بوده است؟ در ادامه به شما روشی را معرفی خواهیم کرد که نتیجه‌ی شما را از دیگر افراد متمایز میکند.

در واقع بخش‌های مهمی در یادگیری عربی وجود دارد که پرداختن به آنها می‌تواند تحولی مثبت را در شما و خواسته‌هایتان ایجاد نماید. آیا از این بخش‌ها اطلاعی دارید؟ ما در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با پرداختن به این موضوعات با روش‌های متنوع، در واقع اقدام به آموزش‌های کاربردی می‌نماییم تا زبان آموزان بتوانند پس از گذراندن دوره‌های لازمه، آمادگی روبرو شدن با شرایط و موقعیت‌های متفاوت را نیز داشته باشند.

اما اگر به دنبال بهترین روش برای یادگیری زبان عربی هستید به مطالب زیر دقت کنید:
فقط یادگیری زبان مسئله نیست بلکه تسلط شما بر هر کدام از بخش‌های یک زبان اهمیت بسیار زیادی دارد. زمانی که شما بر گرامر، مکالمه، لهجه، لغات و تلفظ صحیح آن ها تسلط پیدا کردید می‌توانید خود را همچون یک نیتیو عربی زبان بدانید و به تلاش و پشتکار خود افتخار کنید. همه این یادگیری‌ها از طریق دیدن فیلم و سریال به زبان هدف رقم خواهد خورد اما نکته‌ای باید به آن دقت داشت این است که تماشای فیلم برای یادگیری زبان به این راحتی نیست و نیاز به آشنایی و تمرین این نکات و اصول دارد. با استفاده از این روش با یک تیر نه یک نشان بلکه چندین نشان را هدف قرار داده‌اید. احمدرضا ابراهیمی با تیم حرفه‌ای و اساتید چند زبانه خود،به ابداع دوره های راکت و آموزش شما از طریق فیلم و سریال پرداخته است. به گونه‌ای که در پایان دوره تشخیص شما از یک نیتیو عربی زبان سخت خواهد شد و شما قادر هستید همچون زبان مادری خود به زبان هدف به مکالمه بپردازید. دوره‌های راکت با در نظر گرفتن علاقه شما زبان آموزان و نیاز افراد جامعه به دو صورت VIP Rocket (فوق فشرده) و Tailored Rocket (فشرده) برگزار می‌شوند. و شما به صورت آنلاین و خصوصی بدون محدودیت‌های زمانی و مکانی می‌توانید به یادگیری بپردازید.
آموزش زبان عربی در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت آموزش آنلاین عربی صورت می‌پذیرد و زبان آموزان را با کیفیت و سرعت بیشتر در مسیر یادگیری همراهی می‌نماید. از ویژگی‌های مهم دوره راکت بهره گیری از اساتید راکت زبان، پشتیبانی ۲۴ ساعته و گذراندن لحاظ شاد و آرامش بخش همراه با یادگیری خواهد بود.
و در نهایت با تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام بخش زیر، اقدام به دریافت مشاوره نمایید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و در این مسیر تمام قد در کنار شما ایستاده‌اند.