چند مدت پیش در یک جلسه روانشناسی شرکت کردم. سخنران آن جلسه از ما خواست تا هدف خود را بنویسیم. همه ما یک لیست از اهداف خود تعیین کردیم و به دست سخنران دادیم. حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟
بله درست حدس زدید. او با نگاه به لیست پر و پیمان هر یک از ما شگفت زده شده بود!
سخنران انگیزشی به ما گفت: هدف شما باید در زندگی یک چیز باشد و من انتظار داشتم وقتی به شما می گویم هدفتان را بنویسید نه مدتی طولانی مکث کنید و نه تعداد زیادی هدف را لیست کنید!
درست می گفت ما هنوز مطمئن نبودیم هدفمان از زندگی چیست و این مشکل تنها مربوط به یک نفر نبود بلکه همه ما در واقع هدف را با مجموعه آرزوهایی که داشتیم اشتباه گرفته بودیم.
ما بارها و بارها با سوال ” چطور هدف زندگی خود را کشف کنم” مواجه شده ایم اما تنها تعداد اندکی از ما می توانیم به این سوال به سرعت و با قاطعیت پاسخ دهیم.

IELTS7 Banner 01 8

اینکه بدانیم هدفمان از زندگی چیست و چطور می توانیم به هدف خود دست یابیم، یک قدم بزرگ در زندگی است که بسیاری نتوانسته اند از عهده آن برآیند و در نتیجه، در جا زدن و یا گذشتن از آنچه که خواهان آن بوده اند را ترجیج داده اند.
وقتی از هدف گزاری صحبت می کنیم در ظاهر موضوع کاملا ساده ای است اما هدف گزاری نیاز به آگاهی و استفاد از تجربیات بزرگان و افراد با تجربه دارد. در این مقاله به چند تا از ویژگی های مهم یک هدف اشاره می کنیم که امیدواریم در مسیر یادگیری زبان برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع گردد.

هدف واقعی هدفی است که:
• انجامش در ما ایجاد ترس کند.
• برای رسیدن به آن نیاز به تلاش زیاد باشد.
• موقع سخن گفتن درباره اش بترسیم.
• در موردش تردید داشته باشیم.
• روش رسیدن دقیق به آن را ندانیم.
• توقع از خودمان را بالا ببرد.

اینها همه نشانه هایی از یک هدف درست و واقعی هستند. یک هدف باید چالش برانگیز باشد و ما برای رسیدن به آن حاضر باشیم همه این چالش ها را پشت سر بگذاریم.
اگر برای شما یادگیری زبان یک هدف است باید در این هدف به دنبال یک چرایی مهم باشید. چرا که همه ما می دانیم که در برهه هایی از زندگی دوست داشته ایم به جایگاهی برسیم و وقتی به آن جایگاه رسیده ایم با سوال ” خب که چه ” مواجه شده ایم. اما اگر هدفمان هدفی واقعی باشد قطعا با رسیدن به آن این تب و تاب فروکش نمی کند و تازه شوق و اشتیاق در ما بیش از پیش می گردد.
هدف باید در شما احساس سرزندگی ایجاد کند. اغلب یادگیری زبان برای شما یک هدف نیست بلکه یادگیری زبان راهی برای رسیدن به هدف شما است. هدف شما از این یادگیری شاید مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور باشد یا شاید علاقه مند به جهانگردی هستید و با یادگیری زبان قطعا این کار برای شما سهل و آسانتر می گردد.
اما اگر یادگیری زبان به خودی خود برای شما یک هدف است باید بدانید که در رسیدن به هر هدف، مشکلاتی سد راهتان قرار می گیرند که اگر در پس این هدف اشتیاق و شوق نهفته باشد، همه این سختی ها و مشکلات برای شما طعم شیرینی به همراه خواهند داشت.
حالا بیایید به این سوالات پاسخ دهید تا ببینید آیا یادگیری زبان برای شما یک هدف جدی است و این انتخاب در زندگی چه احساساتی را به همراه خواهد داشت:
آیایادگیری زبان دومبه شما احساس سرزندگی و رضایت می دهد؟
آیا برای آموزش دیدن زبان شما حاضرید مشکلات و سختی های پیش رو را تحمل کنید؟
آیا یادگیری زبان باعث می شود که شما گذر زمان را فراموش کرده و تمام مدت از یادگیری لذت ببرید؟
آیا وقتی نگران موضوع خاصی نیستید، افکارتان به سمتیادگیری زبان و دغدغه آموزش می رود؟

اگر جواب شما در پاسخ به این سوالات مثبت است شما هدفی درست را برای خود انتخاب کرده اید.
در ادامه باید بگویم رسیدن به هدف شرایط خاص خود را دارد. افراد موفق سعی بر انجام کارهایی داشته اند که قطعا در این جایگاهی که امروز دارند، به آنها کمک کرده اند. افراد موفق همیشه قبل از ساعت ۸ صبح بیدار می شوند، صفحات صبحگاهی یا مدیتیشن را انجام می دهند، سعی می کنند قبل از شروع به یادگیری زبان یا هر کار مهمی ذهن خود را خالی کرده و با ذهنی آرام شروع به یادگیری کنند. آنها صبحانه سالم می خورند و ورزش کردن را اولویت زندگی خود قرار می دهند.
همانطور که می بینید هیچ کدام از این کارها سخت نیستند؛ تنها کافی است مدتی خود را موظف به انجامشان کنید و پس از مدتی تاثیر شگرف آنها را در زندگی خود ببینید. در حقیقت شما پس از مدتی به جایی می رسید که ترک کردن این عادات برای شما اذیت کننده هستند و نمی توانید به راحتی از انجام دادن آنها سر باز زنید.
در موسسه آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی علاوه بر آموزش آنلاین زبان در دوره های خود به هدف گزاری و آموزش هایی در جهت مهارت های یادگیری زبان آموزان اقدام نموده و در نهایت زبان آموزان را با سبک یادگیری و همچنین مواردی که بوجود آورنده خودباوری در آنها می شوند، آشنا خواهند نمود.
در این موسسه دوره راکت زبان یکی از موثرترین دوره های حال حاضر است که به شکلی کارشناسی شده به این موضوعات می پردازد و با بهره گیری از اساتید راکت، زبان را با روانشناسی ادغام کرده و مسیری نو را پیش روی زبان آموزان قرار می دهد. این دوره با سیستم آموزشی رامیت به جلو سوق داده می شود که در جای خود از اهمیت ویژه این برخوردار است و می تواند گامی موثر را در به دست آوردن سایر مهارت های مهم در زندگی نیز ایجاد نماید.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری دوره های راکت و همچنین شناخت دوره های همیاد زبان که از دیگر دوره های مهم در موسسه احمدرضا ابراهیمی است، شما می توانید با کارشناسان اجرایی ما از طریق راه های ارتباطی زیر ارتباط برقرار نموده و علاوه بر این موضوعات از مشاوره رایگان ما نیز در حوزه آموزش زبان و مهارت های یادگیری بهره مند گردید.
– تلگرام و اینستاگرام موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی علاوه بر اینکه برای اطلاع رسانی از برگزاری دوره ها تهیه دیده شده اند، همچنین مسیری شفاف را برای علاقه مندان قرار داده اند تا زبان آموزان و متقاضیان بتوانند با روند پیشرفت زبان آموزان این دوره نیز آشنا شده و در نهایت با آگاهی کامل تر اقدام به یادگیری زبان مورد علاقه خود نمایند.
– شماره ۰۹۳۳۳۵۵۸۰۰۲ نیز برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی برای متقاضیان تهیه دیده شده است تا بتوانند به صورت مستقیم با کارشناسان اجرایی ما ارتباط حاصل نمایند و پاسخ سوالات خود را به شکلی خصوصی تر دریافت نمایند.
– در بخش زیر نیز شما می توانید با تکمیل اطلاعات خود و اقدام به دریافت مشاوره نمایید و اطلاعات تکمیلی تر و بهتری را بدست بیاورید. با تکمیل این بخش کارشناسان ما در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار می نمایند و اطلاعات لازمه را به شما عزیزان تقدیم می نمایند.