بدون شک انسان های موفقی که امروز در اطراف خود می بینیم، کودکان جسور و خلاق دیروز بوده اند. خلاقیت به دست نمی آید مگر اینکه یاد بگیریم که کودکان را برای رسیدن به آرزوهای خود از دنیای کودکی شان دور ننماییم و تلاش نماییم تا در مسیر رشد طبیعی هر یک از آنها، آموزش های لازمه را نیز به صورت اصولی و برنامه ریزی به آنها آموزش دهیم. بهتر است نه تنها برای یادگیری زبان، بلکه برای آموزش سایر مهارت ها، به صورت تخصصی در زمینه آموزش به کودکان مطالعه نموده و اگر اولیا و یا مربی آنها هستیم، با آگاهی بهتر روند آموزش را در پیش بگیریم.
اینکه کودکان نیاز به یادگیری و آموزش دارند، کاملا درست است؛ اما اگر ما ندانیم که چطور به کودکان نوپای خود، آموزش دهیم، قطعا تنها چیزی که به آنها خواهیم داد، استرس و نداشتن اعتمادبنفس است. یادگیری زبان در کودکی می تواند زمینه های پیشرفت بسیاری را در مسیر کودکان ما ایجاد نماید و همین موضوع می تواند آینده بهتری را برای آنها رقم بزند.
IELTS7 Banner 01 8
آموزش زبان انگلیسی به کودکان، قطعا مسیری کاملا تخصصی و مختص به خود را دارد و اساتید بسیاری در این زمینه تخصص می بینند تا بتوانند در کنار بازی و سرگرمی، زبان انگلیسی را با روش های صحیح آموزش دهند. اگر علاقه مند به این حوزه آموزشی هستید، آشنایی با متدهای جدید و همچنین شناخت و آگاهی دقیق تر با دنیای کودکان و نیازهایی که دارند، می توانند شما را در این مسیر یاری نمایند و با کمی خلاقیت و ساختن محیطی شاد، خود نیز از این موقعیت لذت ببرید.
برخی از روش های آموزشی نسبت به سایر روش های دیگر علاقه مند به خود جلب نموده اند و باعث گردیده اند که به دلیل نتایج مثبتی که به همراه داشته اند نسبت به سایر روش ها از اولویت بیشتری برخوردار گردند. یکی از این روش ها یادگیری زبان با استفاده از شعر است که از شیوه های مناسب آموزش زبان به کودک است. هر کودکی از همان ابتدا به شعر، موسیقی و ریتم علاقه مند است و این چیزی است که به صورت فطری در ذات کودک وجود دارد.
لالایی و آرامشی که آنها از شنیدن آن کسب می کنند مثال خوبی برای این موضوع است. استفاده از شعر به صورت موزون و به همراه موسیقی و ریتم برای رشد عاطفی کودک مناسب است. آموزش با استفاده از شعر و موسیقی باعث می شود که کودک مطالبی را که یاد گرفته است به صورت بلند مدت در حافظه خود ثبت نماید و در نهایت در افزایش حافظه و تمرکز موثر واقع گردد.
اما این نکته نیز مهم است که بدانیم هر موسیقی ای مناسب کودک نیست. ما درباره موسیقی ای صحبت می کنیم که برای کودک ایجاد آرامش می کند و ریتم شاد و در عین حال آرامی دارد. موسیقی هایی که در کودک ایجاد استرس می کند نمی تواند در یادگیری کودک نقش مهمی ایجاد بکند.
اشعار کودکانه به انگیسی
 به معنای Nursery rhymes است که اصولا این اشعار با موضوعاتی مانند آشنایی کودک با اسامی حیوانات، رنگ ها، خانواده و شمارش اعداد همراه هستند.
این نکته را فراموش نکنید که بهتر است برای ایجاد علاقه در کودکان، اسامی حیوانات به انگلیسی، با صدای خود حیوانات به آنها آموزش داده شود. در این کار دو نکته وجود دارد؛ یک اینکه باعث سرگرمی و جذابیت زبان برای کودکان می شود و دوم اینکه با توجه به صدایی که می شنوند به خاطر سپاری این اسامی برای آنها آسان تر می گردد.حالا بیایید چند شعر کوتاه کودکانه را هم به زبان انگلیسی یاد بگیریم و آنها را به کودکان خود آموزش بدهیم.آموزش رنگ ها به زبان انگلیسی
.Red and yellow and pink and green, purple and orange and blue
,I can sing a rainbow
,Sing a rainbow
.Sing a rainbow, too

آموزش آشنایی با خانواده به انگلیسی
?Daddy finger, daddy finger, where are you
?Here I am, here I am, how do you do
?Mommy finger, mommy finger, where are you
?Here I am, here I am, how do you do
?Brother finger, brother finger, where are you
?Here I am, here I am, how do you do
?Sister finger, sister finger, where are you
?Here I am, here I am, how do you do
?Baby finger, baby finger, where are you
?Here I am, here I am, how do you do

آشنایی با اجزای صورت به انگلیسی
.Head, shoulders, Knees and Toes, Knees and Toes
.Eyes and Ears and Mouth and Noes
.Head, Shoulders, Knees and Toes, Knees and Toes

 

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی با بهره گیری از اساتید راکت و متخصص در حوزه آموزش زبان کودکان، با طراحی دو دوره ویژه توانسته است آموزش های لازمه را با روش های جدید و تخصصی به کودکان آموزش دهد و در نتیجه علاوه بر آموزش زبان، مهارت های یادگیری و همچنین روش هایی را که در ایجاد خودباروی لازمه کار هستند را به این عزیزان آموزش دهد.
دوره های آموزش زبان به کودکان در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی همگی دارای پشتیبانی آنلاین هستند و با آموزش آنلاین زبان مسیری را طراحی نموده اند تا زبان آموزان علاقه مند در هر شهر و روستایی بتوانند به آموزش زبان مورد علاقه خود بپردازند. غیرحضوری بودن دوره ها دلیلی بر برابر سازی آموزش زبان به کودکان است که در جایگاه خود مثمر ثمر واقع گردیده است.
این دوره ها برای زبان آموزان این موقعیت را ایجاد نموده اند تا با دسترسی رایگان به اپ ARE به یادگیری زبان در منزل به شکلی کاملا کارشناسی شده نیز بپردازند. برای کسب آگاهی بیشتر درباره دوره های راکت و همیاد می توانید با کارشناسان ما از طریق
ثبت مشخصات خود در بخش ارتباط حاصل نموده و مشاوره های لازمه را کسب نمایید. همچنین می توانید برای آشنایی بهتر با روند آموزشی موسسه احمدرضا ابراهیمی ما را در صفحات مجازی اینستاگرام و تلگرام دنبال نمایید و با بخشی از فعالیت های ما به صورت شفاف تر آشنا گردید.