آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت می تواند یکی از کاربردی تریندوره های آموزش زبان آلمانی باشد. زبان آلمانی یکی از محبوب ترین زبان های رایج در جهان امروز است و بسیاری از  کشورها از جمله کشورهای اتریش و بخش هایی از کشورهایی مانند بلژیک یا ایتالیا به زبان آلمانی صحبت می کنند. کشور آلمان با اعتباری که در اتحادیه اروپا دارد برای مهاجرت و ایجاد کسب و کار یکی از کشورهای مهم در دنیا محسوب می شود و سالانه بخش عظیمی از مردم نقاط مختلف جهان به دلایل متعدد به این کشور مهاجرت می کنند.

 

دلایل هر فردی برای یادگیری و آموزش زبان آلمانی متفاوت است اما اگر بخواهیم درباره اصلی ترین و مهم ترین دلایل یادگیری زبان آلمانی صحبت کنیم بهتر است به موارد زیر اشاره نماییم:

 

– زبان آلمانی در بین ۶ زبان زنده جهان قرار دارد.
– بیش از ۱۶ درصد از کشورهای اروپایی آلمانی صحبت می کنند.
– آلمان در اقتصاد و تجارت جزء کشورهای مهم در جهان محسوب می شود.

– دانشگاه های آلمان در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان قرار دارند.
– امکانات رفاهی برای مهاجرین در کشور آلمان به مراتب از کشورهای دیگر بهتر است.
– …

 

یادگیری زبان آلمانی می تواند به مهاجرتی آسان و بی دردسر به شما کمک کند. چرا که برای زندگی در کشور آلمان و در کنار مردم آلمان نیاز به فهمیدن زبان آلمانی امری مهم است. برای ارتباط موثر و بدون دغدغه و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور آلمان شناخت زبان آلمانی و تسلط به این زبان یکی از موارد مهم و کاربردی است که باید پیش از بستن چمدان و عازم کشور آلمان شدن به آن اقدام نمایید.برای یادگیری زبان آلمانی دوره های متفاوتی همچون ترمیک،فشرده،راکت و… وجود دارد که می توان آن راهم به صورت حضوری هم به صورت آنلاین فرا گرفت.

 

سطوح یادگیری زبان آلمانی کدامند؟

اگر بخواهیم درباره سطوح یادگیری زبان آلمانی صحبت کنیم باید به سه سطح مهم در آموزش زبان آلمانی اشاره این کوتاه داشته باشیم. این سطوح هر کدام بنا به اهدافی خاص و برنامه ریزی شده و طبق نیازهای شناخته شده در بین علاقه مندان به زبان آلمانی شکل گیری شده اند. در ادامه با ما همراه باشید…

– سطح A در زبان آلمانی
سطح A همانطور که از نام گذاری اش پیداست از سطوح مقدماتی در آموزش زبان آلمانی است. در این سطح شما می توانید عبارات و اصطلاحات روزمره آشنا شوید و یک آگاهی کلی از زبان آلمانی و صحبت کردن به این زبان کسب کنید. اگر شما قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارید این سطح برای از پس شرایط خود برآمدن در کشور بزرگ آلمان کفایت می کند.
– سطح B در زبان آلمانی

در این سطح شما به سطحی قابل قبول در زبان آلمانی می رسید و به خوبی و بدون تپق زدن می توانید از پس گفتگوهای روزانه و صحبت های از پیش تعیین نشده برآیید. این سطح برای افرادی که برای مهاجرت کاری و تحصیلی به کشور آلمان مراجعه کرده اند مناسب خواهد بود و داشتن مدرک این دوره که از دو سطح B۱ و B۲ تشکیل شده است می تواند شما را در داشتن یک مهاجرت آسان و راحت یاری کند.
– سطح C در زبان آلمانی

این سطح برای افرادی است که می خواهند به صورت تخصصی تر به یادگیری زبان آلمانی مبادرت بورزند. شما در این سطح توانایی درک مطلب و مکالمات طولانی و حرفه ای تر را دارید و براحتی می توانید مانند یک فرد بومی آلمانی زبان صحبت کنید. شما در این سطح با جدیت خود می توانید به ترجمه زبان آلمانی، مکالمه آسان زبان آلمانی و … برسید و توانایی خود را براحتی در شغل های معتبر بین المللی به اجرا بگذارید.

 

برای اخذ ویزای کشور آلمان شما با داشتن مدرک B۱ نیز می توانید اقدام به داشتن ویزای کشور آلمان کرده و اگر علاقه مند به گذراندان دوره های دیگر زبان آلمانی هستید و برای مهاجرت تحصیلی به این کشور مهاجرت نموده ادامه دوره ها را تا سطح DSH در کشور آلمان بگذرانید. گذراندن این دوره برای دانشجویان یا علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه های آلمان یک الزام است و دانشجویان برای ورود به دانشگاه های آلمان باید شاه کلید آن یعنی دستیابی به سطح DSH زبان آلمانی را در دست داشته باشند.
مهاجرت گاهی رویای بسیاری از ما است و برای دستیابی به این رویا تنها تلاش است که می تواند ما را به جایگاه دلخواه خودمان برساند. برای رسیدن به رویای مهاجرت به کشور آلمان از همین امروزش شروع به یادگیری آلمانی کنید و با برنامه ریزی درست و منطقی مسیر را راحت تر بگذارنید.