خودآموز زبان روسی گرچه یک روش آموزشی است ولی هرگز نمیتوان صفت آسان را به آن اطلاق کرد چرا که آموزش یک زبان جدید نیاز مند تلاش ، جدیت و استمرار در تمرین ها است . آنچه در مورد یادگیری هر زبانی مهم و حیاتی است تلاش است .میزان تلاش شما میزان موفقیتتان در یاد گیری زبان را تضمین میکند . تصور کنید ذهن شما یک کاغذ سفید است ، هرآنچه می آموزید به این کاغذ سفید رنگ و بعد میدهد و هر مقدار برای این یادگیری تلاش و تمرین کنید به آن روح می بخشید . از سوی دیگر انسان باید همیشه متکی به خود باشد و سعی داشته باشد به چیزی وابستگی پیدا نکند چرا که این خود اتکایی باعث می شود روند رشد و پیشرفتش هرگز متوقف نشود .وارد شود

 

اگر شما هم انسان پر تلاش ، قوی و متکی بر خود هستید و از یادگیری زبان روسی هدف و انگیزه معین دارید ، بهترین روش برای شما خودآموز زبان روسی است . در یادگیری به روش خود آموزی شما احتیاجی به حضور معلم ندارید ، و خودتان متود های آموزشی را طبق راهنمایی های استاد مشاور بر روی خودتان پیاده می کنید . این نوع یادگیری چند برتری نسب به روش های آموزش مطلق دارد . برخی از این محسنات عبارتند از :

– به لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه است .
– با یاد گیری به روش خود آموز در زمان کمتری میتوانید به سطح مهارت مورد نظر خود برسید .
– مخارجی چون هزینه رفت و آمد تا موسسه آموزش زبان را از هزینه های جاری شما کسر میکند .
با استفاده کمتر از کاغذ و عدم نیاز به رفت و آمد تا کلاس به محیط زیست کمک شایانی می شود .
– انتخاب ساعت کلاس با خود شما است و هیچ گونه محدودیتی برای انتخاب ساعت کلاس نخوانید داشت .
– با یادگیری یک زبان به روش خودآموز مسیر یادگیری زبان های دیگر و چند زبانه شدن برای شما هموار تر می شود .
– یادگیری به روش خودآموز زبان روسی را وارد حافظه بلند مدت شما میکند و با تمزین برای همیشه در ذهن شما باقی خواهد ماند.

 

آنچه در روند خودآموز روسی به شما قدرت می دهد

 برای طی دوره خود آموز زبان روسی باید نکات آموزشی و همچنین انگیزشی را در نظر گرفته و رعایت کنید تا روند یادگیری زبان روسی شما به قدرت و سهولت بیشتری برسد ، در ادامه در این باب نکاتی را باهم مرور میکنیم .

 

هدف تعیین کنید

برای خودتان هدف تعیین کنید و با یک محاسبه دقیق مدت زمان محدودی را برای رسیدن به آن در نظر بگیرید . این هدف میتواند رسیدن به سطح مشخصی از تسلط بر زبان روسی باشد . هدف شما از یادگیری زبان روسی می تواند سفری به کشور های روسی زبان یا مهاجرت به این کشور ها ، برقراری رابطه تجاری با طرف های تجاری روسی زبان یا حتی تبادل امور سیاسی و یا فرهنگی بین دو کشور باشد . لذا شما برای هر کدام از این موارد یا موارد دیگر باید آموزش هایی از قبیل :
ماه ها و روزهای هفته به روسی ، اعداد روسی ، گرامر زبان روسی ، تلفظ صحیح کلمات و اصطلاحات روسی ، الفبای زبان روسی و… است . میتوانید پس از خودآموزی دوره پایه برای رسیدن به هدفتان در دوره های تخصصی مورد نظر شرکت کنید .

 

انگیزه سکوی پرواز یادگیری زبان

انگیزه مهم ترین عاملی است که موجب رشد شما در یادگیری زبان می شود . انگیزه همراه خوبی برای مسیر پر پیچ و خم یادگیری زبان روسی است . اما خبر خوب اینکه این رابطه مثبت و انرژی بخش دو طرفه است ، یعنی گاهی خود شما موجب افزایش انگیزه در خودتان می شوید . زمانی که زبان جدیدی می آموزید دریچه تازه ای به دید شما از جهان باز می شود و این نگاه تازه و احساس مطلوب موجب افزایش انگیزه و در نتیجه تلاش و پشتکار بیشتر شما در آموزش زبان دوم و حتی چند زبانه شدن می شود .
در یادگیری زبان به صورت خودآموزی نیز انگیزه جایگاه ویژه ای دارد .افرادی که به صورت خود آموز اقدام به یادگیری یک زبان می کنند ، برای یک آن تصمیم گرفته اند که توانایی جدیدی به مهارت های خود اضافه کنند و این تلاش از عمل به خواسته نشات می گیرد . انسان هیچ گاه به اندازه زمانی که خود خواسته و به دور از اجبار تصمیمی را از اتاق تاریک ذهن خود بیرون می آورد و عملی می کند نمیتواند از نیروی انگیزه تغذیه کند . بنابراین در اینجا انگیزه نقش کلیدی تری را داراست .

 

از مسیر یادگیری لذت ببرید

همه ما گاهی در زندگی آنقدر به جایی که میخواهیم باشیم فکر میکنیک که فراموش میکنیم از جایی که هستیم لذت ببریم . این مطلب در باره فراگیری زبان روسی نیز صدق میکند . گاهی مسیر یادگیری را آنچنان شتاب زده طی میکنیم که نه تنها از آن لذت نمیبریم بلکه خستگی ناشی از شتاب زدگی موجب کاهش انرژی و انگیزه ما می شود . سعی کنید در حین یادگیری زبان روسی از ابزاری مانند فیلم های روسی زبان ، آهنگ های روسی و کتاب های روسی بهره گیری کنید . یادگیری نشاط بخش به افزایش سطح یادگیری شما کمک خواهد کرد.

آکادمی زبان بهین دانش با توجه به بیش از ۱۰ سال سابقه در زمینه آموزش زبان های خارجی ارائه دهنده دوره های متفاوت آموزش زبان روسی همچون دوره همیاد روسی ، یا آموزش زبان روسی در ۵۰ روز می باشد.
با توجه به مواردی که با هم مرور کردیم اگر شما هم فرد متکی به خود هستید و تصمیم دارید دنیا را از بعد دیگری ببینید مشخصات خود را در قسمت ثبت نام وارد کنید ، تا کارشناسان ما در اصرع وقت با شما تماس بگیرند.