آموزش زبان چینی در منزل” در حقیقت یکی از بخش های مهم در یادگیری زبان چینی محسوب می شود. چراکه نباید یادگیری و آموزش را تنها به کلاس درس و یا کلاس های آنلاین معطوف کرد. بخش بزرگی از یادگیری و تلاش ما، به تصمیم و برنامه ریزی ای که در منزل انجام می شود، بستگی دارد و اگر بتوانیم برای این بخش برنامه ریزی های درستی انجام دهیم، توانسته ایم سرعت و روند یادگیری خود را افزایش دهیم.
اگر شما نیز از افرادی هستید که علاقه مند به یادگیری زبان چینی هستید و می خواهید که در مدت زمانی کوتاه تر از آنچه که بقیه می گویند، به هدف خود برسید، باید برای یادگیری بهتر و اصولی تر، به روش های یادگیری زبان چینی در منزل نیز توجه بیشتری کنید.
ما در این مقاله تلاش  داریم تا شما را، با یک سری فعالیت هایی که می توانید در این راستا انجام دهید، آشنا کرده و البته یک مسیر منطقی  و درست را در  کنار هم و با هم در چند زبانه شدن، ایجاد نماییم.

 

۱۰ روش یادگیری زبان چینی در منزل!

 

۱- فیلم ببینید.
فیلم ها همیشه در یادگیری زبان، نقش مهمی را ایفا کرده اند. در واقع ما با فیلم ها با افراد بومی دورادور آشنا شده و می توانیم با استفاده از تقلید در شکل صحیح تلفظ کلمات و ادای عبارات چینی، مکالمه خود را تقویت نماییم. فیلم ها زبان بدن را نیز که بخش مهمی در یادگیری زبان است، به شما آموزش خواهند داد و در حقیقت با دنیایی از آموزش از طریق ارتباط با دنیای واقعی، آشنا خواهید شد.

 

۲- پادکست گوش دهید
پادکست ها در دنیای آموزشی در هر رشته و مهارتی، جایگاه ویژه ای را ازآن خود کرده اند. پادکست های چینی علاوه بر اینکه برای شما ایجاد سرگرمی می کنند، دو مهارت مهم در یادگیری زبان چینی، یعنی مهارت خواندن و مهارت شنیدن را در شما، تقویت خواهند کرد. پادکست ها به شکل همزمان بخشی از داستان، شعر و … را برای شما بیان می کنند و در عین حال، صفحات آن بخش را نیز برای شما نمایش خواهد داد. در واقع چیزی که در این روش یادگیری زبان در منزل مهم است، همزمانی تقویت گوش و چشم در زبان آموزان است.

 

۳- اپلیکیشن خود آموز نصب کنید.
آکادمی زبان بهین دانش، برای این موضوع نیز چاره ای اندیشیده و در بدو ورود زبان آموزان، به آنها یک کد کاربری و رمز عبور می دهد تا با استفاده از آنها در نرم افزار زبانگرد وارد شده، زبان مورد نظر خود را انتخاب کرده و به یادگیری آن بپردازند. در این نرم افزار شما می توانید تشکیل گروه داده و با دوستان و اساتید خود نیز به چت و مکالمه چینی بپردازید.

 

۴- نت برداری کنید.
بخش هایی از گرامر یا واژگان چینی که فراموشتان می شود و یا در یادگیری آن مشکل دارید را، در یک دفترچه کوچک نوشته و روزانه تنها ۱۰ دقیقه، به مرور آنها بپردازید. سعی کنید این دفتر را به شکل جیبی تهیه کنید تا در کیف، جیب کت و … قابل حمل بوده و برای حمل آن نیاز به جای زیادی نداشته باشید و بتوانید در هر حالی که هستید، از آن استفاده کنید.

 

۵- بنویسید.
برای خود یک دفترچه خاطرات آنلاین یا کاغذی تهیه کرده و شروع به نوشتن کنید. اگر در مرحله مقدماتی یادگیری زبان چینی هستید، واژگان جدیدی که فرا گرفته اید را در جملات کوتاه و با توجه به گرامری که آموخته اید، تمرین کنید و این کار را تا جایی به کار ببرید که هم کلمه و هم قوائد، ملکه ذهن شما شود. این خاطرات را می توانید در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک نیز انجام دهید و یک صفحه اختصاصی برای همین منظور تهیه ببینید. پس از مدتی خواهید دید که علاقه مندان به زبان چینی و حتی افراد بومی، به پیج شخصی شما وارد شده و در عین حال مشکل نبود پارتنر چینی نیز، برای شما حل خواهد شد.

 

۶- داستان ها کوتاه بخوانید.
برای یادگیری بهتر و سریع تر زبان چینی در منزل، از کتاب های متناسب با سطح خود استفاده کنید. این کتاب ها در هر کتاب فروشی ای وجود دارند و شما می توانید با آگاهی از سطح خود، داستانهای کوتاه چینی را تهیه کرده و مطالعه نمایید. این کار جهت تقویت مهارت خواندن و همچنین مهارتهایی مانند درک مطلب نیز، به شما کمک خواهد کرد.

 

۷- آهنگ گوش دهید.
احتمالا بخش ایده آل یادگیری هر زبان برای شما نیز، فهمیدن معنی ترانه های مورد علاقه تان است. چینی را با علایقتان همسو کرده و سعی کنید که برای تقویت قدرت لیسنینگ خود، از آهنگ های چینی استفاده نمایید.

 

۸- زبان گوشی و وسایل خود را تغییر دهید.
شما می توانید با تغییر زبان مرورگر سایت و یا گوشی خود به زبان چینی، چینی را در زندگی روزانه خود وارد کرده و با بخش عمده ای از اصطلاحات و واژگان چینی، آشنا شوید. روزانه بسیاری از ما از شبکه های اجتمایی، گوشی و لب تاپ خود بسیار استفاده می کنیم و اگر زبان همه آنها را به زبان چینی تغییر دهیم در واقع به شکل ناخودآگاده زبان چینی را فرا گرفته و مسیر یادگیری را، راحت تر طی خواهیم کرد.

 

۹- کلمات مترادف و متضاد را بیابید.
در یادگیری زبان چینی، شما می توانید به بازی های هدفمند تکیه کرده و با نگاهی سرگرم کننده به یادگیری بپردازید. یکی از این بازی ها، یافتن کلمات هم معنی و یا متضاد در زبان چینی است. با این کار در واقع شما می توانید پس از مدتی در مکالمات خود تنوع ایجاد نموده و از کلمات هم معنی در مکالمات روزمره خود استفاده نمایید. به مرور با این کار، شما به یک فرد مسلط تبدیل شده و با توجه به دایره لغات گسترده خود می توانید، از خودتان یک فرد خبره در آموزش زبان چینی بسازید.

 

۱۰- اصطلاحات و ضرب المثل ها فرا بگیرید.
اصطلاحات و ضرب المثل ها در هر زبانی، بخش مهمی در یادگیری است. در واقع اگر شما با این موضوع آشنا نباشید، گاهی در مکالمات و صحبت های خود دچار سوء تفاهم شده و از موضوع بحث دور خواهید شد. دانستن این موارد را می توانید به یک سرگرمی تبدیل کنید. روزانه کافی است یک یا دو ضرب المثل را فرا بگیرید و سعی کنید آن را در مکالمات خود بگنجانید.

 

برای حفظ انگیزه در خود، شما نیاز به انجام یک سری کارهای شخصی دارید تا بتوانید، با قدرت و انرژی ای که در ابتدای راه داشته اید، کل مسیر را با آگاهی و احساس خوب، پیش بروید. در واقع برای ایجاد انگیزه شما نیاز به تعیین یک چرایی مهم نیز، در یادگیری زبان چینی دارید. تعیین هدف می تواند شما را در کل مسیر ثابت قدم نگه دارد و در شما ایجاد قدرت کند.
نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که از اشتباهاتتان دلسرد نشوید. به اشتباه کردن به چشم یک تجربه نگاه کنید. شما نمی توانید مسیر را عقب گرد طی کنید اما می توانید هر اشتباه خود را به عنوان یک چراغ در تاریکی، در نظر گرفته و از اشتباهاتتان کسب تجربه کنید.
ما نیز با آموزش زبان چینی در کنار شما هستیم تا بخشی از عوامل بیرونی را برای رسیدن به مقصد شما، تهیه کرده و بدون نگاه به موقعیت یا شهر و روستایی که در آن زندگی می کنید، شما را در کنار خود داشته و هر روز یک قدم به شما را اهدافتان، نزدیک تر نماییم.
دوره های آنلاین چینی در دو شکل فشرده و ترمیک  و آموزش زبان چینی در ۵۰ روز در حال برگزاری هستند و در واقع دایره وسیعی از زبان آموزان علاقه مند را، در جای جای ایران و جهان، در خود جای داده است. اگر شما عزیزان نیز علاقه مند به شرکت در دوره های زبان چینی هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بود و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان و یا دوره متناسب با شرایط خود بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش
، همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام و تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.