برای یادگیری زبان انگلیسی اولین سوالی که ذهن ما را به خود مشغول می کند این است که چگونه این کار را انجام بدهیم؟ بهترین مکان برای یادگیری زبان انگلیسی کجاست؟ آیا می شود زبان انگلیسی را در منزل به صورت خودآموز یاد گرفت؟
برای پاسخ به این سوالات باید به این نکته توجه داشت که یادگیری هر زبانی در منزل ممکن است اما هنگامی که یادگیری زبان را به خودمان موکول می کنیم ، علت های بسیاری برای انجام ندادنش می آوریم و به کثرت آن را به تعویق می اندازیم ؛ شاید هزاران شنبه سر برسد ولی ما همچنان در آرزوی شنبه ای دیگر برای شروع باشیم ، در نتیجه من یادگیری در منزل را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کنم.
خصوصیت یادگیری زبان در آموزشگاه ها و در جمع دوستان ، این است که شما باید طی یک برنامه مشخص ، خود را برای امتحان آماده کنید و چون ملزم به حل تمرین هستید ، ایراد ها و اشتباهات خود را بهتر و زودتر متوجه می شوید یا وقتی یکی از همکلاسی هایتان سوالی دارد، شاید در دراز مدت آن سوال برای خود شما مطرح شود که در همین ابتدا به جوابش رسیده اید.

 

در این مقاله می خواهیم پاسخی برای سوال چگونه انگلیسی یاد بگیریم شرح دهیم ، در مقالات دیگر نیز بارها درباره ی زبان انگلیسی و نحوه یادگیری آن صحبت کرده ایم اما به دلیل اهمیت زبان انگلیسی و نیاز بسیاری از ما برای یادگیری آن ، باز هم به این سوال جواب مختصری می دهیم.
نه تنها برای یادگیری زبان انگلیسی بلکه برای انجام هر کار دیگری در زندگیتان ، باید به دنبال هدف گذاری باشید ؛ اینکه چه دلیلی برای انجام این کار دارید و هدفتان چیست مهم است. هدف گذاری یکی از بایدهای افراد موفق است و افراد هدفمند همیشه به مقصد خود می رسند.
برای شروع بهتر است به یکی از آموزشگاه های زبان بروید و ثبت نام کنید ، این کار را به تعویق نیندازید. در ابتدا برای خود برنامه ریزی کلی ای داشته باشید ؛ بهترین روش این است که هر آنچه را از استاد زبان انگلیسی ، یاد گرفته اید بعد از کلاس مرور کنید و هر روز صبح تنها یک ربع از ساعات اولیه روزتان را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید همچنین بهتر است یک ربع دیگر هم قبل از خواب زمان بگذارید و به مرور آموخته های خود بپردازید.

 

دیدن فیلم های انگلیسی زبان را جزء برنامه های تفریحی خود قرار دهید تا هم گوشتان به شنیدن عادت کند و هم نحوه تلفظ کلمات را فرا بگیرید. اگر هنوز جزء افرادی هستید که رادیو گوش دادن جزء سرگرمی هایشان است ، رادیوهای انگلیسی زبان را گوش دهید ؛ مهم نیست که در ابتدا چقدر از صحبت های آن ها را متوجه می شوید ، گوش شما بعد از گذشت زمان به خوبی کلمات بسیاری را متوجه می شود ؛ این کار مهارت شنیداری و گفتاری زبان شما را تقویت می کند.
اگر شما علاقه مندی خاص خود را دارید بهتر است زبان را در حیطه ی علاقه مندهای خود فرا بگیرید ؛ این کار زبان را بیشتر برای شما به یک کار سرگرم کننده و جذاب تبدیل می کند ، به طور مثال اگر شما علاقه مند به بیزینس هستید اخبارهای مربوط به این موضوع را دنبال کنید. خواندن داستان های کوتاه انگلیسی در این زمینه به شما در تقویت مهارت Reading و Writing کمک قابل ذکری می کند.

 

داشتن یک دفترخاطرات روزانه نیز به شما این امکان را می دهد که با نوشتن خاطرات ، با کلماتی که بیشتر در طول روز لازم دارید آشنا شوید و Writing خود را تقویت کنید در این صورت از لحاظ گرامری پیشرفت بسیاری می کنید.
صحبت کردن و مکالمه انگلیسی را در طول روز جدی بگیرید. سعی کنید با دوستان خود یک گروه در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام یا واتس اپ تشکیل بدهید و به صورت پیام صوتی با هم به مکالمه بپردازید یا در صورت نبود این امکان با خود در آینه تمرین مکالمه و صحبت کردن بکنید.
در کل یادگیری زبان ، آسان و شیرین خواهد شد اگر شما برای آن یک برنامه ریزی مستمر و درست داشته باشید. تیم موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی این امکان را برای شما فراهم می آورد تا به صورت آنلاین و بدون محدودیت جغرافیایی در دوره های فشرده و راکت به آموزش زبان انگلیسی بپردازید.