چگونه انگلیسی یاد بگیریم

برای یادگیری زبان انگلیسی در ابتدا اولین سوالی که ذهن ما را به خود مشغول می کند این است که چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟ بهترین مکان برای یادگیری زبان انگلیسی کجاست؟ آیا می شود زبان انگلیسی را در منزل به صورت خودآموز یاد گرفت؟
برای پاسخ به این سوالات باید به این نکته توجه داشت که یادگیری هر زبانی در منزل قطعا کار سختی نیست اما به این دلیل که اگر یادگیری را به خودمان موکول کنیم هزاران دلیل برای انجام ندادنش می آوریم و شاید هزاران شنبه سر برسد و ما همچنان در آرزوی شنبه دیگر یادگیری زبان را به تعویق بیندازیم، پس باید بگویم که من یادگیری در منزل را به شما عزیزان پیشنهاد نمی کنم.
خصوصیت یادگیری زباندر آموزشگاه ها و در جمع دوستان، این است که شما باید طی یک برنامه مشخص خود را آماده برای امتحان کنید یا چون ملزم به حل تمرین هستید ایرادات و اشتباهات خود را بهتر و زودتر متوجه می شوید یا وقتی که یکی از همکلاسی های شما سوالی را مطرح می کند در واقع شاید در دراز مدت این سوال خود شما باشد که در همین ابتدا به جواب آن رسیده اید.
چگونه انگلیسی یاد بگیریم؟
در مقالات دیگر نیز درباره این زبان و نحوه یادگیری آن بارها صحبت کرده ایم. اما به دلیل اهمیت این زبان و نیاز بسیاری از ما برای یادگیری زبان انگلیسی، باز هم به این سوال جواب مختصری داده می شود.
نه تنها برای یادگیری زبان انگلیسی بلکه برای انجام هر کار مهمی در زندگیتان باید به دنبال هدف سازی باشید. اینکه هدفتان از انجام این کار چیست و چه دلیل مهمی برای انجام این کار دارید؟ هدفگذاری یکی از بایدهای افراد موفق است و افراد هدفمند همیشه به مقصد خود می رسند.
برای شروع بهتر است به یکی از آموزشگاه های زبان برای ثبت نام بروید و این کار را به تعویق نیندازید. در ابتدا برای خود برنامه ریزی کلی ای داشته باشید. بهترین روش این است که هر آنچه را از استاد زبان انگلیسی، یاد گرفته اید هر روز بعد از کلاس مرور کرده و هر روز صبح تنها یک ربع از ساعات اولیه روزتان را به مطالعه زبان انگلیسی اختصاص دهید. معجزه سحرخیزی را فراموش نکنید.دیدن فیلم های انگلیسی زبان را جزء برنامه های تفریحی خود بگذارید تا هم گوشتان به شنیدن عادت کند و هم نحوه تلفظ کلمات را فرا بگیرید. اگر هنوز جزء افرادی هستید که رادیو گوش دادن جزء سرگرمی های شماست، رادیوهای انگلیسی زبان را گوش دهید. مهم نیست که در ابتدا چقدر از صحبت های آنها را متوجه می شوید. گوش شما بعد از مدتها کلمات بسیاری را به خوبی متوجه می شود. و این کار مهارت شنیداری زبان شما را نیز تقویت می کند.
اگر شما علاقه مندی خاص خود را دارید بهتر است زبان را در حیطه علاقه مندهای خود فرا بگیرید. این کار زبان را بیشتر برای شما به یک کار سرگرم کننده و جذاب تبدیل می کند. به طور مثال اگر شما علاقه مند به بیزینس هستید اخبارهای مربوط به این موضوع را دنبال کنید. خواندن داستان های کوتاه انگلیسی در این زمینه به شما در تقویت مهارت ریدینگ و رایتینگ کمک قابل ذکری می کند.
داشتن یک دفترخاطرات روزانه نیز به شما این امکان را می دهد که با نوشتن خاطرات، با کلماتی که بیشتر در طول روز لازم دارید آشنا شوید و رایتینگ خود را نیز تقویت کنید. از لحاظ گرامری پیشرفت بسیاری می کنید.مکالمه و صحبت کردن انگلیسی را در طول روز جدی بگیرید. سعی کنید با دوستان خود در آموزشگاه یک گروه در شبکه های اجتماعی مثل تلگرام یا واتس آپ تشکیل بدهید و به صورت پیام صوتی با هم به مکالمه بپردازید یا در صورت نبود این امکان با خود در آینه تمرین مکالمه و صحبت کردن بکنید.
در کل یادگیری زبان آسان خواهد شد اگر شما برای آن یک برنامه ریزی مستمر و درست داشته باشید. تیم آکادمی زبان بهین دانش این امکان را برای شما فراهم می آورد که در محیطی شاد و کاملا دوستانه یادگیری زبان انگلیسی، برای شما به کاری آسان و شیرین تبدیل شود.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان انگلیسی


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.