موضوع سریع ترین روش یادگیری مکالمه زبان از  ایده آل ترین موضوعاتی است که هر فردی به نوبه خود وقتی به یادگیری زبانی می پردازد علاقه مند به دستیابی سریع به این مهارت است. در واقع هر یک از ما به دنبال استراتژی هایی هستیم که بتوانیم در یادگیری زبان دوم، به بهترین شکل عمل کرده و در مدت زمان کوتاهی به مکالمه انگلیسی بپردازیم.
در این مقاله سعی می کنیم چند نمونه از  استراتژی های یادگیری سریع مکالمه را به شما عزیزان یاد دهیم و در کنار هم یک کشور مدرن و چند زبانه را تشکیل دهیم. با ما همراه باشید…

 

– تعریف کلمات جدید در جملات
این کار علاوه بر اینکه شما را به مرور، با حجم بسیاری از لغات پر کاربرد آشنا می کند، در واقع شما را برای سرعت گرفتن در صحبت کردن، آماده تر می نماید. شما می توانید لغات را در جملات هر چند کوتاه بکار برده و از آنها در طول روز در مکالمات خود بهره ببرید.
به طور مثال تعریف واژه در انگلیسی نقش مهمی در یادگیری سریع مکالمه انگلیسی دارد و اگر سعی کنید که واژگان را در جملات متعدد بکار ببرید و سپس این جملات را مورد استفاده قرار دهید، مسیر درستی را پیش برده اید.

– دیدن فیلم
دیدن فیلم های زبان اصلی در تقویت مکالمه تاثیر بسزایی دارند. شما با دیدن فیلم های متنوع، با عبارات کاربردی در زبان مورد نظرتان بیشتر و بهتر آشنا می شوید و می توانید پس از مدتی علاوه بر آشنایی با این جملات، شکل صحیح ادای این عبارات یا اصطلاحات را فرا گرفته و با تلفظ صحیح آنها نیز آشنا می شوید.

– مکالمه کردن
برای این کار باید شجاعت داشته باشید و از تپق زدن و اشتباه کردن در مکالمه نترسید. به مرور با همین اشتباهات می توانید تجربه های بیشتری کسب نمایید و خود را برای بهترین بخش یادگیری آماده نمایید.
تفاوت زبان آموز موفق با سایر زبان آموزان اصولا در این بخش مشخص می شود. اصولا زبان آموزانی که شجاعت و جسارت دارند با اشتباهات مکرر نیز از پای ننشسته و آنقدر به گفتگو می پردازند که به نقطه امن در مکالمه برسند.

– تمرین در آینه
تمرین مکالمه در آینه اصولا برای افرادی است که با نبود پارتنر در تمرین های روزانه خود، مواجه هستند. این روش در واقع مسیر راحت تری را پیش روی آنها نهاده و به آنها کمک می کند تا با تمرین در آینه، جملات و عباراتی را که فرا گرفته اند را به صورت مکرر تمرین کرده و آنها را در حافظه بلند مدت خود ذخیره نمایند.

 

– خلاصه سازی خلاصه سازی
یا نکته برداری در مکالمه نیز، یکی از راه های پرکاربرد است. شما می توانید با خلاصه کردن یک بخش از کتاب زبان اصلی و بازگو کردن آنها، به مرور به تقویت این مهارت به شکل بهتری بپردازید. این خلاصه سازی در رده های مختلف می تواند متفاوت باشد. به طور مثال اگر در سطح پیشرفته زبان هستید، می توانید با خلاصه کردن یک فیلم زبان اصلی، به تقویت بهتر مکالمه بپردازید. – بلند بخوانید بلند خوانی در تمرین مکالمه به شما جسارت می دهد تا بتوانید به شکل بهتری عمل کنید. این مورد می تواند اعتمادبنفس شما را افزایش داده و به مرور به شما کمک کند که از مهارت مکالمه خود در موقعیت های گوناگون نیز، استفاده ببرید.

 

وقتی صحبت از تسلط در مکالمه انگلیسی می شود، در واقع منظور این است که شما بتوانید بدون تپق زدن و دست دست کردن، در مکالمه شرکت نمایید و روان و راحت به گفتگو بپردازید. مکالمه روان در واقع به این منظور است که بتوانید در آن واحد در موضوع مکالمه صحبت کنید و در مکالماتی که موضوعات آن از پیش تعیین نشده است نیز، شرکت نمایید. برای این کار شما نیاز به بکار بردن چند روش دارید که بتوانید در مسیر یادگیری زبان به خوبی عمل کرده و در مدت زمان کوتاهی به مهارت های اصلی در یادگیری زبان، دست یابید. البته از جذاب ترین مهارت ها برای زبان آموزان، مهارت مکالمه کردن است. برای این منظور آموزشگاه های زبان های خارجه، به برگزاری دوره های جداگانه جهت تقویت این مهارت نیز اقدام نموده اند که از دوره های پرطرفدار زبان نیز محسوب می شود. برای تقویت این موضوع شما می توانید از روش های زیر استفاده نمایید:

 

انتخاب هر یک از این روش ها برای سرعت بخشیدن به مکالمه، می تواند در هر فردی متفاوت باشد. در واقع امکان دارد نتیجه ای که هر فرد از یک روش کسب می نماید، با سایر افراد متفاوت است. هر فرد احتمال دارد تنها با یکی از این روش ها، ارتباط موثر برقرار نماید و مهارت گفتگوی زبانی خود را بهتر و بیشتر تقویت نماید.
در این مسیر آموزشگاه های زبان راه های موثری را نیز بوجود آورده اند. یکی از این راه ها، ایجاد گروه هایی به همین منظور است و محیطی که برای این کار به شکل تخصصی تهیه دیده شده است تا زبان آموزان بتوانند با ارائه یک بحث آزاد به گفتگو با هم پرداخته و در نتیجه به مرور با تقویت اعتمادبنفس در  گروه ها، فعالیت های گسترده تری را انجام دهند.
دومین کاری که برخی از آموزشگاه های زبان انجام داده اند، ایجاد دوره مکالمه زبان تلفنی است. در این دوره زبان آموز می تواند با انتخاب ساعت و روز مکالمه، روزانه ۲۰ دقیقه را با یکی از اساتید پیشنهادی، به مکالمه بپردازد و با هم با زبان مورد نظرشان به گفتگو بپردازند.
و اما چیزی که بهتر می تواند این مسیر را برای شما کوتاه کند این است که، شما روزانه و به شکل مستمر با خود یا یک دوست به مکالمه بپردازید تا آهسته آهسته به خودباوری لازم در این  مرحله رسیده و در موقعیت های رسمی تر نیز بتوانید از این مهارت استفاده ببرید.
اساتید نیز در آکادمی زبان بهین دانش، برای این منظور کلاس های خود را به شکل مکالمه محور برگزار می کنند و بخشی از کلاس را به این مهارت اختصاص می دهند. موضوعات انتخابی در واقع به انتخاب زبان آموزان صورت می گیرد و اصولا درباره زندگی واقعی و کارهای روزمره به گفتگو می پردازند.
اگر شما نیز علاقه مند به یادگیری زبان دوم هستید، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و از مشاوره رایگان آنها در زمینه انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود بهره ببرید.
همکاران ما در آکادمی زبان بهین دانش، همه روزه بجز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام و تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد.