سریع ترین روش یادگیری گرامر انگلیسی از مواردی است که بسیاری از زبان آموزان علاقه مند به کشف آن هستند. اغلب افراد اعتقاد دارند که گرامر انگلیسی از بخش های خسته کننده در آموزش است و برای همین منظور گاهی با وجود اهمیتی که این مهارت در یادگیری دارد، از تمرین درست آن، سرباز می زنند.
اما روش های سرگرم کننده ای وجود دارد که می توانید با کمک آنها به گرامر انگلیسی در مدت زمان کوتاهی تسلط پیدا کنید و این مهارت را به خوبی کسب نمایید.
ما در این مقاله به چند تکنیک در یادگیری سریع گرامر انگلیسی می پردازیم و امیدواریم که بتوانیم نقش کوچکی را در یادگیری کاربردی شما عزیزان، ایفا نماییم.

 

روش های یادگیری موثر گرامر انگلیسی!

۱- به جملات انگلیسی دقت کنید
اغلب در یادگیری گرامر انگلیسی این جملات انگلیسی هستند که موثر واقع می شوند. بسیاری از این نکته غافل می شوند و گرامر را تنها در مثال هایی که اساتید می زنند یاد می گیرند. در واقع از بهترین روش ها این است که شما به متن کتاب انگلیسی و یا رمان هایی که می خوانید بیشتر دقت کرده تا بتوانید به شکل ناخودآگاه گرامر را فرا بگیرید.
روش یادگیری گرامر به شکل ناخودآگاه در واقع از مهم ترین روش هاست و این موارد را برای مدت طولانی تری در حافظه بلند مدت شما ثبت خواهد کرد.

 

– گفتگوی انگلیسی
با مکالمه انگلیسی شما به مرور و به شکل ناخودآگاه با گرامر نیز آشنا خواهید شد و در حقیقت در خواهید یافت که همه مهارت های مهم در زبان انگلیسی، مکمل همدیگر هستند. شما با تقویت یک مهارت می توانید سایر مهارت ها را نیز در کنار آن، تقویت نمایید.

 

– ترجمه لغت به لغت
ترجمه لغت به لغت را کنار بگذارید این کار یکی از اشتباهاتی است که بسیاری از ما در اوایل راه انجام می دهیم و متاسفانه این اشتباه در یادگیری گرامر نیز ما را دچار سردرگمی می کند. بعضی از کلمات در اغلب جملات معنی ای ایجاد نمی کنند و برخی از این کلمات در واقع حرف ربط یا موارد دیگری هستند که اگر ما بخواهیم به شکل تحت الفظی آنها را ترجمه کنیم در واقع در بکار بردن گرامر درست نیز دچار مشکل خواهیم شد.

 

۲- به تفاوت بین گرامر نوشتاری با گرامر محاوره ای دقت کنید
در زبان انگلیسی دو شکل گرامر وجود دارد و اصولا گرامر نوشتاری با گرامر محاوره ای و چیزی که در مکالمه بکار می برید کمی تفاوت دارد. در مکالمه به شکل راحت تری می توانید از گرامر استفاده برده و اما در شکل نوشتاری مانند هر زبان دیگر، انگلیسی هم سختی های خود را دارد. در حقیقت گرامر در هنگام نوشتن کمی حالت رسمی تر به خود می گیرد و باید تمامی قوائد دستوری به بهترین شکل رعایت شود. در واقع اگر ما می خواستیم این پاراگراف را برای شما رو در رو نیز توضیح دهیم، بسیار متفاوت تر از چیزی است که در حال حاضر در حال مطالعه آن هستید و این مورد در تمامی زبان ها، یکسان است.

 

در واقع یادگیری گرامر انگلیسی بخش جدای ناپذیر در فراگیری آن است و برای اینکه بتوانید به بهترین شکل این مهارت را کسب نمایید لازم است که علاوه بر آموزش هایی که اساتید به شما می دهند در منزل نیز با روش هایی که ارائه شد به فراگیری آن بپردازید.
صحبت کردن مداوم و مطالعه مکرر می تواند شما را با سرعت بیشتری به جلو سوق دهد. در این راهی که انتخاب کرده اید می توانید با انجام کارهایی که مورد علاقه شما است، یادگیری گرامر را با علایق تان هم سو کرده و در نتیجه بنا به علاقه خود، کتاب آشپزی، رمان و یا کتاب های شعر را مطالعه نمایید.
همچنین می توانید به خلاصه کردن فیلم یا اخبار پرداخته و در این زمینه حتی از پادکست های انگلیسی نیز کمک بگیرید. پادکست ها کتاب های صوتی ای هستند که شما می توانید همزمان با خواندن دلنوشته یا داستان، با گوش دادن به صدای گوینده و البته دقت در شکل جمله ها، زبان انگلیسی را به شکل سرگرم کننده ای بیاموزید.
مورد دیگری که می توانید در یادگیری گرامر انجام دهید این است که، مطالبی را که آموخته اید، با روش یادداشت برداری و به شکل جذاب، در یک دفتر یا نت گوشی خود یادداشت نموده و روزانه ۵ تا ۱۰ دقیقه به مرور آنها بپردازید. در ادامه سعی کنید با ارائه جملاتی هر چند کوتاه، گرامر را در جملات متفاوت تمرین کنید و به این شکل از فراموش کردن آنها، جلوگیری نمایید.

 

اگر علاقه مند به یادگیری انگلیسی هستید و دوست دارید که با فراگیری آن یک مهارت به سایر مهارت های خود بیافزایید، باید با استفاده از روش های موثر یادگیری گرامر، مکالمه و خواندن و سایر موارد دیگر، یادگیری را به فعالیتی سرگرم کننده تبدیل نمایید و همچنین تمرین و تکرار را نیز نباید در این مرحله فراموش نکنید. هر کار سختی با تکرار و تمرین می تواند به یک عادت تبدیل شود و در نتیجه روزی برای شما به آسان ترین کار تبدیل شود. پس صبور باشید و از تلاش دست نکشید.

 

موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی در این زمینه در کنار شماست و علاوه بر آموزش هایی که در رابطه با علم زبان به شما می دهد، به شما روش های موثر در یادگیری زبان در منزل را نیز آموزش خواهد داد. در واقع این موارد در دوره راکت انگلیسی بخشی از آموزش هستند و در پایان از شما فردی هدفمند و با برنامه را خواهد ساخت.
برای مشاوره رایگان از کارشناسان آموزش، می توانید با تکمیل بخش زیر و ثبت شماره تماس خود، منتظر تماس آنها بوده و مشاوره های لازم را جهت انتخاب زبان و دوره متناسب با شرایط خود، کسب نمایید.
همکاران ما در موسسه  زبان بهین دانش
، همه روزه به جز در ایام تعطیل، از ساعت ۸ صبح الی ۸ شب، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما را از لحظه اقدام به ثبت نام، تا پایان دوره مربوطه، مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار خواهند داد،آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان ها  در این موسسه در دوره های فشرده و راکت به صورت آنلاین برگزار می گردد.