یادگیری زبان با آهنگ و موسیقی

یکی از سبک های یادگیری زبان، یادگیری زبان از طریق آهنگ و موسیقی است. گام ها و مراحلی که در این روش از آموزش زبان باید مورد توجه قرار گیرد به صورت زیر است:
۱. خجالتی نباشید:
 قرار است با صدای بلند آواز بخوانید. قرار است بعضی ها را اذیت کنید، قرار است خودتان را هم اذیت کنید. حدس بزنید می خواهد چه اتفاقی بیفتد... قرار است با صدای بلند آواز بخوانید و بیشتر کلمات را هم اشتباه ادا کنید و یک آهنگ را ده ها بار خراب کنید اما در عین حال قرار است کلی با این کار سرگرم بشوید!
۲. آهنگی را انتخاب کنید که خیلی دوستش دارید:
 باید آهنگ انتخابی خود را دوست داشته باشید، چون در این صورت بهتر در ذهن شما می ماند. بعد از این که واقعا تصمیم به یادگیری آن گرفتید، کلماتش را به خاطر بسپارید، با ملودی هایش بازی کنید، گرامرش را بفهمید و جملاتش را حفظ کنید؛ چه بخواهید چه نخواهید قرار است در ذهنتان پشت سر هم تکرار بشود.
۳. اطمینان حاصل کنید که متن آهنگ انتخابی شما در اینترنت وجود دارد:
 از آن بهتر این است که مطمئن بشوید که آهنگ شما ترجمه آنلاین دارد و به راحتی در دسترس است؛ حتی اگر فعلا از آن استفاده نکنید (که نباید هم از آن استفاده کنید). وقتی متن را پیش روی خودتان داشته باشید، تجزیه و تحلیل آهنگ برای شما هزاران بار آسان تر خواهد شد. آهنگ ها مقداری پیچیده هستند، تلفظ و طرز بیان کلمات گیج کننده می شوند، کلمات بریده و با اصطلاحات عامیانه همراه می شوند. به خصوص وقتی تازه یادگیری یک زبان را شروع کرده باشید، همراهی آهنگ از روی متن بسیار می تواند مفید باشد.
۴. سعی کنید معنی آهنگ رو خودتان بفهمید:
 فوراً سراغ متن ترانه و ترجمه نروید. آهنگ را چندین بار گوش کنید. سعی کنید بفهمید چه کلماتی گفته می شود، حتی اگر معنی آنها را نمی فهمید. از قسمت هایی که متوجه می شوید به عنوان سر نخی برای فهم بقیه قسمت ها استفاده کنید. شگفت زده خواهید شد چون با این روش بیشتر از آنچه فکر می کنید متن آهنگ را می فهمید.
۵. به عنوان آخرین راه از دیکشنری و ترجمه استفاده کنید:
 پس از استفاده از تمامی راه های گفته شده و تلاش برای تجزیه و تحلیل آهنگ با استفاده از سر نخ های موجود در متن آهنگ، می توانید به سراغ دیکشنری بروید؛ اما حواستان باشد که ممکن است در این حین به اصطلاحات و یا عبارات پیچیده زبانی بر بخوردید. پس برای اطمینان از صحت یافته هایتان از ترجمه متن استفاده کنید.
۶. معانی را یاد بگیرید ، نه تنها فقط کلمات را:
 به هنگام حفظ کلمات، تمرکز روی تعاریف هر یک از آن ها آسان خواهد شد. هر کلمه مترادفی دارد که شما باید آن را بدانید. اما این روش در مورد آهنگ ها مثمر ثمر واقع نمی شود. آنها با مفهوم و احساس بوجود می آیند و توسط سازها تقویت شده اند. بنابراین وقتی برای اولین بار آهنگی را یاد می گیرید ، به معنای موجود در هر خط از آن توجه کنید. این که مقصود خواننده چیست؟ چرا کلمات خاصی را به جای دیگری انتخاب کرده اند؟ پس از آن اگر در به یادآوری قسمت خاصی از ترانه با مشکل مواجه شدید، می توانید برای لحظاتی به مفهوم کلی آن قسمت از شعر فکر کنید و با استفاده از مهندس معکوس کلمات و یا جملات فراموش شده را به یاد آورید.
۷. آهنگ را تا جایی که بتوانید بی نقص اجرا کنید گوش دهید:
اینجاست که کار اصلی آغاز می شود. نمیتوانید دست روی دست بگذارید و انتظار داشته باشید، به امید آن که فقط صرف جست و جوی چند کلمه در دیکشنری، آهنگ را به صورت کامل متوجه شوید. تنها راه برای فهم اینکه آهنگ رو متوجه شده اید یا خیر، این است که خودتان آن را بخوانید. این کار شما رو متوجه قسمت های کوچکی که در آن مشکل دارید خواهد کرد.بهترین روش یادگیری زبان و دیگر مناطق را این خوده شما هستید که برای خود به بهترین یا بدترین تبدیل می کنید. تلاش و تلاش و تلاش! این کلمه را جدی بگیرید و مطمئن باشید با تلاش فراوان هر کار نشدنی ای، شدنی خواهد شد.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزش زبان


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.