اولین چیزی که ما در آموزش زبان انگلیسی و هر زبان دیگر به آن احساس نیاز می کنیم، معرفی خودمان به زبان انگلیسی است. اگر بتوانیم یک معرفی درست از خودمان داشته باشیم قطعا در ایجاد ارتباطی قوی و دوستانه موفق بوده ایم و باعث تقویت اعتمادبنفس در یادگیری زبان می شود.
برای معرفی ابتدایی اما کامل به هر زبان در سراسر جهان، به یک سری اطلاعات کلی نیاز است و فرقی نمی کند شما در کجای این جهان قرار گرفته باشید.
ما در این مقاله تلاش می کنیم که هر آنچه را که شما در معرفی به زبان انگلیسی نیاز دارید، برای شما توضیح دهیم و پرسش های مربوط به هر جواب را نیز برای شما به صورت جامع بیان داریم.
همه ما آرزو داریم، آموزش زبان، به یک امر ضروری تبدیل گردد تا بتوانیم جامعه فارسی زبانان دو زبانه و چند زبانه را تشکیل دهیم. این موضوع در دنیای امروزی به شدت احساس نیاز می شود و برای همین منظور ما در این مقاله تلاش داریم تا شما را تنها به بخشی از این زبان آشنا کرده و در نهایت با دنیایی جدید روبرو نماییم.
IELTS7 Banner 01 8

 

?What is your first name? \ What’s your first name
اسم کوچک شما چیست؟
?What is your last name? What is your family name
نام خانوادگی شما چیست؟

 

?How old are you

 

در جواب به این سوال به سه طریق ساده می توانیم جواب بدهیم.

 

.I am ۳۵ years old
.I am ۳۵ years of age
.I am ۳۵

 

.My first name is Ahmadreza
اسم کوچک من احمدرضاست.
.I am Ahmadreza
من احمد رضا هستم.
.My last name is Ebrahimi
نام خانوادگی من ابراهیمی است.

 

برای پرسیدن شغل طرف مقابل می توانیم از جملات زیر استفاده کنیم:

 

?What is your job
?What is your occupation
?What do you do
?What do you do for a living
?How do you make a living

 

همه این جملات به معنی “شغل شما چیه” می باشد. اما باید به این نکته توجه داشت که جمله ?what is your job یک جمله ساده است و اگر بخواهید حرفه ای تر سوال خود را بپرسید بهتر است از جملات دیگری که در بالا ذکر شد، استفاده نمایید. در جواب به این پرسش ها می توانیم از جملات زیر استفاده نماییم:

 

.I am a teacher
.I teach for a living

 

هر دو جمله بالا به معنی “من معلم هستم” است. اما نکته دیگری که حائز اهمیت است وضعیت تاهل برای معرفی خود در رزومه های کاری یا کارهای بانکی یا اقامتی است.
برای پرسیدن اینکه آیا طرف مقابل مجرد است یا متاهل می توانیم از جمله زیر استفاده نماییم.

 

?Are you married or single
?What is your marital status

 

و در جواب به این سوالات می توانیم بسته به شرایط و وضعیت تاهل خود از جملات زیر استفاده نماییم:

 

.I am engaged
من نامزد دارم.
.I am married
من متاهل هستم.
.I am single
من مجرد هستم.
.I am divorced
مطلقه هستم.

 

برای اطلاع از وضعیت تحصیلی به زبان انگلیسی نیز می توان از عبارت های پرسشی زیر استفاد کرد:

 

?What is your degree
مدرک شما چیست؟
?What is your major
رشته تحصیلی شما چیست؟
?What semester are you in
شما ترم چند هستید؟
?What grade are you in
شما کلاس چندم هستید؟

 

و در جواب به این سوالات می توانیم از جملات زیر استفاده کنیم:

 

.I have BA in France
لیسانس زبان فرانسه دارم.
.My major is art
رشته ام نقاشی است.
.I study managment
مدیریت می خونم.
I am in the second semester
ترم دوم دانشگاه هستم.

 

شاید بهتر باشد برای یک معرفی جامع تر شما آدرس، شماره تلفن یا شماره ایمیل خود را نیز برای روزمه کاری یا معرفی خود در معرفی نامه خود بتوانید بیان کنید. نحوه پرسیدن هر یک از این عبارات شبیه به هم است فقط کافی است در جمله پرسشی خود به جای آدرس از تلفن یا ایمیل استفاده نمایید.

 

?What’s your mail
? What’s your address
?What’s your phone number

 

خب در آخر باید به شما زبان آموزان و علاقه مندان به یادگیری زبان انگلیسی بگویم که چند نکته ساده را نباید هیچوقت فراموش بکنید. یک اینکه یادتان باشد که همیشه برای نوشتن اسامی، اعم از اسم خود یا شهر از حروف بزرگ استفاده نمایید. دوم اینکه بهتر است سن خود را به صورت عدد بنویسید و در آخر باید اضافه کنیم که در پایان هر جمله گذاشتن نقطه الزامی است و همچنین شروع هر جلمه ای با کلمه بزرگ آغاز می شود.
این نکات شاید نکات ریزی باشند که از سمت اساتید نادیده گرفته شوند اما ما در دوره های راکت و همیاد انگلیسی این موارد را در همان ابتدای کار به زبان آموزان گوشزد می نماییم تا اگر زبان آموزان ما سودای پیشرفت در زبان انگلیسی را دارند تا صفر تا صد نکات آموزشی آشنا گردند.
راکت از دوره های فوق فشرده است که در ۵۰ روز انگلیسی را از صفر تا صد به زبان آموزان آموزش می دهد. در این دوره آموزش زبان انگلیسی به صورت آنلاین آموزش داده می شود و شما می توانید با هر شرایط و در هر موقعیت جغرافیایی که هستید بدون هیچگونه دغدغه ای برای رفت و آمدهای غیرضروری به یادگیری مشغول شوید.
علاوه بر دوره های راکت دوره های همیاد نیز که شکلی جدید از آموزش ترمیک زبان انگلیسی است به صورت آنلاین آموزش داده می شود که به صورت جلسه ای ارائه می گردد. در واقع این خود شما هستید که می توانید تعداد جلسات لازمه را انتخاب نموده و با توجه به سبک یادگیری تان آموزش ببینید.
اساتید راکت و همیاد همگی در سه دوره تربیت مدرس از جمله دوره های تخصصی آموزش به روش آنلاین، تربیت مدرس راکت و همچنین تربیت مدرس برای آموزش تخصصی کودکان شرکت نموده اند همگی به چند زبان زنده دنیا مسلط هستند. این اساتید با ارائه متدهای آموزشی جدید و زیر نظر احمدرضا ابراهیمی شکلی نوین از آموزش را برای شما و کودکانتان ارائه داده اند که در جای خود حائز اهمیت است.
برای اطلاع از نحوه برگزاری دوره ها و همچنین آشنایی با شکل آموزش های ارائه شده می توانید گزارش های مربوط به کلاس های آنلاین را در منوی مربوط به گزارش های کلاس ها مطالعه نموده و یا با پشتیبانان ما از طریق اینستاگرام و همچین پشتیبانی سایت ارتباط حاصل نمایید. کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از مشاوره های رایگان آنها بهره لازمه را ببرید.