IELTS7 Banner 01 8

چطور به زبان فرانسوی با تلفن صحبت کنیم؟ صحبت کردن به زبان فرانسوی در هر شرایط و موقعیتی تخصص های خود را دارد که البته کسب این تخصص ها اصلا هم سخت نیست. چیزی که در این راه نیاز است، گسترده کردن دایره لغات و سعی در ایجاد تلفظ صحیح است. در واقع شما می توانید با دایره وسیعی از لغات فرانسوی، خودتان را برای چالش های گوناگون آماده سازید. اگرچه همه ما به اتفاق معتقد هستیم که یادگیری لغات به تنهایی کافی نیستند و بهتر است که لغات را در جملات گوناگون فرا گرفت و در نهایت از ترجمه لغت به لغت نیز خودداری کنیم، اما این به این معنا نیست که یادگیری روزانه لغات را با روش های گوناگون کنار بگذاریم و بیشتر به گرامر یا موارد دیگر بپردازیم.
برای اینکه در یادگیری زبان به یک فرد خبره تبدیل شوید، بهتر است که بدانید همه مهارت ها در کنار هم تکمیل کننده شما و مهارت هایتان هستند. برای همین منظور لغات را در جملات متفاوت فرا بگیرید، با استفاده از لغات جمله بندی های صحیح و نکات گرامری را تمرین نمایید، هر آنچه را که یاد گرفتید در مکالمات فرانسوی خود استفاده کنید، روزانه از لغاتی که فرا گرفته اید در روزانه نویسی های خود بهره ببرید و در نهایت با خواندن کتاب ها و یا مجلات در موضوعات متفاوت، گرامر و یا کلمات را بهتر فرا بگیرید.

 

اگر نگاهی به پارگراف بالا انداخته باشید خواهید دید که همه این موضوعات یک چرخه را تشکیل می دهند که هیچ کدام بدون دیگری میسر نیست و برای بهتر شدن به یادگیری همه مهارت ها در کنار هم نیاز است. در این زمینه مکالمه تلفنی نیز به لغاتی هر چند کم اما تخصصی نیاز دارد که شما بهتر است که با کلماتی مانند تماس، تلفن، صدای بوق و هزاران کلمه مرتبط دیگر آشنا شده و در نهایت بتوانید به بهترین شکل پشت خط عمل کرده و صحبت نمایید.
موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، علاوه بر مقالات آموزشی خود، در آموزش آنلاین زبان فرانسه، برای زبان آموزان این موقعیت را فراهم آورده تا بتوانند با این بخش نیز آشنا شده و مهارت خود در ایجاد تماس های تلفنی را نیز تقویت نمایند. اما بهتر است قبل از توضیحات جامع در این باره، با مکالمات و یا عباراتی که در این زمینه لازم است آشنا شده و در نهایت از آنها در زندگی روزمره خود و تمرین هایی که صورت می دهید، بهره ببرید.

 

لغات مورد استفاده در مکالمه تلفنی به فرانسوی

 un téléphone
اولین لغتی که بهتر است شما فرا بگیرید شاید این لغت باشد که کاملا با موضوع مقاله ما یکسان است. این عبارت به معنی «تلفن» در زبان فرانسوی است. حال بگذارید در ادامه این عبارات، سایر عبارت هایی که به انواع تلفن ها مرتبط هستند را نیز، برای شما بیان کنیم:

un téléphone fixe -> تلفن ثابت حال بهتر است شما را با واژه موبایل یا تلفن همراه در زبان فرانسوی آشنا نماییم. در واقع برای اینکه به این نوع تلفن اشاره ای داشته باشید، می توانید از سه عبارت زیر بهره ببرید:

un téléphone mobile un mobile un portable
همانطور که می بینید هر سه این واژه ها به معنای تلفن همراه هستند و به دلیل اینکه در زبان فارسی نیز از این واژه ها به کرات استفاده می شود، به خاطر سپاری آنها اصلا کار سختی نخواهد بود.

 

?Allô -> الو؟
un numéro de téléphone -> شماره تلفن
un numéro -> شماره
un annuaire -> دفترچه تلفن
un répertoire -> دفتر تلفن
un écouteur -> گوشی تلفن
une sonnerie -> زنگ تلفن

«تماس گرفتن» اما در زبان فرانسوی به دو طریق بیان می شود که عبارتند از:
Passer un coup de fil
un coup de téléphone

حال به عبارات کاربردی دیگر اشاره ای داشته باشیم:

décrocher -> جواب دادن
raccrocher -> قطع کردن تماس
rappeler -> برقراری تماس مجدد
laisser un message -> گذاشتن پیام/ پیام بگذارید

Salut -> خداحافظ

.À tout à l’heure -> تا بعد.

.Allez -> خیلی خب.

عبارات پرکاربرد مرتبط با مکالمه تلفنی در زبان فرانسوی

? Pourrais-je parler à Ali ->می توانم با علی صحبت کنم؟

.Non, il n’est pas là -> نه اینجا نیست.

?Est-ce que je peux parler à Ali -> می شود با علی صحبت کنم؟

.Oui, il est là -> بله اینجا هست.

?Qui est-ce -> شما؟

?C’est de la part de qui -> بگویم چه کسی تماس گرفته است؟

?Qui est à l’appareil -> چه کسی پشت خط هست؟

.Ne quittez pas -> گوشی دستتان باشد/ یک لحظه گوشی.

?Est-ce que Raha est là s’il vous plaît ->  رها آنجا است؟

.Un instant, s’il vous plaît -> یک لحظه لطفا!

.Veuillez patienter, s’il vous plaît -> لطفا منتظر باشید…

.Je te le/la passe -> وصلتون می کنم. (غیررسمی)

.Je vous le passe -> وصلتان می کنم. (رسمی)

.La connexion est de mauvaise qualité -> (صداتون) قطع و وصل می شه.

.Je rappelerai plus tard -> بعدا تماس می گیرم.

.Il n’y a pas de réseau -> آنتن نمی ده

.Désolé, vous vous trompez de numéro -> ببخشید شما شماره را اشتباه گرفته اید.

.Je n’ai pas entendu la sonnerie -> صدای زنگ رو نشنیدم.

?Pouvez-vous me connecter avec M. Ebrahimi ->ممکن است لطفا من را به آقای ابراهیمی وصل کنید؟

.Transférer cet appel à M. Ebrahimi s’il vous plaît -> لطفا من را به آقای ابراهیمی وصل کنید.

.Je patiente -> منتظر می مانم.

? Est-ce le bureau de Behin danesh -> اینجا دفتر موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است؟

.je vous appelle pour prendre rendez-vous avec M. Ebrahimi -> تمایل دارم قرار ملاقاتی با آقای ابراهیمی داشته باشم.

.Je vous rappelle -> با شما تماس می گیرم.

?Pourriez-vous lui transmettre mon numéro s’il vous plaît -> می شود لطفا شماره تلفن من را به ایشان بدهید؟

.Je suis désolé, il est en réunion -> متاسفم، در جلسه هستند.

?Pourriez-vous me laisser votre nom et votre numéro de téléphone s’il vous plaît -> می شه لطفا اسم و شماره تلفن خودتان را به من بدهید؟

.Je m’appelle Raha et mon numéro est le ۰۳۲۱ -> اسم من رها هست و شماره تلفنم ۰۳۲۱ هست.

.C’est une erreur -> شماره اشتباه است.

 

آموزش آنلاین فرانسه به دو شکل آموزش فرانسه در ۵۰ روز و دوره های همیاد فرانسه برگذار و در نتیجه با پشتیبانی و حمایت های اساتید و کارشناسان اجرایی، شما می توانید یک مسیر درست و با کیفیت را پشت سر بگذارید. در این دوره ها به شما روش های یادگیری در منزل و سایر روش های کارآمد را با سیستم آموزشی رامیت آموزش می دهند که استفاده آنها نه تنها در زمینه فراگیری زبان، بلکه در تمامی بخش های زندگیتان کارآمد خواهد بود.
برای اطلاع از زمان برگذاری کلاس ها و البته استفاده از مشاوره های رایگان آموزشی، می توانید با ثبت شماره تماس خود و مشخصات شخصیتان در بخش زیر، منتظر تماس کارشناسان ما بوده و در نهایت از این مهم، بهره ببرید.

 

همانطور که دیدید، ما عبارات را به شکلی برای شما مثال زدیم تا بتوانیم در یک تمرین دوستانه با استاد و یا همکلاسی هایتان و یا حتی مسئول دفتر موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، به خوبی به یک تمرین ساده و اما کاربردی تلفنی در زبان فرانسه بپردازید. دقت کنید که با یادگیری لغات و تغییر جملات با استفاده از لغات گوناگونی که در اختیار دارید، می توانید به یک تمرین تمام عیار فرانسوی بپردازید و از مهارت خود به شکل واقعی بهره ببرید.
برای این منظور شما می توانید در اوقاتی خارج از زمان کلاس با اپلیکیشن ARE با همکلاسی ها و هم سطح های خود در محیطی امن به تمرین این لغات و عبارات پرداخته و در نهایت یک تمرین ویژه برای خود و دوستانتان رقم بزنید.
اپلیکیشن ARE ویژه زبان آموزان موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است و در واقع به شکل دهی بستری آموزشی، آنها را با یک برنامه ریزی جامع به شکل گروهی و خصوصی به تمرین در منزل وا می دارد و البته که با پشتیبانی های اساتید انتخابی زبان آموزان این محیط را فراهم نموده است تا بتوانند با استادشان در یک فضای غیر حضوری و تمام وقت ارتباط برقرار نموده و به تمرین و تکرار و حل اشکال بپردازند.
این اپلیکیشن به صورت تخصصی در زمینه آموزش زبان های مختلف فعالیت دارد و دارای ارتباطی کامل و موثر با زبان آموزان است. هدف از ایجاد این نرم افزار کمک به خانواده موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، جهت یادگیری بهتر و اصولی تر است و البته که در کنار آموزش زبان فرانسه شما می توانید به صورت تمام وقت به تمرین و تکرار پرداخته و در زندگی روزانه خود از زبان جدیدی که فرا گرفته اید لذت تمام ببرید.