IELTS7 Banner 01 8

فوتبال محبوب ترین ورزش گروهی در فرانسه است. فدراسیون فوتبال فرانسه (FFF، Fédération Française de Football) یک هیئت حاکمیتی ملی است و مسئولیت نظارت بر همه جوانب فوتبال در این کشور، چه حرفه ای و چه آماتور، را بر عهده دارد. این فدراسیون Coupe de France را برگزار می کند و مسئولیت انتصاب مدیریت تیم های ملی فوتبال آقایان، بانوان و جوانان در فرانسه را بر عهده دارد. این فدراسیون مسئولیت لیگ های ۱ و لیگ ۲ را به لیگ حرفه ای فوتبال می دهد که نظارت، سازماندهی و مدیریت دو لیگ برتر کشور را بر عهده دارد. LFP همچنین مسئول برگزاری مسابقات Coupe de la Ligue، رقابت های جام لیگ کشور است. اولین باشگاه فوتبال در سال ۱۸۶۳ به فرانسه معرفی شد. فوتبال مدرن ۹ سال بعد در سال ۱۸۷۲ توسط ملوانان انگلیسی معرفی شد که در سال ۱۸۷۲ در لو هاور بازی می کردند.

 

لیگ دو فوتبال حرفه ای

دو بخش برتر فوتبال فرانسه، یعنی لیگ های ۱ و لیگ ۲ تحت نظارت لیگ دو فوتبال حرفه ای اداره می شوند. این لیگ مسئولیت نظارت، سازماندهی و مدیریت دو لیگ برتر و همچنین مسئولیت ۴۶ باشگاه حرفه ای فوتبال را که در فرانسه رقابت می کنند نیز بر عهده دارد. لیگ ۱ لیگ حرفه ای فرانسه برای باشگاه های فوتبال این کشور است. این رقابت اصلی فوتبال کشور است و به عنوان بخش برتر سیستم لیگ فوتبال فرانسه فعالیت می کند. این رقابت با ۲۰ باشگاه انجام می شود و روی سیستم ارتقاء و سقوط با لیگ ۲ فعالیت می کند. لیگ ۱ یکی از لیگ های برتر ملی است که در حال حاضر در لیگ برتر انگلیس، لالیگای اسپانیا، بوندسلیگا آلمان و سری آ ایتالیا در رده پنجم اروپا قرار دارد. قهرمان فعلی فرانسه پاری سن ژرمن است که در سال ۲۰۲۰ نهمین عنوان خود را کسب کرد.لیگ ۲ لیگ دسته دوم فوتبال فرانسه است.

 

Championnat National

Championnat National سومین بخش فوتبال فرانسه است. گرچه این لیگ دارای چندین باشگاه است که عضو لیگ دو فوتبال حرفه ای هستند، اما این سازمان در درجه اول به دلیل عدم امضای LFP از تقسیم سود خود به سهام های کوچکتر اداره نمی شود، بنابراین می توانند با بسیاری از باشگاه های آماتور در لیگ همکاری کنند و به آنها کمک کند تا حرفه ای شوند. فدراسیون فوتبال فرانسه این لیگ را تعدیل می کند، که در سال ۱۹۹۳ با نام National ۱ تاسیس شد. توسط ۲۰ کلوپ که توسط ۲۰ باشگاه تشکیل می شود، با سیستم تبلیغی و اعزام افراد آماتور Championnat de France فعالیت می کند.

Championnat National ۲
Championnat National ۲ چهارمین بخش فوتبال فرانسه است و به طور معمول دارای ۷۲ باشگاه فوتبال است. بیشتر باشگاه هایی که در لیگ شرکت می کنند، باشگاه های آماتور هستند ، اما تعداد کمی از باشگاه های نیمه حرفه ای نیز حضور دارند. CFA متشکل از ۷۲ کلوپ است که در ۴ تیم موازی ۱۸ نفره پخش می شود. بالاترین تیم آماتور در هر دوره ارتقاء می یابد و جایگاه ۴ تیم پایین ترین آنها در Championnat National جایگزین می شود.

Championnat National ۳
Championnat National ۳ پنجمین بخش در فوتبال فرانسه است و به طور معمول از ۱۶۸ تیم در ۱۲ تیم ۱۴ نفره تشکیل شده است تا با لیگ های منطقه ای هماهنگ شوند. دوازده تیم (اعم از آماتور و ذخیره تیم های حرفه ای در بخش های بالاتر) که لیگ برتر آنها محسوب می شود به Championnat National ۲ ارتقاء می یابند. به طور معمول، یک باشگاه به هر لیگ منطقه ای منتقل می شود که آن گروه را تغذیه می کند.

 

فوتبال آماتور

فوتبال آماتور  در فرانسه توسط Ligue du Football Amateur سازماندهی و اداره می شود. LFA، تحت نظر فدراسیون فوتبال فرانسه ، مسئولیت اداره و فدراسیون اقدامات لیگ های منطقه ای و کشوری را دارد.

فوتبال بانوان
فوتبال بانوان در فرانسه از سه بخش ، بخش ۱ فمینین ، بخش ۲ فمینین و بخش ۳ فمینین تشکیل شده است. D۱ Féminine لیگ برتر انجمن های فوتبال بانوان انجمن فرانسه در فرانسه است. این لیگ معادل با لیگ ۱ آقایان است و دارای ۱۲ باشگاه برای رقابت است. این لیگ براساس سیستم ارتقاء و سقوط با لیگ های پایین تر اداره می شود و تحت نظارت فدراسیون فوتبال فرانسه است.

 

لیگ های خارج از کشور

 لیگ های مستقر در بخش های خارج از کشور و سرزمین های فرانسه توسط انجمن های مربوطه خود تحت نظر فدراسیون فوتبال فرانسه اداره می شوند. طبق قوانین FFF، به باشگاههای لیگ اجازه داده می شود تا براساس موقعیت منطقه ای خود در مسابقات کنفدراسیون شرکت کنند. به عنوان مثال، به قهرمان لیگ برتر رئونیون اجازه ورود به لیگ قهرمانان CAF داده می شود.

مسابقات جام
دو مسابقه مهم جام درفرانسه Coupe de France and the Coupe de la Ligue هستند. با این حال ، چندین جام ملی دیگر در سطح مختلفی در باشگاه ها هدف قرار می گیرند. Coupe de France بهترین رقابت های جام حذفی فرانسه است. این مورد برای همه باشگاه های فوتبال آماتور و حرفه ای در فرانسه، از جمله باشگاه های مستقر در بخش ها و مناطق خارج از کشور باز است. فینال در Stade de France بازی می شود و در طول فصل ۲۰۱۶، صدمین سالگرد خود را جشن می گیرد.Coupe de la Ligue دومین مسابقه بزرگ جام در فرانسه است. در خارج از فرانسه به عنوان جام لیگ فرانسه شناخته می شود و یک رقابت حذفی در لیگ حذفی است که توسط Ligue de Football Professionnel برگزار می شود. برخلاف Coupe de France، این مورد فقط برای باشگاه های حرفه ای که عضو LFP هستند باز است.قهرمانی جام حذفی هرماه ژوئیه به عنوان یک مسابقه یک طرفه بین برندگان Coupe de France و قهرمان لیگ ۱ انجام می شود. لیگ های آماتور منطقه ای فرانسه رقابت های جام حذفی خود را که توسط فدراسیون فوتبال فرانسه برگزار می شود، برگزار می کنند. به عنوان مثال، Coupe Bourgogne فقط دارای باشگاه های آماتوری است که در منطقه Burgundy مستقر هستند. جام های جوانان شامل Coupe Gambardella, Coupe Nationale, و Coupe است.
Coupe de l’Outre-Mer یک مسابقه جام حذفی فوتبال است که در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد. این مسابقه به گونه ای طراحی شده بود که تیم های ملی فوتبال خارج از کشور با یکدیگر به رقابت بپردازند. رقابت های جام حذفی فوتبال بانوان در فرانسه شامل Challenge de France، Coupe Nationale و Coupe Fédérale است.

 

حال اگر مشتاق به دانستن مطالب بیشتر در این حوزه هستید باید زبان این کشور را بدانید. ما اعتقاد داریم هیچ چیز به اندازه دانش نمی تواند به انسان در راه افزایش کیفیت زندگی کمک کند و فعالیت آکادمی زبان بهین دانش به نوعی یک فعالیت در جهت پیشرفت جامعه ایست که همه در آن زندگی می کنیم. برای یادگیری هر چه بهتر زبان فرانسه کلاس ها و دوره های متنوعی را برگزار می کنیم و شما را به گونه ای جدید مشتاق به یادگیری این زبان خواهیم نمود. اگر علاقه مند به شرکت در دوره های زبان فرانسه هستید، می توانید با ثبت مشخصات خود در بخش زیر، با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و در نهایت از مشاوره رایگان آموزشی بهره ببرید. در این مشاوره شما می توانید با توضیح شرایط و علایق خود، به کمک مشاوران ما، بهترین دوره را انتخاب نموده و همچنین تا پایان دوره خود، از حمایت و پشتیبانی این عزیزان بهره ببرید.