IELTS7 Banner 01 8

دانشکده های فرانسوی زبان سوئیس از بخش های جذاب آموزشی برای علاقه مندان به یادگیری زبان فرانسوی محسوب می شوندو این دانشکده ها هر یک در رشته های خاص و تخصصی برای زبان آموزان تهیه شده اند و در واقع در کنار آموزش های معمول، زبان شما را نیز تقویت می نمایند.
البته بهتر است که خاطر نشان کنیم که سوئیس جهت تحصیل یکی از مراکز عالیه برای هر فرد علاقه مندی محسوب می شود که دانشگاه های معتبر آن زبان زد تمامی افراد است. به همین جهت بسیاری علاقه مند به گرفتن بورسیه این دانشگاه ها هستند. این دانشگاه ها هر یک زبان خاصی را نیز در روش کار خود قرار داده اند تا هر فرد با هر زبانی بتواند در این مراکز براحتی تحصیل کند.
دانشکده های فرانسوی
 نیز یکی از این موارد هستند که جایگاه ویژه ای را در میان دانشجویان سوئیسی و خارجی زبان این کشور کسب نموده اند و البته با کیفیتی که ایجاد نموده اند رتبه مثبتی را ازآن خود نموده اند. در این مقاله تلاش داریم تا به معرفی تعدادی از این دانشگاه ها بپردازیم.

 

دانشگاه فریبورگ

این دانشگاه یکی از دانشگاه های دو زبانه سوئیس است که تمامی رشته های ارائه شده در آن به دو زبان آلمانی و فرانسوی تدریس می  شوند. این دانشگاه در سال ۱۵۸۲ با عنوان سنت میشل شناخته می شد و پس از تغییراتی که در طی سال ها به انجام رسید نهایتا این دانشگاه در سال ۱۸۸۹ به اسم کنونی و با هدف امروزی به ثبات کامل رسید و تا به امروز نیز در رده دانشگاه های دو زبانه برتر سوئیس قرار گرفته است.
دانشگاه فریبورگ توسط کانتون فریبورگ یکی از چند کانتون سوئیسی به شکل امروزی تبدیل شد. این کانتون در غرب سوئیس قرار دارد و اگر با واژه کانتون آشنا نیستید باید گفت که کانتون ها در واقع دولت فدرال سوئیس هستند که تعداد آنها به ۲۶ تا می رسد. در تعریف آن باید گفت که این دولت به دو زبان فرانسوی و آلمانی صحبت می کند و به همین دلیل تنها دانشکده دو زبانه سوئیس نیز با این دو زبان در خدمت عموم قرار گرفته شده است.

 

دانشگاه ژنو

این دانشگاه یکی از دانشگاه های تحقیقاتی در کشور سوئیس محسوب می شود که رشته های مختلف در ۸ دانشکده در خدمت عموم قرار گرفته شده اند. از جمله دانشکده های دانشگاه ژنو می توان به دانشکده روان‌شناسی، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، اقتصاد، ترجمه و پروتستانتیسم اشاره نمود.
هر یک از این دانشکده ها شامل رشته های مختلف در حوزه خاص خود هستند که همه رشته ها تماما به زبان فرانسوی تدریس می شوند. در واقع تاریخ این دانشگاه به سال ۱۵۵۹ بر می گردد که توسط ژان کالون یکی از اصلاح طلبان مذهبی تاسیس شد. ژان کالون یا بهتر است بگوییم ژان کاوون یکی از رهبران فرقه پروتستان است که در واقع در زندگی شخصی و مذهبی خود پدرش را به عنوان الگوی خود انتخاب نموده بود.
از افراد سرشناسی که دانش آموختگان این دانشگاه معتبر بوده اند می توان به کوفی عنان و یا احسان نراقی اشاره نمود. شعار این دانشگاه Light after darkness به معنی آگاهی یا نور پس از تاریکی است که مورد توجه بسیاری از آکادمی ها نیز قرار گرفته است.

دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان نیز یکی از چند دانشگاه سوئیس محسوب می شود که تمامی رشته های خود را به زبان فرانسه تدریس می کند. این دانشگاه در شهر لوزان سوئیس واقع شده است و تاریخ تاسیس آن به ۱۵۳۷ میلادی بر می گردد.
از دانش آموختگان Université de Lausanneمی توان به افراد سرشناسی چون علامحسین ساعدی، لیلا حاتمی، محمدعلی جمالزاده، ایرج نوذری و همچنین لیلا گلستان نام برد. هر یک از این افراد در جایگاه خود از بهترین های رشته های خود محسوب می شوند که نشان از تلاش و جدیت و در عین حال اعتبار دانشگاه آنها نیز خواهد بود.
این دانشگاه دولتی دارای ۷ دانشکده معتبر است و رئیس آن در حال حاضر پرفسور نوریا هرناندز است که از پرفسورهای سرشناس فرانسوی محسوب می شود.

 

دانشگاه EPFL سوئیس لوزان سوئیس

دانشگاه EPFL سوئیس لوزان سوئیس به عنوان یک مرکز تحقیقاتی دانشگاهی معروف است که در واقع با هدف تحقیقاتی به آموزش، تحقیق و همچنین انتقال دستاوردهای خود اقدام نموده است و جز دانشگاه های دو زبان برتر در سراسر جهان محسوب می شود.
این دانشگاه آموزش های خود را با دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می دهد و در واقع رتبه دوم از لحاظ اعتبار را در میان دانشگاه های سوئیسی کسب نموده است.

 

در ادامه باید اشاره نمود که شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره، آشنایی با دوره های تخصصی، یادگیری روش های یادگیری زبان فرانسه و… به صورت های زیر اقدام نمایید: – از طریق سایت پشتیبانان سایت به صورت ۲۴ ساعته در خدمت همه عزیزان علاقه مند هستند تا به سوالات این عزیزان پاسخ دهند. التبه که در صورت نیاز می توانید به ثبت مشخصات خود در باکس های زیر نیز اقدام و در نتیجه منتظر تماس کارشناسان آموزشی ما باشید و مشاوره و راهنمایی های لازم را کسب نمایید. –
از طریق اینستاگرام
اینستاگرام نیز یکی از راه های ارتباطی ما با کاربران عزیز است که آنها می توانند سوالات خود را در بخش کامنت ها یا به صورت خصوصی پرسیده و در نتیجه با پشتیبانان اینستاگرام ما ارتباط حاصل نمایند. این عزیزان در واقع به صورت تمام وقت در خدمت شما هستند تا راهبری های لازم را در طی مسیر آموزشی تان به شما عزیزان بدهند.

 

زبان فرانسه جز ده زبان برتر جهان است و این زبان در ۳۰ کشور جهان در حال استفاده است که این در جای خود باعث شگفتی است. زبان فرانسه در واقع تغییرات بسیاری را از گذشته تا کنون تحمل کرده است و در نهایت در قرن شانزدهم-هفدهم ثبات منطقی ای را به خود گرفت که این ثبات را مدیون فرانسوای اول خواهد بود.
این زبان در موسسات و مراکز معتبر از جمله سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا بعد از زبان انگلیسی قرار دارد و کاربرد خود را در بخش های دیپلماتیک بیش از زبان انگلیسی به سایرین از جمله دانشگاهیون ثابت نموده است. این زبان، زبان ۱۹۰ میلیون نفر در سراسر جهان است و در واقع محبوبیت بسزایی که در میان عموم دارد باعث شده است که بسیاری از مردم از آسیان گرفته تا آفریقا از آمریکا گرفته تا اروپا، آن را به عنوان زبان دوم انتخاب نمایند.
بدون شک با توصیفاتی که از این زبان صورت گرفته است، نباید باعث تعجب باشد که این زبان در دانشگاه های معتبر سوئیس جایگاه خود را حفظ کرده باشد و بخشی جداگانه را به خود اختصاص داده باشد.
به دلیل این اهمیت و علاقه نیز موسسه آموزش زبان بهین دانش، زبان فرانسه را در کنار سایر زبان های مهم از جمله زبان عربی، انگلیسی، چینی، اسپانیایی و… با متد آموزشی رامیت ارائه و در نتیجه به سبک راکت، این زبان را همگانی نموده است.
آموزش آنلاین زبان فرانسه شرایطی برابر را برای تمامی فرانسه دوستان پارسی زبان رقم زده است تا بتوانند رویای خود را به واقعیت تبدیل نموده و زبان را با روش راکت زبان فرانسه در کمترین زمان ممکن اما با کیفیتی بالا فرا بگیرند.
راکت یک دوره ۵۰ روزه آموزش زبان فرانسه است که فرانسه را در مدت زمانی کمتر از ۲ ماه به زبان آموزان آموزش می دهد و در نهایت با جلسات عمومی و خصوصی زبان را به شکلی واقعی در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. راهبران راکت فرانسه، به صورت تمام وقت زمان خود را در اختیار علاقه مندان پرشور زبان فرانسه قرار می دهند و به صورت ۲۴ ساعته آنها را مورد حمایت و پشتیبانی خود قرار می دهند. این راهبران همگی به صورت تخصصی در دوره های راکت فرانسه و همچنین دوره های تربیت مدرس آموزش آنلاین زمان گذرانده اند تا بتوانند با راهبری های درست خود آموزشی صحیح را در اختیار زبان آموزان بگذرانند.
علاوه بر دوره آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز، دوره همیاد نیز طراحی شد تا آموزش خصوصی زبان فرانسه را برای علاقه مندانی که با این روش بیشتر ارتباط برقرار می نمایند را در خدمت آنها قرار دهد. دوره همیاد نیاز به تعیین سطح آنلاین دارد و فرانسه را به صورت خصوصی آموزش می دهد. از خصوصیات ویژه این دوره می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– پشتیبانی آنلاین
– آموزش خصوصی
– آموزش بر اساس سیستم نوین رامیت
– بهره از راهبران راکت
– حق انتخاب روش تدریس با زبان آموز
– انتخاب استاد و راهبر با زبان آموز
– انتخاب روز و ساعت کلاس های آنلاین با زبان آموز

 

در ادامه باید اشاره نمود که شما می توانید برای دریافت مشاوره در زمینه انتخاب زبان، انتخاب دوره، آشنایی با دوره های تخصصی، یادگیری روش های یادگیری زبان فرانسه و… به صورت های زیر اقدام نمایید: – از طریق سایت پشتیبانان سایت به صورت ۲۴ ساعته در خدمت همه عزیزان علاقه مند هستند تا به سوالات این عزیزان پاسخ دهند. التبه که در صورت نیاز می توانید به ثبت مشخصات خود در باکس های زیر نیز اقدام و در نتیجه منتظر تماس کارشناسان آموزشی ما باشید و مشاوره و راهنمایی های لازم را کسب نمایید. – از طریق اینستاگرام اینستاگرام نیز یکی از راه های ارتباطی ما با کاربران عزیز است که آنها می توانند سوالات خود را در بخش کامنت ها یا به صورت خصوصی پرسیده و در نتیجه با پشتیبانان اینستاگرام ما ارتباط حاصل نمایند. این عزیزان در واقع به صورت تمام وقت در خدمت شما هستند تا راهبری های لازم را در طی مسیر آموزشی تان به شما عزیزان بدهند.