IELTS7 Banner 01 8

دوره های آموزش زبان فرانسوی در کشور فرانسه جهت آسان نمودن مهاجرت و تحصیل در کشور فرانسه برای اتباع خارجه برگزار می شود. در واقع این دوره ها بصورت دانشگاهی نیز در دستور کار قرار دارند تا افرادی که علاقه مند به تدریس در حوزه یادگیری زبان فرانسه و ادبیات این کشور هستند، بتوانند به شکل بهتری به یادگیری این زبان بپردازند.
زبان فرانسه به دلیل جذابیت های دیدنی و البته فضای هنری ای که دارد، محلی مهیج برای توریست ها و گردشگران خارجی محسوب می شود. فستیوال های سالانه ای که در این کشور برگزار می شوند در تاریخ های مشخصی نگاه بسیاری از علاقه مندان را به این کشور جذب می نماید. این جشن و فستیوال ها با موضوعات مختلف برای افراد با سرگرمی ها و تخصص های متفاوت برگزار و در واقع می توان گفت که فرانسه شهر پرهیجان از لحاظ برگزاری این جشن ها است. این موضوع خود دلیلی بر یادگیری زبان فرانسه و علاقه مندی بیشتر به این زبان در تمام دنیا است که در جای خود بسیار شگفت انگیز است.
از جمله فستیوال هایی که مخاطبین بسیاری را به سمت فرانسه و زبان این کشور می  کشاند می شود به، فستیوال های باشکوهی چون موارد زیر اشاره نمود:

 

– فستیوال کن
این جشنواره از جمله جشنواره های سینمایی است که هر ساله برگزار و بسیاری از سینماگران و افرادی که در حوزه سینما فعالیت دارند را در یک مکان با شکوه جمع می نمایند. جایزه معتبر این جشنواره نخل طلایی است و بسیاری در آرزوی رسیدن به این جایزه مهیج تلاش می کنند.

– جشنواره روز موسیقی

این جشنواره برای علاقه مندان به موسیقی بسیار هیجان انگیز است و ۲۱ ژوئن مصادف با ۳۱ خرداد ماه در پاریس برگزار می شود.

– جشنواره آوینیون
این جشنواره نیز در تیرماه هر سال برگزار می شود. این فستیوال را به عنوان یک فستیوال هنری تمامی عیار می شناسند. از این نوع جشنواره ها در کشور فرانسه و در شهر پاریس کم نیستند به همین علت شاید بهتر باشد که فرانسه و کارشناسان ادبی آن در زمینه شناخت زبان و همچنین ادبیات کشور فرانسه نیز تلاش نموده و از این موقعیت های با شکوه جهت علاقه مندی توریست ها و مهاجران کشور خود بهره ببرد.

 

مهاجران و محصلان در کشور فرانسه می توانند جدا از گذراندن دوره های دانشگاهی، دوره هایی را در آموزشگاه های زبان در فرانسه نیز جهت تحصیل و مهاجرتی آسان تر بگذرانند. این مراکز به صورت دولتی و خصوصی در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است و زبان فرانسه را از سطح مبتدی یعنی A۱ تا سطح پیشرفته زبان فرانسه یعنی C۱ به زبان آموزان آموزش می دهد. پذیرش زبان آموز در زمان های محدودی صورت می پذیرد که این زمان بین ۲ تا ۶ بار در سال اتفاق می افتد و در واقع با محدودیت زمانی مواجه است. دوره های آموزشی در مراکز دولتی و یا خصوصی به سه شکل زیر صورت می پذیرد:

– دوره آموزشی ۲ ماهه زبان فرانسه
– دوره آموزشی ۶ ماهه زبان فرانسه –
دوره آموزشی یکساله زبان فرانسه

 

 

هر یک از این دوره ها برای نیاز خاصی تهیه شده است که با انتخاب زبان آموزان صورت می پذیرد. این دوره ها گاهی تنها به مهارت مکالمه زبان فرانسه می پردازد اما تلاش است که تمامی دوره های چه کوتاه مدت و چه بلند مدت، همه مهارت های مهم در یادگیری زبان فرانسه را به مراجعان آموزش دهند. اگر بتوانید در طی یک زمان یکساله زبان را حداقل تا سطح B۱ بگذرانید در واقع موفق می شوید تا ویزای کشور فرانسه را برای یکسال دیگر تمدید نمایید و این موقعیت برای شما بوجود می آید تا در دانشگاه های فرانسوی بدون مراجعت به ایران برای تبدیل ویزا، زبان رسمی کشور فرانسه را نیز فرا بگیرید و در واقع به بهتر شدن و تکمیل کردن دانش زبانی تان بپرذازید.
از موارد مهم دیگری که شما می توانید با یادگیری یکساله زبان فرانسه انجام دهید این است که می توایند ویزای کاری کشور فرانسه را ازآن خود نموده و در نهایت با خیال راحت در کشور فرانسه گذران زندگی نمایید.
در واقع شما با این کار شاخص موفق به گرفتن ویزای بلندمدت کشور فرانسه شده و در نهایت براحتی می توانید در سایر دانشگاه های کشورهای اروپایی نیز به تحصیل بپردازید که این مورد در جای خود یک موفقیت ویژه برای مهاجران کشور فرانسه محسوب می شود.
یادگیری زبان فرانسه یک اعتبار برای شما محسوب می شود و شما می توانید با گرفتن مدرک B۱ خودتان را برای یک زندگی آسان در کشور فرانسه محیا نمایید. از مزیت هایی که این مدرک برای شما به همراه خواهد آورد این است که می توانید به راحتی از طریق سفارت سایر کشورها از جمله آلمان یا آمریکا، براحتی ویزای این  کشورها را نیز اخذ و در نتیجه در صورت دلخواه در دانشگاه های این کشورها به تحصیل مشغول شوید.
گرفتن ویزای بلند مدت در زبان فرانسه با گذراندن دوره های زبان پیشرفته به این معنا است که شما برای تحصیل ویزای دانشجویی فرانسه را نیز در دست دارید که این به این معنا است که شما مانند سایر دانشجویان فرانسوی می توانید از امکانات این ویزا بهره ببرید.
امکانات این ویزا در واقع به معنای زندگی راحت و آسان در کشور فرانسه است که برای شما حق بیمه دانشجویی، بخشی از هزینه های اقامتی و مسکن، امکان افتتاح حساب و همچنین موارد دیگر را به همراه خواهد داشت.

 

اگر شما یکی از اهداف زیر را دارید به یادگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه اقدام نمایید!

۱- مهاجرت کم هزینه
شاید بسیاری از ما علاقه مند به مهاجرتی کم هزینه به کشورهای اروپایی باشیم و اما راه حل آن را نداریم. یادگیری زبان رسمی فرانسه در کشور فرانسه در واقع به شما کمک خواهد کرد که با کمترین هزینه بتوانید ویزای این کشور را بدست آورده و در نهایت برای سالیان سال در این کشور اقامت داشته باشید.
اگر علاقه مند هستید که زبان فرانسه را با کمترین هزینه در این کشور بیاموزید مسیر یادگیری در مراکز دولتی بهترین انتخاب برای شما عزیزان خواهد بود.

۲- مهاجرت به کانادا
اگر هدف شما مهاجرت به کشور کانادا است، گرفتن ویزای کانادا از طریق مسیرهای کشورهای عربی و سایر کشورها سخت و مشکل خواهد بود. اما فراگیری زبان فرانسه و در نهایت اخذ ویزای بلند مدت این کشور می تواند مسیر مهاجرت شما به کشور کانادا را کوتاه تر و همچنین آسان تر نماید.

۳- مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی
اگر هدف شما مهاجرت و همچنین کسب مدارک دانشگاهی در این کشورها است، یادگیری زبان فرانسه در کشور فرانسه می تواند بهترین گزینه برای آسان نمودن مسیر رسیدن به هدفتان باشد.

 

همانطور که بارها نیز اشاره نمودیم یادگیری زبان فرانسه از دو طریق می تواند در کشور فرانسه برای شما رقم بزند که این دو مسیر، ثبت نام در مراکز و دانشگاه های دولتی و یا ثبت نام در مراکز خصوصی خواهند بود. اما قطعا هر مراکز دولتی هزینه کمتری را برای یادگیری به شما تحمیل خواهند نمود که این هزینه ۲ الی ۶ هزار یورو در طی یکسال خواهد بود. اما تحصیل در مراکز خصوصی بسته به نوع مرکز هزینه ای معال ۴ الی ۱۰ هزار یورو را برای شما به همراه خواهد داشت.
البته این تفاوت تنها به همین بخش اکتفا نمی کند و شما در مراکز خصوصی می توانید تا سطح C۲ یعنی سطح پیشرفته تر آموزش زبان را ازآن خود نمایید اما در مراکز دولتی سطح پیشرفته یادگیری زبان فرانسه تا سطح C۱ مقدور است. خوابگاه البته در هر دو بخش مشمول هزینه می باشد و همین امر باعث می شود که کمی انتخاب برای زبان آموزان و علاقه مندان سخت شود. این مراکز همگی مسیر گرفتن ویزا را برای شما آسان تر خواهند نمود اما نباید فراموش کرد که مراکز دولتی این موقعیت را برای شما قابل دست یافته تر خواهند نمود.

 

برای یادگیری زبان فرانسه در خاک فرانسه به چه مدارکی نیاز است؟

– مدرک تحصیلی
بسته به سن افراد داشتن مدرک دانشگاهی و تحصیلی متفاوت است و این برای افراد ۲۸ ساله شامل مدرک کارشناسی و برای افراد بالای ۲۸ سال مدرک فوق لیسانس را شامل می شود. البته که افرادی که در این رده سنی قرار ندارند باید مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی را در کنار سایر مدارک خود داشته باشند.
– آشنایی به زبان انگلیسی
این مورد نیز یکی از شرایط اصلی در این بخش است و شما باید برای دستیابی به این موقعیت به زبان انگلیسی مسلط باشید.
– داشتن گواهی شرایط قابل قبول مالی
این گواهی که به گواهی تمکن مالی معروف است یکی از مدارک مهم جهت تحصیل و یادگیری زبان فرانسه در خاک فرانسه است که در واقع این گواهی را می دهد که شما از شرایط مالی مناسب جهت این مورد برخوردار هستید.

 

فراموش نکنید که همیشه بهتر است که برای مهاجرت، سفر و یا تحصیل در سایر کشورها، شرایط خودتان را کمی بهبود بخشیده و بتوانید حتی در سطحی ابتدایی اما زبان کشور هدف را فرا بگیرید. چرا که زبان هر کشور نشانی از اداب و رسوم آن کشور است و در واقع می تواند شما را در شرایط بهتری قرار بدهد.
کسب مشاوره از مشاوران حقوقی و همچنین بهره از تجربیات افراد متخصص نیز در این زمینه یک نیاز و الزام است که بهتر است با آگاهی کامل در مسیر هدف هایتان گام بردارید. مشاوران آموزشی ما نیز در این بخش در کنار شما عزیزان هستند تا بتوانیدبا کسب اطلاعاتی وسیع تر مسیری مطمئن تر را برای خودتان رقم بزنید.
مشاوران ما به صورت آنلاین و تمام وقت در خدمت شما عزیزان هستند و شما می توانید با راه های ارتباطی اینستاگرام بهین دانش و همچنین پشتیبانی سایت و یا تکمیل بخش زیر با آنها ارتباط برقرار نموده و در نهایت پاسخ سوالات خود را به بهترین شکل و با کمترین هزینه دریافت نمایید.