IELTS7 Banner 01 8

سبک زندگی کردن فرانسوی یک هنر است. زندگی کردن فرانسوی را شاید بتوان به رقص باله یا یک موسیقی عاشقانه آرام و شاید یک نقاشی مدرس تشبیه نمود. فرانسه را می توان به هنر، جذابیت و زیبایی تشبیه نمود. این کشور اروپایی به دلیل جاذبه های تاریخی، معماری، آداب و رسوم ویژه، رمان هایی کلاسیک و کوچه هایی به سبک پاریس، در میان جهانیان شناخته شده است.
شاید به دلیل ویژگی منحصر بفردی که زنان و مردان فرانسوی در زندگی و رفتارهای اجتماعی خود دارند زیبایی پاریس و سایر شهرهای فرانسوی نیز دو چندان شده باشد. اما ریشه این رفتارها از کجا آمده است و چرا بسیاری از ما علاقه مند به مد، غذاهای فرانسوی و هنر و این کشور هستیم؟
فرانسه یک کشور قدر در برگزاری فستیوال ها و جشن های سالانه و ملی است و همین امر تبلیغی درست و بجا برای جذب توریست و علاقه مندی به ادبیات و زبان این کشور است. ما در این مقاله تلاش داریم تا شما را بیشتر با این سبک ها زیبا آشنا نماییم.

 

غذاهای فرانسوی و سبک نوشیدن و خوردن در فرانسه!

فرانسوی ها عادات بسیار محترمانه ای در هنگام سرو غذا برای مهمان های خود دارند. سرو غذا در فرانسه با هنر آمیخته شده است و هر یک از غذاها از پیش غذا گرفته تا عصرانه همه و همه در تایم خاص و به روش های خاص خود انجام می شوند.
چیدمان میز و تطابق آن با غذایی که قرار است سرو شود و یا شرابی و نوشیدنی هایی که در مهمانی هایشان ارائه می شوند همه و همه با هم مطابقت دارد.
غذاهای معروف فرانسوی در سفره افراد بومی همیشه وجود دارد و شاید از پیش غذاها و غذاهای خوشمزه آنها بتوان به سوپ پیاز یا Soupe à l’oignon، کوک او ون یا Coq au vin و یا کسوله (Cassoulet) نام برد. هر کدام عادات سرو خاصی را به همراه دارند که پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر و مهاجرت به این کشور را دارید، با عادات و سبک غذا خوردن فرانسوی ها آشنا شوید.

 

اما این عادات تنها به سرو غذا مربوط نمی شود و در واقع خوردن و نوشیدن نیز در فرانسه یک هنر است که بدان می پردازیم. فرانسوی ها در واقع عادت دارند که یک صبحانه سبک میل نمایند و صبحانه آنها بیشتر به نوشیدن یک فنجان قهوه و یا croissant مبدل می شود. اما نهار فرانسوی اصولا در در ساعت ۱۳:۰۰ بعد از ظهر و اصولا با کمی گوشت و سبزی همراه است. فرانسوی ها در گذشته نهاری مفصل را در وعده غذایی خود داشتند اما جوانان فرانسوی در حال حاضر ترجیح می دهند که یک نهار سبک را در ساعاتی مشخص میل نمایند. وعد شام فرانسوی ها اما با وعده پدربزرگ ها و مادربزرگ های ما یکسان است و اصولا از ساعت ۱۹:۰۰ یک شام مفص را می توانید روی میز آنها ببینید. نان یکی از مواد غذایی ثابت بر سفره های افراد بومی این منطقه است و در واقع نهار و شام آنها حدود ۲ ساعت به طول می انجام که تنها به خوردن موکول نمی شود و در حقیقت فرصتی است برای صحبت و معاشرت های خانوادگی.

 

مد و پوشاک!

فرانسوی ها به مد توجه بسیاری را نشان می دهند و به همین علت همه ساله در این کشور مزون های لباس و پوشاک برگزار و صنعت مد در حال جریان است. Hermès, Cartier یکی از شناخته ترین برندهای جهانی است که در کشور فرانسه تاسیس و امروز جهانی شده است.
این موضوع دلیلی بر تجمل گرایی و لباس های پر زرق و برق نیست. در واقع فرانسوی ها به پوشیدن لباس های ساده اما فکر شده و زیبان شهرت جهانی دارند. پالتو، دستمال گردن و کلاه بره از ویژگی های پوشش یک فرانسوی است. شنل نیز یکی دیگر از برندهای معروف فرانسوی است که بسیاری از ما با این نام در صنعت پوشاک آشنا هستیم.

 

سلام و حال و احوالپرسی در فرانسه!

فرانسوی ها اصولا در دید و بازدیدهای خود با دست دادن احترام به فرد مقابل را نهادینه کرده اند اما اگر رابطه کمی غیررسمی تر باشد و به روابط دوستانه مبدل شود، این دست دادن به دوبار بوسیدن گونه نیز ادامه دار می شود و نشان دهنده صمیمت در کشور فرانسه است.
فراموش نکنید که در فرانسه شما نمی توانید هر فردی را بدون اجازه با نام کوچک خطاب کنید. در حقیقت صدا زدن به نام کوچک تنها به خانواده و دوستان نزدیک مبدل می شود و در غیر اینصورت بی احترامی محسوب می شود.
در مواقع ورود به به یک فروشگاه یا مرکز سلام کردن را نشان دهنده احترام می دانند و باید افراد را بنا به جنسیت با مادام یا مسیو صدا کنید.

 

آداب هدیه دادن در کشور فرانسه!

فرانسوی ها در هنگام هدیه گرفتن عادت دارند که هدیه خود را در همان موقع باز کنند اما اگر شما قصد دارید که گل به یک فرانسوی هدیه دهید باید نکات زیر را رعایت کنید:

– به تعداد فرد گل هدیه دهید!
– هیچوقت به یک فرانسوی ۱۳ شاخه گل ندهید!
– از دادن گل داوودی و یا زنبق به یک فرد میانسال فرانسوی خودداری کنید!
– هیچوقت به یک فرانسوی گل سفید هدیه ندهید!
– هیچوقت به یک فرد فرانسوی گل میخک را هدیه ندهید!

 

شاید بهتر باشد که پیش از هر چیزی زبان فرانسه را برای مهاجرت، سفرهای کاری و یا تفریحی و یا حتی تحصیل در کشور فرانسه فرا بگیرد. شناخت زبان فرانسوی، شناخت سبک زندگی، عاداب اجتماعی و موارد دیگر است. دلیل شکل گیری زبان در واقع همین است که ما بتوانیم با افراد مختلف ارتباط برقرار نموده و با شناخت بهتر ارتباطات بهتری را رقم بزنیم. پیش از سفر سعی کنید زبان فرانسوی را بیاموزید و آموزش فرانسه در موسسه بهین دانش بنا به نیاز هر فردی صورت گرفته است. اگر شما با زمان محدودی مواجه هستید، می توانید در دوره آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز شرکت کرده و سعی کنید در مدت زمانی کمتر از ۲ ماه با تمامی مهارت های مهم در یادگیری زبان فرانسه آشنا شوید. این دوره یکی از دوره های اختصاصی در آموزشگاه زبان بهین دانش است که با ویژگی های خاص خود مخاطبان بسیاری را از جای جای جهان به خود جلب نموده است.

 

فرقی نمی کند شما در کجا زندگی می کنید، فرانسه باشید یا آلمان، ایران باشید یا ایتالیا، در شهر زندگی کنید یا روستا، این دوره به صورت کاملا غیرحضوری برگزار و در نتیجه اقشار مختلفی با اهداف متفاوتی را به زبان فرانسه مسلط می نماید.
این دوره به دو شکل خصوصی و گروهی برگزار و در نتیجه شما می توانید با یک دوره دو شکل متفاوت از آموزش را ازآن خود نمایید. دوره های گروهی در کنار دوره های خصوصی تکمیل کننده آموزش زبان فرانسوی هستند و در واقع بستری مناسب را جهت مکالمه روزانه و تقویت این مهارت برای شما شکل می دهد.
دوره های همیاد فرانسه اما به صورت کاملا خصوصی برگزار و شما می توانید با توجه به نیازتان تعداد جلسات مورد نیازتان را انتخاب و با راهبران خود به یادگیری فرانسه بپردازید.
همه دوره های موسسه بهین دانش دارای پشتیبانی آنلاین هستند و همه راهبران در واقع دوره های تربیت مدرس آنلاین و راکت را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی با سیستم آموزشی رامیت گذرانده اند.