فهرست مطالب

  • دوره های آموزش زبان فرانسوی
  • بهترین روش های آموزش زبان فرانسوی
  • آموزش زبان فرانسوی در ۵۰ روز
  • دوره های فشرده زبان فرانسوی
  • مهارت های آموزش زبان فرانسوی
  • آموزش زبان فرانسوی از صفر

زبان فرانسوی از جمله زبان های محبوب ما ایرانیان است و در صد بسیاری از علاقه مندان به زبان دوم به یادگیری این زبان اقدام نموده اند. اما دلیل این محبوبیت چیست و چطور یک کشور می تواند با ایجاد جذابیت علاقه مندان بسیاری را به زبان و فرهنگ خود جذب نماید؟ در واقع باید پذیرفت که کشورهای مدرن در این زمینه به خوبی عمل نموده اند و با هنرهای مدرن از جمله سینما، فرهنگ و ادبیات خود توانسته اند بخش زیادی از نگاه ها را به سمت بکشانند.

فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

در این راستا موفقیت کشور فرانسه با سینما و ادبیات و هنرمندان حوزه های متفاوت از جمله خوانندگان، نقاشان و نویسندگان آنها به جهان شناخته شده است و ایران نیز از این قائده مستثنی نبوده و بسیاری از فارسی زبانان با شنیدن تنها یک تک آهنگ، دیدن یک فیلم برجسته و… به این کشور و زبان آن علاقه مند شده اند.
زبان فرانسه از خانواده زبان ها رومی است و همانطور که می دانیم این زبان نیز یکی از زبان های هندو- اروپایی است که بی شک جز خانواده ای بزرگ در دنیای زبان های متفاوت شناخته می شود. فرانسوی را می توان در رده ده زبان برتر جهان قرار داد و این نکته را نباید فراموش کرد که این زبان، زبان بیش از ۱۴۰ میلیون نفر در سراسر جهان است و بسیاری دیگر نیز این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیده اند.
این زبان به دلیل اینکه بعد از زبان انگلیسی از جمله زبان های مهم در حوزه دیپلماتیک به حساب می آید،  جمعیت بسیاری از دانشگاهیات و مدرسین را نیز به سمت خود جلب نموده است که این موضوع می تواند خود دلیلی بر اهمیت روز افزون آن در یادگیری این زبان باشد.
۳۰ کشور این زبان را به عنوان زبان رسمی خود برگزیده اند که این موضوع خود جای تامل بسیاری دارد و البته که گویش ها و لهجه های متفاوت نیز باعث زیبایی این زبان در این کشورها شده است. زبان فرانسه یا français در واقع در ابتدا از زبان لاتین تاثیر گرفت و در نهایت به شکل امروزی و زبان فرانسه ای که در کتاب های آموزشی و… می بینید، تغییر یافت.
زبان فرانسوی امروزی مدیون فرانسوای اول است که در سده شانزدهم با تغییرات در زبان دادگاه ها و موسسات دولتی، تحولی بینظیر ایجاد نمود و در واقع فرانسوی را جایگزین زبان لاتین نمود. فرانسوای اول را شاید بتوانیم با امیرکبیر ایران در یک قیاس ببینیم چرا که این تحول را تنها می توانند افراد بزرگ به وجود بیاورند و بس.
البته در سده هفدهم این زبان از تغییرات و تلاطم های گوناگون نجات یافت و به شکل قائده مند و اصولی در کتب فرانسوی گنجانده و تا به امروز سعی بر این شده است تا بتوانند از این زبان قدمت دار خود محافظت نمایند.
الفبای فرانسوی به دلیل شباهت ظاهری ای که با زبان انگلیسی دارد، شاید دلیلی بر فراگیری راحت برای علاقه مندان باشد. البته که همانطور که گفتیم اگرچه ظاهر آن با الفبای انگلیسی مشابه است اما در تلفظ تفاوت های بسیاری دارد که این خود بر زیبایی و اصالت این زبان افزوده است.
اگر بخواهیم ورود زبان فرانسه را در کشور ایران تخمین بزنیم شاید نتوان تاریخ دقیقی را بیان کرد اما چیزی که قطعی است این است که در دوران صفویه این زبان به اوج محبوبیت خود در ایران رسید و ایرانیان بعد از انگلیسی این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیدند که تا کنون نیز نه تنها از محبوبیت آن کاسته نشده، بلکه با روش های نوین آموزشی و متدهای جدید، این زبان محبوبیت بسزایی را در میان ایرانیان و فارسی زبانان بدست آورده است.
البته که این زبان نیز مانند سایر زبان های دیگر دارای ویژگی های مختص به خود است که از ویژگی های آن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– وجود حروف تعریف
این زبان نیز دارای سه نوع حرف تعریف است که جنسیت اسامی در این زبان را می توان از این حروف تعریف که شامل حروف تعریف نکره، حروف تعریف، حروف تعریف مقداری و حروف تعریف معرفه هستند، تشخیص داد.

– وجود جنسیت برای اسامی
زبان فرانسه یک زبان جنسیت محور است که متشکل از اسامی مونث، مذکر و جمع است و برای تشخیص مونث بودن باید به حرف تعریف la، برای تشخیص مذکر بودن به حرف تعریف le و جمع بودن به les دقت کرد. این حروف در واقع پیش از اسامی قرار می گیرند و دلیلی بر تشخیص هویت مذکر و یا مونث بودن آنها هستند.

دوره های آموزش زبان فرانسوی

هر موسسه و آموزشگاه زبانی علاقه مند است تا به هدف خود در آموزش برسد و ما نیز از این قائده مستثنی نیستیم. اما این اهداف ها و چشم اندازها در هر موسسه ای قطعا متفاوت است و البته که این افراد هوشمند هستند که می توانند با روش های نو و گام های مستعد خود، گام های اساسی را در آموزش زبان های مهم از جمله زبان فرانسه بردارند.
موسسه بهین دانش نیز با روش های مختص به خود و چشم اندازهای دور و نزدیکی که در آموزش که نه، بلکه راهبری افراد علاقه مند دارد، امروزه توانسته است به لطف پروردگار شکلی نوین از آموزش را وارد این مسیر نموده و با دوره ها ویژه خود که هر یک بنا به نیاز جامعه طراحی شده است، تحولی بزرگ را در حوزه آموزش زبان فرانسه رقم بزند. این دوره ها هر یک در جایگاه خود ویژگی های مثبت به خود را دارند که برای آشنایی بهتر و بیشتر شما به معرفی کوتاهی از آنها می پردازیم:

– دوره آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز
این دوره یکی از ویژه ترین دوره های آموزشگاه زبان بهین دانش است که تحت عنوان دوره راکت فرانسوی در میان زبان آموزان این مجموعه شناخته شده است. در واقع از بارزترین خصوصیت این دوره می توان به فشرده بودن آن اشاره نمود که علاقه مندان به این زبان را در کمتر از ۲ ما به حد ایده آل در زبان فرانسه می رساند که این خود دلیلی بر ایمان داشتن بر روش های آموزشی خود خواهد بود.
این دوره با سیستم آموزشی رامیت به اجرا در آمده است که تحولی بزرگ را در حوزه آموزش ایجاد نموده است. اساتید این دوره همگی در حوزه راکت فعالیت می کنند و در واقع دوره های تربیت مدرس راکت زبان را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی گذرانده اند. روش تدریس یا آموزش این دوره در واقع بر پایه راهبری استوار است و از زبان آموزان افرادی خودباور و متکی خواهند ساخت که این خود در حوزه های آموزشی دیگر نیز مثمر ثمر واقع خواهد شد.
این دوره به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود و زبان آموزان و علاقه مندان می توانند در هر کجای ایران و جهان که هستند در فضایی برابر و عادلانه، با روش های نوین آموزشی، فرانسه را در کنار اقشار مختلف بیاموزند. این دوره در واقع به دو شکل خصوصی و گروهی برگزار می شود و فرانسه در ۵۰ روز را از غیرممکن به ممکن تبدیل نموده است.
پشتیبانی آنلاین، کارگروهی، تقویت مهارت های یادگیری، روش آموزشی راهبرانه و… همه مواردی هستند که در بخش های زیر به آنها به صورت جامع تر خواهیم پرداخت.

 

– دوره همیاد فرانسه
این دوره از جمله دوره هایی است که در واقع از صفر تا صد آن را خود زبان آموزان مدیریت می نمایند. انتخاب استاد، انتخاب زمان کلاس، انتخاب پشتیبان و… از ویژگی های بارز این دوره است که می توان به شکلی کامل تر نیز به شرح آنها پرداخت. در واقع در ابتدا زبان آموز برای شرکت در این دوره یک زمان ۵ روزه را انتخاب و با انتخاب استاد و زمان مناسب با شرایط خود شروع به یادگیری می نماید. اما بنا به هر دلیلی اگر در این ۱۰ روز از زمان و یا استاد و موارد دیگر ناراضی بود می تواند در تایم دوم خود و بر اساس شناختی که از اساتید مربوطه و از طریق کارشناسان اجرایی بدست می آورد، راهبر و یا زمان کلاس خود را تغییر و در نهایت به شکلی جدیدتر فرانسه را فرا بگیرد. در این راستا اساتید حکم راهبران را دارند و زبان آموزان می توانند با توجه به راهبری ها و مشاوره هایی که در این زمینه به آنها داده می شود، مسیر را به دلخواه خود پیموده و زبان فرانسه را با شکلی کاملا جدید و البته سرگرم کننده فرا بگیرند. دوره های همیاد همگی به صورت آنلاین برگزار می شوند و در نهایت برای شما اجتماعاتی گروهی نیز طراحی می شود تا به تقویت مهارت های خود در محیط های واقعی بپردازید. تایم کلاس ها و دوره ها با خود زبان آموزان است و آنها هستند که تعیین می کنند که چند جلسه در هفته و در چه زمان هایی را می خواهند به تمرین و یادگیری بپردازند. انتخاب محتوای آموزشی در این دوره ها نیز با زبان آموز است که این محتوا می تواند استفاده از کتاب و یا یادگیری با فیلم و یا موارد دیگر باشد. از مزیت دیگر این دوره این است که کلاس ها به صورت کاملا خصوصی برای فرد برگزار می شود و در نهایت برنامه ریزی ای که انجام می شود به صورت فردی صورت می پذیرد.

تمامی دوره ها با پشتیبانی و همراهی پشتیبانان همراه است و زبان آموزان می توانند در شکل برگزاری و نحوه ارائه مطالب نیز دخیل باشند. در واقع هر زبان آموز در بدو ورود خود می تواند به صورت رایگان از اپ اختصاصی بهین دانش به نام ARE نیز بهره برده و به شکل خصوصی و عمومی به تمرین و تقویت مهارت های اصلی خود زیر نظر راهبران انتخابی شان بپردازند.
این اپ با ایجاد بستری کاملا فکر شده و با روش های استاندارد در واقع محیطی را در اختیار زبان آموزان می گذارد تا بتوانند به صورت آنلاین و در هر کجای این کره خاکی که هستند، در کنار هم زبان فرانسه را فرا گرفته و در نهایت به تقویت مهارت های خود در بستری واقعی بپردازند.
هر گروه شامل زبان آموزان هم سطح است که توسطه اساتید مربوطه مدیریت می شود و البته که این گروه ها با نظارت مستقیم احمدرضا ابراهیمی و راهبری های ایشان مدیریت می شود.
البته یادآوری این موضوع که دوره راکت زبان فرانسه نیازی به تعیین سطح ندارد نیز مهم است و البته که برای شرکت در دوره های همیاد فرانسه شما نیاز به تعیین سطح آنلاین فرانسه دارید که زیر نظر اساتید راکت و در اپلیکیشن ARE صورت می پذیرد.

بهترین روش های آموزش زبان فرانسه

برایی توضیح این موضوع در ابتدا باید پرسید که سبک یادگیری شما چیست؟ اگر با انواع سبک های یادگیری زبان آشنایی دارید که خود می توانید به بهترین شکل روش ایده آل یادگیری مختص به خود را در روش های زیر یافته و در نهایت در ساعاتی خارج از زمان کلاس، به یادگیری با این روش ها بپردازید. اما اگر به این سبک ها واقف نبوده، می توانید از مشاوران ما در این زمینه کمک گرفته و با شناخت و آگاهی کامل، روش یادگیری موثر خود را یافته و در نتیجه به شکل بهتری به تمرین و تلاش در این حوزه بپردازید.
برای ورود به موضوع روش های یادگیری بهتر است که یک توضیح کلی و خلاصه شده از سبک های یادگیری به شما عزیزان بدهیم و در واقع تا حدودی شما را با این موضوع آشنا نماییم. سبک های یادگیری شامل موارد زیر هستند:

– سبک یادگیری دیداری
کسانی که از این سبک بهره مند هستند در واقع افرادی هستند که می توانند زبان را با دیدن فیلم و تصاویر متحرک و یا ایستا به شکل بهتری فرا بگیرند.

– سبک دیداری شنیداری
گوش دادن به پادکست ها، شبکه های رادیویی، فایل های صوتی و یا یادگیری فرانسه از طریق آهنگ می تواند برای آنها ایده آل واقع شود.

– سبک یادگیری جنبشی- حرکتی
افرادی که از این سبک یادگیری  برخوردارند می توانند با فعالیت های عملی ارتباط برقرار نموده و در واقع زبان را در محیطی واقعی و در حین مکالمات و تمرینات عملی فرا بگیرند.

– سبک یادگیری خواندن و نوشتن
شاید از این شکل افراد در اطراف خود بسیار دیده باشیم. افرادی که علاقه مند هستند هر آنچه را که فرا می گیرند یا می شنوند با انواع خودکارهای رنگی نوشته و در نهایت موارد مهم را نکته برداری کنند و یا افرادی که علاقه مند به خواندن موارد فرا گرفته با صدای بلند هستند و هر آنچه را که می آموزند تکرار می کنند.

– یادگیری فرانسه با فیلم
دیدن فیلم ها در ژانرهای متفاوت می تواند علاوه بر ایجاد سرگرمی برای افرادی که علاقه مند به حوزه فیلم و سریال هستند و یا از سبک یادگیری دیداری برخوردار هستند، روشی مناسب باشد. در واقع این افراد می توانند با دیدن فیلم به صورت ناخودآگاه با انواع تلفظ ها، لغات پرکاربرد فرانسوی و زبان بدن افراد بومی آشنا شده و در نهایت یک تمرین تمام عیار را برای خود رقم بزنند. این روش در واقع می تواند زمان یادگیری را متفاوت سپری کرده و در نهایت با نگه داشتن و دوباره دیدن یک سکانسف تمرینی فوق العاده را برای زبان آموزان رقم بزند. اگر از سطح ابتدایی فرانسه بهره مند هستید شما می توانید از فیلم های فرانسوی با زیر نویس بهره برده و در نهایت در مراحل بالاتر روش آموزشی خود را تغییر و با فیلم های فرانسوی بدون زیر نویس به تمرین و تکرار بپردازید.

– یادگیری با پادکست های فرانسوی
امروزه کمتر کسی است که با پاکست ها و خدماتی که در اختیار بشر امروز قرار داده اند آشنا نباشند. پادکست ها در واقع شکلی نوین در آموزش زبان فرانسه را به ارمغان آورده اند که شما می توانید همزمان با گوش دادن و خواندن یک بخش از کتاب یا مجلات در حوزه رمان، قصه، شعر و یا آموزش های متفاوت از جمله مجلات و کتاب های هنری، با انواع لغات فرانسه، تلفظ صحیح، شکل صحیح نوشتاری و املای درست لغات نیز آشنا شده و همزمان یک پکیج آموزشی مهیج را در اختیار داشته باشید.

– گوش دادن به اخبار
گوش دادن به اخبار فرانسوی برای دو قشر از زبان آموزان مفید است؛ یک اینکه علاقه مند به شنیدن اخبارهای متفاوت در حوزه های مختلف از جمله خبرهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و ورزشی باشند و دو اینکه این افراد از سبک یادگیری شنیداری و یا بصری برخوردار باشند.
این روش در واقع گوش شما را به شنیدن انواع لهجه های فرانسوی و گویش های متفاوت فرانسوی آشنا می کند و در واقع شما می توانید با شنیدن با دایره گسترده ای از کلمات و عبارات فرانسوی آشنا شوید.

– یادگیری زبان چینی با نوشتن
اگر علاقه مند به روزنوشته و یا نوشتن در حوزه های متفاوت هستید و یا از سبک یادگیری نوشتن برخوردارید، می توانید از این روش در اوقات فراغت خود بهره برده و در واقع به صورت همزمان هم با املای درست کلمات و هم نگارش صحیح در زبان فرانسه آشنا شوید و علاوه بر آن تمرینی مناسب جهت یادگیری لغات و جمله سازی را برای خود رقم بزنید.
البته که در نوشتن می توانید از ضرب المثل های فرانسوی نیز بهره برده و در جملات متفاوت خود از این موضوعات و اصطلاحات فرانسوی نیز استفاد نمایید.

– تغییر زبان گوشی های همراه 
تغییر زبان تلفن های همراه چه کمکی می تواند به شما در یادگیری زبان فرانسه کند؟ با کمی دقت خواهید یافت که ما با همین تغییر زبان گوشی های همراه خود تاکنون توانسته ایم دایره وسیعی از لغات پرکاربرد و تخصصی در حوزه زبان انگلیسی را فرا بگیریم و در واقع جدا سازی و تفکیک این لغات در زبان مادری مان امروزه برای بسیاری از ما کاری بس مشکل شده است.
با تغییر زبان گوشی شما روزانه به یک تمرین اساسی و البته ناخود آگاه در زبان فرانسه پرداخته اید که پس از مدتی این لغات در ذهن و زبان شما نهادینه و در واقع شناخت خوبی را می توانید از این عبارات و لغات کسب نمایید.
– یادگیری با موسیقی
موسیقی در دنیای امروزی پل ارتباط بسیاری از ملت ها است و چه بسا افرادی که با گوش دادن به یک ترانه به زبانی دیگر، به زبان آن کشور علاقه مند شده و یادگیری آن زبان را در برنامه های آموزشی خود قرار داده اند. یادگیری با موسیقی، مهارت شنیداری شما را تقویت می کند.

– تمرین مکالمه فرانسوی در آینه
شاید باورتان نشود اما این تمرین یکی از تمرینات موثر در حوزه زبان های مختلف بوده است و بسیاری که از داشتن همراه و یا  پارتنر فرانسوی بی بهره بوده اند با همین تمرین در ظاهر پیش پا افتاده توانسته اند بخش بزرگی از یادگیری خود را رقم زده و با این تمرین در مکالمات فرانسوی، تمرین های مرتبط با زبان بدن و همچنین تلفظ صحیح عبارات و لغات فرانسوی، قدرتمندتر و مستعدتر عمل نمایند.
این روش شاید تمرین مناسبی برای افرادی باشد که از سبک یادگیری جنبشی حرکتی برخوردار هستند.

همانطور که در بالا اشاره کردیم، برای دستیابی به بهترین روش یادگیری زبان آشنایی با سبک های یادگیری زبان بسیار مهم است. سبک های یادگیری در آموزش زبان چینی شامل موارد زیر می باشد:

– سبک صوتی- شنیداری
– سبک بصری یا تصویری- دیداری
– سبک حرکتی- لمسی
– سبک خواندن و نوشتن

شما با شناخت سبک یادگیری خود، می توانید از میان روش های بالا، یک روش مناسب را یافته و در نهایت به یادگیری بهتر و اصولی تر زبان چینی بپردازید. هر کدام از روش های یادگیری با آگاهی و شناخت، می تواند بسیار موثر واقع شود.

آموزش زبان فرانسوی در ۵۰ روز

شاید به جرات بتوان گفت که دوره آموزش زبان فرانسه یکی از موثرترین، کاربردی ترین و دوره های موفق در حوزه زبان فرانسه و سایر زبان های دیگر بوده است. این دوره یکی از دوره های فشرده آموزش زبان فرانسه است که در واقع علاقه مندان می توانند در کمتر از ۲ ماه در زبان فرانسه به حد قابل قبول رسیده و با سیستم آموزشی رامیت، تحولی بزرگ را در بخش های مختلف زندگی خود از جمله کار، تحصیل و مهاجرت رقم بزنند.
این دوره را نمی توان تنها برای افرادی مناسب دانست که از زمان کمی برای یادگیری برخوردارند بلکه می توان این دوره را برای افرادی مناسب دانست که متفاوت فکر می کنند، متفاوت عمل می کنند و هدف های متفاوت و زمان بندی های مشخصی را در رسیدن به اهدافشان دارند. از ویژگی های مثبت این دوره می توان به موارد زیر اشاره داشت:

– یادگیری زبان چینی در کمتر از ۲ ماه به جای ۲ سال
– ۶۰ جلسه خصوصی ۲ ساعته آموزش زبان فرانسوی
– پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته
– انتخاب ساعت و روز کلاس ها با زبان آموز

همه این ویژگی ها خود ستون مستحکمی در ارائه درست این دوره به علاقه مندان هستند و نبود هر یک می تواند سرعت بخش مهمی در یادگیری را مخطل و یا کند نماید. شاید در نگاه اول پشتیبانی را تنها در حوزهای مرتبط با مشاوره های آموزشی ببینیم اما واقعیت اینجا است که این پشتیبانی ها در واقع مشکل نبود پارتنر فرانسوی را برای زبان آموزان حل نموده و آنها می توانند به صورت نامحدود در طول روز با پشتبانان و اساتید خود به تمرین و مکالمه بپردازند. اساتیدی که در این حوزه فعالیت می کنند همگی دوره های تربیت مدرس راکت را گذرانده و در نهایت به صورت تخصصی در این بخش به فعالیت می پردازند. این اساتید و راهبران با روش های نوین آموزش فرانسه آشنا و در نهایت با تمرین های متنوع، شکل برگزاری خاص و موارد دیگر کلاس آموزشی را به یک کلاس تفریحی تبدیل نموده و در حقیقت با ایجاد علاقه مندی و انگیزه در زبان آموزان، مسیری متفاوت از آموزش را به آنها نشان می دهند. اما انتخاب زمان و ساعت کلاس ها چه مزیتی برای زبان آموزان خواهد داشت؟ پاسخ به این سوال را شاید بسیاری از زبان آموزانی که از زمان های محدود و برنامه ریزی شده توسط آموزشگاه های زبان رنج می برده اند را بتوانند به شکلی بهتر بدهند اما برای توضیح این بخش باید گفت که انتخاب زمان از طریق آموزشگاه ها می تواند برای اغلب زبان آموزان ایجاد مشکل نموده و در واقع فکر آنها را درگیر مسائل کلیشه ای نماید. به طور مثال زبان آموزی که بعد از کلاس درس باید مستقیما راهی آموزشگاه زبان بشود یا در گرما و سرما در ساعات مشخصی در کلاس ها حضور یابد، نمی تواند کیفیتی را که انتظار خود یا والدین آنها است رقم زده و در نهایت یا دلزده می شود و یا با کیفیت پایینی ادامه مسیر می دهد.

چرا آموزش فشرده زبان؟

شرکت در دوره های فشرده آموزش زبان فرانسه در آموزشگاه زبان بهین دانش، نیاز به گذراندن آزمون تعیین سطح زبان به صورت حضوری و آنلاین ندارد و شما می توانید تنها با یک مصاحبه غیرحضوری جهت سنجش و بررسی جدیت و توانایی هایتان توسط کارشناسان آموزشی و گذر از این بخش به یادگیری در این دوره اقدام نمایید. این مصاحبه کاملا جهت سنجش جدیت زبان آموزان است و می تواند برای افرادی مناسب باشد که:

– قصد مهاجرت به کشور فرانسه را دارند
– برای ایجاد کسب و کار و یا عقد قراردادهای صادرات و واردات به کشور فرانسه سفر می کنند
– برای ویزای کشور فرانسه اقدام نموده اند
– سفرهای تفریحی و تجاری در پیش دارند
– بورسیه تحصیلی کشور فرانسه را از آن خود نموده اند و یا قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند

به خاطر داشته باشید که یادگیری درست با روش های درست می تواند و در زمان کم می تواند شما را به چند زبانه شدن نیز راغب و در نهایت از شما فردی متخصص در حوزه زبان های خارجه را بسازد.

مهارت های آموزش زبان فرانسوی

چهار مهارت اصلی در یادگیری زبان برای همه زبان ها از جمله زبان فرانسه یکسان  است. این مهارت ها اگرچه با مهارت های مهمی از جمله مهارت گرامر فرانسوی و شکل صحیح املای لغات و… تکمیل کننده مسیر یادگیری هستند اما در واقع هر یک در جایگاه خود اهمیت ویژه ای دارند که بر هیچ زبان آموزی پوشیده نخواهد بود.
تعدادی از افراد بنا به نیاز خود تنها به یادگیری یک مهارت می پردازند اما واقعیت این است که برای اینکه بتوانید خود را فردی معرفی نمایید که مسلط به زبان فرانسه است، نیاز به یادگیری همه مهارت ها در کنار هم خواهید داشت و البته که این موضوع بر هیچ فردی پوشیده نیست که برای تحصیل، مهاجرت، استخدام و یا حتی سفر، یادگیری همه مهارت ها می توانند به یک اندازه مثمر ثمر باشند. حال به معرفی این مهارت ها بپردازیم:

• مهارت Listening  زبان فرانسه: مهارت شنیداری یا خوب شنیدن در واقع بخش مهمی در یادگیری زبان فرانسه خواهد بود. اگر شما از این مهارت برخوردار باشید، خوب می شنوید و پاسخ مناسب را خواهید داد. اگر شما از این مهارت برخوردار نباشید این به این معنا است که نمی توانید عکس العمل مناسب داشته و در حقیقت پاسخ های نامناسب در مکالمات را خواهید داد.

• مهارت Speaking زبان فرانسه:
 بسیاری بر این عقدیده اند که این مهارت می تواند با اختلاف از سایر مهارت های دیگر کاربردی تر باشد و شاید دلیل آن به این موضوع بر میگردد که شما می توانید با یادگیری مکالمه فرانسوی سفرهای تفریحی و کاری راحت تری را داشته باشید. اما در واقع تکرار این موضوع اهمیت دارد که همه مهارت ها در کنار همدگیر مهم هستند و هیچ یک بدون دیگری نمی تواند به تنهایی نیاز شما را در سفر، تجارت و یا تحصیل برآورده نماید.

• مهارت Writing زبان فرانسه: مهارت رایتینگ فرانسوی یعنی اینکه بتوانید به خوبی بنویسید، از نگارش خوبی برخوردار باشید و املای درستی را نیز داشته باشید. اگر از این مهارت به خوبی برخوردار نباشید در واقع امکان دارد که از دو کلمه به نسبت مناسب اما با معانی متفاوت در جایگاه درستشان بهره نبرده و همین استفاده غلط معنی جمله را در کل تغییر داده و در نهایت مفهوم جمله را به کلی تغییر بدهد.

• مهارت Reading زبان فرانسه: مهارت ریدینگ یا خواندن نیز از جمله مهارت های مهمی است که شما را در درست خواندن، عکس العمل درست داشتن در عقد قرار داد یا پر کردن یک فرم استخدامی یا… کمک خواهد کرد. بر اهمیت این مهارت همین بس که ما بدون این مهارت در زبان مادری مان از توانایی انجام بسیاری از کارها بی بهره ایم و در واقع بی سواد شناخته خواهیم شد.

همه این مهارت ها در کنار یادگیری گرامر فرانسوی می تواند از شما یک فرد کاربلد، مستعد و توانمند بسازد که می توانید در تمامی بخش ها به خوبی عمل نموده و در نهایت در موقعیت های گوناگون مانند یک فرد بومی فرانسوی عمل نمایید. برای یادگیری بهتر سعی کنید همه مهارت ها را در اولویت قرار داده و به صورت موازی به تقویت همه آنها بپردازید. این مهارت ها را می توانید با روش های متنوع فرا بگیرید و در واقع از زمان های خالی خود در جهت پرداختن به این مهارت ها استفاده نمایید.

آموزش زبان فرانسه از صفر

تعداد اندکی بر این عقیده اند که به یادگیری زبان فرانسه از صفر نیازی نیست اما آنها باید به این نکته توجه داشته باشند که هر قدر ریشه های مستحکمی داشته باشیم می توانیم در مسیر یادگیری بهتر عمل نموده و در نهایت در فصل های متفاوت همیشه پربار، پرشور و مستعد عمل نمایید.
در واقع اگر شما ریشه های قوی ای نداشته باشید در موقعیت های متفاوت نیاز به عقب گرد داشته و باید بارها و بارها زمان خودتان را در مسیر رفت و برگشت بدون رسیدن به مقصد طی نمایید. برای یادگیری بهتر شما می توانید با روش های مطمئن و تجربه شده ای به جلو حرکت کنید که از جمله این روش ها می توان از روش های کدینگ زبان فرانسه یا روش یادگیری با استفاده از جعبه لاینتر اشاره نمود. اما در این مسیر نرم افزارهای خود آموز زبان فرانسه نیز می تواند برای شما به یک برگ برنده تبدیل شده و در نتیجه شما را در مسیر درست تری قرار بدهند. این نرم افزار ها اصولا بخش سرگرم کننده زبان را نمایان می کنند و شما می توانید علاوه بر بازی، سرگرمی و… زبان فرانسه را نیز فرا بگیرید.
از جمله نرم افزارهای مهم در یادگیری زبان فرانسه می توان به اپلیکیشن ARE اشاره نمود. این اپ، اپ تخصصی موسسه بهین دانش است که با آموزش های اساتید راکت فرانسه همراه است و زبان را در دو بخش خصوصی و گروهی برای زبان آموزان ارائه می دهد.
شما در این اپ می توانید با مهارت های مهم در یادگیری زبان فرانسه آشنا شده و در نهایت این مهارت ها را در گروه هایی که برای  همین منظور و جهت تمرین زبان آموزان تهیه دیده شده اند، استفاده نمایید. تمرین مکالمه، نوشتن، خواندن و تلفظ صحیح همه و همه بخش مهمی از اهداف این اپ هستند که می توانند مسیر آموزشی را کوتاه و در نهایت شما را در مدت زمان کمتری به مقصد نهایتان برساند.
از ویژگی های کلی این اپ همچنین می توان به پشتیبانی تمام وقت نیز اشاره نمود که خود تاثیر بسیاری در پیش روی زبان آموزان دارد و می تواند برای همه ما قوت قلبی در یادگیری زبان باشد.

جهت استفاده از مشاوره آموزشی رایگان موسسه بهین دانش و همچنین کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در زمینه انتخاب دوره های آموزش زبان فرانسه میتوانید با تکیمل بخش زیر با کارشناسان مشاور ما ارتباط برقرار نموده و در نهایت با آگاهی بیشتر ادامه مسیر دهید. ما از ابتدای ورود شما تا رسیدن به مقصد نهایی در آموزش زبان فرانسوی در کنار شما عزیزان هستیم.