IELTS7 Banner 01 8 همه چیز درباره زبان فرانسه

همه چیز درباره زبان فرانسه! شناخت زبان فرانسه حتی برای افرادی که قصد یادگیری این زبان را ندارند جذاب است. زبان فرانسه یکی از ده زبان برتر در جهان بین الملل است که محبوبیت خاصی را در میان عموم، به ویژه افراد دیپلمات و هنرمند دارد. این زبان را نمی‌توان ویژه یک قشر خاص دانست. از سیاسیون تا هنرمندان برای کیفیت کار خود به این زبان علاقه نشان می‌دهند.
زبان فرانسه را به عنوان دومین زبان برتر در اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد می‌شناسند و به همین جهت بسیاری از افراد در نقش‌های سیاسی و اقتصادی مختلف به یادگیری این زبان اقدام می‌نمایند.
این زبان، زبان بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان است که این خود یکی از دلایل شگفتی و البته روی آوری بسیاری از افراد به این زبان بین المللی است. آمریکا از جمله کشوری است که این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیده است. البته جالب است که بدانید منطقه‌ای بنام آفریقای فرانسوی زبان نیز وجود دارد که فرانسه زبان دوم تمامی آن‌ها است.
این زبان دارای جذابیت‌های مختص به خود است که با ویژگی‌های منحصر به فرد، در صدر زبان‌های جالب و جذاب جهان قرار گرفته است. در این مقاله به جذابیت‌های خاص این زبان می‌پردازیم. با ما همراه شوید…

همه چیز درباره زبان فرانسه

از ویژگی‌های این زبان می‌توان به مواردی از جنسیت مدار بودن، حروف الفبا با تلفظ‌های خاص و… اشاره نمود که در ادامه به این ویژگی‌ها می‌پردازیم:

  •  حروف خاموش در زبان فرانسوی

از این نوع حروف در زبان فرانسوی کم دیده نمی شود. این حروف اصولاً در انتهای لغات فرانسوی قرار می‌گیرند.

  •  جنسیت اسامی در زبان فرانسوی

زبان فرانسوی یک زبان جنسیت مدار است. جنسیت در این زبان شامل مونث، مذکر و اسامی جمع است که هر کدام با حروف تعریفی که در ابتدای آن‌ها قرار می‌گیرند شناخته می‌شوند و در واقع نشانه‌ای خاص برای شناخت مونث و یا مذکر بودن این اسامی نیست.
اسامی مونث در زبان فرانسه با حرف تعریف la، اسامی مذکر با حرف تعریف le و اسامی جمع با حرف تعریف les قابل شناسایی هستند.

  •  الفبای خاص فرانسوی

الفبای فرانسوی شامل ۲۹ حرف است که در ظاهر شباهت بسیاری با الفبای زبان انگلیسی دارند اما در تلفظ تفاوت‌های چشمگیری دارند. به طور مثال حرف R در زبان فرانسه تلفظی مابین حرف «خ» و «ق» دارد. برای تلفظ این حرف دیدن فیلم و سریال‌های فرانسوی، شنیدن پادکست‌ها و یا آهنگ‌ها فرانسوی و همچنین دنبال کردن اخبار و یا برنامه‌های فوتبالی و… فرانسوی می‌توان تاثیر بسزایی در یادگیری شما عزیزان داشته باشد.
از دیگر حروفی که تلفظ آن برای زبان آموزان و مهاجران چالشی است، حرف U است. تشخیص این حرف و تفکیک آن با تلفظ OU گاهی برای خارجی‌های مقیم فرانسه و یا علاقه‌مندانی که این زبان را به صورت تخصصی فرا می‌گیرند سخت است و گاهی زمان می‌برد تا به این موضوع مسلط شوند. اما تلفظ این حرف را می‌تواند با خوب شنیدن، مکالمه روزانه فرانسوی و همچنین خواندن کتاب‌ها، مجلات و یا دلنوشته‌های افراد بومی نیز میسر شود.

  •  اتصال یک عبارت یا کلمه به کلمات بعد از آن!

این مورد نیز یکی دیگر از حقایق زبانی زبان فرانسه است که در سایر زبان‌ها نیز گاهی مشاهده می‌شود. این مورد گاهی در شنیدن فایل‌های صوتی، دیدن و شنیدن یک فیلم و سایر موارد، برای زبان آموزان دردسر ساز است و البته که هر مسئله با کمی تمرین قابل حل خواهد بود.

  •  نبود استرس در زبان فرانسه

کاربرد استرس ها در زبان‌هایی مانند انگلیسی در واقع تاکید و شدت بر روی یک کلمه است اما در زبان فرانسه استرس معنایی ندارد و همه کلمات با یک شدت بیان میشوند. اما این موضوع از زیبایی زبان فرانسه نمی‌کاهد و در واقع زبان فرانسوی را به عنوان یک زبان خوش ریتم در میان سایر زبان‌ها می‌شناسند.

  •  غیر ضمیر انداز بود

تا به حال این عبارت را شنیده‌اید؟ غیر ضمیر انداز در واقع به زبانی گفته می‌شود که ضمایر فاعلی و مفعولی اگرچه در معنای جمله تاثیری هم نداشته باشند اما در گرامر و قواعد دستوری مهم و الزامی باشند. در واقع اگر چه گاهی در زبان فرانسه ضمایر فاعلی اصلا معنا نمی‌شوند اما حضورشان در جمله کاملا مهم خواهد بود و جمله ای که این ضمایر را حذف کند در واقع در این زبان وجود ندارد.

  •  وجود علامت‌های خاص املایی

این علامت‌ها به عنوان Accents شناخته می‌شوند که در واقع وظایفی از جمله تلفظ صحیح و مشخص کردن معنی درست کلمات را بر عهده دارند که در زبان فرانسه کاربردهای فراوانی دارد و نگارش آن‌ها در نوشتار شما مفهوم درست جملاتتان را مشخص می‌نماید.

  •  وجود حروف تعریف

 حروف تعریف در زبان فرانسه شامل حروف تعریف نکره، معرفه و جزئی هستند. حروف تعریف نکره در زبان فرانسه برای کلماتی بکار برده می‌شود که برای مخاطب شناخته شده‌اند و حروف معرفه در فرانسه برای کلماتی بکار برده می‌شوند که برای مخاطب شناخته شده نیستند. اما حروف تعریف مقداری یا جزئی برای اشاره به مقادیری از کمیت‌های غیر قابل شمارش و شمارش پذیر بکار برده می‌شوند.

زبان فرانسه از جمله زبان‌هایی است که در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی، با تعداد بسیاری از علاقه‌مندان مواجه است. این زبان به دلیل اهمیت‌هایی که به آن‌ها اشاره نمودیم با حساسیت خاصی به مخاطب ارائه می‌شود. دوره‌های راکت زبان فرانسه یا آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز با برنامه ریزی خاص زبان فرانسه را در کمتر از ۲ ماه به زبان آموزان آموزش می‌دهد. این دوره به صورت کاملا آنلاین و خصوصی برگزار می‌شود تا زبان فرانسه برای تمامی علاقه‌مندان به صورتی یکسان و عادلانه آموزش داده و علاقه‌مندان پارسی زبان به این زبان را در جای جای جهان به رویای یادگیری زبان فرانسه برساند.
این دوره دارای پشتیبانی آنلاین است که راهبران در این زمینه به صورت ۲۴ ساعته در کنار زبان آموزان هستند تا با کمک همدیگر مسیری راحت‌تر را طی نمایند. زمان این دوره در طول این ۵۰ روز نامحدود است و علاقه‌مندان می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز آنلاین شده و با راهبران راکت به یادگیری بهتر و با کیفیت‌تر بپردازند. دوره‌های راکت از طریق آموزش زبان با سریال توانسته است علاقه‌مندان زیادی را در اقصی نقاط دنیا همچون نیتیو زبان‌ها تربیت کند. هدف اصلی دوره‌های راکت علاوه بر آموزش چهار مهارت اصلی زبان، نیتیو لایک شدن زبان آموزان می‌باشد.
حال که با یکی از روش های یادگیری زبان فرانسه آشنا شدید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از جمله آشنایی بهتر با دوره‌ها، زمان ثبت نام و یا روش‌های ثبت نام، می‌توانید با ما از طریق پشتیبانی سایت و یا تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه ارتباط حاصل نمایید و علاوه بر کسب اطلاعات، مشاوره رایگان را نیز در زمینه‌های آموزشی دریافت نمایید و با سبک‌های یادگیری در زبان و همچنین مهارت‌های یادگیری نیز آشنا گردید. تمام مراحل شرکت در دوره‌ها از جمله ثبت نام، تعیین سطح، آزمون پایان ترم و تمرین روزانه خارج از زمان کلاس، همگی به صورت آنلاین و کاملا غیرحضوری برگزار می‌شوند. ما در تمام مسیر آموزشی شما عزیزان در کنارتان هستیم.