همه چیز درباره زبان فرانسه! شناخت زبان فرانسه حتی برای افرادی که قصد یادگیری این زبان را ندارند جذاب است. زبان فرانسه یکی از ده زبان برتر در جهان بین الملل است که محبوبیت خاصی را در میان عموم، به ویژه افراد دیپلمات و هنرمند دارد. این زبان را نمی توان ویژه یک قشر خاص دانست و از سیاسیون تا هنرمندان برای کیفیت کار خود به این زبان علاقه نشان می دهند.
زبان فرانسه را به عنوان دومین زبان برتر در اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد می شناسند و به همین جهت بسیاری از افراد در نقش های سیاسی و اقتصادی مختلف به یادگیری این زبان اقدام می نمایند.
این زبان، زبان بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان است که این خود یکی از دلایل شگفتی و البته روی آوری بسیاری از افراد به این زبان بین المللی است. آمریکا از جمله کشوری است که این زبان را به عنوان زبان دوم خود برگزیده است. البته جالب است که بدانید منطقه ای بنام آفریقای فرانسوی زبان نیز وجود دارد که فرانسه زبان دوم تمامی آنها است.
این زبان دارای جذابیت های مختص به خود است که با ویژگی های منحصر به فرد، در صدر زبان های جالب و جذاب جهان قرار گرفته است. در این مقاله به جذابیت های خاص این زبان می پردازیم. با ما همراه شوید…

توضیحات برای عکس ثبت نشده

 

از ویژگی های این زبان می توان به مواردی از جنسیت مدار بودن، حروف الفبا با تلفظ های خاص و… اشاره نمود که در ادامه به این ویژگی ها می پردازیم:

– حروف خاموش در زبان فرانسوی
از این نوع حروف در زبان فرانسوی کم دیده نمی شود. این حروف اصولا در انتهای لغات فرانسوی قرار می گیرند.

– جنسیت اسامی در زبان فرانسوی
زبان فرانسوی یک زبان جنسیت مدار است. جنسیت در این زبان شامل مونث، مذکر و اسامی جمع است که هر کدام با حروف تعریفی که در ابتدای آنها قرار می گیرند شناخته می شوند و در واقع نشانه ای خاص برای شناخت مونث و یا مذکر بودن این اسامی نیست.
اسامی مونث در زبان فرانسه با حرف تعریف la، اسامی مذکر با حرف تعریف le و اسامی جمع با حرف تعریف les قابل شناسایی هستند.

– الفبای خاص فرانسوی
الفبای فرانسوی شامل ۲۹ حرف است که در ظاهر شباهت بسیاری با الفبای زبان انگلیسی دارند اما در تلفظ تفاوت های چشمگیری دارند. به طور مثال حرف R در زبان فرانسه تلفظی مابین حرف «خ» و «ق» دارد. برای تلفظ این حرف دیدن فیلم و سریال های فرانسوی، شنیدن پادکست ها و یا آهنگ ها فرانسوی و همچنین دنبال کردن اخبار و یا برنامه های فوتبالی و… فرانسوی می توان تاثیر بسزایی در یادگیری شما عزیزان داشته باشد.
از دیگر حروفی که تلفظ آن برای زبان آموزان و مهاجران چالشی است، حرف U است. تشخیص این حرف و تفکیک آن با تلفظ OU گاهی برای خارجی های مقیم فرانسه و یا علاقه مندانی که این زبان را به صورت تخصصی فرا می گیرند سخت است و گاهی زمان می برد تا به این موضوع مسلط شوند. اما تلفظ این حرف را می تواند با خوب شنیدن، مکالمه روزانه فرانسوی و همچنین خواندن کتاب ها، مجلات و یا دلنوشته های افراد بومی نیز میسر شود.

– اتصال یک عبارت یا کلمه به کلمات بعد از آن!
این مورد نیز یکی دیگر از حقایق زبانی زبان فرانسه است که در سایر زبان ها نیز گاهی مشاهده می شود. این مورد گاهی در شنیدن فایل های صوتی، دیدن و شنیدن یک فیلم و سایر موارد، برای زبان آموزان دردسر ساز است و البته که هر مسئله این با کمی تمرین قابل حل خواهد بود.

– نبود استرس در زبان فرانسه
کاربرد استرس ها در زبان هایی مانند انگلیسی در واقع تاکید و شدت بر روی یک کلمه است اما در زبان فرانسه استرس معنایی ندارد و همه کلمات با یک شدت بیان می شوند. اما این موضوع از زیبایی زبان فرانسه نمی کاهد و در واقع زبان فرانسوی را به عنوان یک زبان خوش ریتم در میان سایر زبان ها می شناسند.

– غیر ضمیر انداز بود
تا به حال این عبارت را شنیده اید؟ غیر ضمیر انداز در واقع به زبانی گفته می شود که ضمایر فاعلی و مفعولی اگرچه در معنای جمله تاثیری هم نداشته باشند اما در گرامر و قواعد دستوری مهم و الزامی باشند. در واقع اگر چه گاهی در زبان فرانسه ضمایر فاعلی اصلا معنا نمی شوند اما حضورشان در جمله کاملا مهم خواهد بود و جمله ای که این ضمایر را حذف کند در واقع در این زبان وجود ندارد.

– وجود علامت های خاص املایی
این علامت ها به عنوان Accents شناخته می شوند که در واقع وظایفی از جمله تلفظ صحیح و مشخص کردن معنی درست کلمات را بر عهده دارند که در زبان فرانسه کاربردهای فراوانی دارد و نگارش آنها در نوشتار شما مفهوم درست جملاتتان را مشخص می نماید.

– وجود حروف تعریف
این حروف در زبان فرانسه شامل حروف تعریف نکره، معرفه و جزئی هستند. حروف تعریف نکره در زبان فرانسه برای کلماتی بکار برده می شود که برای مخاطب شناخته شده اند و حروف معرفه در فرانسه برای کلماتی بکار برده می شوند که برای مخاطب شناخته شده نیستند. اما حروف تعریف مقداری یا جزئی برای اشاره به مقادیری از کمیت های غیر قابل شمارش و شمارش پذیر بکار برده می شوند.

 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

زبان فرانسه از جمله زبان هایی است که در موسسه بهین دانش، با تعداد بسیاری از علاقه مندان مواجه است. این زبان به دلیل اهمیت هایی که به آنها اشاره نمودیم با حساسیت خاصی به مخاطب ارائه می شود. دوره های راکت زبان فرانسه یا آموزش زبان فرانسه در ۵۰ روز با برنامه ریزی ای خاص زبان فرانسه را در کمتر از ۲ ماه به زبان آموزان آموزش می دهد. این دوره به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می شود تا بتواند بر مسئولیتی که در جامعه بر عهده دارد، زبان فرانسه را برای تمامی علاقه مندان به صورتی یکسان و عادلانه آموزش داده و علاقه مندان پارسی زبان به این زبان را در جای جای جهان به رویای یادگیری زبان فرانسه برساند.
این دوره دارای ۶۰ جلسه آنلاین خصوصی، ۳۰ جلسه آنلاین عمومی و همچنین پشتیبانی آنلاین است که راهبران در این زمینه به صورت ۲۴ ساعته در کنار زبان آموزان هستند تا با کمک همدیگر مسیری راحت تر را طی نمایند. زمان این دوره در طول این ۵۰ روز نامحدود است و علاقه مندان می توانند در هر ساعت از شبانه روز آنلاین شده و با راهبران راکت به یادگیری بهتر و با کیفیت تر بپردازند.
دوره های همیاد فرانسه نیز از جمله دوره های آموزش خصوصی زبان فرانسه است که در موسسه بهین دانش به شکلی کاملا اختصاصی برگزار می شود. در این دوره شما می توانید پس از ۵ روز از کلاس های خود به هر دلیلی از جمله تنوع استاد و یا زمان کلاس های خود را تغییر داده و در نهایت مسیری کاملا انتخابی را طی نمایید.
محتوای آموزشی نیز با انتخاب زبان آموز صورت می گیرد و شما می توانید در این مسیر آموزش را با کلیپ های تصویری و یا کتاب هایی که به آن علاقه مند هستند بیاموزید. این دوره نیز به صورت کاملا غیرحضوری است و علاقه مندان در هر کجای دنیا که باشند می توانند تنها با یک کلیک ساده دوره خود را آغاز و همراه با راهبران متخصص به فراگیری زبان فرانسوی بپردازند.
زمان اتمام کلاس ها با انتخاب زبان آموزان است و این به این معنا است که زبان آموز می تواند با انتخاب خود دوره را در ده جلسه، ۲۰ جلسه و یا بیشتر طی نماید و در حقیقت سرعت یادگیری نیز به تلاش و جدیت خود زبان آموزان بستگی نیز دارد.

 

زمان اتمام کلاس ها با انتخاب زبان آموزان است و این به این معنا است که زبان آموز می تواند با انتخاب خود دوره را در ده جلسه، ۲۰ جلسه و یا بیشتر طی نماید و در حقیقت سرعت یادگیری نیز به تلاش و جدیت خود زبان آموزان بستگی نیز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از جمله آشنایی بهتر با دوره ها، زمان ثبت نام و یا روش های ثبت نام، می توانید با پشتیبان های ما از طریق اینستاگرام بهین دانش و یا سایت ارتباط حاصل نموده و علاوه بر کسب اطلاعات مشاوره رایگان را نیز در زمینه های آموزشی دریافت نمایید و با سبک های یادگیری در زبان و همچنین مهارت های یادگیری نیز آشنا گردید. تمام مراحل شرکت در دوره ها از جمله ثبت نام، تعیین سطح، آزمون پایان ترم و تمرین روزانه خارج از زمان کلاس، همگی به صورت آنلاین و کاملا غیرحضوری برگزار می شوند. ما در تمام مسیر آموزشی شما عزیزان در کنارتان هستیم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده