IELTS7 Banner 01 8 اهمیت زبان انگلیسی در روانشناسی

اهمیت زبان انگلیسی در روانشناسی را می توان از ابتدای کار، درست زمانی که فردی تصمیم به شرکت در کنکور سراسری به هدف قبولی رشته روانشناسی یا زیر شاخه های مرتبط با آن دارد، می توان حائز اهمیت شمرد. زبان انگلیسی یکی از بالا ترین ضریب ها را برای قبولی در این رشته داراست. بنابراین در صورتی که در زبان انگلیسی تسلط نسبی داشته باشید، می توانید با اطمینان خاطر بیشتری در آزمون ورودی کنکور شرکت کنید.
می توان نسبت روانشناسی و زبان انگلیسی را نسبت علت و معلول دانست. تسلط بر زبان انگلیسی می تواند راهگشای کار برای یادگیری روانشناسی و علم بر روانشناسی می تواند برای تکنیک های ذهنی یادگیری زبان موثر باشد.
از سوی دیگر در گرایش های مختلف روانشناسی اصطلاحاتی به زبان های مختلف وجود دارد که برای درک صحیح آن نیاز به دانش زبان مبدا است. روانشناسان مشهور جهان نتایج تحقیقات خود را در قالب نظریاتی بیان می کنند که نمی توان برخی  از کلمات را به فارسی ترجمه کرد. اما اهمیت زبان انگلیسی در آنجا برجسته می شود که این نظریات علمی از زبان هایی همچون، فرانسه، ایتالیایی، روسی، به زبان انگلیسی ترجمه شده و با استفاده از کاربرد جهانی آن در همه کشور ها رسوخ می کند. اینجاست که به زبان فارسی نیز وارد شده و سپس با عدم وجود یک کلمه معادل که کاملا با آن اصطلاح سنخیت داشته باشد، به فارسی تبدیل نشده و به شکل اولیه یا زبان انگلیسی به همگان معرفی می شود.

اهمیت زبان انگلیسی در روانشناسی:

شایان ذکر است که ضریب زبان انگلیسی برای کنکور ادبیات انسانی یا علوم تجربی و در ادامه پذیرش رشته روانشناسی  ۳ است. علاقه مندان به این رشته می بایست برای پیش از ورود به دانشگاه بر روی این مهارت فوکس داشته باشد تا علاوه بر بالا بردن احتمال پذیرش در دانشگاه برای تحصیل در این رشته نیز مسیری هموار در پیش خواهید داشت. لذا به عنوان یک درس مهارت مشترک بیش از معمول می پندارید حائز اهمیت است.
عامل دانش زبان انگلیسی و مهارت های یادگیری باز هم در کنار شما خواهد بود. با تسلط بر  مهارت Reading می توانید از منابع بی پایان کتاب ها و جزوات علمی روانشناسی بهره مند شوید. همچنین با درک عبارات تخصصی می توانید یک پله بالا تر از هم سطح های خود قرار بگیرید. معمولا کتاب های علمی نیز از مواردی هستند که نمی توان ترجمه ای دقیقا برابر برای آن یافت.
اگر در میانه راه فراگیری علم روانشناسی هستید می توانید با استفاده از تکنیک های تخصصی و علم Neuroscience می توانید مسیر عصبی مغز خود را برای یادگیری یک زبان جدید پیدا کرده و طبق آن پیش بروید. یادگیری زبان ارتباط عمیق و ناگسستنی با علم روانشناسی و اعصاب دارد. از ادغام این دو علم جدیدی به نام روانشناسی زبان به وجود آمده که به وارسی عوامل یادگیری همچون عوامل روانشناختی، نورولوژی و شناخت مسیر های عصبی می پردازد.

آموزش زبان انگلیسی جدای از علم زبان شناسی و روانشناسی موضوعی است که با وجود سادگی، ظرافت هایی دارد که نمی توان از آنها چشم پوشید. شناخت تکنیک های دقیق لازمه ای همچون تجربه فراوان در این زمینه که بررسی موارد متعدد را زمینه چینی می کند و خلاقیتی مازاد بر آن است. در کنار موارد یاد شده لازم است بر علم روانشناسی اشرافی عمیق داشت. با اشراف بر این علوم توسط استاد ابراهیمی، شیوه ای بنا نهاده شده که می توان آن را فر بر سیستم های آموزشی دانست. روش های یادگیری زبان انگلیسی بسیار متفاوت هستند اما نگین انگشتری این سیستم آموزشی سبک راکت است که معجزه ای در یادگیری و تحولی شگرف در زندگی به شمار می رود. دست یابی به این سبک و سیاق یابندگان را به آن درجه می رساند که هرگز ملزم بر شرکت در دوره ها و کلاس های گوناگون برای هر فراگیری هر مهارتی می سازد. موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی دوره های راکت را بر اساس نیاز افراد جامعه و پیشرفت های روز دنیا به دو صورت VIP Rocket (فوق فشرده) و Tailored Rocket (فشرده) برگزار می کند. این دوره ها دارای اساتید آموزش دیده و چند زبانه هستند که زبان آموزانی حرفه ای و با اعتماد به نفس را تربیت خواهند کرد. با وجود آنلاین و خصوصی بودن دوره ها شما بدونه هیچ محدودیت زمانی و مکانی می توانید به آموزش و یادگیری بپردازید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره رایگان ما می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید و منتظر تماس کارشناسان و مشاوران ما باشید.