IELTS7 Banner 01 8

روانشناسی زبان انگلیسی مقوله علمی جدیدی است که امروزه کارشناسان زبان و همچنین کارشناسان روانشناسی به مراتب به این موضوع می پردازند. این موضوع که با عنوان Psycholinguistics نیز شناخته شده است از موارد جذابی است که زبان آموزان و روانشناسان بسیاری را به خود علاقه مند نموده است.
علم روانشناسی از یک سری لغات و عبارات انگلیسی بهره برده است که یادگیری هر کدام می تواند دنیایی ناشناخته از این علم را برایتان نمایان سازد. اما آیا روانشناسی زبان انگلیسی به همین لغات ختم می شود؟ در پاسخ باید گفت که هدف ما از تهیه این مقاله بر می گردد به تاثیری که یادگیری زبان انگلیسی بر افراد می گذارد و البته بررسی این تاثیرات در علم روانشناسی نیز می توانند از جذابیت بیشتری برخوردار باشد. اگر علاقه مند به این موضوع هستید، ما را تا پایان این مقاله همراهی نمایید.

 

تمرکز کنید!

لوکا لامپاریلو یکی از افرادی است که به دلیل ۱۳ زبانه بودن در جهان امروز سرشناس است. او در جایی می گوید: اینترنت بهترین منبع ممکن برای یادگیری زبان انگلیسی است اما به شرطی که بعد از بدست آوردن منابع و دانلود آنها، اینترنت خود را خاموش کنید!
در واقع در دنیای امروزی، اینترنت بیش از اینکه منبعی جهت یادگیری باشد، منبعی سرگرم کننده و وسیله ای مناسب جهت سرگرمی تمامی اشخاص است. فرقی نمی کند که شما چه سنی دارید، منابع گوناگون و البته مخاطب پسند، توانسته است تمامی افراد با سلایق مختلف را به خود جلب و در نتیجه این افراد را از هدفی که به خاطر آن وارد اینترنت شده اند، دور نماید.
برای یادگیری زبان انگلیسی شما راه و روش های گوناگونی دارید اما یادتان باشد که با هر روشی که زبان انگلیسی را فرا می گیرید بهتر است که تمرکز در یادگیری زبان را فراموش نکرده و با خاموش کردن نت گوشی یا لپ تاپ، ایجاد فضایی مناسب جهت یادگیری و همچنین مدیریت حواس، با جدیت و انگیزه بالا به یادگیری انگلیسی بپردازید.

 

یادگیری لغت به لغت را فراموش کنید!

حفظ کردن کلمات نمی تواند به شما کمک چندانی کند. در حقیقت یادگیری جملات، عبارات و همچنین یادگیری ضرب المثل های انگلیسی هستند که می توانند به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک نمایند.
در گذشته جعبه لاینتر تنها شما را در یادگیری لغات کمک می کرد اما امروزه با ایجاد فلش کارت های کاربردی انگلیسی، شما با جملات و معنی انگلیسی و همچنین تلفظ و املای صحیح آنها نیز آشنا می شوید. یادگیری کلمات بدون استفاده آنها در جملات و مکالمات، کاری کاملا بیهوده خواهد بود!

 

به تمرین و تکرار پایبند باشید!

تکرار در زبان انگلیسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع شما نمی توانید جمله ای در زبان انگلیسی را فرا بگیرید و آن را کنار بگذارید. شما باید این جملات را با موضوعات مختلف در مکالمات متفاوت بکار برده و در نتیجه تمرینی مناسب را برای خودتان رقم بزنید.
در روانشناسی نیز به این امر بسیاری پرداخته شده است. تکرار هر جمله مثبت و یا منفی پس از مدتی ملکه ذهن شما خواهد شد. به همین جهت روانشناسان از افراد می خواهند که از این تکنیک در مثبت اندیشی بهره برده و به تمرین و تکرار کلمات مثبت بپردازند.
البته علم روانشناسی را نمی توان از زبان شناسی جدا دانست به همین دلیل ما نیز به نوشتن و تهیه این مقاله برای شما عزیزان پرداخته ایم چرا که بسیاری از قوانین روانشناسی برای یادگیری زبان انگلیسی بکار برده می شوند.

 

حفظ کردن گرامر را کنار بگذارید!

شاید این جمله مسخره باشد اما سعی کنید گرامر را برای حفظ کردن نخوانید. گرامر و دستور زبان در هر زبانی برای این منظور به وجود آمده اند تا شما با ساختار جملات متفاوت از جمله جملات پرسشی، جملات ساده و سایر جملات انگلیسی آشنا شوید و بتوانید به شکلی درست از آنها بهره ببرید.
یادگیری گرامر انگلیسی باید به شکل ناخودآگاه صورت بپذیرد و همانطور که در زبان مادری با جملات پرسشی، امری و یا خبری به همین صورت آشنا شدیم و از آنها بهره بردیم، در زبان انگلیسی نیز می توانیم از این روش بهره ببریم. بهتر است گرامر را به صورت ناخودآگاه و در حین گوش دادن، مکالمه کردن و خواندن بیاموزیم و تا جایی که امکان دارد از شکل سنتی یادگیری گرامر انگلیسی دوری نماییم.

 

مکالمه کنید!

بسیاری از افراد به علت های متفاوت از مکالمه برقرار کردن با سایرین می ترسند و در صورت غلبه نکردن بر ترس هایشان نمی توانند تا سالیان سال از مهارت های خود بهره ببرند و زبان را به شکلی درست بیاموزند. این ترس گاهی از نبود دایره لغات مناسب و یا گاهی به علت خجالتی بودن بوجود می آید. بهتر است برای اینکه مسیری بهتر را طی نمایید از مکالمه کردن نترسید و اشتباهاتتان را به عنوان بخشی از یادگیری بپذیرید.

 

برنامه ریزی داشته باشید!

نبود برنامه ریزی یعنی بی هدفی و بی هدفی یعنی از بین رفتن انگیزه و جدیت زبان آموز. هدفتان را مشخص کنید برای این اهداف برنامه ریزی کنید و در نهایت هر روز برای گام برداشتن برای اهدافتان تلاش کنید. برنامه ریزی یکی از گام های مهم روانشناسی زبان است و نبود آن می تواند شما را در مسیر اشتباهی قرار بدهد.

 

زبان را نمی توان بی ارتباط از علم روانشناسی دانست چرا که اگر کمی در این موضوع وارد شویم خواهیم فهمید که قوانین روانشناسی می توانند همگی یادگیری بهتر و با کیفیت تری را برایمان رقم بزنند. در این زمینه موسسه احمدرضا ابراهیمی نیز بر پایه علم روانشناسی سیستمی نوین را وارد آموزش زبان نمود و با استفاده از این سیستم که تحت عنوان سیستم آموزشی رامیت معرفی گردید، دوره راکت انگلیسی شکل گرفت.
راکت یا آموزش زبان انگلیسی در ۵۰ روز روشی شگفت آور، هیجان انگیز و مهیج است که در همان ابتدای راه در زبان آموزان مهارت های یادگیری را نهادینه می کند و در نهایت از آنها نه تنها زبان آموزانی موفق بلکه افرادی منطقی و مستعد خواهد ساخت. این دوره دارای ۶۰ جلسه خصوصی آموزش زبان است که همگی زیر مجموعه آموزش آنلاین زبان انگلیسی هستند و به صورت کاملا غیرحضوری برگزار می گردند.
این دوره دارای پشتیبانی ۲۴ ساعته است و این خود نشان دهنده دستیابی زبان آموزان به راهبری نامحدود در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی است که علاوه بر ساعات مشخص کلاس، می توانند در زمان های دیگر نیز به یادگیری در کنار اساتید و پشتیبانان خود بپردازند.
راکت یک دوره فوق فشرده زبان است که آموزش زبان انگلیسی را برای تمامی علاقه مندان در هر کجای این جهان طراحی گردیده و این موقعیت را برای تمامی متقاضیان فراهم نموده است که در محیطی کاملا شبیه سازی شده، بدون نیاز به پارتنر انگلیسی با شرایطی برابر، زبان انگلیسی را با شیوه ای روانشناسی شده فرا بگیرند.
اگر شما می خواهید که به شکل کاملا خصوصی انگلیسی را فرا بگیرید می توانید در دوره های خصوصی همیاد انگلیسی ثبت نام نمایید و با انتخاب استاد و زمان کلاس های خود، برنامه ریزی دوره تان را بر عهده بگیرید. مزیت این دوره این است که همه افراد با شرایط متفاوت ملزم نیستند که در یک زمان مشخص آنلاین و به یادگیری انگلیسی بپردازند و در واقع آموزش زبان با برنامه ریزی های شخصی این افراد همراه می شود که خود دلیلی بر ایجاد انگیزه، مدیریت زمان های خالی و همچنین تمرین و تکرار بهتر است.
شما می توانید برای ارتباطی سریع تر و راحت تر بدون نیازبه مراجعه حضوری، با کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و مشاوره های لازم جهت دستیابی به اهدافتان را کسب نمایید. کارشناسان ما از طریق اینستاگرام و پشتیبانی سایت به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان هستند تا مشاوره های لازم را به شما تقدیم نمایند.