چطور انگلیسی فکر کنیم؟

چطور انگلیسی فکر کنیم؟ فکر کردن به زبان انگلیسی چه مزیت هایی دارد و چطور می تواند در یادگیری زبان انگلیسی به ما کمک کند؟ اگر شما دوست دارید به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کنید باید تلاش کنید که زبان انگلیسی را به انگلیسی صحبت کرده و از ترجمه این زبان به زبان فارسی و یا مادریتان بپرهیزید.
در واقع اشتباهی که ما فارسی زبانان در یادگیری زبان می کنیم شاید به همین موضوع بر می گردد که تمامی لغات و عباراتی را که به زبان انگلیسی بکار می بریم، در ذهن خود به زبان مادریمان ترجمه می کنیم و این کار باعث می شود که گاها نتوانیم به مفهوم درست جمله پی برده و در مکالمات یا نوشتاری خود دچار مشکل شویم. 
ما در این مقاله تلاش داریم که طریقه فکر کردن به انگلیسی را آموزش داده و این مورد مهم را در مسیر یادگیری شما نهادینه نماییم. با ما همراه باشید تا با روش جدید یادگیری، سرعت یادگیری زبان انگلیسی را بسیاری و شما را با یادگیری سریع آن آشنا نماییم.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

در سطوح اولیه آموزش زبان انگلیسی که سعی می شود که گام های اولیه در یادگیری مکالمه زبان انگلیسی را بردارید، اغلب دچار سردرگمی و اظطراب خواهید شد که این موضوع کاملا طبیعی است. در واقع همه ما به دلیل همین استرس ها و ترس ها سعی می کنیم که هر آنچه را که می شنویم یا می خوانیم، به زبان مادری ترجمه نماییم اما این موضوع اگر به یک عادت در ما تبدیل شود می تواند ما را در مسیر انحرافی قرار داده و در نهایت از یادگیری اصولی به دور نماید.
اگرچه فکر کردن به زبان انگلیسی و مکث کردن و در نهایت مکالمه کردن یک روند طبیعی در یادگیری زبان است اما شما می توانید با بکار بردن چند ترفند به این موضوع مسلط و در نهایت مسیر درست را در پیش بگیرید.


۱- تصویر سازی کنید
این موضوع می تواند به یادگیری کلمات و یا عبارات با تصاویر و یا تصویرسازی ذهنی صورت بپذیرد. یعنی برای اینکه کلمه apple به معنای سیب را ترجمه نمایید یک سیب را روی درخت، در هنگام پذیرایی و... تصور کرده و یا این لغت را با دیدن یک عکس از یک سیب فرا بگیرید.

۲- بازی با استیکرها
بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که شما می توانید با استفاده از استیکرهای مختلف و چسباندن آنها در جاهای متفاوت سعی در معادل سازی و یا کدینگ نمودن نمایید. برای یادگیری کلمات مرتبط به لوازم آشپزخانه و یا مواردی در دسترس می توانید از این روش بهره برده و سعی کنید اسامی دیگر را که امکان چسباندن استیکر یا معادل سازی برایشان نیست را با روش های دیگری فرا بگیرید. 


توضیحات برای عکس ثبت نشده

۳- دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی را دست کم نگیرید
این دیکشنری ها منابع بسیار خوبی در یادگیری زبان انگلیسی از جمله لغات هستند. در واقع شما می توانید با این روش علاوه بر یادگیری تلفظ انگلیسی و یا املای صحیح آنها، کلمات مترادف یا متضاد یک لغت را فرا بگیرید و به این شکل دایره لغاتتان را افزایش دهید. فراموش نکنید که دیکشنری هایی که کلمات و یا عبارات را به فارسی ترجمه نموده اند نخواهند توانست به شما کمک کرده و برعکس تصور ذهنی بسیاری که از این دیکشنری ها دارید، سرعت یادگیری تان را کاهش خواهید داد. دیکشنری های تصویری انگلیسی به انگلیسی نیز می تواند روش مناسبی برای همین منظور باشد که در واقع به تصویرسازی ذهنی نیز به شما کمک کند.


۴- زبان تلفن همراهتان را انگلیسی کنید
تغییر زبان گوشی های همراه می تواند یک روش مناسب جهت یادگیری لغات و عبارات برای زبان آموزان باشند. در واقع این کلمات و یا جملات انگلیسی از کاربردی ترین کلمات هستند که به این شکل آموزش می تواند این عبارات را در ذهنتان نهادینه و در حافظه بلندمدتتان ثبت نماید.

۵- انگلیسی را در ذهنتان نهادینه نمایید
به انگلیسی به کارهای روزانه تان فکر کنید. با انگلیسی بخوابید، با انگلیسی بیدار شوید و با انگلیسی به مرور کارهای روزانه خود بپردازید. این کار به شما کمک می کند که در ذهن خود جمله سازی کنید و اگر نیازی به یادگیری کلمه ای دارید که معنی و یا معادل آن را نمی دانید به یادگیری آن مبادرت بورزید. ۶- فیلم ببینید! فیلم های زبان اصلی ببینید و سعی کنید جملاتی را که پرکاربرد هستند را در ذهنتان ثبت و در نهایت در مکالماتتان مورد استفاده قرار دهید. فیلم های منابع آموزشی مناسبی جهت یادگیری مکالمه انگلیسی و سایر مهارت های مهم دیگر است.


۷- با آهنگ های انگلیسی و پادکست ها همراهی نمایید
ترانه های مورد علاقه تان را گوش دهید و پس از تمرین تلاش کنید که به اصطلاحات و عبارات پرکاربرد انگلیسی تسلط بیابید. این نوع یادگیری به دلیل جذابیتی که برای مخاطب ایجاد می کند یک سرگرمی ویژه برای شما خواهد بود.


اگر علاقه مند به یادگیری این زبان بین المللی و کاربردی هستید و به این نتیجه رسیده اید که با یادگیری آن می توانید به کسب مهارت های خودتان پرداخته و در نتیجه زمینه های شغلی و تحصیلی بسزایی را رقم بزنید، می توانید به این شکل یادگیری در همان قدم های اولیه اقدام نموده و سعی کنید با تمرین های اصولی و کاربردی، مسیری درست را طی نمایید. بسیاری فکر می کنند با ترجمه و استفاده از دیکشنری های انگلیسی به فارسی می توانند سریع تر زبان انگلیسی را فرا بگیرند اما در واقع پس از مدتی به این نتیجه خواهند رسید که مسیر را کند و یا در یک خط صاف و بدون تغییر طی خواهند نمود.
این نوع یادگیری از اشتباه ترین انتخاباتی است که شما می توانید بکنید، پس از همین امروز به این تکنیک ها پرداخته و سعی در پیاده سازی آنها نمایید. در این مسیر نیز ما در کنار شما هستیم تا به یادگیری صحیح شما اقدام نموده و با ارائه روش ها و متدهای جدید یادگیری را به یک مسیر کاملا کوتاه تبدیل نماییم. آموزش آنلاین زبان انگلیسی در موسسه بهین دانش با ارائه دوره های همیاد انگلیسی و راکت انگلیسی به شما مهارت های یادگیری را آموزش و در نتیجه روش های شخصی شما با توجه به سبک یادگیری تان را به شما ارائه خواهند نمود.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

آموزش زبان انگلیسی نیاز به آگاهی و کسب اطلاعات دارد که شما می توانید با دریافت مشاوره اختصاصی به این موارد دست یافته و در نتیجه حمایت ها لازم را کسب نمایید. اپ ARE نیز به شکل خصوصی در اختیار کاربران و خانواده بزرگ بهین دانش است تا این خانواده بزرگ بتوانند در کنار هم مسیری درست را طی نمایند و با تمرین روزانه و چت و مکالمه انگلیسی، به تقویت تمامی مهارت هایشان بپردازند.
اگر علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی، دریافت مشاوره و همچنین استفاده از راهبری های اساتید راکت انگلیسی هستید با ما از طریق اینستاگرام و یا ثبت مشخصاتتان در بخش زیر ارتباط حاصل نموده و خودتان را برای دریافت یک دوره کامل و برنامه ریزی شده آماده سازید.
برای ورود به اینستاگرام بهین دانش بر روی لینک کنید نمایید.

مقالات مرتبط - آموزش زبان

ثبت نام در دوره آموزشی راکت


توضیحات برای عکس ثبت نشده توضیحات برای عکس ثبت نشده
توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به احمدرضا ابراهیمی می‌باشد.