چطور انگلیسی را خوش خط بنویسم؟ آیا خوش خط بودن در یادگیری زبان انگلیسی تاثیری دارد؟ نمی دانم که آیا به تاثیر خوش خط بودن در یادگیری انگلیسی فکر کرده اید یا نه اما یادتان باشد کسب هر مهارتی به نوبه خود از شما یک فرد خلاق، خوش فکر و بلندپرواز خواهد ساخت و درهای موقعیت های بهتر و ایده آل تر را به سمت شما خواهد گشود.
خوش خطی در هر زبانی یک مهارت است و این مهارت می تواند در ایجاد انگیزه و همچنین سرگرمی در مسیر یادگیری به شما عزیزان کمک نماید. البته به مرور، تمرین نوشتن زمینه ساز یادگیری قواعد نگارشی زبان انگلیسی، درست نوشتن املای کلمات و یا تسلط بر جمله سازی را برای شما رقم خواهد زد که این خود یک تمرین ایده آل جهت تقویت همزمان چند مهارت در کنار هم است.
اما برای خوش خط بودن باید چه کارهایی کرد و آیا می توان با انجام چند قائده کلی خط خوبی در زبان انگلیسی داشته باشیم؟ ما در این مقاله سعی داریم که به این موضوع و پیچ و خم های یادگیری آن بپردازیم و در نتیجه یک سرگرمی مهیج را برایتان رقم بزنیم.

در ادامه این موضوع شاید بهتر باشد به چند سبک نوشتن انگلیسی اشاره و در نتیجه تلاش کنیم بعد از انتخاب سبک خوشنویسی انگلیسی خودمان را برای یک چالش سرگرم کننده آماده نماییم. این سبک ها شامل موارد زیر می باشند:

– سبک پیوسته نویسی انگلیسی
این سبک یکی از سبک های پرطرفدار در میان افرادی است که علاقه مند به خوشنویسی انگلیسی هستند. اگر شما نیز به پیوسته نویسی و یا سبک زنجیره ای علاقه مند هستید، بهتر است که یک روان نویس خوب انتخاب و سعی کنید آرام آرام و با توجه به قوانین نوشتاری کلمات را به تمرین بگذارید.

– سبک کاپرپلیت
این سبک را بسیاری به قرن شانزدهم میلادی مرتبط می دادند. سبکی که علاوه بر پیوسته نویسی، هنری جذاب را به نمایش می گذارد. در گذشته اگر چه با جوهر این نوع نوشتار را انجام می دادند اما امروزه روان نویس ها بهترین وسیله برای زیبایی سازی این سبک نوشتار انگلیسی هستند. در واقع این یک سبک هنری نوشتاری است که برای افراد علاقه مندی که دوست دارند حرفه ای در این مسیر قرار بگیرند مفید خواهد بود. این سبک را شاید بتوان به مانند سبک نستعلیق در خوشنویسی ایران دانست.

از انواع سبک های دیگر می توان به سبک های زیر اشاره نمود که شاید مانند دو سبک بالا از محبوبیت بسیاری برخوردار نباشند اما در واقع می توان آنها را نیز کاربردی نیز دانست.
– سبک گوتیک
– سبک ایتالیک
– سبک براش کالیگرافی
– سبک اسپنسریان

 

با دنیای مدرن و ورود لپ تاپ ها، گوشی ها و انواع کامپیوترها بسیاری هنر خوشنویسی را کنار نهاده و به سمت تایپ های کامپیوتری رفته اند. البته که هیچ چیزی نمی تواند جای هنر و زیبایی خطوط به هم پیوسته انگلیسی را بگیرد. برای بهتر نوشتن بهتر است به چند نکته توجه نمایید:

– دفترهایی که جهت خوش خط نوشتن در انگلیسی به کار برده می شوند با دفترهای معمولی انگلیسی فرق دارند. این دفترها اصولا داری ۴ خط هستند که علاوه بر دو خط ابتدایی یک خط دیگر به صورت خط چین در وسط این دو خط قرار گرفته و در نهایت خط چهارم نیز در زیر خط چین قرار گرفته شده است که برای تمرین حروفی از جمله g و j مورد استفاده قرار می گیرد.
نوشتن حرف a انگلیسی در واقع نیاز به قوس دار کردن روانویس در دست و کشیدن آن به سمت سطر نقطه چین دارد. پس از رسیدن به بخش گرد این حرف را دوباره به سمت بالا و این بار نرسیده به سطح نقطه چینی آن را قطع نمایید. اما برای نوشتن حرف e که تاثیر بسزایی در زیبا نویسی شما خواهد داشت باید یک خط را از پایین شروع کرده و به سمت سطح نقطه چین دار برده و سپس با ادامه آن یک قوس زیبا به آن بدهید. قوسی که برای این حرف انجام می شود در زیبایی آن تاثیر خواهد داشت. حرف l بی شباهت به حرف e نبوده و تنها کمی کشیده تر است. البته که خطی که در حرف e به سمت سطح نقطه چین دارد ختم می شود در این حرف به خط بالا ختم و در نهایت با حالتی که به آن داده می شود زیبایی بسیاری را در متن نوشته های شما بوجود می آورد.

 

در حقیقت بهتر است آموزش خوشنویسی انگلیسی را از همان ابتدای مسیر آموزش زبان انگلیسی فرا بگیرید. این موضوع اگر چه بخشی از یادگیری شما است اما در واقع می توان از آن به بخش سرگرم کننده یاد کرد. حروف انگلیسی جذابیت های بسیاری را در متون می توانند ایجاد نمایند و به همین جهت بسیاری برای نقاشی ها و حکاکی هایی که روی بدن، سنگ یا چوب انجام می شود از این حروف بهره می برند.
– برای تمرین خوش نویسی شما نیاز به یک زمان ۲۰ دقیقه ای نیز دارید تا روزانه کمی به تمرین این موضوع بپردازید. نمی توان گفت که این زمان صرفا صرف خوشنویسی زبان انگلیسی می شود، در واقع شما می توانید همزمان به تمرین املای لغات انگلیسی نیز بپردازید و عباراتی را که بیش از سایرین در نوشته هایتان بدان نیاز دارید را تمرین نمایید. – نکته سوم این است که برای نوشتار انگلیسی شما نیاز به یک روان نویس دارید و اگرچه می توانید با وسایل دیگر نیز به تمرین این مهارت بپردازید اما باید بدانید که روان نویس ها وسایل خوبی جهت تمرین زیبا نویسی تحریری شما خواهند بود.
– برای سرگرم نمودن این مسیر بهتر است تمرینات خود را با بخشی از اشعاری که دوست دارید، ترانه هایی که خوشتان می آید، عبارت های عاشقانه انگلیسی و یا دیالوگ هایی که برایتان پیام آور است، تمرین نمایید.

آموزش آنلاین زبان انگلیسی در موسسه زبان احمدرضا ابراهیمی فرصت مناسبی جهت تمرین ایده آل های یادگیری زبان انگلیسی است. این نوع آموزش در واقع بخشی سرگرم کننده ای را وارد زندگی شما می کند که با برنامه ریزی ها و راهبری هایی که اساتید برای شما منظور می نمایند، می توانند تمرینی مناسب را رقم بزنند.
در این دوره ها شما می توانید با انتخابی که انجام می دهید بنا به زمانی که در دست دارید، به صورت خصوصی تمرینی مناسب را جهت تایپ و نوشتار انگلیسی صورت بدهید. این تمرین شاید در فضای مجازی و همراه شدن با اساتید و همکلاسی هایتان لذت بخش تر نیز باشد.
دوره های ارائه شده در مرکز تخصصی آموزش زبان احمدرضا ابراهیمی، شامل دوره فوق فشرده راکت انگلیسی و دوره های خصوصی آموزش آنلاین انگلیسی با عنوان همیاد هستند. همه دوره ها با پشتیبانی آنلاین و ۲۴ ساعته و همچنین با راهبری های اساتید راکت همراه می گردد و این خود می تواند یک حمایت تمام وقت در مسیر یادگیری برایتان باشد.
در صورت علاقه به زبان انگلیسی و برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انتخاب دوره ها، روش های یادگیری و دریافت مشاوره رایگان در زمینه موارد آموزشی، شما می توانید به تکمیل بخش زیر اقدام و یا از طریق اینستاگرام ما با پشتیبانان و مسئولان اجرایی ما ارتباط حاصل فرمایید.