بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی به خودی خود برای من یادآوز سالهایی است که در موسسه بهین دانش از این کلاس به کلاس دیگر رفته و شاهد فعالیت های بهترین معلم های انگلیسی و فعالترین زبان آموزان بودم. در آن زمان باور داشتم بهترین کلاس مکالمه انگلیسی به کلاسی می توان گفت که آموزش مکالمه زبان انگلیسی بر طبق اصول آموزشی مطرح شده در استانداردهای TESOL و یا TKT باشد و تلاش می کردم با بومی سازی معیارهای آموزشی بین المللی بر اساس نیازهای جامعه ی که در آن آموزش زبان انگلیسی را بر عهده داشتم بهترین آموزش زبان انگلیسی را در آموزشگاهم ارائه کنم. در تمام سالهایی که مدیر موسسه بودم با برگزاری دوره های TTC بهترین اساتید زبان انگلیسی را پرورش دادم و با به کارگیری جدید ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی و استفاده از به روزترین امکانات آموزشی-کلاسی بیشترین تعامل را بین زبان آموزان شاهد بودم. متاسفانه فارغ التحصیلان دوره های پیشرفته انگلیسی یا حتی بهترین مدرس های زبان انگلیسی هم به ندرت توان ارتباط با منابع غیر آموزشی انگلیسی را داشتند. در بهترین حالت ها بهترین مدرسین انگلیسی و بهترین زبان آموزان از دامنه لغت و اصطلاحات انگلیسی شکایت می کردند. از سال 1398 با تعطیل کردن کلاس های حضوری موسسه و برگزاری کلاس های آنلاین انگلیسی و زبان های دیگر آموزش زبان به روش زبان مادری را اجرا کردم و نتایج بسیار بهتری را تا کنون مشاهده کرده ام. به اختصار برخی از ویژگیهای بهترین کلاس مکالمه انگلیسی را بررسی می کنیم.

آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

تصور ما از آموزش مکالمه زبان انگلیسی و بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی یک کلاس پر هیاهو و پر مکالمه است که در آن زبان آموزان به صورت دو به دو یا گروهی در حال ساختن مکالمه های جدید هستند. باور ما بر اینست که در چنین فضایی زبان آموزان با ساختن مکالمه های انگلیسی و تمرین مکالمه های موجود در کتاب های آموزش زبان انگلیسی بهترین پیشرفت را دارند. تمرین های دو نفره و چند نفره اساس کلاس های مکالمه انگلیسی هستند. در کلاس آموزش زبان انگلیسی به کودکان تلاش می کنیم فضای گروهی تعاملی در کلاس ایجاد کنیم تا کودکان بتوانند با صحبت کردن با یکدیگر مکالمه زبان انگلیسی را بیاموزند.

اینگونه باورها و روندها به صورت ناخودآگاه فضای مقایسه ای در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی ایجاد می کند. و به طور ناخواسته همکلاسی ها عهده دار روند آموزش زبان انگلیسی برای دیگر همکلاسی ها هستند. به غیر از موانع احساسی ممکن و شایع در این کلاس ها که اثر نامطلوب بر روند پیشرفت بیشتر فراگیران می گزارد، عامل مخرب و ناکارآمد اصلی، یادگیری زبان انگیسی از همکلاسی ها است. کاملا صحیح است که کودکان در یادگیری زبان مادری بخشی از یادگیری خود را وامدار بازی های کودکانه و هم صحبتی با همسالان خود هستند اما همسالان در این روند همانند پدر و مادر بهترین منبع آموزش هستند. در کلاس های زبان انگلیسی تقریبا هیچکدام از همکلاسی ها و در بعضی موارد حتی مدرسین هم نمی توانند به عنوان مرجع قابل قبول مکالمه انگلیسی عهده دار آموزش زبان انگلیسی باشند. قطعا می دانید یک منبع آموزش زبان انگلیسی غیر استاندارد مخصوصا برای لهجه و تلفظ بسیار مضر است. بنابراین از دید من بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی باید خصوصی باشد.

در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی آموزش و پشتیبانی به صورت کاملا خصوصی برگزار می شود. برای آشنائی با جزئیات دوره جامع به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی رجوع کنید.

آموزش و تمرین روزانه مکالمه انگلیسی

امروزه در آموزشگاه های زبان انگلیسی دوره های متفاوت با زمانبندی های متغییر در حال اجرا است: کلاس انگلیسی فرد، کلاس انگلیسی زوج، کلاس فشرده انگلیسی هر روز، کلاس انگلیسی پنجشبه ها، جمعه ها، دو روز در هفته، و غیره. متقاضیان با توجه به برنامه زندگی روزانه خود ترجیح می دهند روز ها و زمان خاصی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص بدهند. در سیستم های آموزشی مدرسه ای و دانشگاهی به جز در موارد استثناء غالبا حفظ کردن اطلاعات و آماده شدن برای روز امتحان کارآمد است. در یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری اینطور نیست، قطعا در یادگیری زبان مادری هم اینچنین نبوده، نیست و نخواهد بود.

بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی لزوما یک کلاس فشرده آموزش زبان انگلیسی نیست اما آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری با غرق شدن در مکالمه های زبان انگلیسی بسیار نتیجه بخش و موثرتر است. دکتر دیسپنزا (Joe Dispenza) به عنوان یک متخصص علوم اعصاب، عادت سازی را وابسته به تکرار و تمرین هر روز و دقت در رفتار می داند. تسلط به زبان انگلیسی در حد زبان مادری نیازمند ایجاد عادت های جدید زبانی است. توسعه و پیشرفت عادت های زبانی جدید نیز مدیون مراقبت و تمرین جدی روزانه است. بنابراین بهترین کلاس مکالمه انگلیسی نیازمند آموزش زبان انگلیسی روزانه و پیگیری و تمرین منظم است.

یادگیری و آموزش آنلاین زبان انگلیسی

بگذارید خیال شما و خودم را راحت کنم. بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی قطعا آنلاین است. ما بنا به عادت هایی که به ندرت می توانیم تغییرشان دهیم تلاش می کنیم یا با آموزش آنلاین زبان انگلیسی مخالفت کنیم یا آموزش آنلاین انگلیسی را شبیه کلاس های حضوری پیاده سازی کنیم. اینها تلاش هایی است که جزء غرایز ماست و خودمان نمی دانیم. در عوض برای آنها توجیه های منطقی و استدلال های پیچیده تنظیم می کنیم.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) در پس گفتار کتاب “هنر خوب زندگی کردن” تلاش می کند به ما بفهماند ما دنیایی ایجاد کرده ایم که دیگر از درکش ناتوانیم. ” محیط پیرامون ما در طول ده هزار سال گذشته، تغییرات شگرفی به خود دیده است. با وجود این، سخت افزار و نرم افزار دنیای درونی ما، یعنی مغز انسان، از دورانی که ماموت ها هنوز روی زمین پرسه می زدند، بدون تغییر باقی مانده است.”

بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی  در دنیای امروز که حتی در کشور ما با محدودیت های ارتباطی اینترنت VDSL در دسترس اکثر مردم هست باید در فضای آنلاین و به صورت خصوصی برگزار شود. منابع موجود اینترنتی چندین برابر، ارزانتر، به روزتر، آماده تر، متنوع تر، و جذاب تر از منابع چاپی هستند. تمرین و یادگیری زبان انگلیسی در فضای آینترنت و دفتر شخصی یا خانگی به دلایل بسیار زیادی که از حوصله این نوشته خارج است بهتر از تمرین با یک کتاب افست روی یک صندلی دسته دار خط خطی شده است. اما دلیل اصلی من برای آنلاین بودن بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی ارتباط با کسانی است که زبان انگلیسی زبان مادریشان است و البته این ارتباط فقط از طریق اینترنت و بوسیله سریال ها، فیلم ها و دیگر محتوای غیر آموزشی ممکن است.

آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری

بهترین کلاس آموزش زبان همان دوره کودکی و یادگیری زبان مادری است. خصوصیات آموزش زبان مادری در هیچ کلاس آموزش زبان انگلیسی یافت نمی شود. برای رسیدن به ویژگیهای بهترین کلاس آموزش زبان انگلیسی باید با یکدیگر تمام ویژگیهای محیط آموزشی خانواده برای آموزش زبان مادری را بررسی کنیم.

یادگیری نه آموزش

آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری بهترین روش آموزش زبان انگلیسی است. دلیل اینکه این روش بهترین روش آموزش زبان انگلیسی است ماهیت این روش است. در این روش آموزش بسیار کم رنگ تر از یادگیری است در حدی که به نظر می رسد هیچ آموزشی وجود ندارد. در اصل نقش آموزش دهندگان  ایجاد بستر مناسب یادگیری است. در فضای مناسب یادگیری فراگیر تصمیم به یادگرفتن می کند. به جای اینکه آموزش دهنده به عنوان منبع آگاه و دانا معرفی شود و مشخص کند چطور و چه چیز باید یادگرفته شود فراگیر خودش با هر آنچه ارتباط برقرار کند و دوست داشته باشد درگیر شده و آن را می آموزد. در آموزش زبان به روش زبان مادری زبان آموز تصمیم به یادگیری مطالب می کند. در این کلاس که به نظر بنده بهترین کلاس آموزش زبان انگلیسی است در واقعیت هیچ کلاسی وجود ندارد و در کل ماهیت کلاس وجود ندارد چون نقش آموزش دهنده بسیار کمرنگ تر از نقش فراگیر یا یادگیرنده است.

تشویق نه اصلاح

سالها در موسسه زبان بهین دانش تلاش کردم به تیم آموزشی و مدرسین زبان آموزش دهم چگونه و در چه مواقعی اشتباه های زبان آموزان را تا چه اندازه اصلاح نمایند. در سیستم های آموزشی آموزش محور معلم مجبور به ارائه است. زبان آموز باید آنچه ارائه شده است را بیاموزد و تحویل دهد. معلم کسی است که باید بر این روند نظارت داشته باشد و قطعا هر کجا زبان آموز در ارائه مشکل دارد به او متذکر شود و مسیر درست را نشان دهد. در این سیستم آموزشی به این دلیل که مطالب و محتوای ارائه شده معین و مشخص شده است معلم نقشی جز ارائه دادن و خواستن و اصلاح کردن ندارد. اگر زبان آموزی نتواند آنچه فرا گرفته را ارائه کند معلم مجبور به اصلاح است. متاسفانه این اتفاق بسیار تکرار می شود در حدی که هر زبان آموز بلافاصله پس از هر ارائه ای به هر شکلی منتظر دریافت بازخورد یا اصلاحات معلم است. به خودی خود در این روش اصلاح جای تشویق را گرفته و چنانچه معلم به جای اصلاح تشویق کند زبان آموز به خیال اینکه رفتار زبانی او درست بود در صدد بهبود مهارت خود برنیامده و همان مسیر اشتباه را تکرار می کند. در سیستم یادگیری زبان مادری و همینطور آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری فراگیر خودش انتخاب می کند چه محتوایی را به کار ببندد. اینکه بیشتر کودکان کلمه بابا را زودتر از مامان می گویند مادران را که بیشترین زمان را با آنها سپری می کنند کمی آزرده می کند اما نقش فراگیر بسیار مهم تر از نقش دیگران است و اطرافیان چاره ای جز تشویق ندارند. در بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی که بر اساس آموزش زبان به روش زبان مادر ی است تشویق به جای اصلاح کاربرد دارد.

انتخاب نه اجبار

گفتن کلمه بابا زودتر از کلمه مامان نشاندهنده واقعیتی بسیار کارآمد و موثر است. اینکه فراگیر یا زبان آموز هر آنچه بخواهد و بتواند بیاموزد را انتخاب می کند. در تمام سیستم های آموزشی رایج سرفصل های آموزشی مطالب و محتوا را مشخص کرده اند. اینکه چه چیزی را در چه زمانی باید شما بیاموزید در بعضی موارد برای زبان آموزان چالش هایی بیشتر از توان برای شما ایجاد می کند. این چالش ها مسیر یادگیری را منحرف  کرده و باعث می شود مهارت ها آنگونه که لازم است درونی نشوند. در یادگیری زبان مادری هیچ کس به کودکان نمی گوید تا چه زمانی باید چه عبارتی را به چه صورتی تحویل بدهد. کودکان با هر آنچه راحت تر ارتباط برقرار کنند آن را استفاده می کنند. در بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی به روش زبان مادری محتوای ارائه شده به صورتی در اختیار شما قرار می گیرد که مجبور به حفظ کردن هیچ چیزب قبل از دیگری نیستید.

تکرار نه مرور

بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی به جای مرور کردن برای موقعیتی خاص موقعیت های زیادی برای مرور کردن فراهم میکند. تفاوت مرور کردن با تکرار کردن در هدف و  شرایط آنهاست. شاید این دو کلمه برای شما معنی یکسان داشته باشد اما من با دو منظور متفاوت آنها را به کار می برم . در دوره جامع مکالمه انگلیسی که به عنوان بهترین کلاس آموزش مکالمه انگلیسی به روش زبان مادری آن را می شناسم موقعیت های تکرار زیادی برای مطالب وجود دارد هدف از این تکرار ها حفظ کردن مطالب نیست و موقعیت تکرار آنها با هم فرق می کنند چون هر یک در موقعیتی متفاوت در سریال ارائه شده و حتی می تواند منظور کمی متفاوت از دیگری نیز داشته باشد. بنابراین هدف مرور و به خاطر سپردن چیزی نیست بلکه با هدف درک سریال و ارتباط بیشتر در موقعیت های متفاوت ممکن است یک محتوای زبانی بیشتر از صد بار تکرار شود.

واقعیت نه مثال

در کلاس های معمولی از زبان آموزان خواسته می شود برای مطالبی که می آموزند مثال بزنند. این مثالها غالبا با هدف تمرین زبانی و استفاده از ساختار یا عبارت خاصی در موقعیت فرضی هستند. به کار بردن یک عبارت یا گرامر در یک موقعیت فرضی یا بهتر بگوئیم مثال زدن با چیزی که به تازگی آموخته ایم تاثیر چندانی بر مکالمه انگلیسی شما نمی گذارد. در یادگیری زبان مادری از هیچ کودکی خواسته نمی شود با کلمه ای یا گرامری مثال بزند. در عوض کودکان با به کاربردن آنچه آموخته اند به طور واقعی ارتباط ایجاد می کنند و از ارتباط ایجاد شده لذت می برند. در دوره جامع مکالمه انگلیسی که آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری اتفاق می افتد از زبان آموز خواسته می شود آنچه برای تمرین انتخاب می شود را برای موقعیت های واقعی زندگی شخصی خود استفاده کند و از مثال های فرضی خودداری کند.

مکالمه نه مکاتبه

در بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی به جای خواندن و یادگرفتن همانند یادگیری زبان مادری با شنیدن و صحبت کردن می آموزید. دوره جامع مکالمه انگلیسی با تمرکز روی مهارت های اسپیکینگ و لیسنینگ مکالمه انگلیسی شما را می سازد. در دوره های معمولی آموزش زبان انگلیسی هر آنچه می آموزید همراه با نوشتار است. به همین دلیل خواندن و نوشتن به عنوان ابزارهای آموزش و یادگیری نقش مهمی ایفا می کنند. کلاس ها به جای مکالمه بیشتر به مکاتبه می گذرند. آموزش مکالمه زبان انگلیسی در دوره جامع به معنای واقعی کلمه مکالمه است زیرا خواندن و نوشتن در نیمه دوم دوره و پس از اینکه زبان آموز به لهجه و تلفظ انگلیسی مسلط شد شروع می شود.

آرامش نه آزمایش

در بهترین پکیج آموزش مکالمه انگلیسی در هیچ کجای دوره زبان آموز در معرض آزمون واقع نمی شود. تنها حساسیت دوره جامع مکالمه انگلیسی روی نحوه تمرین کردن شماست. اینکه زبان آموز مجبور به آماده شدن برای آزمون ها شود آرامش و لذت یادگیری را از بین می برد. در دوره جامع مکالمه انگلیسی هیچ آزمونی وجود ندارد. زبان آموز با تمرکز روی نحوه تمرین و دقت در انجام درست تمرین ها نگران هیچ موضوعی نیست و باعث می شود بتواند با آرامش دوره خود را ادامه دهد.

و نه های دیگر

در بهترین کلاس آموزش مکالمه انگلیسی برای خیلی از موانع و مشکلات موجود در دوره های رایج آموزش زبان به کمک سیستم آموزشی زبان مادری تدبیر شده است. برای دریافت مشاوره اختصاصی و رایگان درباره این دوره آموزش زبان انگلیسی با شماره زیر تماس حاصل نمایید.