بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی به خودی خود برای من یادآوز سالهایی است که در موسسه بهین دانش از این کلاس به کلاس دیگر رفته و شاهد فعالیت های بهترین معلم های انگلیسی و فعالترین زبان آموزان بودم. در آن زمان باور داشتم بهترین کلاس مکالمه انگلیسی به کلاسی می توان گفت که آموزش مکالمه زبان انگلیسی بر طبق اصول آموزشی مطرح شده در استانداردهای TESOL و یا TKT باشد و تلاش می کردم با بومی سازی معیارهای آموزشی بین المللی بر اساس نیازهای جامعه ی که در آن آموزش زبان انگلیسی را بر عهده داشتم بهترین آموزش زبان انگلیسی را در آموزشگاهم ارائه کنم. در تمام سالهایی که مدیر موسسه بودم با برگزاری دوره های TTC بهترین اساتید زبان انگلیسی را پرورش دادم و با به کارگیری جدید ترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی و استفاده از به روزترین امکانات آموزشی-کلاسی بیشترین تعامل را بین زبان آموزان شاهد بودم. متاسفانه فارغ التحصیلان دوره های پیشرفته انگلیسی یا حتی بهترین مدرس های زبان انگلیسی هم به ندرت توان ارتباط با منابع غیر آموزشی انگلیسی را داشتند. در بهترین حالت ها بهترین مدرسین انگلیسی و بهترین زبان آموزان از دامنه لغت و اصطلاحات انگلیسی شکایت می کردند. از سال 1398 با تعطیل کردن کلاس های حضوری موسسه و برگزاری کلاس های آنلاین انگلیسی و زبان های دیگر آموزش زبان به روش زبان مادری را اجرا کردم و نتایج بسیار بهتری را تا کنون مشاهده کرده ام. به اختصار برخی از ویژگیهای بهترین کلاس مکالمه انگلیسی را بررسی می کنیم.

آموزش خصوصی مکالمه زبان انگلیسی

تصور ما از آموزش مکالمه زبان انگلیسی و بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی یک کلاس پر هیاهو و پر مکالمه است که در آن زبان آموزان به صورت دو به دو یا گروهی در حال ساختن مکالمه های جدید هستند. باور ما بر اینست که در چنین فضایی زبان آموزان با ساختن مکالمه های انگلیسی و تمرین مکالمه های موجود در کتاب های آموزش زبان انگلیسی بهترین پیشرفت را دارند. تمرین های دو نفره و چند نفره اساس کلاس های مکالمه انگلیسی هستند. در کلاس آموزش زبان انگلیسی به کودکان تلاش می کنیم فضای گروهی تعاملی در کلاس ایجاد کنیم تا کودکان بتوانند با صحبت کردن با یکدیگر مکالمه زبان انگلیسی را بیاموزند.

اینگونه باورها و روندها به صورت ناخودآگاه فضای مقایسه ای در یک کلاس آموزش زبان انگلیسی ایجاد می کند. و به طور ناخواسته همکلاسی ها عهده دار روند آموزش زبان انگلیسی برای دیگر همکلاسی ها هستند. به غیر از موانع احساسی ممکن و شایع در این کلاس ها که اثر نامطلوب بر روند پیشرفت بیشتر فراگیران می گزارد، عامل مخرب و ناکارآمد اصلی، یادگیری زبان انگیسی از همکلاسی ها است. کاملا صحیح است که کودکان در یادگیری زبان مادری بخشی از یادگیری خود را وامدار بازی های کودکانه و هم صحبتی با همسالان خود هستند اما همسالان در این روند همانند پدر و مادر بهترین منبع آموزش هستند. در کلاس های زبان انگلیسی تقریبا هیچکدام از همکلاسی ها و در بعضی موارد حتی مدرسین هم نمی توانند به عنوان مرجع قابل قبول مکالمه انگلیسی عهده دار آموزش زبان انگلیسی باشند. قطعا می دانید یک منبع آموزش زبان انگلیسی غیر استاندارد مخصوصا برای لهجه و تلفظ بسیار مضر است. بنابراین از دید من بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی باید خصوصی باشد.

در دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی آموزش و پشتیبانی به صورت کاملا خصوصی برگزار می شود. برای آشنائی با جزئیات دوره جامع به صفحه معرفی دوره جامع مکالمه زبان انگلیسی رجوع کنید.

آموزش و تمرین روزانه مکالمه انگلیسی

امروزه در آموزشگاه های زبان انگلیسی دوره های متفاوت با زمانبندی های متغییر در حال اجرا است: کلاس انگلیسی فرد، کلاس انگلیسی زوج، کلاس فشرده انگلیسی هر روز، کلاس انگلیسی پنجشبه ها، جمعه ها، دو روز در هفته، و غیره. متقاضیان با توجه به برنامه زندگی روزانه خود ترجیح می دهند روز ها و زمان خاصی را برای یادگیری زبان انگلیسی اختصاص بدهند. در سیستم های آموزشی مدرسه ای و دانشگاهی به جز در موارد استثناء غالبا حفظ کردن اطلاعات و آماده شدن برای روز امتحان کارآمد است. در یادگیری زبان انگلیسی به روش زبان مادری اینطور نیست، قطعا در یادگیری زبان مادری هم اینچنین نبوده، نیست و نخواهد بود.

بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی لزوما یک کلاس فشرده آموزش زبان انگلیسی نیست اما آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری با غرق شدن در مکالمه های زبان انگلیسی بسیار نتیجه بخش و موثرتر است. دکتر دیسپنزا (Joe Dispenza) به عنوان یک متخصص علوم اعصاب، عادت سازی را وابسته به تکرار و تمرین هر روز و دقت در رفتار می داند. تسلط به زبان انگلیسی در حد زبان مادری نیازمند ایجاد عادت های جدید زبانی است. توسعه و پیشرفت عادت های زبانی جدید نیز مدیون مراقبت و تمرین جدی روزانه است. بنابراین بهترین کلاس مکالمه انگلیسی نیازمند آموزش زبان انگلیسی روزانه و پیگیری و تمرین منظم است.

یادگیری و آموزش آنلاین زبان انگلیسی

بگذارید خیال شما و خودم را راحت کنم. بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی قطعا آنلاین است. ما بنا به عادت هایی که به ندرت می توانیم تغییرشان دهیم تلاش می کنیم یا با آموزش آنلاین زبان انگلیسی مخالفت کنیم یا آموزش آنلاین انگلیسی را شبیه کلاس های حضوری پیاده سازی کنیم. اینها تلاش هایی است که جزء غرایز ماست و خودمان نمی دانیم. در عوض برای آنها توجیه های منطقی و استدلال های پیچیده تنظیم می کنیم.

رولف دوبلی (Rolf Dobelli) در پس گفتار کتاب “هنر خوب زندگی کردن” تلاش می کند به ما بفهماند ما دنیایی ایجاد کرده ایم که دیگر از درکش ناتوانیم. ” محیط پیرامون ما در طول ده هزار سال گذشته، تغییرات شگرفی به خود دیده است. با وجود این، سخت افزار و نرم افزار دنیای درونی ما، یعنی مغز انسان، از دورانی که ماموت ها هنوز روی زمین پرسه می زدند، بدون تغییر باقی مانده است.”

بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی  در دنیای امروز که حتی در کشور ما با محدودیت های ارتباطی اینترنت VDSL در دسترس اکثر مردم هست باید در فضای آنلاین و به صورت خصوصی برگزار شود. منابع موجود اینترنتی چندین برابر، ارزانتر، به روزتر، آماده تر، متنوع تر، و جذاب تر از منابع چاپی هستند. تمرین و یادگیری زبان انگلیسی در فضای آینترنت و دفتر شخصی یا خانگی به دلایل بسیار زیادی که از حوصله این نوشته خارج است بهتر از تمرین با یک کتاب افست روی یک صندلی دسته دار خط خطی شده است. اما دلیل اصلی من برای آنلاین بودن بهترین کلاس آموزش مکالمه زبان انگلیسی ارتباط با کسانی است که زبان انگلیسی زبان مادریشان است و البته این ارتباط فقط از طریق اینترنت و بوسیله سریال ها، فیلم ها و دیگر محتوای غیر آموزشی ممکن است.

آموزش زبان انگلیسی به روش زبان مادری