بعد از یادگیری زبان کره ای و یا دیگر زبان ها معمولا مدرکی به شما اهدا می شود، مبنا بر اینکه شما بعد از گذراندن دوره، توانایی تسلط و صحبت به آن زبان را خواهید داشت. زبان کره ای یا هانگول زبان رسمی دو کشور کره شمالی و جنوبی می باشد. در ایران سریال های کره ای بسیار مورد توجه جوانان و نوجوانان قرار گرفته است و باعث علاقه بسیار زیاد این افراد به یادگیری زبان کره ای شده است. اما چگونه مدرک زبان کره ای بگیریم؟ مراحل گرفتن مدرک زبان کره ای چیست؟ مدرک آزمون بین المللی زبان کره ای چه نام دارد؟ برای آگاهی از پاسخ این سوالات تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چگونگی گرفتن مدرک زبان کره ای؟

مراحل گرفتن مدرک زبان کره ای برای همه افراد یکسان است. همانطور که می دانید زبان انگلیسی برای تعیین سطح و سنجش مهارت زبانی دارای آزمون آیلتس و تافل می باشد. برای زبان کره ای نیز آزمون بین المللی به نام آزمون تاپیک در نظر گرفته شده است. بعد از اتمام آزمون، میزان توانایی شما در این زبان مشخص می شود و اما ابتدا به بررسی مراحل گرفتن مدرک زبان کره ای و بعد از آن به بررسی آزمون تاپیک خواهیم پرداخت. به مراحل زیر دقت نمایید:

  • مرحله اول

در مرحله اول شما باید هدف و انگیزه خود را از یادگیری زبان کره ای مشخص کنید. دلیل اصلی که قصد یادگیری زبان کره ای را دارید چیست؟ بعد از مشخص کردن دلیل خود زمان آن رسیده است که به سراغ مرحله دوم برویم.

  • مرحله دوم

در این مرحله باید به انتخاب موسسه، آموزشگاه و سایت آموزش زبان کره ای بروید. هر یک از آموزشگاه ها و سایت های زبان، اهداف متفاوتی را دنبال می کند. سعی کنید که انتخاب آموزشگاه مورد نظر شما با اهداف شما یکسان باشد.

  • مرحله سوم

برنامه ریزی را آغاز کنید. سعی کنید برنامه ریزی جامعی را برای خود و مسیر پیش رو در نظر بگیرید. داشتن اساتید حرفه ای به شما در جهت داشتن برنامه ریزی مناسب کمک می کند.

  • مرحله چهارم

در این مرحله شروع کلاس ها و دوره های آموزش زبان کره ای آغاز می شود. سعی کنید طبق برنامه ریزی مسیر پیش رو را طی کنید. تا روند یادگیری شما سریع تر طی شود.

  • مرحله پنجم

در این مرحله بعد از به اتمام رسیدن کلاس ها و دوره های آموزشی، آماده گرفتن مدرک هستید. در این میان برخی از افراد به غیر از مدرک آن دوره، نیاز به شرکت در آزمون تاپیک و گرفتن مدرک بین المللی این آزمون را دارند.

مدرک تاپیک زبان کره ای

آزمون TOPIK شش بار در سال در کشور کره برگزار می شود. مدرک آزمون تاپیک برای افرادی که قصد تحصیل و یا کار در کشور کره را دارند مناسب می باشد. این مدرک برای افرادی که زبان اول و مادری آن ها کره ای نیست واجب می باشد.
این آزمون دارای 6 سطح است. این سطوح شامل:

  1. سطح 1 و 2 برای سطوح پایه زبان کره ای می باشد.
  2. سطح 3 و 4 برای حد وسط زبان کره ای در نظر گرفته می شود.
  3. سطح 5 و 6 برای افرادی است که در سطح پیشرفته قرار دارند.

آزمون تاپیک در ایران 2 بار در سال در آبان و تیر ماه برگزار می شود ولی تاریخ دقیق برگزاری توسط سفارت کره اعلام می شود.
برای شرکت در این آزمون نیاز است که از طریق سفارت کره و سایت این سفارت اقدام به ثبت نام نمایید.
جالب است بدانید که اعتبار مردک آزمون تاپیک زبان کره ای همانند آزمون تافل و آیلتس 2 سال می باشد و بعد از دو سال در صورت نیاز باید مجددا در آزمون شرکت نمایید.
شرط ورود به دانشگاه ها و شرکت ها، داشتن مدرک تاپیک زبان کره ای می باشد. این آزمون دارای 2 بخش خواندن و شنیدن می باشد. مدت زمان این آزمون در حال حاضر 100 دقیقه با 70 سوال می باشد. در این آزمون هیچ بخش لغت و گرامر زبان کره ای وجود ندارد. در آزمون تاپیک نمره کلی شما در نظر گرفته می شود و کاری به نمره کسب شده شما در هر قسمت ندارد. همانطور که خواندید گرفتن مدرک تاپیک کار چندان دشواری نیست و فقط با کمی تلاش و پشتکار در کنار اساتید حرفه ای به راحتی می توانید نمره خوبی را از این آزمون کسب نمایید. در ادامه به شما یکی از بهترین راه های گرفتن این مدرک زبان کره ای را معرفی خواهیم کرد.

بهترین روش گرفتن مدرک زبان کره ای

حال که از مراحل گرفتن مدرک زبان کره ای و شرکت در آزمون تاپیک آگاهی کسب کرده اید بهتر است که به معرفی موثرترین روش برای گرفتن مدرک زبان کره ای اشاره ای داشته باشیم. در حال حاضر سایت زبان احمدرضا ابراهیمی با برگزاری دوره جامع راکت زبان کره ای، علاقه مندان زیادی را به این زبان تربیت کرده اند. دوره راکت برای همه افراد در هر سن و سطحی مناسب می باشد اما بیشتر مورد استقبال افرادی است است که مدت زمان کوتاهی را در اختیار دارند. دوره راکت با توجه به نیازهای بشر، تغییرات روز دنیا، نیازهای زبانی زبان آموزان، در خواست داوطلبان زبان کره ای و… به دو صورت VIP Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 روز) و Tailored Rocket (آموزش زبان کره ای در 50 جلسه) برگزار می شوند. متقاضیان دوره راکت می توانند بر حسب نیاز و شرایط به انتخاب هر یک از دوره ها اقدام نمایند.
اساتید دوره راکت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت آموزش دیده اند و بعد از گذر از فیلترهای فراوان آماده تدریس به شما زبان آموزان شده اند. اساتید با شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی برای هر یک از زبان آموزان اقدام می کنند. این کار باعث هدفمندتر شدن فراگیران نیز می شود. مدرسین دوره راکت از آغاز تا پایان دوره به صورت 24 ساعته از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند داشت و لحظات بی نظیری را برای هر یک از شما رقم خواهند زد.
روش آموزشی دوره راکت استفاده از سریال های کره ای زبان می باشد. دلیل انتخاب این روش ایجاد محیطی مناسب برای نیتیو لایک شدن شما زبان آموزان است. آموزش زبان کره ای با سریال با آموزش عادات و مهارت های زبانی شرایط و محیط نیتیو لایک شدن را برای شما فراهم می کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت مشاوره رایگان و شرکت در دوره راکت می توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام که در انتهای صفحه درج شده است اقدام نمایید.