زبان ایتالیایی یکی از شیرین‌ترین زبان‌ها محسوب می‌شود و به خاطر کشور ایتالیا علاقه‌مندان بسیاری را به خود جذب کرده است. این زبان دارای 67 میلیون گویشور می‌باشد و دومین زبان پر گویش اتحادیه اروپا است. با توجه به اهمیت این زبان برای اکثر افراد ما در این مقاله قصد داریم به آموزش الفبای زبان ایتالیایی بپردازیم. این زبان یکی از شاخه‌های زبان لاتین محسوب می‌شود. در میان زبان‌ها، ایتالیایی بیشترین شباهت را با لاتین دارد. در صورتی که قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید و یا به این زبان علاقه‌مند هستید خواندن این مقاله خالی از لطف نیست.

آموزش الفبای زبان ایتالیایی با تلفظ

الفبای زبان ایتالیایی دارای 21 حرف می‌باشد. الفبای زبان ایتالیایی با الفبای زبان انگلیسی در تعداد حروف تفاوت‌هایی دارد. زبان ایتالیایی 5 حرف کمتر از زبان انگلیسی داشته و این حروف شامل ( k, y, x, w, j) می‌باشد. جالب است بدانید که کلماتی که در زبان ایتالیایی دارای این حروف باشند، ریشه ایتالیایی ندارند و ممکن است از زبان‌های دیگر وارد زبان ایتالیایی شده باشد.

أ = A
بی = B
چی = C
دی = D
إ = E
إفه = F
جی = G
آکا = H
ئی = I
إله = L
إمه = M
إنه = N
اُ  = O
پی = P
کو = Q
إره = R
إس = S
تی = T
او = U
وو/وی = V
زتا = Z

نکته:

 • حرف C در صورتی که قبل از e, i  بیاید صدای چ می‌دهد و در موارد دیگر صدای ک می‌دهد.
 • حرف G در صورتی که قبل از e, i  بیاید صدای ج می‌دهد و در دیگر جاها صدای گ می‌دهد.
 • حرف H  مانند حروف فرانسوی و اسپانیایی به صورت بی صدا تلفظ می‌شوند و برای تلفظ آن باید به حروف بعد از آن توجه کرد.
 • حرف Q صدای ک می‌دهد اما باید دقت داشته باشید که این حرف همیشه در زبان ایتالیایی به همراه U می‌آید.
 • حرف S صدای س می‌دهد در صورتی که بین دو حرف صدا دار قرار گیرد تلفظ آن به صورت ز می‌باشد.
 • حرف Z صدای ز می‌دهد اما اگر در میان کلمات ظاهر شود صدای آن به صورت تس و یا تز تلفظ می‌شود.
 • در زبان ایتالیایی اگر دو حرف بی صدا پشت سرهم بیایند به صورت مشدد تلفظ می شوند.

ترکیب حروف صدادار و بی صدا در زبان ایتالیایی

 • حروف ch همیشه در کنار هم صدای ک می‌دهد.
 • زمانی که حروف gh کنار یک دیگر قرار گیرند صدای گ می‌دهند.
 • ترکیب بعدی در زبان ایتالیایی gli می‌باشد این ترکیب صدای لی می‌دهد.
 • حروف بعدی من gn می‌باشد که نی تلفظ می‌شوند.
 • حرف s به تنهایی صدای س می‌دهد اما اگر در بین حروف صدادار قرار گیرد ز تلفظ می‌شود؛ همچنین در صورتی که دو (ss) کنار یگ دیگر قرار گیرند مجددا صدای س می‌دهد. زمانی که S قبل از حروف (b, d, g, l, m, n, r, v) بیاید صدای ز می‌دهد.
 • هر زمان s به همراه c بیاید (sc) دو صدا تولید می‌کند. اگر se قبل از حروف i, e بیاید صدای شی و ش می‌دهد و در صورتی که قبل از a, o, u بیاید با صدای اسکا و اسکو تلفظ می‌شود.

نکاتی درباره زبان ایتالیایی

آیا تا به حال عبارت Phonemic Orthography را شنیده‌اید؟ به نظر شما این عبارت به چه معناست؟
از این عبارت برای زبان‌هایی مثل زبان ایتالیایی استفاده می‌شود چراکه زبان ایتالیایی زبان چندان سختی نیست یکی از جذابیت‌های این زبان این است که کلمات همانطور که نوشته می‌شوند خوانده می‌شوند. درصورتی که زبان انگلیسی را فرا گرفته باشید یادگیری زبان ایتالیایی برای شما آسان تر می‌شود.
زبان ایتالیایی یک زبان آهنگین می باشد به همین علت اکثر کلماتی که در این زبانه به کار برده می شوند به یکی از حروف صدادار ختم می شوند.
حروف بی صدا در ایتالیایی به صورت تک به تک تلفظ می شوند و اما این حروف به دلیل تلفظ بریده بریده همراه با حروف صدادار می آیند.

بهترین روش یادگیری زبان ایتالیایی

با نکاتی که در این مقاله بیان شد علاوه بر یادگیری حروف الفبای ایتالیایی با تلفظ فارسی بر نکات دیگری که درباره این حروف است اطلاع پیدا کرده اید.
امیدواریم با خواندن این مقاله یادگیری حروف الفبای زبان ایتالیایی برای شما شیرین‌تر و لذت بخش‌تر شده باشد. یادگیری زبان ایتالیایی کار دشواری نیست فقط نیاز به اساتید و دوره‌های حرفه‌ای دارد.
یکی از دوره‌های حرفه‌ای که در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی در حال تدریس زبان ایتالیایی می‌باشد، دوره راکت است. این دوره تا به حال علاقه‌مندان بسیاری را از هر کجای دنیا به خود اختصاص داده است. راکت بر حسب نیازهای زبانی زبان آموزان و بر اساس دو دهه تجربه طراحی شده است این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان ایتالیایی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان ایتالیایی در 50 روز) در حال برگزاری می‌باشد. بر اساس نیاز و با کمک مشاوران ما می توانید به انتخاب هر یک از دوره های مد نظرتان اقدام نمایید. روش انتخابی این دوره برای آموزش استفاده از سریال می‌باشد. آموزش زبان ایتالیایی با سریال در واقع به دلیل ماهیتی که دارد موجب نیتیو لایک شدن علاقه‌مندان زبان ایتالیایی می‌شود. سریال‌های انتخاب شده به گونه‌ای است که در عین حال که موجب یادگیری زبان آموزان می‌شود سرگرمی آن‌ها را هم فراهم می‌کند. از طریق سریال های ایتالیایی امکان یادگیری عادات و مهارت های زبانی را کسب خواهید کرد.
اساتید این دوره برای هر کدام از بخش‌های آموزش‌های متفاوت و سختی را گذرانده و بعد از گذر از فیلترهای فراوان آماده آموزش و خدمت به شما علاقه‌مندان زبان ایتالیایی هستند. مدرسین دوره راکت بر اساس شخصی سازی آموزش به برنامه ریزی بر اساس نیازهای زبانی می پردازند. از آغاز تا انتهای دوره اساتید به صورت 24 ساعته و به صورت آنلاین از شما حمایت و پشتیبانی کاملی خواهند کرد و لحظان متفاوت لذت بخشی را برای شما زبان آموزان رقم خواهند زد.
در صورتی که علاقه‌مند هستید، یادگیری، آموزش، تفاوت و نیتیو لایک شدن را با ما تجربه کنبد به پر کردن فرم مشاوره رایگان و ثبت نام، که در انتهای صفحه درج شده است اقدام نمایید و یا با شماره تلفن 093333558002 تماس حاصل فرمایید؛ همچنین می توانید از طریق پشتیبانی آنلاین با ما در ارتباط باشید. مشاوران و کارشناسان ما همه روزه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند.