برای یادگیری هر زبانی نیاز به رعایت برخی از اصول است. زبان آلمانی هم همانند دیگر زبان‌ها اصولی دارد که در این مقاله قصد معرفی و آشنایی شما با اصول یادگیری زبان آلمانی را داریم. با رعایت این اصول قطعا طی کردن مسیر یادگیری زبان آلمانی برای شما آسان‌تر خواهد شد. فرقی ندارد در ابتدا یا در اواسط مسیر باشید با رعایت اصول یادگیری آلمانی ادامه مسیر بهتر خواهد شد. با توجه به مطالبی که گفته می‌شود و بر اساس شخصیت خودتان تصمیم به انتخاب هر یک از موارد گفت شده، اقدام نمایید.

اصول اصلی یادگیری زبان آلمانی

 • باید گفت که اصول اولیه یادگیری زبان آلمانی شرکت در کلاس‌های زبان آلمانی در موسسات و سایت‌های آلمانی است. در این مسیر نیاز است که خود را به راهبران و اساتید مربوطه بسپارید.
 • یادگیری زبان آلمانی یک مهارت محسوب می‌شود به همین علت از روش‌های متفاوتی برای آموزش این مهارت استفاده می‌شود. روش آموزشی متناسب با سن و شخصیت خود را انتخاب کنید تا در محیطی مطمئن و آگاه قدم بردارید.
 • تفهیم و تمرین‌های زیاد، برای هر مبحث آموزش زبان آلمانی الزامی می‌باشد در واقع یادگیری شما نباید محدود به درون کلاس باشد و خارج از کلاس درس نیز به یادگیری و آموزش نیز مشغول شوید.
 • داشتن زمان مشخص و برنامه ریزی منظم برای یادگیری آلمانی یکی دیگر از اصول اولیه و اصلی یادگیری زبان آلمانی محسوب می‌شود.

اصول یادگیری زبان آلمانی بر اساس تیپ شخصیتی

جالب است بدانید که اصول یادگیری زبان آلمانی یکسری نکات کلی و واحد هسنند که افراد با توجه به تیپ شخصیتی خودشان می‌توانند به انتخاب بپردازند. افراد با انتخاب نوع یادگیری خود به راحتی می‌توانند سرعت یادگیری زبان آلمانی را بیشتر کنند.

 • بصری (Visual)

افرادی در تیپ شخصیتی بصری قرار می‌گیرند که یادگیری آن‌ها از طریق تصاویر و فیلم و ویدئوهای آموزشی افزایش پیدا می‌کند.

 • شنیداری (Auditory)

در این میان نیز افراد دیگری هستند که از طریق قوه شنیداری خود به یادگیری زبان آلمانی مشغول می‌شوند.

 • جنبشی (Kinesthetic)

برخی از افراد از طریق روابط اجتماعی گسترده‌ای که دارند می‌توانند زبان آلمانی را بهتر فرا گیرند.

برای اینکه مشخص شود کدام یک از تیپ‌های شخصیتی هستید نیاز است که هر کدام از تیپ‌ها را یه خوبی بشناسید و به امتحان هر یک از آن‌ها اقدام کنید. اینکار باعث می‌شود بعد از مدتی بر اساس تیپ شخصیتی خودتان به مطالعه زبان آلمانی بپردازید. حال که از اصول یادگیری زبان آلمانی بر اساس تیپ شخصیتی نیز آگاهی کسب کردید بهتر است به سراغ مباحث دیگر این بخش برویم.

برخی دیگر از نکات و اصول یادگیری زبان آلمانی

 • هر روز به یادگیری لغات مختلف بپردازید. به صورت منظم و هر روزه یادگیری لغات را در برنامه خود قرار دهید و مطمئن شوید که لغات آن روز را به خوبی فرا گرفه‌اید. سعی کنید لغات را در جملات متفاوت به کار گیرید تا در ذهن شما به خوبی به تثبیت رسد.
 • یادگیری گرامر زبان آلمانی بسیار اهمیت بالایی دارد. با یادگیری گرامر و یا دستور زبان آلمانی به راحتی امکان صحبت را پیدا خواهید کرد. اما توجه داشته باشید که روش یادگیری گرامر نیز برای هر فرد متفاوت است و باز هم هر فرد باید متناسب با شخصیت خود دست به انتخاب زند.
 • در زبان آلمانی و مسیر یادگیری غرق شوید. با خواندن کتاب، شنیدن موسیقی زبان آلمانی یا فیلم‌ها و سریال‌های آلمانی زبان به شما کمک بسیاری می‌کند تا به هدف خود یعنی تسلط بر زبان المانی نزدیک‌تر شوید.

برخی از اصول اولیه گرامر زبان آلمانی

گرامر زبان آلمانی از اهمیت بالا و پیچیدگی بسیاری برخوردار است به همین علت در یادگیری آن باید از دقت و توجه بالایی برخوردار باشید.

 • حالت‌های دستوری زبان آلمانی

جالب است بدانید که جنسیت اسامی در زبان آلمانی با یک دیگر متفاوت هستند. این 3 حالت شامل:

_ مذکر
_ مونث
_ خنثی

اسامی در زبان آلمانی طبق 4 حالت صرف می‌شوند. این 4 حالت شامل:

_ فاعل
_ مفعول
_ حالت برایی
_ حالت اضافی

 • زمان‌ها در زبان آلمانی

در زبان آلمانی 6 زمان وجود دارد. 4 زمان آن برای افعال کمکی و 2 زمان بدون آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

_ زمان حال
_ زمان گذشته
_ زمان آینده
_ زمان حال کامل
_ زمان گذشته کامل
_ زمان آینده کامل

با رعایت نکات گفته شده به راحتی بعد از مدتی می‌توانید به آلمانی صحبت کنید. سعی کنید یادگیری زبان آلمانی را از صفر آغاز کنید اینکار باعث می‌شود از همان ابتدا به صورت اساسی به یادگیری مشغول شوید.
یادگیری اصول زبان آلمانی کار دشواری نیست و به راحتی در آغاز مسیر و یا در طول مسیر آن‌ها را فرا خواهید گرفت. برخی از اساتید به زبان آموزان خود این اصول را طول مسیر یادگیری همراه با تمرین بسیار می‌آموزند.
یادگیری همه موارد گفته شده به صورت اصولی و صحیح همراه با آموزش مهارت‌ها و عادات زبانی در سایت زبان احمدرضا ابراهیمی به صورت تخصصی صورت می.گیرد. اساتید چند زبانه سایت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی به تدریس پکیج‌ها و دوره‌های آموزشی ازجمله راکت مشغول هستند. دوره راکت یکی از دوره‌های در حال تدریس می‌باشد. این دوره به دو صورت فشرده (آموزش زبان آلمانی در 50 جلسه) و فوق فشرده (آموزش زبان المانی در 50 روز) در حال برگزاری می‌باشد. دوره راکت نه تنها به تدریس زبان آلمانی بلکه به تدریس زبان‌های دیگری از جمله:
فرانسوی، انگلیسی، چینی، ژاپنی، عربی، ترکی، اسپانیایی و… می‌پردازد. به دلیل ماهیت و سیستم آموزشی متفاوت این دوره علاقه‌مندان بسیاری در اقصی نقاط دنیا آموزش خود را با دوره راکت آغاز کرده اند.
اساتید دوره راکت زبان آلمانی دو یا چند زبان را زیر نظر احمدرضا ابراهیمی آموزش دیده‌اند و با دید باز، آگاهی از مسیر و درک دغدغه زبان آموزان به آموزش می‌پردازند. اساتید با پشتیبانی و حمایت 24 ساعته خود نبود پارتنر را برای زبان آموزان جبران کرده اند. اساتید بر حسب نیازهای زبانی زبان اموزان به برنامه ریزی می‌پردازد. یکی از مزیت‌های قابل توجه این دوره آنلاین و خصوصی برگزار شدن کلاس‌ها می‌باشد.
این دوره هدف اصلی خود را نیتیو لایک شدن زبان آموزان قرار داده است به همین علت نیاز است که روش آموزشی متفاوتی را انتخاب کند. روش انتخابی دوره راکت، آموزش زبان آلمانی با سریال می‌باشد. سریال‌های آلمانی زبان به دلیل اینکه امکان آموزش عادات و مهارت های زبانی را به مخاطبان می‌دهد باعث می شود نیتیو لایک شدن فراگیران حتی در مدت زمان کوتاهی رقم خورد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه بپردازید؛ سپس کارشناسان و مشاوران ما با شما تماس گرفته و پاسخگوی سوالات همه جانبه شما عزیزان هستند.