1 کلیک روی عکس پایین دنیای یادگیریت را متحول میکنه!

IELTS7 Banner 01 8 آموزش زبان عربی در ۵۰ روز

به طور حتم، آموزش زبان عربی در ۵۰ روز به روش سنتی و با کسب اطلاعات درباره زبان، امکان پذیر نیست. از گذشته تا به الان شنیده‌ایم که برای یادگیری زبان دوم باید به صورت آهسته و پیوسته پیش رفت. این قاعده کلی باعث شده است که، برای همه ما یادگیری زبان دوم در کوتاه مدت و به صورت فشرده، غیر قابل تصور باشد. اما در حال حاضر، با اطلاع از تکنیک‌ها و متدهای جدید، می‌توان فرآیند یادگیری زبان عربی را در کوتاه مدت امکان پذیر کرد.

 

یادگیری زبان عربی در ۵۰ روز

آموزش مهارت‌های زبانی به زبان آموزان، به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اساتید و متخصصان آموزش به شمار می‌رود. عدم موفقیت در آموزش، یادگیری و استفاده درست از زبان عربی مربوط به بخش آموزش مهارت‌های زبانی می‌باشد. در حال حاضر با استفاده از راهبردهای یادگیری، مهارت‌های زبانی و استفاده از چنین مهارت‌هایی از جانب زبان آموزان، فرآیند یادگیری زبان را آسان‌تر، سریع‌تر، لذت بخش‌تر و موثرتر می‌کند؛ همچنین امکان انتقال یادگیری به موقعیت‌های جدید را امکان پذیر می‌کند.
یادگیری مهارت‌های زبانی، همراه با تغییر در رفتار و عادات زبانی می‌باشد. زمانی که این تغییر ناشی از یادگیری باشد، پایداری بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. با تمرین مداوم، یادگیری از بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود و در این صورت است که، یادگیری هیچ زمانی از بین نمی‌رود. این تمرین مداوم در نهایت منجر به ناخودآگاه سازی می‌شود و فراگیران را در مسیر یادگیری غرق می‌کند. با به کارگیری مهارت‌های زبانی نه تنها یادگیری زبان عربی در 50 روز بلکه یادگیری دیگر زبان‌ها نیز امکان پذیر است. با مطالعه مقاله آموزش زبان عربی می‌توانید به درک تفاوت موجود بین آموزش و یادگیری پی ببرید.

نیتیو لایک شدن در ۵۰ روز

دوره‌ راکت یا ۵۰ روزه با هدف نیتیو لایک شدن به آموزش زبان آموزان می‌پردازد. این دوره علاوه بر نیتیو لایک شدن زبان آموزان، به دلیل ایجاد آموزشی مبنی بر ناخودآگاه سازی، امکان استفاده از زبان را در موقعیت‌های مختلف به زبان آموزان می‌دهد و زبان آموزان در هر شرایط و موقعیتی می‌توانند به برطرف کردن نیازهای زبانی خودشان بپردازند. در دوره‌های راکت برای داشتن ارتباط بهتر، نیتیو لایک شدن به صورت منظور محور و با کوتاه‌ترین مسیر انجام می‌شود.

برگزاری دوره‌های راکت یا ۵۰ روزه برای همه سنین

امروزه متخصصان حوزه آموزش زبان، به دنبال دوره‌هایی هستند که علاوه بر برطرف کردن نیازهای زبانی زبان آموزان، برای همه سنین مناسب باشد. دوره‌های راکت به دلیل داشتن محتوای آموزشی متفاوت، روش و سیستم مهیج، ایجاد عادات زبانی، آموزش مبتنی بر یادگیری و… باعث شده است برای همه سنین و در هر شرایطی حتی کودکان، مناسب باشد.
یکی از دوره‌های موجود برای کودکان، راکت جریان می‌باشد این دوره برای کودکان تهیه شده است. این دوره با داشتن اساتید چند زبانه و با گذراندن آموزش‌های لازم و با استفاده از سریال‌های مختص به کودکان به برگزار می‌شود.

یادگیری مهارت‌های زبانی با دور‌ه‌های ۵۰ روزه راکت

مهارت‌های زبانی شامل چهار مهارت (Listening, Speaking, Reading, Writing) می‌باشد. به دو مهارت اول یعنی Listening و Speaking “ارتباط شفاهی” گفته می‌شود؛ هم چنین مهارت‌های Reading و Writing برای “ارتباط نوشتاری” استفاده می‌شوند. این چهار مهارت اصلی زبان و نحوه انتقال آن‌ها به زبان آموزان اهمیت بسیار زیادی دارد. این چهار مهارت مکمل همدیگر هستند و اگرچه گاها بنا به نیاز زبان آموزان، گاهی تمرکز بر یک بخش بیشتر می‌شود اما کماکان هر چهار مهارت در کنار همدیگر به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.
بسیاری از دوره‌های موجود بدون در نظر گرفتن نیازهای زبانی بشر و درخواست زبان آموزان، به پرورش چهار مهارت اصلی زبان می‌پردازند. اما دوره های راکت با در نظر گرفتن تغییر در نیازهای زبانی، هدف و تمرکز اصلی خود را بر روی مکالمه، نیتیو لایک شدن و مهارت شنیداری قرار داده است. هم زمان با یادگیری دو مهارت قبلی، فراگیران به صورت ناخودآگاه در حال یادگیری مهارت Reading هستند. اما مهارت نوشتاری یا Writing، به دلیل تغییرات بسیاری که در ارتباط نوشتاری افراد ایجاد شده است، در حد نیاز و درخواست زبان آموزان بدان پرداخته می‌شود. در کل در دوره‌های راکت، آموزش چهار مهارت اصلی زبان، بر اساس خواست و نیاز فراگیران صورت می‌گیرد.

ویژگی و نحوه تدریس اساتید دوره‌های راکت

تفاوت دوره‌ راکت با دیگر دوره‌ها بسیار زیاد است یکی از تفاوت‌های اساسی مربوط به نحوه تدریس اساتید می‌باشد. اساتید دوره‌های راکت بر اساس اصول مدیریت و روانشناسی و با آموزش کنترل مدیریت احساسات و زمان به آموزش فراگیران می‌پردازند.
اساتید چند زبانه دوره‌های راکت زیر نظر احمدرضا ابراهیمی دو الی چند زبان را به سبک راکت آموزش دیده‌اند و با درک و آگاهی از دغدغه زبان آموزان به تدریس می‌پردازند. اساتید با پشتیبانی کامل و بر اساس نیازهای فردی و اصول روانشناختی به برنامه ریزی فردی می‌پردازند.
پشتیبانی و حمایت راهبران راکت، می‌تواند شما را برای یک مکالمه هدفمند و بهتر شدن در مکالمه عربی آماده کند و همین امر، مشکل نبود پارتنر را در این بازه زمانی، کاهش می‌دهد.
هم چنین اساتید با استفاده از وسایل آموزشی و انتقال صحیح آن‌ها به زبان آموزان، فرآیند یادگیری را تسریع می‌بخشند.

به کارگیری ضمیر ناخودآگاه در آموزش زبان عربی

اکثر افراد این تصور را دارند که آموزش و مطالعه به صورت آگاهانه تنها راه فراگیری زبان است اما در واقع یادگیری زبان یک فرآیند ناخودآگاه می‌باشد.
ذهن انسان هنگام یادگیری زبان به صورت همزمان می‌تواند دو مطلب را فرا گیرد. یادگیری لغات، گرامر و… تنها بخشی از مسیر یادگیری و مطالعه را رقم می‌زنند اما بخش عظیمی از فراگیری زبان، بر اساس فرآیند ناخودآگاه سازی رقم می‌خورد. فرآیند ناخودآگاه سازی دو محصولی است از درگیری لذت بخش به همراه محتوای قانع کننده.
زمانی که زبان را به اندازه کافی در معرض دید خود قرار دهیم به طور ناگهانی می‌توانیم شروع به گفتن مطالب آن زبان کنیم. این خود دلیلی مهم می‌باشد که باعث شده است یادگیری زبان کاملا متفاوت از یادگیری ریاضی و علوم باشد.
دوره‌های راکت از طریق آموزش زبان با سریال توانسته است یادگیری زبان به صورت ناخوداگاه را ممکن کند و تجربه‌ای متفاوت را برای زبان آموزان تداعی کند. برخی از مهارت‌های زبانی که از طریق آموزش زبان با سریال فرا میگیریم، شامل: کپی کردن جملات، شناخت عادات مربوط به فرهنگ، ایجاد عادات صحیح برای تلفظ و لحن و… می‌باشد.

یادگیری زبان و ایجاد نگرش دوم

یادگیری زبان‌های بیشتر، ما را با افق‌های بیشتری آشنا می‌کنند. و بیان برخی از مفاهیم را برای ما آسان‌تر می‌کند. استفاده از مهارت کپی کردن در یادگیری زبان، فقط مربوط به مکالمه نیست بلکه یادگیری لهجه و لحن به زبان هدف از این طریق آموزش داده می‌شود.
یادگیری مهارت‌های زبانی و یا دیگر مهارت‌ها مثل: رانندگی، دوچرخه سواری و… نیاز به تمرین مداوم و تلاش روزانه دارد اما زمانی که تمرین مداوم وجود نداشته باشد هر مهارتی بعد از مدتی به فراموشی سپرده می‌شود. یادگیری زبان دوم باعث ایجاد چشم انداز جدیدی در ما می‌شود و می‌توان جهان را از زاویه دیگری دید. در حقیقت با یادگیری زبان جدید نه تنها آن زبان بلکه فرهنگ مردم آن زبان را فرا خواهیم گرفت.
یادگیری زبان جدید باعث تغییر در شخصیت ما می‌شود که هر چقدر تقلید و کپی کردن ما از زبان هدف بیشتر باشد. نگرش و شخصیت جدید در ما سریع‌تر شکل می‌گیرد.

آموزش زبان عربی به سبک احمدرضا ابراهیمی

در این مقاله با دوره‌های راکت و یا ۵۰ روزه زبان (VIP Rocket) آشنایی کاملی پیدا کرده‌اید. در صورتی که خواهان یادگیری زبان به همین سبک اما با زمان بیشتری هستید، می توانید در دوره‌های فشرده و یا ۵۰ جلسه زبان عربی (Tailored Rocket) شرکت کنید. در این دوره زبان آموزان می‌توانند ساعت، تعداد برگزاری جلسات در طول هفته و حتی اساتید را انتخاب کنند.
در هر کدام از دوره‌های راکت زبان آموزان به هدف اصلی خود یعنی نیتیو لایک شدن می‌رسند.
با وجود تفاوت در روش‌های یادگیری زبان عربی، در سایت احمدرضا ابراهیمی در حال حاضر احمدرضا ابراهیمی با ابداع دوره‌های راکت، آموزش زبان با سریال را به عنوان کارآمدترین روش برای آموزش زبان انتخاب کرده است. آموزش زبان با سریال این امکان را به زبان آموزان می‌دهد که کلمات و گرامر را بر حسب کاربرد آن ها فرا گیرند.
دوره‌های راکت به دلیل آموزش زبان با سریال به عنوان یک دوره کامل، عمل کرده است و فراگیران را از شرکت در دوره‌های دیگر بی نیاز کرده است. در پایان دوره زبان آموزان علاوه بر اینکه توانایی مکالمه در هر بخش و حوزه را کسب کرده‌اند و می‌توانند با لهجه به صورت یک نیتیو زبان صحبت کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:
_ تکمیل فرم مشاوره و ثبت نام در انتهای صفحه
_ پشتیبانی سایت
_ تماس با شماره تلفن 09333558002