فهرست مطالب

  • دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی
  • بهترین روش های آموزش زبان ترکی استانبولی
  • آموزش زبان ترکی استانبولی در ۵۰ روز
  • دوره های فشرده زبان ترکی استانبولی
  • مهارت های آموزش زبان ترکی استانبولی
  • آموزش زبان ترکی استانبولی از صفر
فقط امروز 1 میلیون تومان تخفیف دوره راکت

این روزها تب یادگیری زبان ترکی استانبولی در بین مراجعین به آموزشگاه های زبان زیاد شده است و بسیاری در صدد هستند که بتوانند به مهارت یادگیری زبان ترکی دست یافته تا بتوانند موقعیت های شغلی، تحصیلی و همچنین مهاجرتی مناسبی را کسب نمایند.
گاهی شاهد هستیم که اغلب افراد با این موضوع مواجه می شوند که آیا زبان ترکی می تواند نیازهای آنها در دنیای بین المللی را بر طرف نماید؟ و آیا این زبان نیز مانند زبان انگلیسی می تواند شرایطی مناسب را در جهت رسیدن به اهداف و آرزوهایشان برای آنها رقم بزند؟ در پاسخ به سوال این عزیزان باید به این موضوع اشاره کنیم که برای ارتباط برقرار نمودن با سایر ملت ها و شناخت فرهنگ و آداب و رسوم های مختلف اولین گام، شناخت زبان کشور هدف است. یادگیری زبان در واقع می تواند شما را در روابط کاری از جمله عقد قرار داد و یا مذاکره کردن بر سر یک موضوع کاری بهتر یاری رساند که البته این خود بر می گردد به شناختی که شما می توانید از خلق و خوی آنها نیز داشته باشید.
در این بین بسیاری نیز فکر می کنند که ترک زبانان ایرانی می توانند به راحتی به زبان ترکی استانبولی صحبت کنند اما دانستن این موضوع شاید بد نباشد که اگرچه آنها به نسبت ما راحت تر می توانند زبان ترکی را فرا بگیرند اما قطعا این زبان با زبان ترکی ایرانی ما هیچ سنخیتی ندارد و دنیای یادگیری آن دنیایی کاملا متفاوت خواهد بود که در طول مسیر و با آشنایی بیشتر می توانید به شکلی کامل تر به این موضوع فائق آیید.
در واقع زبان ترکی استانبولی به تنهایی می تواند شکلی جذاب از خانواده زبان ترکی باشد که گستردگی زبان ها را به شما بیش از پیش بشناساند. در ادامه و برای شناخت بهتر این زبان با ما همراه شوید.

دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

آموزش زبان در کشور ما به شکل امروزی به خوبی عمل می کند و ما بی شک از خوشبخت ترین انسان ها هستیم که می توانیم از این تنوع آموزشی استفاده برده و در کشوری با دغدغه چندزبانه بودن، با بهترین روش ها، زبان ترکی استانبولی را فرا بگیریم و از متدهای جدید به خوبی استفاده ببریم. اگر شما جزو کسانی هستید که به دنبال ساده ترین روش یادگیری  هستید و در عین حال دوست دارید با جدیدترین متدها آشنا شوید، بهتر است در ابتدای کار با یک برنامه ریزی دقیق شروع کنید و روش یادگیری خود را پیدا کنید. این کار را می توانید با کمک استاد و راهبران خود انجام دهید. ساده ترین روش آموزش زبان می تواند برای شما با دیگران متفاوت باشد، اما قطعا اعتمادبنفس می تواند در صحبت کردن و مکالمه کردن شما تاثیرات شگرفی بگذارد. به خودتان اجازه دهید که توانایی های خود را به خوبی ارائه دهید؛ سرتان را بالا بگیرید و با صدای رسا و با قدرت صحبت کنید. اگر کسی را در کنار خود برای مکالمه کردن ندارید به خودتان اکتفا کنید. مکالمه با خود در جلوی آینه می تواند بهترین و ساده ترین روش آموزش مکالمه برای شما باشد.
آموزش زبان، از سالهای دور و دهه های اخیر رواج داشته است. در ابتدا تنها افراد تحصیل کرده ای که قصد سفر به فرنگ را داشته اند زبان را فرا می گرفتند که تعدادشان اندک بوده است، اما امروزه برای همه مردم از هر قشری یادگیری زبان دو زبانه شدن یک اولویت است و البته که با اولویت قرار دادن زبان سایر موسسات نیز تلاش نموده اند تا آموزشی متناسب و در خور شان علاقه مندان طراحی نمایند و شما می توانید با هر سری که می چرخانید یک آموزشگاه زبان در کنار خود بیابید که بتوانید با خیالی آسوده به یادگیری بپردازید. شما می توانید انتخاب کنید که در کدام آموزشگاه مشغول به یادگیری بشوید یا زیر نظر کدام استاد آموزش ببینید و یا کدام آموزشگاه به محل کار یا خانه شما نزدیک تر است. شما در هر زمینه ای این آزادی را دارید که بتوانید با هر بودجه و شرایط مالی، آموزشگاهی که نیازهای شما را برطرف کند را انتخاب کرده و سر کلاسهای خود و یا به صورت آنلاین حضور یابید و این نشان دهنده تنوع و گستردگی ای است که امروزه در حوزه آموزش زبان به مراتب به چشم می خورد. اما نکته دیگر این است که شما در این عصر به راحتی می توانید با متدهای آموزشگاه ها آشنا شوید و در دنیای اینترنت و با یک سرچ کوچک قبل از مراجعه به این آموزشگاه ها از تمامی اطلاعاتی که برایتان مهم است مانند ساعات و روزهای کلاس ها تا دیگر موارد مانند اینکه از چه کتاب ها و متدهایی استفاده می کنند، اطلاعات کسب کنید.
شما این امکان را نیز دارید که بتوانید با توجه به شرایط خود اگر شاغل یا محصل هستید ساعت های کلاستان را خودتان انتخاب کرده و در دوره هایی که متناسب با نیاز شما است شرکت کنید. این تنوع و حجم کلاس ها نکته مثبتی است که امروزه و در دنیای کنونی به چشم می خورد و چه بسیار خوشبختیم که در این عصر می توانیم فرا بگیریم و یاد بدهیم.

آموزش زبان ترکی به دلایل زیر قابل اهمیت است:

• زبان رسمی مردم ترکیه، ترکی استانبولی است. یعنی در بسیاری از ادارات، دانشگاه ها، شرکت ها و مدارس و در کل مراکز دولتی، مسئولین این کشور به زبان ترکی صحبت می کنند.
• بسیاری از مردم ترکیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند؛ پس برای یک ارتباط درست بهتر است بتوانیم به زبان ترکی مسلط شویم. مردم بومی این کشور بیشتر دوست دارند به ترکی صحبت بکنند و مانند کشور ما ایران یادگیری زبان انگلیسی در قشر جوان آنها رواج داد و تعداد کمی از مردم ترکیه به زبان انگلیسی مسلط هستند.
• کشور ترکیه قطب گردشگری است و بسیاری از هموطنان ما در بیشتر مواقع برای یک سفر تفریحی ترجیحشان این کشور است. پس چه بهتر که بتوانند در هنگام خرید یا برای یک اقامت راحت به زبان ترکی استانبولی مسلط باشند. این روزها ما شاهد این هستیم که بسیاری از هموطنان ما به این کشور به دید یک کشور توریستی نگاه کرده و تعطیلات خود را در این کشور می گذرانند. شاید یکی از دلایل آن این باشد که این کشور یکی از کشورهای همسایه ماست و نزدیکی در ایجاد یک سفر راحت و جذاب خود یک اولویت است.
• اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید یادگیری زبان رسمی کشور ترکیه یک اولویت است.
• بسیاری از زبان آموزان ما دوست دارند که در آینده ای نزدیک بتوانند این زبان را تدریس کنند. پس اگر قصد تدریس زبان ترکی استانبولی را دارید بهتر است از امروز شروع به یادگیری زبان هدف نمایید.
• اگر قصد مهاجرت یا ایجاد یک کسب و کار پردرآمد را دارید و نزدیکی به ایران برای شما جز اولویت هایتان است، یادگیری این زبان برای شما کاربردی است.

دوره های آموزش زبان ترکی استانبولی

امروزه با اهمیت یافتن یادگیری زبان ترکی در میان عموم فارسی زبانان و ارتباطات قوی ای که بنا به اهداف اقتصادی، توریستی و تجاری با این کشور شکل گرفته است ما برآن شدیم تا شکلی نوین از آموزش را با تنها سیستم آموزشی به نام رامیت وارد حوزه زبانی نموده و سطحی گسترده تر از علاقه مندان را بدون محدودیت های جغرافیایی در کنار خود داشته باشیم.
اگرچه بسیاری از آموزشگاه ها به داشتن دوره های حضوری اصرار می ورزند اما امروز با به وجود آمدن نسل پنجم و ششم اینترنت و همگانی شدن آن، آموختن زبان در چهارچوب کلاس شاید کاری عاقلانه نباشد چرا که آموختن زبان برای هر قشر در هر شهر و روستایی به یک حق و خواسته تبدیل شده است که چشم پوشی از این موضوع نمی تواند با دغدغه های ما در امر آموزش و همگانی نمودن آن یکی باشد.
دوره های آموزش آنلاین زبان ترکی با به وجود آمدن دو دوره کاملا تخصصی از جمله دوره های راکت و همیاد ترکی شکلی نوین به خود گرفته و توانست در مدت زمانی اندک وجهی متفاوت از آموزش این زبان را به علاقه مندان و کاربران نشان دهد.

– دوره راکت زبان ترکی
راکت از جمله دوره های فوق فشرده است که با برابر سازی آموزش گاهی مستحکم را در میان سایر دوره ها نهاده و امروز شاهد این موضوع هستیم که با پشتیبانی ۲۴ ساعته راهبران و اساتید راکت ترکی، سرعت و کیفیت یادگیری از یک رویا به یک واقعیت محض تبدیل شده است.
این دوره با آموزش نامحدود و تمام وقتی که در طی این ۵۰ جلسه خصوصی بنا نهاده است سرعت و کیفیت را در کنار هم با خود دارد و با متدهای نوین و تجربه ای که نشات گرفته از ۲ دهه آموزش است زبان آموزانی موفق را در حوزه های متفاوت به جامعه کنونی معرفی نموده است.

– دوره همیاد ترکی
همیاد یک دوره کاملا خصوصی است که با معیارهای بسزایی که دارا است زبان را از حالت رسمی به حالتی کاملا سرگرم کننده تبدیل نموده است. این دوره در شکل های متفاوت از جمله دوره ۵ جلسه ای، ۱۰ جلسه ای و… طراحی گردیده است و این حق را به زبان آموزان می دهد که علاوه بر دخیل بودن در انتخاب تعداد جلسات، انتخاب در محتوای آموزشی، زمان کلاس و همچنین راهبران خود را داشته باشند تا بتوانند با شخصی سازی مسیر یادگیری کیفیتی بهتر را برای خود رقم بزنند.

بهترین روش های آموزش زبان ترکی استانبولی

بهترین روش آموزش زبان از دید هر کسی شاید بهترین برای دیگری نباشد اما قطعا هر کسی می تواند روش خودش را به مرور پیدا کرده و طبق همان روش یک مسیر طولانی رو سریع تر پیش ببرد. ما در این بخش چندین روشی را که به صورت علمی کاربرد داشته است را برای شما بیان می کنیم تا برای پیدا کردن روش مناسب مجبور نشوید خود به تحقیق و تفحس دست بزنید. امیدواریم این بخش بتواند به زبان آموزان با هر سطحی کمک کرده؛ چه آنهایی که به تازگی به فراگیری پرداخته اند و چه کسانی که مدتها است به دنبال بهترین روش آموزش زبان هستند.
البته آشنایی اساتید با این بخش نیز می تواند به آن ها کمک کند تا شاگردان خود را بهتر راهنمایی کنند.

بهترین روش یادگیری زبان ترکی استانبولی:

در ابتدا بهتر است برای یادگیری آسان در همان ابتدا به یک  آموزشگاه زبان ترکی استانبولی مراجعه کرده و از برنامه و روش تدریس آنها آشنا شوید. پس از آن فراموش نکنید که در کلاس حاضر شدن تنها نیاز به حضور جسمی و داشتن یک دفتر و کتاب نیست؛ بلکه شما باید بتوانید جسم، روح، فکر و ذهنتان را با خود به کلاس آورده و در لحظه بودن را فرا بگیرید. این در لحظه زیستن یک هنر است که شما می توانید با تمرین و خودآگاهی پس از مدتی به این هنر دست یابید. و چه خوب می شود اگر همه ما بتوانیم در این امر قدرتمند عمل کنیم و تاثیر شگرف آن را ببینیم.

• به دنبال پادکست های زبان ترکی استانبولی باشید: این روش به تقویت مهارت های گوش دادن و خواندن شما کمک می کند و در ضمن شما می توانید در عین حالی که گوش می دهید با دقت با املای این لغات آشنا بشوید.
• با آینه صحبت کنید: 
آینه اتاقتان را به عنوان یک کمک کننده بپذیرید و با خودتان در این آینه به مکالمه بپردازید. در حین مکالمه کردن به چگونگی ادای کلمات و تلفظ های خود دقت کنید.
• با دوستان خود صحبت کنید:
 با دوستان خود یک گروه به همین منظور تشکیل دهید و به چت و مکالمه بپردازید. بهتر است از فایل های صوتی برای این کار استفاده کنید. شنیدن صدای خودتان در ویس ها می تواند شما را با ضعف هایتان در زمینه ایجاد مکالمه آشنا بکند.
• کتاب های ترکی استانبولی بخوانید:
 کتاب های ترکی استانبولی را از فروشگاه های کتاب تهیه کرده و دقت کنید که متناسب با سطح تان باشد چرا که اگر کتاب ها برای سطح شما مناسب نباشد احتمال دارد شما را در یادگیری زبان دلزده کند. فیلم های ترکی استانبولی ببینید و دقت کنید که بتوانید لغات و اصطلاحات ترکی استانبولی را شبیه آنها ادا کنید. بهتر است پس از مدتی از دیدن این فیلم ها دیگر فیلم های بدون زیر نویس را تهیه کنید.
• فیلم های آموزشی ببنید: در واقع فیلم هایی را که در جهت آموزش زبان ترکی استانبولی تهیه شده اند را ببینید. همچنین سعی کنید نکات آموزنده ی آن ها را فرا بگیرید.
 یادگیری زبان ترکی استانبولی با رادیو: رادیو کشور ترکیه را گوش فرا دهید و برای این کار نگران زمان برای خود نباشید. گوش دادن به رادیو می تواند در هر ساعتی از شبانه روز و در حین انجام هر کاری مفید باشد.
• یادگیری زبان ترکی استانبولی با آهنگ: 
از گوش دادن به ترانه های ترکی غافل نشوید چرا که این موضوع علاوه بر یک سرگرمی می تواند برای شما یک نکته مثبت باشد. گوش دادن به موسیقی مانند گوش دادن به رادیو قدرت لیستنیگ شما را بالا برده و می تواند در تقویت این مهارت به شما کمک کند.
• یادگیری زبان ترکی استانبولی با رقص:
 این روش یک روش سرگرم کننده است و بیشتر برای یادگیری بهتر کودکان استفاده می شود. اما می توانید دروس مقدماتی را با استفاده از این نوع آموزش یاد بگیرید. روش های سرگرم کننده همراه با بازی و موسیقی همیشه روشی بهتر برای یادگیری بوده است.
• یادگیری زبان ترکی استانبولی با استفاده از خاطرات روزانه: 
نمی دانم شما هم مانند من به خاطره نویسی روزانه علاقه مند هستید یا نه. اما خاطره نویسی علاوه بر اینکه شما را می تواند در نویسندگی قدر کند، می تواند به آرامش ذهنتان نیز کمک کند. شما می نویسید و نوشتن باعث تخلیه ذهن شما و سبک شدن افکارتان می شود. در یادگیری زبان ترکی استانبولی نوشتن خاطرات در همان ابتدای کار شروع خوبی است. شما می توانید از جملاتی که به تازه گی یاد گرفته اید استفاده کنید. بعد لغات جدید خود را در این جملات به کار ببرید و بعد در طول روز دقت کنید ببینید به چه جملاتی بیشتر نیاز دارید. این جملات را در حین این سرگرمی هوشیارانه یاد بگیرید که باین کار کم کم دایره لغات ترکی استانبولی تان بیشتر و بیشتر می شود. نوشتن خاطرات روزانه باعث می شود شما بتوانید بهتر و بیشتر لغات و عبارات و اصطلاحات ترکی استانبولی را در ذهن خود بسپارید.

در ادامه این موضوع باید خاطرنشان کنم که بهترین کار در یادگیری زبان استفاده از دیکشنری های تصویری یا فلش کارت ها است. اما کلمات را در جمله یاد بگیرید و در مکالمه و دفتر روزانه خود آنها را به کار ببرید تا بیشتر در خاطرتان بماند.

آموزش زبان ترکی استانبولی در ۵۰ روز

این روزها بسیاری به شدت علاقه مند به دوره های فشرده زبان ترکی استانبولی هستند. دوره ۵۰ روزه آموزش زبان ترکی آموزش زبان را از پایه به زبان آموزان یاد می دهد و تنها تفاوتش با دوره های ترمیک و … این است که آموزش اولیه زبان را در مدتی محدود یاد می دهد و البته یک دوره مکالمه محور است. یعنی تمرکز این دوره بر روی این است که بتواند افرادی با مکالمه زبان ترکی استانبولی عالی و همینطور تلفظ صحیح را به جامعه تحویل بدهد.

بیایید یک بار دیگر ویژگی این دوره فشرده را به صورت موردی بیان کنیم:
• آموزش زبان ترکی استانبولی در یک برهه زمانی دو ماهه تا شش ماهه
• مکالمه محور است.
• تمرکز بیشتر بر روی تلفظ لغات و ادای کلمات است.
• تمامی نکات گرامری و دستور زبان ترکی استانبولی را فرا می گیرید و در بسیاری از آموزشگاه ها این نکات گرامری را به صورت ناخودآگاه و در حین مکالمه به زبان آموزان یاد می دهند.

آموزش زبان ترکی استانبولی به صورت فشرده

دوره های فشرده ترکی استانبولی را اغلب آموزشگاه ها به صورت فشرده و نیمه فشرده در هر ترم خود برگزار می کنند. این دوره ها بیشتر از سایر دوره های زبان مورد توجه زبان آموزان عزیز علاقه مند به این زبان است. چرا که می توانند با زمان کمتری که صرف می کنند سریع تر به هدف خود برسند. البته منظور ما از زمان کمتر این است که این دوره ها بجای یک دوره یک تا دو ساله در زمانی ۳ ماهه یا ۶ ماهه آموزش داده می شود. اما قطعا این روش یادگیری زبان، نیاز به تلاش زیاد و مستمر دارد تا بتوانید طبق برنامه های شخصی خود و آموزشگاه زبان به حد مورد برنامه ریزی رسیده و جواب تلاش هایتان را بگیرید.
دوره های فشرده زبان ترکی می تواند یک دوره متناسب با نیاز کسانی باشد که زمان اندکی برای یادگیری دارند و باید در مدتی محدود این زبان را فرا بگیرند. دوره های فشرده زبان ترکی، شاید بهترین روش آموزش زبان ترکی استانبولی برای کسانی که به تازگی دارای بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه شده اند، یا افرادی که قصد مهاجرت دارند، و یا کسانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار فوق العاده در کشور ترکیه دارند و … همین دوره های فشرده باشد. اما همیشه علاقه بیش از هر چیزی می تواند ما را مصمم به انجام کاری بکند و نیازی نیست همیشه یک دلیل قوی پشت یک حرکت باشد. شما با علاقه تان می توانید این زبان را برای تدریس به دیگران فرا بگیرید, کتاب بنویسید, خبرنگار شوید و … . پس به علایقتان توجه کنید و از خاص بودن خود لذت ببرید.

مهارت های آموزش زبان ترکی استانبولی

مهارت های چهارگانه تنها برای زبان انگلیسی نیست. ما این مهارت را برای یادگیری همه زبان های خارجه باید فرا بگیریم. مهارت های چهارگانه زبان ترکی استانبولی شامل مهارت، اسپیکینگ، لیستنینگ، رایتینگ و ریدینگ است. که ما هر کدام را به صورت موردی برای شما در زیر شرح می دهیم. اما قبل از هر چیزی باید بدانید که یادگیری زبان نیاز به تکرار مستمر و تعهد شما نسبت به خودتان دارد. لطفا در یادگیری زبان، خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و بهترین مقایسه، مقایسه خودتان با خودتان است. بهترین خودتان را به خود نشان بدهید و از اینکه برای یادگیری قدم های مثبت و با اراده بر می دارید خود را دوست داشته و مصمم عمل کنید.

• مهارت Speaking
مهارت اسپکینگ زبان ترکی استانبولی برای همه زبان آموزان بیشترین اولویت را دارد. اما بهتر است در کنار دیگر مهارت ها این مهارت را تقویت کرده. که البته شما می توانید با گذراندن دوره های اسپیکینگ به صورت ناخودآگاه گرامر را نیز فرا بگیرید. خوب صحبت کردن، خوب مکالمه کردن، خوب تلفظ کردن و خوب ادا کردن لغات و جملات یعنی شما در کسب این مهارت خوب عمل کرده اید.

• مهارت Listening
بهتر است این مهارت را با گوش دادن به رادیو، گوش دادن به پادکست ها، گوش دادن به موسیقی ترکی استانبولی و توجه به مکالمه هایی که در سریال ها یا فیلم های آموزشی صورت می گیرد، فرا بگیرید. اگر شما یادگیری زبان ترکی استانبولی یا دیگر زبان ها را با علایق دیگر خود یکی کنید قطعا می توانید نتیجه بهتری بگیرید.

• مهارت Reading
مهارت خواندن در هر زبانی یکی از مهارت های مهم محسوب می شود. وقتی شما بتوانید به خوبی این مهارت را تقویت کنید می توانید به خوبی مفهوم گفته های مخاطب را متوجه شوید و همچنین می توانید از خواندن یک متن ترکی استانبولی لذت وافر ببرید یا اگر در حال تحصیل در دانشگاه های ترکیه ای هستید به راحتی می توانید متوجه طرح درس استاد شوید و هزاران موارد دیگر که ما خود به اهمیت این موضوع در زندگی روزمره خودمان واقف هستیم. روزانه با انواع بنرهای تبلیغاتی، یا فرم های استخدامی یا فرم های مربوط به پرکردن یک پرسشنامه بانکی یا اداری یا رضایت نامه ای در بیمارستان و… مواجه می شویم که اگر نتوانیم متوجه این موضوع بشویم نمی توانیم به درستی پاسخ داده.

• مهارت Writing
مهارت شما در نوشتن به زبان ترکی، در درست نوشتن املا لغات و جملات دیده می شود. نوشتن نیز یک راه ارتباطی است که شما با خوب نوشتن می توانید مفهوم گفته های خود را به خوبی به مخاطب برسانید و مخاطب را دچار سردگمی و گیجی نمی کنید. این مهارت نیز یکی از مهارت های مهم در یادگیری اصولی زبان ترکی استانبولی است و نمی توانیم منکر مهم بودن این موضوع باشیم.

آموزش زبان ترکی استانبولی از صفر

بهترین آموزش زبان برای افراد مبتدی، آموزش از صفر و پایه است. هر آموزشگاهی که شما انتخاب کنید، می توانید با یک تعیین سطح از سطح خود آگاه شده و بر سر کلاس هایی که متناسب با سطح شما است حاضر شوید. اگر شما با اپلیکیشن یا به صورت  روش های خودآموز در منزل کار کرده اید و در تعیین سطح نتوانسته اید عملکرد خوبی از خود نشان بدهید بهتر است نگران نباشید و تمرکز خود را در همان لحظه حال بگذارید. شما می توانید با تلاش بیشتر در ترم های بعد و برگزاری یک تعیین سطح دیگر مهارت خود را محک زده و خود را دوباره به چالش بکشانید.
آموزش زبان را بهتر است به دید علمی نگاه کرد و اینکه بهترین ورزش و تمرین برای مغز شما، یادگیری زبان است. اینکه شما از مغز خود برای حفظ کردن لغات یا جملاتی استفاده کنید که تا بحال به آن آشنایی نداشته می تواند مغز شما را به کارکردن بیشتر مجبور کرده که این خود یک حرکت مثبت است.
در ضمن بهتر است به این موضوع دقت کنید که یادگیری زبان دوم، سوم و یا حتی چهارم می تواند برای شما زمینه های شغلی متناسب با علایقتان را به وجود بیاورد. شما می توانید از دانسته هایتان در آموزش دیگران استفاده کنید یا اگر علاقه مند به تورلیدر هستید، از این مهارت خود استفاده کنید و در رزویشن های هتل های بین المللی مشغول به کار بشوید. اما یادگیری زبان ترکی استانبولی تنها در کشورخودمان برای شما زمینه های شغلی مهیا نمی کند بلکه شما می توانید به راحتی در کشورهای دیگری بجز کشور ترکیه و کشورهایی که به زبان ترکی صحبت می کنند از این مهارت خود استفاده ببرید.

شغل های رویایی که شما با یادگیری زبان می توانید به آن ها دست یابید کدامند؟

اگر به دنبال شغلی هستید که با علایق و نیازهای شما یکی باشد باید بدانید که یادگیری زبان می تواند برای شما درهای این شغل ها را باز کرده و با دنیایی از شغل های آینده دار روبرو شوید. شما می توانید با یادگیری زبان دوم و آشنایی با یکی از این زبان های پرتکلم زمینه شغلی خود را به خوبی مهیا کنید. اما این شغل های رویایی کدامند؟
• شرکت های هماهنگ کننده اقامت و ادامه تحصیل در خارج از کشور.
• نماینده بین الملل
• کار در سفارت کشور ترکیه
• مدیر فروش بین المللی
• خبرنگار و گزارشگر خبری
•مدیر بخش صادرات در شرکت های بزرگ
• مترجم زبان ترکی استانبولی
• تدریس زبان فارسی در دانشگاه های ترکی
• تدریس زبان ترکی در دانشگاه ها و مراکز آموزش زبان
• مدیر هتل های بین المللی (اصولا این مدیرها به چند زبان رایج و بین المللی مسلط هستند)
• و …